گفتگوی لاک پشتی
هل تريد التفاعل مع هذه المساهمة؟ كل ما عليك هو إنشاء حساب جديد ببضع خطوات أو تسجيل الدخول للمتابعة.

بی حال شدن لاک پشت

4 مشترك

بی حال شدن لاک پشت Empty بی حال شدن لاک پشت

پست من طرف Farhat 3/11/2009, 07:50

با سلام خدمت دوستان عزیز، طبقه توصیهٔ جناب "apb" اول مشخصات لاک پشتم و شرایط نگهدریشو میگم:

۱. حدود ۱ ماه اوو نیم تا ۲ ماه هستش که ازش نگهداری می‌کنم کنار ۴ تا لاک پشت دیگه. لاکش حدود cm ۳ هستش. سننش هم کمتر از ۱ سال هستش با توجه به اندازش. از آکواریوم فروشی معتبر هم خریدمش.

۲. سابقهٔ بیماری قبلی‌ نداشته. خیلی‌ هم سالم و سر حال و بازیگوش و قوی بود.

۳. تراریومش خشکی هم داره که از صفحهٔ زیر شنی‌ برای ساختش استفاده کردم. کلا تراریومش اصولی‌ و طبق مشخصاتی که دوستان راهنمایی کردن ساخته شده.

۴. دمای آب Min: ۲۵ ، Max: ۲۸، دمای خشکی ۳۲-۳۳ سانتیگراد.

۵. غذا هائی که میدهم: میگوی خشک، کرم خونی، پلت (فقط کوچیکتر‌ها که اندازهٔ لاکشون تقریبا ۲ cm هست میخورن)، باقالی سبز وهویج (گاهی میخورن)، کاهو (فقط ۱ بار دیدم که بخورن). چند بار هم بهشون ماهیه کوچیک زنده رودخانه دادم (ماهی‌ رو میبستم به نخ که بتونن بگیرنش).

۶. علائم بیماری: سر حال بود ولی‌ یروز صبح دیدم دیگه غذا نخورد، الان ۲-۳ هفتس که اصلا غذا نخورده، فقط میاد تو خشکی میخوابه، چشماش رو میتونه باز کنه، چشماش ورم نداران. بیحال افتاده علاقه‌ای هم به شنا نداره، وقتی‌ هم میزارمش توو آب خیلی‌ بد شنا میکنه زیر آب هم نمیره و برمیگرد تو خشکی میخوابه. یک هفته هم هست که به نظرم یجور عجیبی‌ نفس میکش و گاهی‌ دهانش رو باز میذاره و هی‌ باز و بسته می‌کنه.

۷. از ویتامین و مکمل استفاده نمیکنم، فقط براشون "کاف دریا" "cuttlebone" گذاشتم.

از دوستان تقاضا دارم که تو برطرف کردن مشکل این کوچولو کمکم کنن که نمیره. ممنون.

اين مطلب آخرين بار توسط Administrator در 3/11/2009, 08:45 ، و در مجموع 1 بار ويرايش شده است.
Farhat
کاربر متوسط لاک پشتی
کاربر متوسط لاک پشتی

بازگشت به بالاي صفحه اذهب الى الأسفل

بی حال شدن لاک پشت Empty رد: بی حال شدن لاک پشت

پست من طرف Farhat 3/11/2009, 09:35

نه فکر نمی کنم مشکل از دما باشه. چون دما رو مرتب با دما سنج چک می کنم و درست هست شرایط. اگر مشکل دما بود اون 4 تای دیگه سر حال نبودن.
Farhat
کاربر متوسط لاک پشتی
کاربر متوسط لاک پشتی

پست من طرف Ali 3/11/2009, 09:49

با اون شماره تماس بگیر . حتما جواب این مشکل رو ایشون می دونن . چون من همیشه با ایشون تماس میگیرم.
Ali
کاربر خوب لاک پشتی
کاربر خوب لاک پشتی

پست من طرف لاکی 3/11/2009, 11:28

لازم نیست زیاد نگران شد بیماری عجیب نیست بلکه عادی است مشکل از غذا است ان غذا هم گلد فیش است که همانند توبیفکس یکی از غذا های خطر ناک برای لاک پشت است و باعث همین علایم میشود
لاکی
لاکی
دوست گفتگوی لاک پشتی
دوست گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف Farhat 3/11/2009, 11:51

ولی من بهش گلد فیش ندادم هیچوقت! فقط 1 یا 2 بار به مقدار کم Tubifex که از وقتی فهمیدم مناسب نیست دیگه براشون استفاده نکردم.
Farhat
کاربر متوسط لاک پشتی
کاربر متوسط لاک پشتی

پست من طرف MiladicA 3/11/2009, 13:58

توبیفیکس بعد از استفاده بیش از حد و ناشی بودن نگهدارنده لاک پشت باعث میشود که بیماری های پروتئینی بگیرند . که یکی از علائم آن باز و بسته کردن دهان در خشکی هست . من در مورد توبیفیکس تجربه فراوانی دارم .
MiladicA
MiladicA
همکار گفتگوی لاک پشتی
همکار گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف MiladicA 3/11/2009, 14:04

با سلام و تشکر از بیان کردن خوب سوال :

توبیفیکس بعد از استفاده بیش از حد و ناشی بودن نگهدارنده لاک پشت باعث میشود که بیماری های پروتئینی بگیرند . که یکی از علائم آن باز و بسته کردن دهان در خشکی هست . اما برای لاک پشت شما که گفتید زیاداز آن مصرف نکردید احتمالش هست که نباشد . من در حال حاضر یکی از لاک پشت هام همین مشکل رو داره پس از تحقیقاتی که کردم و با دوستان مشورتی داشتم به این نتیجه رسیدم که احتمال سرما خوردگی هست چون لاک پشت ها به راحتی سرما می خورند در صورتی که در مقابل باد مستقیم قرار بگیرند و محیط اتاقی که تراریوم هست سرد و دارای باد باشد لاک پشت دچار بیماری تنفسی می شود . که خود من این مشکل رو دارم باز کردن دهان , صدایی شبیه عطسه و حباب روی دماغ لاک پشت علائم بیماری تنفسی است . لاک پشتت رو قر نطینه کن و از لاک پشت های دیگر جدا کن , دمای آب رو به 28.30 درجه ببرسان تا آب گرم باشد من با این راه کار ها عطسه و مشکل تنفسی لاک پشتم رو تا حدودی حل کردم اما هنوز نتوانستم کاری کنم که لاک پشتم غذا بخورد .
امیدوارم که به زودی خوب شود ... 8)
MiladicA
MiladicA
همکار گفتگوی لاک پشتی
همکار گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف Ali 3/13/2009, 02:55

اِ؟ یکی از لاکپشت های من هم میاد بالا نفس می گیره یک حباب میاد جلوی دماغش بد میره تو آب همش هم سرشو از آب میاره بیرون .. شاید 40 ثانیه بتونه تو آب بدون نفس بمونه.. نه بیشتر نه کمتر !
Ali
کاربر خوب لاک پشتی
کاربر خوب لاک پشتی

پست من طرف MiladicA 3/13/2009, 11:49

علائم بیماری تنفسی باز کردن بیش از حد و سریع دهان در خارج از آب هست که در قسمت بیماری های تنفسی توضیح داده شده .
MiladicA
MiladicA
همکار گفتگوی لاک پشتی
همکار گفتگوی لاک پشتی

بازگشت به بالاي صفحه