گفتگوی لاک پشتی
هل تريد التفاعل مع هذه المساهمة؟ كل ما عليك هو إنشاء حساب جديد ببضع خطوات أو تسجيل الدخول للمتابعة.

خفاش ماهی‌گیر و ماهی خفاش‌خوار

2 مشترك

خفاش ماهی‌گیر و ماهی خفاش‌خوار  Empty خفاش ماهی‌گیر و ماهی خفاش‌خوار

پست من طرف teresa 11/19/2010, 13:13

خفاش تنها پستانداری است که می‌تواند پرواز کند. هرچند در خانواده پرجمعیت خفاش، از خون‌آشام تا گیاه‌خوار پیدا می‌شود؛ اما شاید جالب‌ترین آنها، خفاش ماهی‌گیر باشد که در تاریکی شب به صید ماهی می‌رود.

خفاش ماهی‌گیر برای تشخیص ماهی‌هایی که به سطح آب آمده‌اند، به صدای حباب‌های آزادشده از دهان ماهی‌ها گوش می‌دهد و وقتی به پرواز درمی‌آید، کمتر پیش می‌آید که شکار خود را از دست بدهد. او برای آن‌که بتواند شکم خود و بچه‌هایش را سیر کند، گاه تا 30 ماهی در هر شب صید می‌کند.

با این حال، گاه پیش می‌آید که هنگام شکار ماهی یا آب‌تنی(!) اشتباه کند و آن‌قدر به آب نزدیک شود که بیش از حد خیس شود. سنگینی آب همان و ناتوانی در پرواز همان. خفاش ناگزیر روی سطح آب می‌افتدو هرچه تقلا می‌کند از آب بیرون بیاید، صیادان آبزی دیگری مانند گربه‌ماهی‌ها را هوشیارتر می‌کند. هرچند در شرایط عادی گربه‌ماهی‌های تنبل و کند در برابر خفاش‌های فرز شانسی ندارند؛ ولی وقتی خفاشی درون آب گیر کرده باشد، این گربه‌ماهی است که به‌راحتی او را طعمه خود می‌کند. البته بعضی وقت‌ها خفاش در نهایت خوش‌شانسی جان سالم به در می‌برد
.

خفاش ماهی‌گیر و ماهی خفاش‌خوار  Fishingbat-1

فیلم زیر که توسط فیلمبرداران نشنال‌جئوگرافی تهیه شده، زندگی یکی از این خفاش‌های ماهی‌گیر خوش‌شانس را به نمایش می‌گذارد.
http://www.khabaronline.ir/news-109249.aspx
teresa
teresa
مدیر گفتگوی لاک پشتی
مدیر گفتگوی لاک پشتی

بازگشت به بالاي صفحه اذهب الى الأسفل

خفاش ماهی‌گیر و ماهی خفاش‌خوار  Empty رد: خفاش ماهی‌گیر و ماهی خفاش‌خوار

پست من طرف MohammadRN 11/19/2010, 17:01

خیلی جالبه
صیاد پی صید دویدن هنر این نیست
صید از پی صیاد دویدن هنر این است خیلی خوشحال
MohammadRN