گفتگوی لاک پشتی
هل تريد التفاعل مع هذه المساهمة؟ كل ما عليك هو إنشاء حساب جديد ببضع خطوات أو تسجيل الدخول للمتابعة.

سوال درمورد لامپ هالوژن

+10
nasim
zohre.n
فریده
غزال
Ronia
snake_eater
samir
byasini
apb
امیر عباس
14 مشترك

صفحه 2 از 2 الصفحة السابقة  1, 2

سوال درمورد لامپ هالوژن - صفحة 2 Empty رد: سوال درمورد لامپ هالوژن

پست من طرف nasim 1/31/2010, 02:19

سلام چرا لازمه هم فلورسنت هم هالوژن براش بذاریم؟نور این دو تا رو چه جوری تنظیم کنیم؟دوتاش فقط روزا روشن باشه؟میشه یکم راهنمایی کنین؟من تازه لاکپشت گرفتم.ممنون
nasim
کاربر تازه وارد لاک پشتی
کاربر تازه وارد لاک پشتی

بازگشت به بالاي صفحه اذهب الى الأسفل

پست من طرف samir 1/31/2010, 02:25

nasim عزیز
لامپ هالوژن بخاطر گرماده بودن برای تنظیم دمای خشکی استفاده می شوند. حتما از دماسنج برای تنظیم دمای خشکی استفاده کنید. به مدت پنج دقیقه سنسور دماسنج را در محل مربوط که بیشترین نور می رسد قرار بدید و بعداز پنج دقیقه چک کنیدکه دما 35 درجه است یا خیر اگر بیشتر بود فاصله لامپ را زیاد کنید اگر کمتر فاصله را کم کنید.
برای تهیه هالوژن به الکتریکی ها مراجعه کنید که با خرطومی و گیره ای که وصل می کنند براحتی لبه تراریوم وصل می شود.
لامپ فلورسنت برای رسیدن اشعه یو وی به بدن لاک پشت است. لاکپشتها در طبیعت این اشعه را از نور خورشید تامین می کنند که در اسارت برایشان مقدور نیست، لذا لامپ فلورسنت زیرکابینتی برای این منظور تهیه کنید که طلقش را بردارید و بالای خشکی قرار دهید. چون اشعه یو وی بدون هیچگونه واسطه بایستی به لاک پشت برسد. این اشعه باعث جذب بهتر کلسیم که مورد نیاز لاک و استخوانهای لاک پشت است می گردد.
چون لاک پشتها ا غلب در تاریکی می خوابند با طلوع آفتاب هر دو را روشن کنید و با غروب و تاریک شدن هوا خاموش کنید.

توصیه می کنم لینک عکسهای تراریوم apb را مطالعه کنید.

یک سوال هم داشتم. لاک پشت شما نوزاد است یعنی طول لاکش کم است؟ از آکواریومی تهیه کردید؟
samir
samir
همکار گفتگوی لاک پشتی
همکار گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف Farshad.roger 3/18/2010, 06:35

با سلام یه سوال میخواستم بدونم اگر دمایخ خشکی زیاد باشه...خود لاکی میره تو اب اگه اذیت شه یا براش ضرر داره من دیدم 35-6 هست دما و باید 32 باشه.....و لاکی بسیار لذت میبره زیرش....این یعنی مشکلی نداره یا...؟
Farshad.roger
دوست گفتگوی لاک پشتی
دوست گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف Dr. Iman Memarian 3/18/2010, 07:13

35 _ 36 اشکالی نداره خوبه
Dr. Iman Memarian
Dr. Iman Memarian
دامپزشک گفتگوی لاک پشتی
دامپزشک گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف maryam.m 3/18/2010, 07:23

لاکی های من همیشه در خشکی بعد از مدتی ، سرِشون میپره (تیک دارن) !!! چرا؟ نکنه سرِشون میسوزه؟!
(دما 33 درجه لامپ 100 وات)
maryam.m
maryam.m
دوست گفتگوی لاک پشتی
دوست گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف notehaftom 3/27/2010, 13:14

دوستان نظرتون در رابطه با استفاده از لامپهای هالوژن زیر آبی - که شرکت ماهیران با طلق های رنگی - ارائه میکنه برای تراریوم لاک پشت چیه؟ - بیشتر جنبه زیبایی مد نظرمه و نه جایگزینی به عنوان هالوژن بالای سطح خشکی!
اگه استفادشون مانعی نداره، در مورد چند ساعت روشن بودن و استفاده از رنگهای مختلف مثل نارنجی و سبز و...، ممنون میشم راهنمایی کنین.
notehaftom
notehaftom
دوست گفتگوی لاک پشتی
دوست گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف apb 3/27/2010, 17:38

notehaftom عزیز ، به عنوان منبع گرما هیچ فایده ای نداره! در خارج از آب روشنشون کنید ، ممکنه بسوزند! از هالوژن برای تأمین گرمای خشکی اسنفاده می شه! به عنوان وسیله تزیینی هم نور مناسب و زیای ایجاد نکی نهو آکورایوم به خوبی روشن نمی شه! و زیبا نمی شه! ولی محدویت استفاده نداره! شما می تونید هر چند ساعت که دلتون خواست در طول روز روشنش کنید ، ولی در زیر آب! موفق باشید ، پرهام.
apb
apb
کاربر باتجربه لاک پشتی
کاربر باتجربه لاک پشتی

صفحه 2 از 2 الصفحة السابقة  1, 2

بازگشت به بالاي صفحه

- مواضيع مماثلة