گفتگوی لاک پشتی
هل تريد التفاعل مع هذه المساهمة؟ كل ما عليك هو إنشاء حساب جديد ببضع خطوات أو تسجيل الدخول للمتابعة.

به من اطلاعات بدین لطفا

5 مشترك

به من اطلاعات بدین لطفا Empty به من اطلاعات بدین لطفا

پست من طرف simin63 3/24/2012, 07:58

دوباره سلام،
میشه در مورد محل نگهداری لاکی ها به من اطلاعات بدین سوال ، پست مربوط به ساختن تراریوم رو خوندم ولی چیزی ازش نفهمیدم آخه هیچ عکسی هم نداشت موندم چی بگم .
میخواستم بدونم یه تراریوم کوچیک و جمع و جور آماده قیمتش چنده؟ از کجا باید تهیه کنم یا اگه ساختنش راحته بهم بیشتر کمک کنید تا خودم براش بسازم
تقریبا تمام وسایل آکواریوم رو دارم (قبلا یه آکواریوم داشتم که الان جمعش کردم) وسایل اون به دردم میخوره؟ اندازه آکواریومم 1 متر (طول) * تقریبا 30 سانتی متر (عرض)
ممنونم که کمکم میکنید
مرسی عشق
simin63
simin63
کاربر تازه وارد لاک پشتی
کاربر تازه وارد لاک پشتی

بازگشت به بالاي صفحه اذهب الى الأسفل

به من اطلاعات بدین لطفا Empty رد: به من اطلاعات بدین لطفا

پست من طرف farzad 3/24/2012, 08:06

سلام خوش امدین! لاکپشتها نیاز به تراریوم دارند یعنی آکواریوم به همراه یک خشکی که لاکپشت بتونه بیاد روش و حمام آفتاب بگیره. این تراریوم نیاز به بخاری زیر آبی داره که دمای آب رو 25.5 نگه داره پس شما به یک دما سنج در درون آب نیاز دارید. به فاصله 20 سانت هم از بالای خشکی شما نیاز به دو لامپ دارید اولی فلورسنت (از اونجایی که لاکپشتای خانگی از آفتاب محروم هستند پس برای تامین یو وی و جلوگیری از نرم شدن لاکشون احتیاجه) و به لامپ هالوژن برای گرم کردن خشکی و ترقیب اونا به گرفتن حمام افتاب نیازه. البته دمای خشکی هم باید حدود 32 درجه باشه پس به یه دماسنج هم در خشکی نیاز دارید. و اینکه باری تمییز کردن آب به فیلتر هم نیاز دارید. قیمت آکواریو کوچک تقریبا 10 یا 12 توان در میاد و فک کنم باری جمع کردن یه تراریو با تجهیزات نرمال تقریبا 25 تا 30 تومان خرج بر میداره. موفق باشید
farzad
farzad
همکار گفتگوی لاک پشتی
همکار گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف farzad 3/24/2012, 08:28

البته آب تراریم هم باید تا 1.5 برابر طول لاک لاکپشت باشه(برای اندازی گیری طولش هم از یه خط کش سفت استفاده کنید.چون طول مستقیم لاک رو میخواییم نه طول قوس دار رو)
farzad
farzad
همکار گفتگوی لاک پشتی
همکار گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف simin63 3/24/2012, 08:31

مرسی از اطلاعاتت آقای فرزاد
اگه میشه در مورد ساختنش و اینکه اصلا خودم میتونم بسازم یا از وسایل آکواریومم میتونم استفاده کنم ؟ یا اگه آمادش هست تو مغازه در مورد حدود قیمتش بهم بگین wub
simin63
simin63
کاربر تازه وارد لاک پشتی
کاربر تازه وارد لاک پشتی

پست من طرف farzad 3/24/2012, 08:37

تقریبا یه ساعت دیگه بهتون جوابشو میدم. تا یه متن درست بتونم براتون بنویسم.
farzad
farzad
همکار گفتگوی لاک پشتی
همکار گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف simin63 3/24/2012, 08:46

دعا خیلی خیلی خیلی ممنونم خیلی خوشحال
simin63
simin63
کاربر تازه وارد لاک پشتی
کاربر تازه وارد لاک پشتی

پست من طرف farzad 3/24/2012, 09:15

simin63 عزیز. اولا اینکه تراریوم اماده فک نمیکنم بشه از جایی خرید یا جایی باشه که بفروشن. به نظر من شما اول طول لاکپشتتون رو اندازه بگیر بعد در 1.5 ضرب کن و به همون ارتفاع در آکواریومت آب بریز. بعد اینکه از آواریوم فروشی دو صفحه فیلتر زیر شنی بگیرید و اولی را به صورت عمودی کمی بالای سطح آب برای ایجاد خشکی (برای استراحت لاکپشت) به وسیله چسب اکواریوم به دیواره ی داخلی اکواریومتون بچسبونید. صفحه دوم رو به صورت شیب دار به صفحه اول متصل کنید طوری که مقداریش در آب قرار بگیره تا به صورت پله برای بالا امدن لاکپشت و اومدنش به خشکی کمکش کنه اگه هم این صفحه رو نخریدید از یه سنگ مناسب استفاده کنید سنگی که وقتی در آب میزاریدش هم مقداریش درون اب باشه و هم مقدار کافی بیرون باشه برای استراحتش. تا اینجا یه مقداری از کار انجام شد. ما به فاصله 20 سانت در بالای خشکی نیاز به دو لامپ داریم 1ـ فلورسنت 2ـ هالوژن برای فیکس کردن این لامپها هم توصیه میکنم از چراغای مطالعه استفاده کنید(یادتون باشه این لامپا باید 12 ساعت روشن باشن و زمان خواب لاکپشت حتما خاموش بشن. و اما بخاری: شما از جایی که لوازم آکواریوم میفروشند یه بخاری میخری این بخاریا عایق دارن و شما به صورت کامل باید در درون آب قرارش بدی. فیلتر هم که بهتون گفتم(اما خودم هم فیلتر ندارم) در مورد دو دماسنج هم برای کنترل آب و خشکی هم که عرض کردم آب 25.5 و خشکی 32 درجه. در کل هزینش هم با این وسایل شاید تا 30 تومان بیشتر در نیاد. شرمنده من adsl ندارم و dial up از اینترنت استفاده میکنم و گرنه حتما عکسایی که دارم رو آپلود میکردم تا بتونید ببینید.(در قسمت تراریوم هم عکسای تراریومه بچه ها هست اما منم نمیدونم چرا جدیدا نمیاد. احتمالا سرعت اینترنتم پایینه. در هر صورت پوزش میخوام. تا جایی که میتونستم توضیح دادم. موفق باشید
farzad
farzad
همکار گفتگوی لاک پشتی
همکار گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف simin63 3/24/2012, 09:25

مرسی مرسی ممنونم فکر میکنم تمام وسایلشو داشته باشم ، هم از اون فیلتر شنی ها دارم ( همونا که ته آکواریوم میزارن روش شن میریزن دیگه؟) هم بخاری دارم هم دما سنج یه لامپم دارم (مهتابی) از لامپ معمولی نمیتونم استفاده کنم از همینا که به چراغ مطالعه وصل میشه؟ فکر میکنم فقط باید یه آکواریوم کوچیک بگیرم ، اکواریوم خودم خیلی طولش زیاده
در هر صورت خیلی خیلی لطف کردین امیدوارم خودتون و لاکیتون همیشه سالم و باشین و باهم به شادی زندگی کنید عشق
simin63
simin63
کاربر تازه وارد لاک پشتی
کاربر تازه وارد لاک پشتی

پست من طرف farzad 3/24/2012, 09:35

وظیفه بود.ممنون! منم این آرزو رو برای شما و لاکیتون دارم.
فیلتر شنی همونه که شما میگید و لامپ مهتابی نیازه اما توجه کنید که این لامپ نباید درون قاب پلاستیکی یه هر پوششی باشه چون در اون صورت اشعه یو وی جذب اون محافظ میشه ولاکپشتتون از جذب اشعه یو وی محروم میشه پس بازم تکرار میکینم بین لاکپشت و لامپ فلورسنت نباید مانعی باشه.

اين مطلب آخرين بار توسط farzad در 3/24/2012, 09:51 ، و در مجموع 1 بار ويرايش شده است.
farzad
farzad
همکار گفتگوی لاک پشتی
همکار گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف Behnam 3/24/2012, 09:46

فکر نمی کنم که کار مشکلی باشه, به این قسمت سر بزنین و از تراریوم بقیه ایده بگیرین:
http://www.lakposhtha.com/f2-montada
فکر جدید
من ایدم به این صورت بود که: اول یه آکواریوم با اندازه متناسب لاکی تهیه کردم و از فروشنده خواستم که از کناره شیشه های دورریزی که داشت (cm 45×2 مثلا) با چسب آکواریوم داخل آکواریوم بچسبونه تا بتونم فیلتر زیرشنی رو روشون قرار بدم و به طرف دیگه فیلتر زیرشنی هم یک فیلتر زیرشنی دیگه رو به صورت شیب دار بهش با چسب آکواریوم چسبوندم. روی فیلتر زیرشنی هم مقداری چسب آکواریوم چسبوندم تا لاکیم بتونه مثل پله ازشون استفاده کنه و یک پایه هم که یک لوله پلاستیکی به اندازه بریده شده بود زیر فیلترها چسبوندم و سر دیگه رو هم به کف چسب زدم. ویه گیاه مصنوعی هم به کف چسبوندم. (نکته: از چسب آنتی باکتریال استفاده کردم و گذاشتم حداقل 24 ساعت خشک بشن.)
فرداش تاپ فیلتر, پمپ و لامپ ها رو هم که طریقه نصبشون رو از همین جا یاد گرفته بودم راه اندازی کردم. راستی یادتون نره که یه شیشه کوچیک هم رو سر اکواریوم درست بالای سر خشکی بذارین که از فرار کردن لاکی جلوگیری بشه (بقیه سقف رو یه موقع شیشه نذارین, اکسیژنش تموم بشه!!!)
( خوابم میاد خیلی شد که! چشما به بالا )
چند روز پیش ویکی خان ( لاکی من) موفق شد پس از تلاش فراوان اون پایه رو از جاش بکنه که معلوم شد ایده خوبی نبوده! حالا روی همون شیشه ها که به کناره ها چسبونده شده بودن یه شیشه (یه کم کوچیک تر از فیلترزیرشنی) قرار دادم و فیلتر زیرشنی ها رو روش گذاشتم که ازش خیلی استقبال کرده لاکی! اعتماد به نفس
Behnam
Behnam
کاربر متوسط لاک پشتی
کاربر متوسط لاک پشتی

پست من طرف simin63 3/25/2012, 02:46

وای مرسی ممنون چه ایده های خوبی بهم دادین.
امروز میخوام برم براش یه آکواریوم 40*30*30 سفارش بدم ، فکر میکنید اندازش خوبه؟ فکر کنم حالا حالا ها بس باشه براش طفلی آق سلیمونم ( بوس کردن ) جاش خیلی بده فعلا
از همتون ممنون دوستای مهربون رز عاشق لاک پشت
simin63
simin63
کاربر تازه وارد لاک پشتی
کاربر تازه وارد لاک پشتی

پست من طرف ساکورا 3/25/2012, 05:43

سلام دوستان

خیلی اسم باحالی روش گذاشتی سیمین خیلی خوشحال
ساکورا
ساکورا
کاربر متوسط لاک پشتی
کاربر متوسط لاک پشتی

پست من طرف golparjoon 3/25/2012, 05:58

ساکورا نوشته است:سلام دوستان

اره اسم باحالیه به من اطلاعات بدین لطفا 9
golparjoon
golparjoon
کاربر متوسط لاک پشتی
کاربر متوسط لاک پشتی

پست من طرف Behnam 3/25/2012, 06:18

خواهش میکنم, وظیفه اس! آکواریوم هرچی بزرگتر بهتر! فقط از قبل فکر یه جای مناسب برای آکواریومتون باشین که بعدا هم کارمشکلیه جابه جا کردنش, هم خیلی استرس بهش وارد میشه, گناه داره.
در ضمن به یه ورقه بزرگ یونولیت (یه کم بزرگتر از آکواریوم ~2-3 cm) هم احتیاج دارین که بذارین زیر آکواریوم که فشار رو تقسیم کنه و آکواریوم آسیب نبینه!

عاشق لاک پشت
Behnam
Behnam
کاربر متوسط لاک پشتی
کاربر متوسط لاک پشتی

پست من طرف simin63 3/25/2012, 08:09

ساکورا نوشته است:سلام دوستان

زبون درازی آره اسمشو دوست دارم خیلی خوشحال تازه بهش میگم "سلی"
یه طوطی هم دارم که اسمشو گذاشتم شکر خان اونم خیلی دوست داشتنیه قلب صورتی دست بزنیم
simin63
simin63
کاربر تازه وارد لاک پشتی
کاربر تازه وارد لاک پشتی

پست من طرف farzad 3/25/2012, 18:40

خدا براتون نگهشون داره! لبخند
farzad
farzad
همکار گفتگوی لاک پشتی
همکار گفتگوی لاک پشتی