گفتگوی لاک پشتی
هل تريد التفاعل مع هذه المساهمة؟ كل ما عليك هو إنشاء حساب جديد ببضع خطوات أو تسجيل الدخول للمتابعة.

سفیدی لاک لاکپشت

2 مشترك

سفیدی لاک لاکپشت Empty سفیدی لاک لاکپشت

پست من طرف هیوا 8/12/2012, 14:31

با سلام
من هشت ماه پیش یک لاک پشت گوش قرمز خریدم که به تازگی لکه های سفیدی روی لاکش به وجود اومده حتی تمام شرایط براش آماده است ولی نمیدونم چرا لاکش سفید شده
هیوا
هیوا
کاربر متوسط لاک پشتی
کاربر متوسط لاک پشتی

بازگشت به بالاي صفحه اذهب الى الأسفل

سفیدی لاک لاکپشت Empty رد: سفیدی لاک لاکپشت

پست من طرف farzad 8/13/2012, 08:36

نقاطی که به رنگ سفید هستند یا تغییر رنگ داده اند می توانند عفونت میکروبی. قارچ. پوسیدگی لاک و یا ته نشینی مواد معدنی باشند.عفونت میکروبی و قارچ میتواند در اثر کمبود کیفیت آب و یا غیر کافی بودن آفتاب گرفتن لاکپشت باشه.
توصیه میشه :
اولا اینکه لاکپشت بیمار رو به صورت جدا و در شرایط قرنطینه نگهداری کنید( باید در این صورت به طور جداگانه در قرنطینه باشه(اب با عمق کم و دمای اب رو با بخاری ابی 25 درجه نگهدارید)
احتمالا لاکپشتتون دچار زخم عفونی شده . نواحی عفونی معمولا تغییر رنگ میدن(معمولا تا
اندازه ایی سفید میشوند میشود. این اسیب ها گاه ماه ها طول میکشه. کاری که باید انجام بدین خشک و گرم نگهداشتن لاکپشت با پرهیز از گرما بیش از حد برای 18 تا 21 ساعت در روز و روز بعد تمییز کردن نواحی عفونی با بتادین یا محلول(کلرهگزداین(دهان شو هستش)و قرار دادن لاکپشت در هوای خشک و گرم برای 45 دقیقه(هر روز) و قرار دادن لاکپشت در اب تمییز و تازه و اجازه به ان برای شنا نوشیدن و غذا خوردن به مدت 1 تا دو ساعت و بازم تکرار این مراحل به صورت روزانه.
موفق باشید
farzad
farzad
همکار گفتگوی لاک پشتی
همکار گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف هیوا 8/14/2012, 17:48

باسلامی دوباره
از وقتی که شروع به درمان لاک پشتم کردم لاکش پوسته پوسته شده ولی بااین حال لکه های سفیدی که روی لاکش بود کم رنگ ترشده این پوسته ها به خاطر درمانشه یا یک مشکل دیگه پیدا کرده؟
هیوا
هیوا
کاربر متوسط لاک پشتی
کاربر متوسط لاک پشتی

پست من طرف farzad 8/15/2012, 07:00

احتمالا فلس های لاک لاکپشت هستش که داره میریزه.پوست اندازی و از دست دادن فلس های لاک به مرور زمان طبیعیه اما بعضی شرایط مثل دمای بیش از حد باعث سرعت در پوست اندازی و از دست دادن فلس ها میشه.
اگه همونطور که ذکر شد لاکپشت در شرایط دمایی آبی و خشکی(گرم و خشک باشه) ذکر شده باشه( البته با پرهیز از گرمای بیش از حد) پس این شرایط فک نمیکنم جای نگرانی داشته باشه.
دمای اب پائین و حتی بالا باعث آسیب به لاکپشت میشه پس دمای آب برای گوش قرمز حدودا 25.5 و خشکی حدودا 32 تا 35 باشه.
موفق باشید
farzad
farzad
همکار گفتگوی لاک پشتی
همکار گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف هیوا 8/15/2012, 15:13

بازم به خاطر کمکتون متشکرم.
هیوا
هیوا
کاربر متوسط لاک پشتی
کاربر متوسط لاک پشتی

پست من طرف farzad 8/16/2012, 09:50

خواهش میکنم وظیفه بود.
farzad
farzad
همکار گفتگوی لاک پشتی
همکار گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف هیوا 8/19/2012, 14:58

لاک پشتم چهار سانته فکر کنم تازه وارد یک سال شده حالا مگه لاک پشت از چند سالگی پوست اندازی می کنه ؟
راستی اگه می شه بگین این اتفاق چه تغییراتی در لاک پشت ها ایجاد می کنه؟
هیوا
هیوا
کاربر متوسط لاک پشتی
کاربر متوسط لاک پشتی

پست من طرف farzad 8/19/2012, 15:53

پوست اندازی بدن لاکپشت به مرور زمان رخ میده و طبیعیه که با گذشت زمان و بزرگتر شدن لاکپشت این پوست اندازی رو شاهد خواهیم بود و به مرور زمان هم فلس های روی لاک لاک پشت هم جاشون رو به فلس های جدید میدن(در رابطه با فلس ها خب مسلما لاک جدید تر محکم تر و با رنگ تیره تر است در رابطه با پوست اندازی هم گمان میکنم کمی پوست ضخیم تر میشه)اما کلا این تغییرات با بزرگتر شدن ایجاد خواهد شد باید این پوست اندازی ها طبیعی باشه و گرمای بیش از اندازه آب یا نداشتن خشکی باعث پوست اندازی بیش از حد است که بیماری به وجود میاره!
farzad
farzad
همکار گفتگوی لاک پشتی
همکار گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف هیوا 8/20/2012, 17:05

البته گفته ی شما درست ولی فکر کنم سوال اول بدون جواب موند آخه نمی دونم لاک پشتم چند سالشه واز چند سالگی پوست اندازی می کنه.
تازه از وقتی که درمان لاک پشتم روشروع کردم سفیدی لاکش کمرنگ تر شده ولی کامل از بین نرفته. مرسی
هیوا
هیوا
کاربر متوسط لاک پشتی
کاربر متوسط لاک پشتی

پست من طرف farzad 8/20/2012, 17:42

1.خوشحالم از بابت بهبودی لاک پشتتون(درمان رو ادامه بدید)
2.لاکپشتتون تقریبا 1 سالشه(5 الی 9 سانت طول لاک صاف لاکپشت بدون در نظر گرفت قوس)
3.پوست اندازی سن خاصی نداره.که مثلا بگیم از چه سنی!!!با گذشت زمان لاکپشت پوست اندازی هایی رو داره!
farzad
farzad
همکار گفتگوی لاک پشتی
همکار گفتگوی لاک پشتی

بازگشت به بالاي صفحه

- مواضيع مماثلة