گفتگوی لاک پشتی
هل تريد التفاعل مع هذه المساهمة؟ كل ما عليك هو إنشاء حساب جديد ببضع خطوات أو تسجيل الدخول للمتابعة.

لاک پشت من زود بالغ شده -چند سالشه ؟

+4
Dr. Iman Memarian
Foad
شرزاد
turtle_lover
8 مشترك

لاک پشت من زود بالغ شده -چند سالشه ؟ Empty لاک پشت من زود بالغ شده -چند سالشه ؟

پست من طرف turtle_lover 7/7/2009, 13:44

لاک پشت من زود بالغ شده -چند سالشه ؟ Turtle1
لاک پشت من زود بالغ شده -چند سالشه ؟ Turtle2
دکتر معماریان سلام.این عکس لاک پشتمه که گفتید به بلوغ زودرس رسیده . فکر میکنید چند سالشه ؟
turtle_lover
turtle_lover
کاربر متوسط لاک پشتی
کاربر متوسط لاک پشتی

بازگشت به بالاي صفحه اذهب الى الأسفل

لاک پشت من زود بالغ شده -چند سالشه ؟ Empty رد: لاک پشت من زود بالغ شده -چند سالشه ؟

پست من طرف شرزاد 7/7/2009, 13:50

دوست عزیز به علت اینکه دکتر وقت کمتری دارند.من با توجه به اطلاعاتم بهتون جواب می دم.البته امیدوارم دکتر هر چه زود تر اطلاعاتی در این مورد برای همه ما قرار بدهند
لاک پشت وقتی به دنیا می آید حدود 2 سانتی متر است.و باید ببنید که وقتی شما اونو خریداری کردید چند سانت بوده(اندازه لاک بدون انحنای ان)اگر که غذای آن زیاد باشد ممکن است که به بلوغ زود رس برسد و در نتیجه رشد عادی نداشته باشد که در این صورت نمی توان سن آن را از روی لاک حدس زد.چون رشد لاک پشت به شرایط نگه داری خیلی بستگی دارد.
اگر جایی اشتباه کردم امیدوارم دوستان با تجربه تر اصلاح کنند..
با تشکر رز
شرزاد
شرزاد
کاربر خوب لاک پشتی
کاربر خوب لاک پشتی

لاک پشت من زود بالغ شده -چند سالشه ؟ Empty رد: لاک پشت من زود بالغ شده -چند سالشه ؟

پست من طرف Foad 7/7/2009, 18:28

نمی توان سن دقیق لاک پشت را با توجه به اندازه آن تشخیص داد و علت آن دادن غذای بیش از اندازه است.
Foad
Foad
حامی حیوانات لاک پشتی
حامی حیوانات لاک پشتی

پست من طرف Dr. Iman Memarian 7/7/2009, 18:57

با سلام

با تشکر از شرزاد جان به خاطر اطلاعات درستش.
دوست خوبم، توصیه می کنم تغذیه لاکپشت خود را کاملا تغییر دهید، چون این مشکل رشد بیش از حد و بلوغ زودرس می تواند خطرناک باشد و مشکلاتی را ایجاد کند که جبران ناپذیر باشد. حتما از غذاهای طبیعی استفاده کنید و این غذاها را قسمت اصلی جیره لاکپشت خود قرار دهید.UVb را هرگز فراموش نکنید و توصیه می کنم در صورت تمایل شما این آقا پسر (مرد) کوچولو معاینه بشود تا در صورت لزوم از دارو برای جلوگیری از پیشرفت مشکل بهره ببریم. استفاده از مولتی ویتامین، قرص کلسیم و ضد قارچ در آب لاکپشت را هم حتما قطع کنید. با عرض پوزش، متاسفانه تخمین سن این آقا پسر با توجه به شرایط رشد بیش از حد امکان ندارد.

موفق باشید

دکتر معماریان
Dr. Iman Memarian
Dr. Iman Memarian
دامپزشک گفتگوی لاک پشتی
دامپزشک گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف Sahra 7/8/2009, 02:24

این لاک پشت با اینکه نره و بالغ شده ناخنها و دمش خیلی بلند نیست.به خاطر رشد غیر عادیه؟
لاک پشت ماده را از کجا میشه فهمید بالغ شده؟
زود بالغ شدن چه خطری داره و باید چه کاری براش کرد؟
Sahra
دوست گفتگوی لاک پشتی
دوست گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف turtle_lover 7/8/2009, 02:29

sahra دمش تو عکس ههرکاری کردم معلوم نشد . خیلی بلند و کلفته .اصلا باورت نمیشه .الهی فداش بشه خالشششششششش
turtle_lover
turtle_lover
کاربر متوسط لاک پشتی
کاربر متوسط لاک پشتی

پست من طرف turtle_lover 7/8/2009, 02:54

دکتر معماریان به نظرتون خوبه به جای میگو فقط بهشون غذای مخصوص خزندگان که سبز رنگه و استوانه ایه بدم ؟ یا اینم میشه جز ء غذاهای تجاری ؟ کرم خونی چی ؟ آخه لاک پشتای من اینجورین که کم حالیشون نمیشه . مثلاً اگه بهشون میگو بدم حتی خیلی کم دیگه اون غذای معمولی که مدتها بهش عادتشون دادمو نمیخورن و میگو میخوان . اگه رنگ میگو رو ببینن دیگه تمومه .غذای مخصوص خزندگان خوبه یا نه ؟ همون سبزرنگه که استوانه ای شکله.
turtle_lover
turtle_lover
کاربر متوسط لاک پشتی
کاربر متوسط لاک پشتی

پست من طرف Dr. Iman Memarian 7/8/2009, 03:47

با سلام

تغذیه را کامل به سمت غذاهای طبیعی ببرید:

https://lakposhtha.forumfa.net/forum-f9/topic-t209-150.htm#8818

از میگو هم در کنار اینها می توانید بهره بگیرید و به میزان بسیاز کمتر بعد از سن 1 سالگی از سبزیجات. کرم خونی غذای مناسبی برای استفاده طولانی مدت نیست. غذای خزندگان هم به همچنین.

Sahra جان دقیقا به علت سن کم و بلوغ زوردرس هست که هنوز اندامها رشد کامل خود را ندارند.

با تشکر

دکتر معماریان
Dr. Iman Memarian
Dr. Iman Memarian
دامپزشک گفتگوی لاک پشتی
دامپزشک گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف Sahra 7/8/2009, 07:07

ممنون آقای دکتر. ولی نگفتین چطور تشخیص بدیم ماده ها بالغ شدن؟ ممکنه مارکی هم بالغ شده باشه؟
Sahra
دوست گفتگوی لاک پشتی
دوست گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف snake_eater 7/8/2009, 07:54

راستي منم برام يه سوال پيش اومد امكان جفت گيري بركه اي با گوش قرمز هست سوال
snake_eater
snake_eater
دوست گفتگوی لاک پشتی
دوست گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف apb 7/8/2009, 08:09

نه ، مگر این که کسی موفق بشه به صورت مصنوعی در آزمایشگاه کاری بکنه!

اين مطلب آخرين بار توسط apb در 7/9/2009, 11:17 ، و در مجموع 1 بار ويرايش شده است.
apb
apb
کاربر باتجربه لاک پشتی
کاربر باتجربه لاک پشتی

پست من طرف snake_eater 7/8/2009, 08:56

مهندس پرهام واقعا متشكرم
چون من شنيدم بعضي از پرندگان يا قاطر از جفتگيري دو حيوان متفاوت به وجود مي ايند و تا جايي هم كه من ميدونم اين دو گونه لاكپشت خيلي به نزديك هستن
snake_eater
snake_eater
دوست گفتگوی لاک پشتی
دوست گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف Dr. Iman Memarian 7/8/2009, 18:10

با سلام

1. Sahraجان در مورد ماده ها جثه و سن بیشترین کمک را می کنند ولی در شرایط رشد بیش از حد به علت تغذیه نامناسب بهترین کمک را رفتار شناسی انجام میدهد. البته می توان اسپیکولوم وارد کلوآک نمود و میزان رشد اندانهای جنسی را نیز چک کرد.

2. اختلاط نژادی بدون پشتوانه علمی بسیار عمل اشتباهی است و می تواند در مواردی ضربات جبران ناپزیری بر بدنه اکوسیستم وارد کند.
Dr. Iman Memarian
Dr. Iman Memarian
دامپزشک گفتگوی لاک پشتی
دامپزشک گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف pareparvaz51 7/9/2009, 03:39

با سلام

يكي از لاك پشت هاي من هم در اثر مصرف بيش از اندازه ي غذا زود بالغ شده و الان از بس چاقه داره منفجر ميشه ناراحت مقدار غذاش رو كم كردم رفت سراغ گاز گرفتن بقيه ي لاك پشتها كه با چند بار قرنطينه اين مشكل حل شد :[-o<: اما شروع كرده به خوردن سنگهاي داخل تراريوم كه خوشبختانه بعدا" دفع ميشه D\'oh اما يه بار يه سنگ بزرگ خورد كه داخل دهانش گير كرد و من رفتم كمكش . الان تغذيش فرق كرده و فقط ماهي ميخوره اما نرمي استخوان شديد داره چون وقتي دستش رو ميگيرم انگار استخوان نداره گریه . به غير از تغذيه با ماهي و استفاده از كف دريا و لامپ يووي مكملهاي غذايي ( كلسيم و ويتامين آ.د ) نياز هست ؟
چه صدمات و مشكلاتي در اثر تغذيه ي بيش از اندازه ممكنه براي لاك پشت پيش بياد ؟ گریه

با تشكر
pareparvaz51
pareparvaz51
کاربر خوب لاک پشتی
کاربر خوب لاک پشتی

پست من طرف Dr. Iman Memarian 7/9/2009, 07:15

با سلام

دوست خوبم اگر فکر می کنید لاکپشت شما MBD دارد حتما نیاز به معاینه ورادیوگراف دارد تا در مورد استفاده از دارو تصمیم گرفته شود. در مورد غذاهای طبیعی محدودیت مصرف وجود ندارد و مثل غذاهای تجاری نیست. لاشه کامل ماهی را به هر میزان که اشتها دارند می توان مصرف کرد.

در مورد مشکلات متعدد متعاقب رشد بیش از حد فعلا مجال تایپ ندارم ولی حتما به زودی این کار را انجام خواهم داد.

با تشکر
Dr. Iman Memarian
Dr. Iman Memarian
دامپزشک گفتگوی لاک پشتی
دامپزشک گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف pareparvaz51 7/9/2009, 09:34

از شما توجه شما سپاسگزارم
شاد باشيد
pareparvaz51
pareparvaz51
کاربر خوب لاک پشتی
کاربر خوب لاک پشتی

بازگشت به بالاي صفحه

- مواضيع مماثلة