گفتگوی لاک پشتی
هل تريد التفاعل مع هذه المساهمة؟ كل ما عليك هو إنشاء حساب جديد ببضع خطوات أو تسجيل الدخول للمتابعة.

روش خارج کردن فضولات لاکپشت

5 مشترك

روش خارج کردن فضولات لاکپشت Empty روش خارج کردن فضولات لاکپشت

پست من طرف mahbod 11/11/2010, 00:24

بادرود.نسبت مناسب آب خروجی از کف کش به سطح کش تراریوم چنده؟برای خروج فضولات لاک پشت از تانک چه کنم؟آیا اضافه کردن سرا نیتریویک(باکتری ساز)برای لاک پشت ضرر نداره؟داخل بیو سرامیک اضافه کنم؟ با سپاس
mahbod
کاربر متوسط لاک پشتی
کاربر متوسط لاک پشتی

بازگشت به بالاي صفحه اذهب الى الأسفل

روش خارج کردن فضولات لاکپشت Empty رد: روش خارج کردن فضولات لاکپشت

پست من طرف Developer Programmer 11/11/2010, 00:55

پستتون رو در بخش ماهی ها ارسال کرده بودید در نتیجه به قسمت لاکپشت ها منتقل کردم.
پاسخ تمام سئوالاتتون قبلا در بخشهای مختلف داده شده، فقط نیاز به جستجو داره.
خواهشا سئوالاتتون رو در انجمن بپرسید و نه PM

Developer Programmer
Developer Programmer
کاربر خوب لاک پشتی
کاربر خوب لاک پشتی

پست من طرف Foad 11/11/2010, 05:40

برای خروج فضولات لاک پشت از تراریوم نیاز به یک تصفیه با قدرت 3 تا 5 برابر بیشتر از آکواریوم ماهی ها در همان اندازه است. سیفون کردن آب به میزان 20% از کف تانک به صورت هفتگی به این کار کمک می کند. معمولا اضافه کردن مکملهای آب به تراریوم توصیه نمی شود.
Foad
Foad
حامی حیوانات لاک پشتی
حامی حیوانات لاک پشتی

پست من طرف mahbod 11/11/2010, 06:10

ممنون میشم سرنخی از این بخشها بهم بدین.کف تراریوم شن درشت هست و نسبت کف کش به سطح کش70به30هست که تا حالا جواب نداده. جریان زیادتر هم ممکنه اذیتشون کنه.تنها راهی که به ذهنم می رسه اینه که جریان را بدم زیر شنها.که اگر اونم مدفوع را شناور کنه ممکنه بخورنش با سپاس از افشین و فواد
mahbod
کاربر متوسط لاک پشتی
کاربر متوسط لاک پشتی

پست من طرف Developer Programmer 11/11/2010, 08:16

من چیزی از نسبت کف کش و سطح کش نمیدونم.
اما همانطور که گفتم، تصاویر زیادی از تراریوم های استاندارد بچه های فوروم رو با جستجو میتونین پیدا کنین
برای لاکپشت گوش قرمز که به شدت مدفوع میکنه، نیازی به داشتن شن و سنگ ریزه نیست. تنها با داشتن یک پاورهد درست و حسابی یا یک فیلتر اکسترنال متناسب با حجم تانک، میتونین آب زلال و تمیزی داشته باشین.
اگر غذا یا مدفوعی هم در آب دیدید که دور از دسترس فیلتر هست، میتونین از فیلترهای گوشه ای استفاده کنین یا هر از گاهی، سیفون کنین تا از تانک خارج بشن...اما هر 7 روز باید سیفون 20% داشته باشین

در مورد سرامیک ها سئوال کرده بودید؛ عکس فیلترهای بیولوژیکی در همین فوروم موجوده، کافیست مواد داخل فیلتر رو به ترتیب مناسب بچینین تا ذرات درشت در ابتدا و ذرات کوچک در انتها، از آب جدا بشن و در نهایت به سرامیک برسه... فی مابین اینها هم میتونین از موادی که kH یا pH آب رو دستکاری میکنن یا اونهایی که مثلا سطح نیترییت رو کم میکنن استفاده کنین.اما سرامیک و بیوبال رو طوری بچینین که حتی با قطع برق هم، همچنان داخل آب بمونه...هرچی سرامیک و بیوبال بیشتری داشته باشین، فضای بیشتری برای اسکان باکتری ها خواهید داشت.

همانطور که قبلا هم پاسخ داده شده، Sera Nitrivec فقط و فقط کلونی باکتری های مفیده که بلافاصله بعد از ریخته شدن در آب، در سرامیک مستقر میشن و هیچ ضرری برای ماهی/لاکپشت نداره
Developer Programmer
Developer Programmer
کاربر خوب لاک پشتی
کاربر خوب لاک پشتی

پست من طرف mahbod 11/14/2010, 03:11

افشین جان ممنون.آب تراریوم من هم از سطح خارج میشه(30%)هم از کف(70%).سنگ بزرگ هم گذاشتم تا مدفوع را نتونه بخوره.با راهنماییهای خوبت سطح نیتریت تراریم را زیر نظر گرفتم.فقط نمی دونم چه تصفیه کننده آب خانگی الان در ایران بهتره؟اگر امکانش باشه در این زمینه هم راهنمایی بفرمایید.
mahbod
کاربر متوسط لاک پشتی
کاربر متوسط لاک پشتی

پست من طرف Developer Programmer 11/14/2010, 06:22

اصلا این فیلتر های تصفیه انتخابش یک چیز کاملا دلبخواهیه که بسته به نیازتون باید سفارش بدید.خودشون این فیلتر هارو سوار میکنن و بصورت یک پک آماده به مشتری میفروشن مثلا 6مرحله ای یا 5 مرحله ای و...در صورتی که اگه طرف از آشنایان یا حداقل به فکر مشتری مداری باشه شما هر سفارشی بدید باید بگه چشم(اکثرا الان این کارو میکنن مگر اینکه خیلی بی حوصله باشن و بگن نه فقط آماده میفروشیم)حالا من لیست یک سیستم کامل در بهترین حالت رو بهتون میگم که شاید بشه 9-8مرحله ای(به عبارتی 13 مرحله ای)اما نکاتی داره که فیلترای آماده بازار همشو یه جا نداره.شما برید بگید من سیستمی با این تجهیزات میخوام هر کدومشو دارید سوار کنید(مخصوصا مهمترینهاش رو حتما بذاره)
1-فیلتر الیافی1.2.3.5 میکرون(اگه همه رو نداشت یا گفت در فشار سیستم اخلال ایجاد میکنه حد اقل1و5 میکرون روبده)
2-فیلتر سرامیکی با دقت0.1 و0.2 و0.02 میکرون(اگه نداشت یا گفت در فشار سیستم اخلال ایجاد میکنه حداقل0.1 رو بگیر)
3-فیلترgac
4-فیلترro (مهمترینشونه)
5-فیلترuf
6-فیلتر کربن نهایی
7-تانک ذخیره 12 لیتری(12 لیتر بیشترین و 5لیتر کمترینشونه)
به همراه شیر برداشت روی سینک
یه نکته که هست وجود فیلتر سرامیکیه0.02 میکرونه.کوچکترین باکتریه کشف شده 0.04 میکرون اندازه داره که ازین فیلتر رد نمیشه. دقت کن که فقط فیلترهای 5 مرحله ای سختی آب رو می گیرن. پس اگه میخوای آب رو سبک در حد سیچلاید کنی 5 مرحله ای بخر
اکثراً مارک sosafe رو پیشنهاد میدادن.نمیگم شما هم sosafe بگیر ولی اگر به همین مارک رسیدی موقع خرید به نوع شیر خروجی فاضلابش توجه کن

2 نوع داره: برقی و مکانیکی
مزیت برقی اینه که هنگامی که تانک ذخیره پر میشه تصفیه قطع میشه و دیگه دور ریز آب ندارید و عیبش هم اینه که اگر برق به هر دلیلی قطع بشه عملیات تصفیه متوقف میشه.مزیت مکانیکی هم اینه که ربطی به برق نداره و عملیات تصفیه انجام میشه و عیبش هم اینه که بعد از اینکه تانک ذخیره پر شد، در صورت فشار زیاد آب در داخل لوله (که اگر در آپارتمان و در طبقه های فوقانی هستید با این مشکل مواجه اید) عملیات تصفیه متوقف نمیشه و همیشه دور ریز آب دارید و صدای ریختن آب توی فاضلاب اعصابتون رو سوهان میزنه.

لیکن در کل، برای لاکپشت نیازی به دستگاه RO نداری. همون تاپ فیلتر و اگه بخوای وسواس بخرج بدی فیلتر اکسترنال و اگه بخوای شاهکار هنری خلق کنی، سامپ از سر لاکپشت هم زیاده.
Developer Programmer
Developer Programmer
کاربر خوب لاک پشتی
کاربر خوب لاک پشتی

پست من طرف mahbod 11/14/2010, 15:44

خیلی خیلی ممنون
mahbod
کاربر متوسط لاک پشتی
کاربر متوسط لاک پشتی

پست من طرف mahbod 11/14/2010, 16:55

همیشه از دانش آموزهایی که برای اینکه پیش معلم عزیز تر بشن سئوال بیخودی والکی می پرسیدن در حالی که با یه نگاه به کتاب میتو نستن بفهمن حرصم می گرفت.مثل اینکه حالا خودم اونطوری شدم.
پرسش:گیاهان مناسب برای محیط تراریوم کدامند؟ نام ببرید؟
1-فیتونیا
2-.....؟
mahbod
کاربر متوسط لاک پشتی
کاربر متوسط لاک پشتی

پست من طرف ssk_1361 6/20/2011, 14:19

salam
man bara lakim ye filter gereftam
be forooshande goftam filter bede yeki amadesho dad.....
rastesh man aslan sar dar nemiaram shoma darin chi migin
man aslan ta hala akvariom nadashtam
khahesh mikonam zir sikli beharfin ma ham motevajeh beshim
plzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz
ssk_1361
ssk_1361
کاربر متوسط لاک پشتی
کاربر متوسط لاک پشتی

پست من طرف سايه 10/6/2012, 06:41

سلام
من يكي از لاكپشتامو از دست دادم لاكپشتي كه 2 سالش بود دلايل زيادي داشت اون مريض شده بود از خودش صدا ميداد و غذا نميخورد ،‌دهنش هميشه باز بود مدام تو خشكي بود سرشو بالا نگه ميداشت و لاكش بسيار نرم و كاملاً‌ سفيد شده بود . طفلكي يه شب ميخواسته از توي خشكي بياد تو آب كه چپ ميكنه و خفه ميشه گریه گریه گریه گریه من سر كار بودم كه مامانم زنگ زد و گفت مرد منم پشت ميزم شروع كردم به گريه كردن . الان يكي اون يكي زندس اسمشم فريبرزه نميدونم چرا افسره شده همش ميخواد بره جاي تاريك فريبرز قبلاً ماهي زنده ميخورد پلت ميخورد ميگو ميخورد سيب گوجه همه چي ولي الان دو ماه هيچي نميخوره و راستش منم ديكه عصابشو ندارم كه نازشو بكشم و واقعا وقتشم ندارم اگه كسي اونو ميخواد يه ايميل به من بزنه sami.sadatian2yahoo.com
سايه
سايه
کاربر تازه وارد لاک پشتی
کاربر تازه وارد لاک پشتی

بازگشت به بالاي صفحه

- مواضيع مماثلة