گفتگوی لاک پشتی
هل تريد التفاعل مع هذه المساهمة؟ كل ما عليك هو إنشاء حساب جديد ببضع خطوات أو تسجيل الدخول للمتابعة.

دوربینی برای ضبط تصویر حشرات در پرواز

دوربینی برای ضبط تصویر حشرات در پرواز Empty دوربینی برای ضبط تصویر حشرات در پرواز

پست من طرف Foad 5/31/2011, 10:13

من عاشق تصاویر حشرات هستم ...

دوربینی خارق‌العاده برای ضبط تصویر حشرات در پرواز

یکی از کاربران فلیکر با استفاده از دوربین سفارشی شده خارق‌العاده‌اش تصاویری از حشرات در حال پرواز ضبط می کند. دوربین اصلی Nikon D300 و لنز ۱۰۵mm f/2.8D بوده اما از شاتری بیرونی بین دوربین و لنز بهره می‌برد که تاخیر را از ۵۲ میلی‌ثانیه به ۳٫۳ میلی‌ثانیه کاهش داده است. ببینید:

دوربینی برای ضبط تصویر حشرات در پرواز Custom-made-nikon-rig-1

دوربینی برای ضبط تصویر حشرات در پرواز Fotoopa-custom-nikon-rig-1
از دو فلش SB-80 و یک فلش SB-29 در این دوربین غول پیکر استفاده شده است. فوکوسینگ با اشعه‌های لیزر مادون قرمز انجام می‌شود که به نقطه کانون مجازی دوربین اشاره دارند. از لنز ۶۰mm f/2.8 برای شناسایی سیگنال‌های لیزر مادون قرمز منعکس شده استفاده شده است. وقتی که حشره‌ای از نقطه مجازی عبور می‌کند، سیگنال مادون قرمز آن را شناسایی کرده و سپس یک کنترل کننده، شاتر بیرونی را به کار می‌اندازد.
به دلیل تاخیر بی‌اندازه کم شاتر، میزان موفقیت سیستم تقریبا ۱۰۰% است و حشره همیشه در فریم جای دارد. وزن کل این دستگاه ۷٫۲ کیلوگرم است و ساخت آن ۴ ماه به طول انجامید.

دوربینی برای ضبط تصویر حشرات در پرواز Insect-in-flight

دوربینی برای ضبط تصویر حشرات در پرواز Insect-in-flight-2
Foad
Foad
حامی حیوانات لاک پشتی
حامی حیوانات لاک پشتی

بازگشت به بالاي صفحه اذهب الى الأسفل

بازگشت به بالاي صفحه

- مواضيع مماثلة