گفتگوی لاک پشتی
هل تريد التفاعل مع هذه المساهمة؟ كل ما عليك هو إنشاء حساب جديد ببضع خطوات أو تسجيل الدخول للمتابعة.

لطفا آخر هفته سکته نکنید

3 مشترك

لطفا آخر هفته سکته نکنید  Empty لطفا آخر هفته سکته نکنید

پست من طرف teresa 12/17/2010, 05:53

به گزارش ایسنا:

پژوهشی جدید نشان می‌دهد: افرادی که پایان هفته دچار سکته قلبی می‌شوند، وضعی وخیم‌تر و کشنده‌تر از سایر افرادی که در وسط هفته دچار این عارضه قلبی می‌شوند، دارند که البته دلیل قطعی این مساله نامشخص است.

پژوهشگران کانادایی پس از بررسی وضعیت بیماران قلبی مراجعه کننده به بیمارستان، شدت سکته آنها را بررسی کردند و دریافتند افرادی که در پایان هفته به بیمارستان مراجعه کرده‌اند، 12 درصد بیشتر از سایرین که در وسط هفته دچار این مشکل شده‌اند، جان خود را به دلیل شدت سکته از دست دادند.

محققان دلیل احتمالی این مساله را در این دانستند که افراد دارای نشانه‌های خفیف سکته تا انتهای هفته برای مراجعه به بیمارستان صبر می‌کنند.

دکتر مت ریوز از دانشگاه میشیگان پس از پایان تحقیقات خود تاکید کرد که نتایج این پژوهش، به دلیل وجود تفاوت‌ها در شدت مشکلات بیماران قلبی نیست.

وی اضافه کرد: ممکن است شرایط مراقبتی بیماران در اواخر و اواسط هفته متفاوت باشد و یا پرستاران و پزشکان در اواسط و اواخر هفته کار متفاوتی را ارائه کنند.

بر پایه این پژوهش مشخص شد: هشت درصد بیماران قلبی که در پایان هفته به بیمارستان مراجعه کرده‌اند، در طی هفت روز جان خود را از دست داده‌اند که این آمار در همین هفت روز برای مراجعه کنندگان در اواسط هفته، حدود هفت درصد بوده است

http://www.khabaronline.ir/news-116309.aspx
teresa
teresa
مدیر گفتگوی لاک پشتی
مدیر گفتگوی لاک پشتی

بازگشت به بالاي صفحه اذهب الى الأسفل

لطفا آخر هفته سکته نکنید  Empty رد: لطفا آخر هفته سکته نکنید

پست من طرف assady 4/15/2011, 04:40

چه با حالللللللللل
assady
assady
کاربر تازه وارد لاک پشتی