گفتگوی لاک پشتی
هل تريد التفاعل مع هذه المساهمة؟ كل ما عليك هو إنشاء حساب جديد ببضع خطوات أو تسجيل الدخول للمتابعة.

آزاد کردن طوطی

+7
Dr. Iman Memarian
رامتین
شیوا
msafdel
MohammadRN
Foad
marzieh
11 مشترك

آزاد کردن طوطی Empty آزاد کردن طوطی

پست من طرف marzieh 1/29/2011, 05:54

سلام دوستان هیچکی هست که درباره زیستگاه طبیعی طوطی سبز (طوطی اسکندر بزرگ) تو تهران خبر داشته باشه؟ طوطی من که عکسش رو تو پروفایلم گداشتم خیلی تنهاست و دلم می خواد ازادش کنم بالهاش چیده نشده و خیلی خوب پرواز میکنه فقط اهلیه و اگه آزادش کنم ممکنه بره سراغ آدمیزاد.کسی میدونه کجا میشه یک طوطی رو آزاد کرد که هم آب و غذا و میوه داشته باشه و هم گیر آدمها نیفته؟؟ این طوطی ها بومی ایران نیستند ولی من شنیدم تعدادیشون تو تهران آزاد زندگی میکنند. لطفا کمک کنید. ممنون متفکر
marzieh
marzieh
همکار گفتگوی لاک پشتی
همکار گفتگوی لاک پشتی

بازگشت به بالاي صفحه اذهب الى الأسفل

آزاد کردن طوطی Empty رد: آزاد کردن طوطی

پست من طرف Foad 1/29/2011, 06:02

خانم مرضیه
آقای صافدل در تاپیک سفرنامه پارک شهر به همراه تصاویر در مورد گله های طوطی آزاد شده در تهران توضیح دادند. شاید آقای صافدل بتوانن کمکتون کنند.
Foad
Foad
حامی حیوانات لاک پشتی
حامی حیوانات لاک پشتی

پست من طرف MohammadRN 1/29/2011, 07:25

این هم تصویری که آقای صافدل از طوطی در پارک شهر گرفتند
آزاد کردن طوطی Hjjlaq4kqora47ohtl0_thumb
MohammadRN
MohammadRN
مدیرکل گفتگوی لاک پشتی
مدیرکل گفتگوی لاک پشتی

گروه گرافیک گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف msafdel 1/29/2011, 08:05

طبق اعلام سازمان محیط زیست طوطی های آزاد تو سه منطقه پارک شهر، پارک ملت و پارک ساعی زندگی می کنند و بیشترین تعداد تو پارک شهر زندگی می کنه. من خودم تو هر سه منظقه اونا رو دیدم
msafdel
msafdel
همکار گفتگوی لاک پشتی
همکار گفتگوی لاک پشتی

کاربر منتخب مدیرکل انجمن

پست من طرف شیوا 1/29/2011, 09:04

آقای صافدل منطقه دانشگاه ما اعلام نشده؟ خیلی خوشحال البته به احتمال زاد از پارک شهر میان اونجا و برمیگردن چون فاصله کمیه
توی دانشگاه ما هم زیادن اما سخت میشه دیدشون به خاطر درختهای بلند..
شیوا
شیوا
مدیر گفتگوی لاک پشتی
مدیر گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف رامتین 1/29/2011, 09:11

یه جایی هم من سراغ دارم ، بد نیست یه سری هم به اونجا بزنی . اگه بری دمِ کاخِ نیاوران ، می بینی که یه عالمه طوطی منگو و اسکندر و .... اونجا زندگی می کنن و از لابلایِ درخت هایِ کاخ سر و صدایِ اونا رو می شنوی و گه گاه هم می بینی که به صورتِ انفرادی و یا دسته جمعه از یه بخش به بخشِ دیگری از باغِ کاخ پرواز می کنن . می تونی طوطی ات رو اونجا هم ببری و آزادش کنی .
رامتین
رامتین
دوست گفتگوی لاک پشتی
دوست گفتگوی لاک پشتی

کاربر منتخب مدیرکل انجمن

پست من طرف Dr. Iman Memarian 1/29/2011, 11:23

اضافه کردن یک گونه جدید بدون مطالعات دقیق به منطقه ای که قبلا در آن حضور نداشه کار بسیار اشتباهی است و می تواند مشکلات جبران ناپذیری داشته باشد.

با درود
Dr. Iman Memarian
Dr. Iman Memarian
دامپزشک گفتگوی لاک پشتی
دامپزشک گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف marzieh 1/29/2011, 18:54

سلام آقای دکتر ، ممنون از راهنمایتون من تقریبا سه سال میشه که از این طوطی نگهداری میکنم اونو تو توچال وسط برفها پیداش کردم اون وقتها بالهاشو چیده بودن و از پرواز کردن وحشت داشت تو این مدت سعی کردم پروازش در حد پرواز توی طبیعت قوی باشه دلم نمیخواد بی فکر و بی برنامه آزادش کنم من مطالعه کردم و اینطور که فهمیدم یک جمعیت 1000 تایی از این نوع طوطی به راحتی تونستند خودشون رو با آب و هوای سرد تهران سازگار کنن و همشون هم از طوطیهای فراری یا آزاد شده هستند. ممنون میشم اگه باز هم کمکم کنید چون وقتی میبینم تو آینه با خودش حرف میزنه و رو کمد بیخودی لانه میسازه دلم براش میسوزه حق داره آزاد باشه البته من مثل بچم دوستش دارم.
marzieh
marzieh
همکار گفتگوی لاک پشتی
همکار گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف marzieh 1/29/2011, 18:57

بچه ها ممنونم از کمکتون به محض اینکه پام به تهران برسه همه این جاها رو سر میزنم و حسابی تحقیق میکنم . پسر سبز خوشگلم هم ازتون ممنونه. باز هم تحقیق کنید اگه سر و سامون بگیره براتون دعا میکنه دعا
marzieh
marzieh
همکار گفتگوی لاک پشتی
همکار گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف Dr. Iman Memarian 1/30/2011, 09:09

این پرنده بومی اصلی ایران نیست و یک گونه مهاجم به شمار می آید درست مثل لاکپشت گوش قرمز درنتیجه رها کردن آن در طبیعت ایران می تواند مشکلات زیادی را به همراه داشته باشد کمااینکه داشته.

با درود
Dr. Iman Memarian
Dr. Iman Memarian
دامپزشک گفتگوی لاک پشتی
دامپزشک گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف marzieh 2/13/2011, 07:04

سلام آقای دکتر پیشنهاد شما برای طوطی من چیه؟ اگر بخوام براش جفت بگیرم که تنها نباشه چی؟ این فکر خوبیه؟چه اقداماتی باید در این زمینه انجام بدم؟ و آیا برای آزاد کردنش منطقه ای به غیر از تهران هست که مشکلاتی که ذکر کردید رو در پی نداشته باشه؟ لطفا کمکم کنید من از حیوانات فقط به منظور لذت شخصی نگهداری نمیکنم . هر چند از نگهداریشون لذت میبرم.
marzieh
marzieh
همکار گفتگوی لاک پشتی
همکار گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف marzieh 2/14/2011, 18:08

این پست رو میگذارم که این تاپیک بالا بمونه. دوستان هرکی میتونه راهنمایی کنه لطفا
marzieh
marzieh
همکار گفتگوی لاک پشتی
همکار گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف شیوا 2/15/2011, 08:45

مرضیه جان چرا براش جفت تهیه نمیکنی که دیگه نیاز نباشه آزاد شه؟کنار خودت به خوبی و خوشی زندگی میکنن دیگه!طوطی هایی که در حال حاضر توی تهران آزاد میگردن همچین زندگیه خوبی ندارن از طرفی آب و هوا وخوراک از طرف دیگه کسانی که همیشه دنبال اسیر کردنشون هستن و کم هم نیستن متفکر
شیوا
شیوا
مدیر گفتگوی لاک پشتی
مدیر گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف ... 6/4/2011, 06:38

من میگم آزادش نکنید!!براش جفت بخرید.
آزاد کردن پرنده هایی مثل طوطی که زادگاه اصلیشون ایران نیست،واقعا ممکنه خطرناک باشه.مخصوصا این که طوطی شما تا حالا عادت داشته غذاش دم دستش باشه و با آدم رفت و آمد داشته باشه.
...
...
کاربر خوب لاک پشتی
کاربر خوب لاک پشتی

پست من طرف shadijenab 7/12/2011, 06:50

طوطي كه در اسارت رشد كرده باشه مثل طوطي شما توانايي زندگي در طبيعت رو نداره و احتمال بقا آن در حيات وحش بسيار كم هست.طوطي شما توانايي بدست آوردن غذا در طبيعت رو از دست داده. اگر براش جفت بگيريد بهتره.
موفق باشين
shadijenab
همکار گفتگوی لاک پشتی
همکار گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف shadijenab 7/12/2011, 06:55

جناب آقاي دكتر
گونه مهاجم يا غير بومي كه شما مي فرمايين در مورد طوطي سبز با رژيم غذايي كه داره صدق نميكنه . آزاد كردن اين گونه در طبيعت ايران به شرط آنكه خود جاندار توانايي بقا يعني مراقبت از خود و بدست آوردن غذا رو داشته باشه بلا مانع است.
shadijenab
همکار گفتگوی لاک پشتی
همکار گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف marzieh 7/12/2011, 15:57

ممنون از راهنمایی همتون . این که میگن طوطیها باید جفتشون رو خودشون انتخاب کنند ، تا چه حد صحت داره؟
marzieh
marzieh
همکار گفتگوی لاک پشتی
همکار گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف shadijenab 7/13/2011, 04:45

در مورد طوطي خاكستري تا جايي كه من اطلاع دارم بله بايد خودشان جفتشان را انتخاب نمايند اما در مورد ملنگو و مرغ عشق و ... امكان آنكه يك نر و ماده در يك محيط باشند و جفت‌گيري نمايند وجود دارد.
shadijenab
همکار گفتگوی لاک پشتی
همکار گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف tortoise 7/14/2011, 05:55

مرضیه خانوم خودتون گفتین که تو برفها پیداش کردین.اکه آزادش کردین از کجا معلوم که دوباره به دست یک نفر دیگه اسیر بشه با توجه به اینکه به انسان عادت داره.ممکنه دفعه دوم اینقدر خوش شانس نباشه که فرد دوستدار حیوانات و مهربونی مثل شما گیرش بیاد.شرایط مثل شرایط واگذاری می مونه.به هر کسی که واگذارش نمی کنین که؟
به نظر من از فکر رها کردن بیایین بیرون و به فکر جفت باشین.می تونین حتی به کسی که طوطی داره واگذار کنین.
اصلا در این فروم کسی پیدا میشه که جفتی برا این عزیز داشته باشه؟می تونیم آزمایشی کنار هم باشن شاید از هم خوششون بیاد.
من شدم سر دفتر بنگاه ازدواج!!!هرکس دختر آفتاب مهتاب ندیده ای داره به این شازده کمک کنه که از مجردی در بیاد.
tortoise
tortoise
دوست گفتگوی لاک پشتی
دوست گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف خورشید 7/14/2011, 10:56

مرضیه جان توی محوطه حیاط موزه دارآباد هم میتونی رهاش کنی. اونجا سقف داره. بهشون غذا میدن و نه به خوبی خودت اما بهشون میرسن. اونجا هم یه سری بزن. زمستونا هم سقف رو با نایلون می بندن که زیاد سرد نشه . یه بخاری هم واسشون میزارن.
در مورد جفت هم آره معمولا خودشون باید جفتشونو پیدا کنن. اما پرنده های اسیر توی خونه اگه یه جفت جوون و تروتمیز براش بگیری قبولش میکنه. اما حتما باید یه جای بسیار خوب براشون درست کنی و این رو هم بدون که ممکنه پرنده جدید از آدمها بترسه و مدتی طول بکشه که دوست بشه باهات و تو این مدت طوطی خودت هم رفتارش با شما عوض میشه و از همسرش تابعیت میکنه.
خورشید
خورشید
حامی حیوانات لاک پشتی
حامی حیوانات لاک پشتی

پست من طرف marzieh 7/14/2011, 20:17

ممنون آقا هاتف و خورشید جان. این پسر من وقتی پیداش کردم از پرواز کردن میترسید و بالهاشو چیده بودن اما الان در عرض چند صدم ثانیه آسمان خونه رو طی میکنه.می خواستم آزادش کنم که خوشبخت تر باشه اما پشیمون شدم و همون مواردی که شما هم بهش اشاره کردید باعث شد که منصرف بشم. در هر صورت دیگه نمیخوام از خودم دورش کنم و واگذار هم نمیکنم.اگه دختر خوب سراغ دارید معرفی کنید.ممنون میشم آخه این نوع طوطی نرش بیشتر طرفدار داره و ماده اش سخت پیدا میشه.اما اگه قرار باشه من رو ول کنه بره دنبال زنش هیچ خوشم نمیاد!!!!!
marzieh
marzieh
همکار گفتگوی لاک پشتی
همکار گفتگوی لاک پشتی

بازگشت به بالاي صفحه

- مواضيع مماثلة