گفتگوی لاک پشتی
هل تريد التفاعل مع هذه المساهمة؟ كل ما عليك هو إنشاء حساب جديد ببضع خطوات أو تسجيل الدخول للمتابعة.

این لاکپشت اسمش چیه ؟ ازظ چطوری نگه داری کنم ؟ بش نونو سبزی بدم کافیه ؟ چقدر توی آب باشه ؟

4 مشترك

این لاکپشت اسمش چیه ؟ ازظ چطوری نگه داری کنم ؟ بش نونو سبزی بدم کافیه ؟ چقدر توی آب باشه ؟ Empty این لاکپشت اسمش چیه ؟ ازظ چطوری نگه داری کنم ؟ بش نونو سبزی بدم کافیه ؟ چقدر توی آب باشه ؟

پست من طرف hossputer 5/2/2012, 16:37

سلام . دوستان عزیز یک لاکپشت از مرز عراق برام آورادن و این باره پنجم ششمه که برام میارن و همشون اکثرا بزرگ بودن و ولشون میکردم توی روخونه کارون ( اهوازم و سره چاهای نفت که میریم اینا رو بچه ها گی میدن میارن باسه بچه هاشون و سره آخر ولشون میکنم من توی روخنه که راحت برن زندگی کنن برا خودشون ولی ایندفه از این خوشم اومده خیلی دستیه و نازه )
اینم عکساشه

این لاکپشت اسمش چیه ؟ ازظ چطوری نگه داری کنم ؟ بش نونو سبزی بدم کافیه ؟ چقدر توی آب باشه ؟ 2012-05-02_14.52.18
این لاکپشت اسمش چیه ؟ ازظ چطوری نگه داری کنم ؟ بش نونو سبزی بدم کافیه ؟ چقدر توی آب باشه ؟ 2012-05-02_14.53.06
این لاکپشت اسمش چیه ؟ ازظ چطوری نگه داری کنم ؟ بش نونو سبزی بدم کافیه ؟ چقدر توی آب باشه ؟ 2012-05-02_14.53.00

اول از همه اسمه این لاکپشت چیه ؟

سنش چقدره ؟

جنسیتشو از کجا بفهمم ؟

غذا چی بش بدم نمیره ؟ الان بش نون میدم میخوره ! کلا چی بش بدم ؟

دما زندگی بدنوشن چقدره ؟ توی حیاط زیره سایه توی دمای 50 درجه تابستون اهواز بگا نمیره ؟

توی خونه که هوا 21 درجست تا 18 درجه و خنکه همیشه سرد براش نیست ؟ چون ابن بابا سمته مرز عراق زندگی میکنن توی مردابای اون سمت و نیزارا

چقدر طول میکشه تا بشه یه جبا الان نیم وجبیه ؟

چند سال عمر میکنه این بابا ؟

توی آب نگهش دادم یا توی خشکی ؟ نکنه از اوناست که باید 24 ساعت توی آب باشن بعد توی آبم بشون غذا داد ؟ دستاش که پرده دارن خوبم شنا میکنه !

آب شیرینه یا ابه شوره این لاکپشته ؟ اگه آبه شوره یکمی نکن بریزم توی ابی که شنا میکنه کافیه ؟

اب کلر دار توش شنا کنه حلاک نمیشه ؟

میخوام اگه تحمل میکنه دمای بدنه ما آدما رو یعنی 21 22 درجه رو و اتاقم خیلی سرده شاید تا 18 برسه دماش یدونه آکواریم بدم براش درست کنن اما چقدر طول مکیشه تا بزرگ بشه یه وقت اکواریمش کوچیک نشه براش . نمیخوام زیاد بزرگ باشه آکواریمش . رشدش چقدره ؟

hossputer
hossputer
کاربر تازه وارد لاک پشتی
کاربر تازه وارد لاک پشتی

بازگشت به بالاي صفحه اذهب الى الأسفل

این لاکپشت اسمش چیه ؟ ازظ چطوری نگه داری کنم ؟ بش نونو سبزی بدم کافیه ؟ چقدر توی آب باشه ؟ Empty رد: این لاکپشت اسمش چیه ؟ ازظ چطوری نگه داری کنم ؟ بش نونو سبزی بدم کافیه ؟ چقدر توی آب باشه ؟

پست من طرف hossputer 5/3/2012, 03:47

برکه ای خزریه دیگه نه ؟
hossputer
hossputer
کاربر تازه وارد لاک پشتی
کاربر تازه وارد لاک پشتی

این لاکپشت اسمش چیه ؟ ازظ چطوری نگه داری کنم ؟ بش نونو سبزی بدم کافیه ؟ چقدر توی آب باشه ؟ Empty رد: این لاکپشت اسمش چیه ؟ ازظ چطوری نگه داری کنم ؟ بش نونو سبزی بدم کافیه ؟ چقدر توی آب باشه ؟

پست من طرف hasti 5/3/2012, 05:10

سلام به احتمال 90درصد نه فکر نمیکنم عکس روی مشخصات منو ببین این جوجو لاکیه منه و برکه خزریه اما لاکی شما!!!!نمیدونم یه کم شبیه گوش قرمزاست اما فکر نمیکنم گوش قرمزم باشه موندم چی بگم
بچه ها لطفا راهنمایی کنید منم کنجکاو شدم اشاره
hasti
hasti
کاربر متوسط لاک پشتی
کاربر متوسط لاک پشتی

پست من طرف samir 5/3/2012, 13:11

hossputer نوشته است:
مي تونيد بغل سرش لكه هاي قرمز يا نارنجي ببينيد؟

hossputer نوشته است:
سنش چقدره ؟

تشخيص سن لاك پشتها كمه. ولي احتمالا نزديك يكسال بايد باشه

hossputer نوشته است:
جنسیتشو از کجا بفهمم ؟
اگه گوش قرمز باشه از روي ناخنهاش مي شه فهميد. لاك پشت شما در حال حاضر ناخنهاي كوتاه و دم دراز داره و به نظر مي رسه ماده باشه. ولي مطمئن نيستم

hossputer نوشته است:
اين لاك پشت آبيه. مي تونيد راهنماي نگهداري از لاكش پشت كه سمت چپ صفحه هست را بخونيد توي دو صفحه اطلاعات خيلي خوبي بهتون مي ده.ما اين راهنما را چند سال پيش تهيه كرديم.

hossputer نوشته است:
دما زندگی بدنوشن چقدره ؟ توی حیاط زیره سایه توی دمای 50 درجه تابستون اهواز بگا نمیره ؟
دماي آب بايد دماي خونه باشه يعني 22 درجه سانتي گراد. اصلا تو آفتاب نذار. چون دماي بدنش مي ره بالا و سريع دچار مرگ مي شه. ما از اين اتفاقات خيلي داشتيم.

hossputer نوشته است:
توی آب نگهش دادم یا توی خشکی ؟ نکنه از اوناست که باید 24 ساعت توی آب باشن بعد توی آبم بشون غذا داد ؟ دستاش که پرده دارن خوبم شنا میکنه !
اينها هم به خشكي احتياج دارند و هم آب. بايد يك تراريوم براش درست كنيد. يعني آكواريومي كه يك همي خشكي داشته باشه. مي تونيد از عكسهاي تراريوم بچه ها ايده بگيريد. منتها اينها آب را خيلي كثيف مي كننند و فيلتر آكواريوم ماهي جواب نميده يا بايد هفته اي يكبار تميز كنيد. يك فلورسنت گرمادهم خوان تو خشكي كه هر وقت خواستن بيان زيرش و به قول معروف آفتاب بگيرن. ولي به هيچ عنوان توي آفتاب واقعي قرارش ندين

اينا غول پيكر نمي شن تو همين سايزها مي مونن يا شايد يكذره بزرگ شن. راستي اگر خواستيد جابجاش كنيد اصلا تو آب جابجا نكنيد. چون با تكون خوردن آب آب مي ره توي ريه هاشون و بيمار مي شن.

samir
samir
همکار گفتگوی لاک پشتی
همکار گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف hossputer 5/3/2012, 14:58

مرسی دوستان عزیز از نظراتتون . چشم حتما فردا هم خودم نگاه میکنم هم عکس میزارم . من فکر میکردم برکه ای خزری باشه اما حتما فردا بش نگاه میکنم دقیق .

اما این رو میگم سمته عراف بچه ها میارن از توی یه سری جاده های کنار مرزی که کسی تشون راه نمیره و اون سمت برگه تردد میخواد و برکه و ... پیدا میشه اونجا زندگی میکنن .

حتما فردا عکی میزارم . مرسی سامی و هستی !
hossputer
hossputer
کاربر تازه وارد لاک پشتی
کاربر تازه وارد لاک پشتی

پست من طرف amir n 10/10/2012, 14:53

hossputer نوشته است:سلام . دوستان عزیز یک لاکپشت از مرز عراق برام آورادن و این باره پنجم ششمه که برام میارن و همشون اکثرا بزرگ بودن و ولشون میکردم توی روخونه کارون ( اهوازم و سره چاهای نفت که میریم اینا رو بچه ها گی میدن میارن باسه بچه هاشون و سره آخر ولشون میکنم من توی روخنه که راحت برن زندگی کنن برا خودشون ولی ایندفه از این خوشم اومده خیلی دستیه و نازه )
اینم عکساشه

این لاکپشت اسمش چیه ؟ ازظ چطوری نگه داری کنم ؟ بش نونو سبزی بدم کافیه ؟ چقدر توی آب باشه ؟ 2012-05-02_14.52.18
این لاکپشت اسمش چیه ؟ ازظ چطوری نگه داری کنم ؟ بش نونو سبزی بدم کافیه ؟ چقدر توی آب باشه ؟ 2012-05-02_14.53.06
این لاکپشت اسمش چیه ؟ ازظ چطوری نگه داری کنم ؟ بش نونو سبزی بدم کافیه ؟ چقدر توی آب باشه ؟ 2012-05-02_14.53.00

سنش چقدره ؟

جنسیتشو از کجا بفهمم ؟

توی خونه که هوا 21 درجست تا 18 درجه و خنکه همیشه سرد براش نیست ؟ چون ابن بابا سمته مرز عراق زندگی میکنن توی مردابای اون سمت و نیزارا

چقدر طول میکشه تا بشه یه جبا الان نیم وجبیه ؟

چند سال عمر میکنه این بابا ؟

آب شیرینه یا ابه شوره این لاکپشته ؟ اگه آبه شوره یکمی نکن بریزم توی ابی که شنا میکنه کافیه ؟

اب کلر دار توش شنا کنه حلاک نمیشه ؟

میخوام اگه تحمل میکنه دمای بدنه ما آدما رو یعنی 21 22 درجه رو و اتاقم خیلی سرده شاید تا 18 برسه دماش یدونه آکواریم بدم براش درست کنن اما چقدر طول مکیشه تا بزرگ بشه یه وقت اکواریمش کوچیک نشه براش . نمیخوام زیاد بزرگ باشه آکواریمش . رشدش چقدره ؟

amir n
amir n
کاربر تازه وارد لاک پشتی
کاربر تازه وارد لاک پشتی

بازگشت به بالاي صفحه

- مواضيع مماثلة