گفتگوی لاک پشتی
هل تريد التفاعل مع هذه المساهمة؟ كل ما عليك هو إنشاء حساب جديد ببضع خطوات أو تسجيل الدخول للمتابعة.

معرفی محصولات مناسب برای نگهداری گیاهان(Plant Care Pro)

+3
Foad
MohammadRN
Developer Programmer
7 مشترك

معرفی محصولات مناسب برای نگهداری گیاهان(Plant Care Pro)  Empty معرفی محصولات مناسب برای نگهداری گیاهان(Plant Care Pro)

پست من طرف Developer Programmer 11/22/2010, 01:04

Tetra CompleteSubstrate
TetraPlant CompleteSubstrate بستر با فرمول ویژه است که محیط مناسبی برای گیاهان آکواریوم ایجاد میکند.
محتوی مخلوطی از عناصر برای تغذیه بلند مدت کود دهی ، و نگهداری و پشتیبانی از توسعه میکرو ارگانیسم های مفید.
بدون نیترات , فسفات اضافه شده .

طرز کارکرد
TetraPlantغنی از مواد مغذی Humic و مواد مغذی هستش. مواد Humic مشوق توسعه میکرو ارگانیسم های مفید که در تامین مواد مغذی ، ساخت و در دسترس قرار دادن آنها به گیاهان انجام می دهند. علاوه بر آن درجذب مواد مغذی در آب و بستر ، به سهولت برای گیاهان انجام میدهند.
چگونگی استفاده
ابتدا اضافه کردن یک لایه 2cm از CompleteSubstrate ، و سپس با 2 - 3cm از شن آکواریوم روی آن را پوشش دهید. پیشنهاد ما استفاده از شن هایی با 1 الی 3mm قطر
معرفی محصولات مناسب برای نگهداری گیاهان(Plant Care Pro)  T502029_p00_a01_v004

seachem flourite
یکی از بهترین گزینه ها جهت انتخاب یک زیر بستر خوب برای گیاهان اکواریوم میتوان گفت سیچم هست سیچم فلوریت بیشتر تامین کننده مواد مغذی برای گیاهان ریشوی بالاخص آهن و آلومینیوم هست و دانه های شن دارای منفذ میباشند هر چند که محصول ذیل مهیا کننده شرایط اسیدیته شدن برای گیاهان نمیباشد
میتوان گفت یک هفتم تشکیل دهنده خاک سیچم فلوریت آهن میباشد.
معرفی محصولات مناسب برای نگهداری گیاهان(Plant Care Pro)  F_122ls70cjs9m_262d1cb

sera floredepot
sera floredepotبستر مناسبی برای گیاهان ایجاد می کند که شامل شن و ماسه تمیز ، عناصر کمیاب ، نمک و دیگر مواد مغذی
تشکیل شده. همچنین دارای تورب فراوری شده ای هست که مواد مغذی فعال را برای مدت طولانی در اختیار گیاه قرار میدهد و مانع از بهم چسبیدگی و فشردگی بستر میشود.
باعث قوی تر شدن ریشه گیاه و رشد و سلامت گیاه میشود. با توجه به تراکم کاشت ، اغلب مواد مغذی پس از 4 - 6 هفته مصرف می شوند. سپس باید به گیاهان بطور متناوب با قرص sera florenette و sera florena با توجه به دستورالعمل تغذیه کرد .
معرفی محصولات مناسب برای نگهداری گیاهان(Plant Care Pro)  03375_sera-floredepot_2400g_int

منبع: پرشین دیسکس

اين مطلب آخرين بار توسط Afshin_Zavar در 12/23/2010, 08:17 ، و در مجموع 1 بار ويرايش شده است.
Developer Programmer
Developer Programmer
کاربر خوب لاک پشتی
کاربر خوب لاک پشتی

بازگشت به بالاي صفحه اذهب الى الأسفل

معرفی محصولات مناسب برای نگهداری گیاهان(Plant Care Pro)  Empty رد: معرفی محصولات مناسب برای نگهداری گیاهان(Plant Care Pro)

پست من طرف Developer Programmer 11/22/2010, 02:28

sera florena
این محصول عاری از نیترات و فسفات بوده و غنی از مینرال و آهن است
معرفی محصولات مناسب برای نگهداری گیاهان(Plant Care Pro)  03250_sera-florena_250ml_dfnli

sera Professional floreground
یک بستر مناسب برای کف تانک به حساب میاد که باعث میشه فیلتراسیون کف، به حداکثر برسه و مکان مناسب برای رشد باکتری ها از بین بره
معرفی محصولات مناسب برای نگهداری گیاهان(Plant Care Pro)  03386_sera-prof-floreground-2l_dusf

sera florenette A
قرص آهن و مینرال که در کنار ریشه گیاه کاشته میشه. هر قرص برای 20 لیتر آب کافیست
معرفی محصولات مناسب برای نگهداری گیاهان(Plant Care Pro)  03320_sera-florenette-a_24tabs_d
Developer Programmer
Developer Programmer
کاربر خوب لاک پشتی
کاربر خوب لاک پشتی

معرفی محصولات مناسب برای نگهداری گیاهان(Plant Care Pro)  Empty رد: معرفی محصولات مناسب برای نگهداری گیاهان(Plant Care Pro)

پست من طرف Developer Programmer 11/23/2010, 08:51

چند عکس از تانک گیاه کاربری به اسم Farhad-2007 در فوروم رازبقاء :
گیاهان اونقدر رشد کردن که حتی از تانک هم بیرون اومدن!
معرفی محصولات مناسب برای نگهداری گیاهان(Plant Care Pro)  73597632090796800606
معرفی محصولات مناسب برای نگهداری گیاهان(Plant Care Pro)  23454148178385682139
معرفی محصولات مناسب برای نگهداری گیاهان(Plant Care Pro)  35281984300647851182
معرفی محصولات مناسب برای نگهداری گیاهان(Plant Care Pro)  57309294431324235928
معرفی محصولات مناسب برای نگهداری گیاهان(Plant Care Pro)  61709354080636047551
Developer Programmer
Developer Programmer
کاربر خوب لاک پشتی
کاربر خوب لاک پشتی

پست من طرف MohammadRN 11/23/2010, 10:43

خیلی تانک زیبایی شده. فقط نمیشه این گیاه ها رو گیر آورد. من تو رشت هر وقت میرم نگاه می کنم گیاهی نمی بینم مگر شانسی بتونم پیدا کنم. اونم اغلب کریپتون دارند
MohammadRN
MohammadRN
مدیرکل گفتگوی لاک پشتی
مدیرکل گفتگوی لاک پشتی

گروه گرافیک گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف Developer Programmer 11/23/2010, 14:00

آفرین محمد، من تبریز فقط کریپتون و دم گربه ای دیدم، انصافا هم گرونن... نمی دونم دوستان از کجا پیدا میکنن سوال
Developer Programmer
Developer Programmer
کاربر خوب لاک پشتی
کاربر خوب لاک پشتی

پست من طرف Foad 11/23/2010, 14:18

در تهران عنوان گیاهان آبزی هست، از دم گربه ای و گندمی و کریپتون تا بامبو و نیلوفر و کاهوی آبی. هزینه ها هم معمولا برای گیاهان نادر و خاص و یا گیاهان بزرگ خیلی گران است. من خودم شخصا آکواریومهای گیاهی را خیلی دوست دارم ولی تا به حال دلیل گرانی و شرایط خاص آن نتوانستم داشته باشم.
Foad
Foad
حامی حیوانات لاک پشتی
حامی حیوانات لاک پشتی

پست من طرف Developer Programmer 11/23/2010, 14:52

مهندس آدرسی، عکسی، چیزی نداری؟
Developer Programmer
Developer Programmer
کاربر خوب لاک پشتی
کاربر خوب لاک پشتی

پست من طرف mahbod 11/23/2010, 19:05

آقا افشین بابت این مطالب آموزنده ازت سپاسگذارم.معمولا این محصولات را از کجا میشه تهیه کرد؟
mahbod
کاربر متوسط لاک پشتی
کاربر متوسط لاک پشتی

پست من طرف Foad 11/23/2010, 19:24

من به جای آقا افشین پاسخ می دم. اگر در تهران هستید، محصولات تترا را می توانید از فروشگاههای آکواریوم ماهیران تهیه کنید. بعضی از فروشگاههای آکواریومی نمایندگی محصولا سرا هستند که می توانید محصولات را از آنها تهیه کنید.

Foad
Foad
حامی حیوانات لاک پشتی
حامی حیوانات لاک پشتی

پست من طرف Developer Programmer 12/23/2010, 08:19

برای رشد مناسب گیاهان از نظر جوانه زنی ، ریشه زنی و جلوگیری از پیری گیاهان از هورمون گیاهی استفاده کنید این هورمون ها عبارتند از:

Auxins
1. هورمون گیاهی.
2. تحریک تقسیم و افزایش سریع در تعداد سلولها است.
3. افزایش حجم سلول ، ساقه ، ریشه و برگ گیاهان آبی.
4. تسریع رشد گیاهان آبی.
5. تحریک رشد ساقه ها و شاخه.
6. تحریک رشد جوانه های برگ.

Gibberellins
1. هورمون گیاهی.
2. افزایش رشد گیاهان در آب.
3. رشد سریع ریشه.
4.در رشد و افزایش برگ ها کمک میکند.
5. خواب گیاهان را کاهش می دهد زمان و سرعت رشد گیاهان آبی بیشتر میکند.

Zeatin
1 . هورمون گیاهی.
2. تحریک تقسیم سریع سلول.
3. تحریک رشد جوانه های جانبی از گیاهان آبی.
4. تحریک گسترش برگ گیاهان آبی.
5. تاخیر پیری برگ گیاهان آبی.
6. کمک به سنتز کلروفیل.
معرفی محصولات مناسب برای نگهداری گیاهان(Plant Care Pro)  679

معرفی محصولات مناسب برای نگهداری گیاهان(Plant Care Pro)  Gbhqozi5dosjwecs30h0

منبع:پرشین دیسکس
Developer Programmer
Developer Programmer
کاربر خوب لاک پشتی
کاربر خوب لاک پشتی

پست من طرف honey 1/6/2011, 13:21

من حدود 2 هفته پيش برا اكواريوم تازه 4 نوع گياه گرفتم كه تقريبا به لطف ماهيان هيچي ازشون باقي نمونده جز ريشه و ساقه ولي 2 تا از كريپتون ها كه هنوز خورده نشدن خالهاي قهوه اي افتاده روشون اين برا ماهي ها ضرر نداره كه مي خورنش؟
honey
honey
همکار گفتگوی لاک پشتی
همکار گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف Developer Programmer 1/6/2011, 13:27

کریپتون اونقدر تلخ هست که کسی رغبتی به خوردنش نداشته باشه.
لکه های قهوه ایش به احتمال زیاد به خاطر کمبود CO2 آب باید باشه.الله اعلم
Developer Programmer
Developer Programmer
کاربر خوب لاک پشتی
کاربر خوب لاک پشتی

پست من طرف honey 1/8/2011, 11:03

فکر نکنم ماهی من از کریپتون زیادم بدشون بیاد چون از 6 تا شاخه فقط 2 تاش مونده لبخند
ممنون
honey
honey
همکار گفتگوی لاک پشتی
همکار گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف msafdel 1/8/2011, 18:38

هاله خانم میشه بگی چه ماهی هایی توی آکواریوم داری؟
msafdel
msafdel
همکار گفتگوی لاک پشتی
همکار گفتگوی لاک پشتی

کاربر منتخب مدیرکل انجمن

پست من طرف honey 1/11/2011, 02:43

انجل و گوپی البته انجل ها می خورن زیاد
honey
honey
همکار گفتگوی لاک پشتی
همکار گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف mohsen.eng 1/11/2012, 14:43

سلام به همه..
من میخوام یه آکواریوم مردابی راه بندازم..
چه گیاههایی پیشنهاد میکنین؟
قیمت نیلوفر رو هم میخوام بدونم..اصفهان گیر نیووردم..
اگه کسی اطلاعاتی در زمینه آکواریوم مردابب داره ممنون میشم راهنماییم کنه..
مرسی از جوابهاتون!! زبون درازی
mohsen.eng
mohsen.eng
کاربر متوسط لاک پشتی
کاربر متوسط لاک پشتی

بازگشت به بالاي صفحه

- مواضيع مماثلة