گفتگوی لاک پشتی
هل تريد التفاعل مع هذه المساهمة؟ كل ما عليك هو إنشاء حساب جديد ببضع خطوات أو تسجيل الدخول للمتابعة.

رفتارعجیب پرت

رفتارعجیب پرت Empty رفتارعجیب پرت

پست من طرف Ati 7/5/2012, 17:48

سلام دوستان
من یه هفته پیش یه دونه پرت گرفتم و گذاشتمش تو یه آکواریوم به عرض30ارتفاع15.طول40.با یه دونه پمپ هوا.بعدیه دونه پرت دیگم اضافه کردم و واسشون یه تصفیه اسفنجی گرفتم که می گفتن کافیه.وگذاشتمشون تو یه آکواریوم به عرض 16ارتفاع28وطول 40.این اکواریوموازقبل داشتم و کثیف شده بود اما حسابی با نمک شستمش.امادیدم که ماهی ها یه گوشه بالای اب جم می شن.شاید این حرکتو توی اکواریوم قبلی هم می کردن اما چون ارتفا کم بوده متوجه نشدم چون یادمه که چیزی تو رفتارشون بود که توجهمو جلب کرد اما یادم نیست چی.ضمن این که پرت اولی رو که گرفتم تویه اکواریومی بود که یه پرت گنده توش بود که همش می زدش واین اون پشت مشتا قایم می شد واحتمال نرسیدن اکسیژن بهش بود. ودومی وقتی گرفتمش یه حلقه ی سفید دور کل بدنش بود که خیلی تابلو نبود.امروز دیدم پرت دومی کاملا سفید شده وبه زور نفس می کشه .فکر کردم شاید از سرماباشه چون اکواریوم زیر کولر ودمای اب مثلا24 درجه می شه.واسه همین یه در واسه اکواریوم گذاشتم و کولروخاموش کردم و یکمی غذا ریختم که مبادا گشنش باشه و من احمق بی شعور رفتم بیرون وچند ساعت بعد که بر گشتم دیدم پسر نازم افتاده کف اکواریوم وتکون نمی خوره.برداشتمش تویه ظرف جداگانه گذاشتم و واسش پمپ هوا روشن کردم.ماساژش دادم واسش نمک ریختم.از یه متخصص شنیده بودم این جور وقتا یه سوزن بزنی تو قلبشون خوب می شن.اما بدنش سفت بودوسوزن توش نمی رفت.
حالا می خوام ی کاری بکنم که اون یکی هم به این شسرنوشت دچارنشه.چرا همش یه گوشه بالای اب وایمیسه؟این فیلتر گندس واکسیژنوتقریبا از وسط اب میده.نکنه به خاطر اونه.
خواهش می کنم خواهش می کنم حتما بعد چند تا فحش که دادین که چرا به موقه به اون پرته رسیدگی نکردم(این جوری خیالم راحت می شه)حنما بگین واسه این پرته چه کار کنم؟
Ati
کاربر متوسط لاک پشتی
کاربر متوسط لاک پشتی

بازگشت به بالاي صفحه اذهب الى الأسفل

رفتارعجیب پرت Empty رد: رفتارعجیب پرت

پست من طرف Ati 7/6/2012, 00:34

خواهش می کنم...خواهش می کنم یکی به من جواب بده پرتم اصلا حالش خوب نیست.
Ati
کاربر متوسط لاک پشتی
کاربر متوسط لاک پشتی

رفتارعجیب پرت Empty رد: رفتارعجیب پرت

پست من طرف Ati 7/6/2012, 00:54

ماهیم داره می میره کمک....
Ati
کاربر متوسط لاک پشتی
کاربر متوسط لاک پشتی

بازگشت به بالاي صفحه