گفتگوی لاک پشتی
هل تريد التفاعل مع هذه المساهمة؟ كل ما عليك هو إنشاء حساب جديد ببضع خطوات أو تسجيل الدخول للمتابعة.

لطفاً یکی به من و لاکیم کمک کنه!لاکیم مریضه!

5 مشترك

خبر جدید لطفاً یکی به من و لاکیم کمک کنه!لاکیم مریضه!

پست من طرف atieh 2/6/2011, 15:21

سلام.من یه لاکیه نره بالغ دارم که 4-5 سالش می شه.الان یه چند روزه که لاکیم چشماش رو بسته..از مطالبی که اینجا خوندم ظاهراً عفونت چشم گرفته و 2روزه که دارم براش تتراسایکلین میزنم،ممکنه کلر آب یکی از دلایلش باشه. بازم به کمک مطالب این سایت بود که فهمیدم ممکنه مشکل تنفسی هم داشته باشه چون هر از گاهی یه حرکت خمیازه مانند می کنه!من شدیداً دنبال اینم که یه دامپزشک خوب پیدا کنم و لاکیم رو ببرم پیشش،به مطب دکتر معماریانم زنگ زدم ولی کسی جواب نداد.اگه کسی می دونه که تو این شرایط چه کار باید بکنم که براش بهتره وباعث می شه که به خوب شدنش کمک کنه راهنماییم کنه.من اصلاً نمی خوام این کوچولو رو از دست بدم و خیلی بهش وابسته ام :(
atieh
کاربر تازه وارد لاک پشتی
کاربر تازه وارد لاک پشتی

بازگشت به بالاي صفحه اذهب الى الأسفل

خبر جدید رد: لطفاً یکی به من و لاکیم کمک کنه!لاکیم مریضه!

پست من طرف abtin3 2/6/2011, 16:13

اول از همه عمق آب لاکپشت رو خیلی کم کن تا خفه نشه
تتراساکلین هم حتما به چشماش بزن

دوم شرایط نگهداریت چطوریه ؟
باید یک اکواریوم همراه با خشکی لامپ فلورسنت برای uv و لامپ هالوژن برای گرما و بخاری و فیلتر حتما داشته باشی
احتمالا شرایط نگهداریت خوب نبوده که بیمار شده
نیاز به آنتی بیوتیک داره البته با تجویز دامپزشک. با دکتر حتما تماس بگیر
abtin3
abtin3
همکار گفتگوی لاک پشتی
همکار گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف Ehsan Jannati 2/6/2011, 17:04

دکتر امشب داره میاد تهران. فردا کلینیکه
بهترین راهنمایی را از ایشان میتوانید بگیرید
Ehsan Jannati
Ehsan Jannati
همکار گفتگوی لاک پشتی
همکار گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف atieh 2/7/2011, 05:12

مرسی از راهنمایی هاتون.عمق آبش در حدی نیست که خفه بشه.تترا سایکلین هم روزی 3 بار میزنم براش.
محیط زندگیش هم یه آکواریوم حدوداً 50*50 .بخاری نداره ولی خودم آکواریومش رو نزدیکای شوفاژم میذارم و حواسم هست که دمای آبش از 24-25 درجه پایین تر نیاد.کف آبش هم شن و سنگ ریزه و اسفنجه که یه شیبی هم داره که هر وقت خواست از آب بیاد بیرون،البته قد خودش در حدیه که اگه پاهاش کف آکواریوم باشه هم راحت سرش ازآب بیرون میاد.لامپ فلورسنت و فیلتر هم نداره ،اما خودم معمولاً نمیذارم آبش خیلی کثیف شه و عوض می کنم،حتی وقت غذا دادنشم تو یه ظرف دیگه بهش غذا میدم و بعد می شورمش و برش می گردونم تو آکواریومش که آبش به خاطر غذا کثیف نشه.بیرون از آب و تو آفتاب هم میذارمش چون خودش انگار کلاً خشکی رو بیشتر از آب دوست داره! البته این چند وقت یه طوری بود که دیگه به زور باید تو آب می بردمش و بیشتر تو خشکی بود که شاید براش بد بوده.
یکی از مشکلاتی هم که الان باهاش دارم اینه که نمیدونم تو این شرایط چه غذایی رو و چجوری بهش بدم،چون خودش چیزی نمیخوره
امروز همه سعیم رو می کنم که ببرمش پیش دکتر ... :(
atieh
کاربر تازه وارد لاک پشتی
کاربر تازه وارد لاک پشتی

پست من طرف abtin3 2/7/2011, 05:30

لامپ فلورسنت خیلی مهم هست قیمتی هم نداره با 4000 تومان می تونی یکی از این زیرکابینتی ها بگیری ( برای uv )
اگه بتونی حدود 25000 تومن برای تراریومت خرج کنی یک تراریوم خوب می شه و امکان بیمار شدنش هم کم می شه
بخاری حدود 4000 تومان بستگی به نوع
تاپ فیلتر حدود13000 تومان
لامپ هالوژن حدود 500 تومان
پایه لامپ هالوژن حدود 7000 تومان بستگی به نوع
لامپ فلورسنت حدود 5000 تومان بستگی به اندازه
abtin3
abtin3
همکار گفتگوی لاک پشتی
همکار گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف شيما 2/9/2011, 04:43

نبايد تو آفتاب بگذاريش دوست من خطرناكه
اگه دوست نداره توي آب بره حتما دماي آب مناسب نيست
خشكي رو بايد توي تراريوم درست كني و دماي آب رو هم متعادل كني تا خودش مرتب از آب به خشكي تغيير مكان بدهد
شيما
شيما
مدیر گفتگوی لاک پشتی
مدیر گفتگوی لاک پشتی

روانشناس گفتگوی لاک پشتی روانشناس انجمن
کاربر ماه انجمن کاربر برتر انجمن

پست من طرف atieh 2/9/2011, 07:08

دوشنبه بردمش پیش دکتر،بهم گفت که وضعش خوب نیست همه کارایی رو که باید بکنم رو بهم گفت.گفت اگه خوب ازش مراقبت کنم احتمال 10% خوب می شه :( منم داروها و آنتی بیوتیکاشو گرفتم و دارم بهش می رسم.فقط مشکلی که هست اینه که غذا نمی خوره،به زورم که نمی شه بهش چیزی بدم!باید چیکار کنم؟ بعدم صبح که بیدار شدم دیدم یه صدای ضعیفی میده که به نظرم بخاطر مشکل تنفسی شه.تو این حالت بهتره تو آب باشه یا بیارمش بیرون؟
آخر همه هم مرسی از همه تون :*
atieh
کاربر تازه وارد لاک پشتی
کاربر تازه وارد لاک پشتی

پست من طرف اطلس 2/19/2011, 13:13

سلام.دقیقا درکت میکنم که چه حس بدی داری به خاطر بیماری لاکیت اما تو که 4سال داریش؟اره؟ دیر به فکرش افتادی... یعنی 4سال هر روز میبریش زیر افتاب؟؟ تا حال هم که زنده مونده فکر کنم خیلیه!!! چون دمای بیرون متغییره تو نمیتونی کنترلش کنی افتاب مستقیم هم براش خطرناکه... من همینجا خوندم که یه لاکی با یه بار زیر نور مستقیم افتاب بودن مرده!
چون مریض غذا نمیخوره دیگه=(( بیچارهههه... هر کاری که دکتر معماریان گفتند رو انجام بده حتما .امیدوارم حالش خوب بشه...
اطلس
کاربر تازه وارد لاک پشتی
کاربر تازه وارد لاک پشتی

بازگشت به بالاي صفحه

- مواضيع مماثلة