گفتگوی لاک پشتی
هل تريد التفاعل مع هذه المساهمة؟ كل ما عليك هو إنشاء حساب جديد ببضع خطوات أو تسجيل الدخول للمتابعة.

سوال از خشکی و زیستگاه برای لاک پشت

+3
bardia_m5
Foad
miceal
7 مشترك

سوال از خشکی و زیستگاه برای لاک پشت  Empty سوال از خشکی و زیستگاه برای لاک پشت

پست من طرف miceal 1/23/2011, 10:49

سلام عزیزان لطفن جواب بنده را بدین
والا خواستم سرچ کنم نشد چیزی پیدا نشد
سوال اول:خشکی واسه لاکپشت تو تهران جایی هست؟ما آجر سفالی گذاشتیم میترسیم ضرر داشته باشه واسش
درش اوردیم از تو آکواریوم

دوم
کدر بودن آب طبیعیست؟
سوم
ما یک لامپ هالوژن فقط زدیم بالا سرش کافیه؟
لامپی دیگه نمیخواد؟
و چند ساعت در روز باید روشن باشه؟
به جز خشکی چی میشه پذاشت؟
همین جا مختصر و مفید پاسخ بدین یک دنیا ممنون میشم
خیلی مهمه
لاکپشتمون سبز رنگ و خوشگله فداش بشم
دمتون گرم همه نظر بدن
منتظرم
ممنون
miceal
کاربر متوسط لاک پشتی
کاربر متوسط لاک پشتی

بازگشت به بالاي صفحه اذهب الى الأسفل

سوال از خشکی و زیستگاه برای لاک پشت  Empty رد: سوال از خشکی و زیستگاه برای لاک پشت

پست من طرف Foad 1/23/2011, 11:41

برای ساخت خشکی از ایده های زیر استفاده کنید:
روشهای ساخت خشکی در آکواریوم برای لاک پشت
طرز ساخت يك تراريوم دست ساز براي لاك پشت هاي آب شيرين (طرح تراریوم apb)

برای کدر بودن آب ، کثیف شدن آب تراریوم را مطالعه کنید.

به جز لامپ هالوژن برای گرم کردن خشکی، نیاز به لامپ فلورسنت - Fluorescent Lamp برای تامین اشعه UV مورد نیاز لاک پشت است.

زمان روشن بودن لامپها، مطابق طول روز و شب، در روز روشن و در شب خاموش.

لاک پشتتون خزنده گوش قرمز است، شناسایی تصویری گونه های مختلف لاک پشت را مطالعه نمایید.

Foad
Foad
حامی حیوانات لاک پشتی
حامی حیوانات لاک پشتی

سوال از خشکی و زیستگاه برای لاک پشت  Empty رد: سوال از خشکی و زیستگاه برای لاک پشت

پست من طرف miceal 1/23/2011, 12:09

سلام
گوش قرمز نیست
آبی هست
سبز رنگ
فکر کنم خزری
miceal
کاربر متوسط لاک پشتی
کاربر متوسط لاک پشتی

پست من طرف miceal 1/23/2011, 12:19

سوال داشتم
ما واسش بخاری گرفتیم ولی اغلب خاموشه و آبش دست میزنیم زیاد گرم نیست مشکلی نداره؟
miceal
کاربر متوسط لاک پشتی
کاربر متوسط لاک پشتی

پست من طرف Foad 1/23/2011, 12:32

باید از دماسنج هم استفاده کنید. دما باید در حدود 25 درجه باشد (دمایی اتاق که نه گرم و نه سرد است). با پیج روی بخاری دمای مناسب را تنظیم کنید. اطلاعات بیشتر در بخاری برای تراریوم لاک پشت مطالعه کنید.
Foad
Foad
حامی حیوانات لاک پشتی
حامی حیوانات لاک پشتی

پست من طرف bardia_m5 3/7/2013, 13:52

salaam ......agha 1 soal ??? man 15 sale lakposht daram az 5cm i daramesh vali na terariom dare na damo dastgah ....to 1 aquariom to eyvonemone ...!!!hata zemestona 2 4 mah khabe zemestoni mikone...in moshkel k nadare ?
bardia_m5
bardia_m5
کاربر تازه وارد لاک پشتی
کاربر تازه وارد لاک پشتی

پست من طرف farzad 3/11/2013, 19:00

سلام(لطفافارسی تایپ کنید)
خواب زمستانی برای لاکپشتهایی که در اسارت هستند توصیه نمیشه پیشنهاد میشه در فصول سرد در داخل خانه از اون نگهداری بشه. خواب زمستونی برای لاکپشتای در اسارت به دلایلی از جمله بی تجربگی صاحب آن شرایط نامساعد جغرافیایی و یا ضعیف شدن لاکپشتای جوان و ... خطرناکه.( لاکپشتها در طبیعت در انبوهی از برگ و قسمتای گل آلود دریاچه که عمق زیادی داره به خواب فرو میرن در اعماق زیاد انجماد آب و تغییرات دما وجود نداره) برای تهیه تراریوم هم بخش
زیستگاه مناسب لاک پشت
رو دقیقا مشاهده کنید.
farzad
farzad
همکار گفتگوی لاک پشتی
همکار گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف tortoise 3/17/2013, 12:06

عزیز میگی 15 ساله داریش دیگه.الان بخوای شرایط زندگیش رو عوض کنی که سکته می کنه بدبخت.درسته که لاکپشتها عمرشون زیاده ولی با این شرایط که شما نوشتین آخرای عمرشه بنده خدا.ولی شوخی کردم حتما سعی کنین شرایط مناسب رو یاد بگیرین و براش محیا کنین.
tortoise
tortoise
دوست گفتگوی لاک پشتی
دوست گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف shirin n 7/28/2014, 08:23

سلام.
من یه لاک پشت گوش قرمز دارم، می خواستم بدونم میشه توی حیاط نگهش داشت (البته یه ظرف آب هم برای شنا براش در نظر گرفت که گاهی توش بزارمش.)
shirin n
shirin n
کاربر تازه وارد لاک پشتی
کاربر تازه وارد لاک پشتی

پست من طرف k1_madrid 8/6/2014, 15:44

شدنش میشه اما حیوون بدبخت نمیتونه درست زندگی کنه
اید یه تراریوم شامل خشکی و اب براش درست کنی تا خودش هرجا خواست بره
شما که نمیدونی کی به اب نیاز داره کی به خشکی و نور و گرما
خودش باید تصمیم بگیره
k1_madrid
k1_madrid
کاربر تازه وارد لاک پشتی
کاربر تازه وارد لاک پشتی

پست من طرف shirin n 8/8/2014, 10:12

k1_madrid نوشته است:شدنش میشه اما حیوون بدبخت نمیتونه درست زندگی کنه
اید یه تراریوم شامل خشکی و اب براش درست کنی تا خودش هرجا خواست بره
شما که نمیدونی کی به اب نیاز داره کی به خشکی و نور و گرما
خودش باید تصمیم بگیره

مرسی. بله البته تراریوم بهتره من روزی دو بار میزارمش توی یه لگن آب و براش غذهاشو میریزم.(چون فقط تو آب میتونه غذاهاشو بخوره) غذاهاشو که می خوره تلاش میکنه از اب بیاد بیرون .بعد که اومد بیرون دوباره می ره همون جای همیشگیش اون سر حیاط پشت گلدونا می خوابه. بعضی وقتهام میزارمش تو باغچه که چاله درست میکنه و میره توش. نمی دونم تماس با خاک براش خوبه یا با عث عفونت چشم و اینا میشه. در کل منظورم این بود که خودشم انگار خیلی خوشش نمیاد تو آب بمونه. نمی دونم :(
shirin n
shirin n
کاربر تازه وارد لاک پشتی
کاربر تازه وارد لاک پشتی

پست من طرف k1_madrid 8/9/2014, 14:48

اخه ساختن یه تراریوم هزینه زیادی نداره و زمان زیادی هم نمیبره
به نظر من حالا که مسئولیت این لاکی با شماست باید به بهترین نحو واسش شرایط زندگی رو مهیا کنید
تراریوم من خیلی ام بزرگ نیست و خیلی ساده و راحت خودم درستش کردم با هزینه خیلی کم و یکم وقت
لاکی هروقت میخواد میاد میچرخه تو اب ، هروقت میخواد میره زیر نور افتابش میچرخه باز میاد تو اب ، یا اینکه دستو پاشو باز میکنه ولو میشه زیر گرمای چراغش و افتاب میگیره تا حتی 2-3 ساعت
k1_madrid
k1_madrid
کاربر تازه وارد لاک پشتی
کاربر تازه وارد لاک پشتی

پست من طرف shirin n 8/13/2014, 08:54

مرسی.که اینطور. پس منم به فکر تراریوم باشم. لبخند لاکی شما معمولا چقدر از روزو توی آب و چقدرشو توی ابه؟ بعدشم لامپ هالوژن همون کار نور خورشیدو می کنه؟
در مورد قضیه خاک و چاله نظرتون چیه؟
shirin n
shirin n
کاربر تازه وارد لاک پشتی
کاربر تازه وارد لاک پشتی

پست من طرف k1_madrid 10/2/2014, 05:25

ساعت ثابت نداره ، یه موقع هایی یه مدت 3-4ساعتی زیر نور افتاب میشینه دستو پاشو باز میکنه و چرت میزنه
اما هی میاد تو اب هی میره استراحت میکنه دوباره
لامپ هالوژن ازین قدیمیا بگیرید بهتره ، ازینایی که جدیده و چراغاش LED هست زیاد خوب نیست حرارت و گرمای لازم رو نداره
در کنارش باید یه لامپ مهتابی کوچیکم باشه واسه اشعه UV
k1_madrid
k1_madrid
کاربر تازه وارد لاک پشتی
کاربر تازه وارد لاک پشتی

بازگشت به بالاي صفحه

- مواضيع مماثلة