گفتگوی لاک پشتی
هل تريد التفاعل مع هذه المساهمة؟ كل ما عليك هو إنشاء حساب جديد ببضع خطوات أو تسجيل الدخول للمتابعة.

تجارت تخم لاک پشت در کاستاریکا باید متوقف شود

5 مشترك

تجارت تخم لاک پشت در کاستاریکا باید متوقف شود  Empty تجارت تخم لاک پشت در کاستاریکا باید متوقف شود

پست من طرف Fereshteh_N 9/20/2010, 06:42

این تصاویر سواحل کشور کاستاریکا است ، لاک پشت ها برای تخم گذاری به محل تولدشان بر می گردند و در ساحل تخم می گذارند ولی متاسفانه تخم ها توسط مردم ربوده شده و فروخته می شود و با این کار نسل این لاک پشت رو به انقراض است وبا محکوم کردن این عمل به بقای نسل این لاک پشت ها کمک کنید.
توجه:

لاک پشت پوزه عقابی در سواحل خلیخ فارس ( قشم - شیب دراز ) به همین شکل رو به انقراض بود که با توجه و تلاش های آقای مهندس بیژن فرهنگ دره شوری از انقراض نجات یافت.

قبلا در یک تاپیک این موضوع را نوشته ام.

تجارت تخم لاک پشت در کاستاریکا باید متوقف شود  49297957509305653826

تجارت تخم لاک پشت در کاستاریکا باید متوقف شود  12160025817602440383

تجارت تخم لاک پشت در کاستاریکا باید متوقف شود  83787740374357811281

تجارت تخم لاک پشت در کاستاریکا باید متوقف شود  21786551902320945256

تجارت تخم لاک پشت در کاستاریکا باید متوقف شود  52279119225739063200

تجارت تخم لاک پشت در کاستاریکا باید متوقف شود  80397108292417511031

تجارت تخم لاک پشت در کاستاریکا باید متوقف شود  19423062473112011787

تجارت تخم لاک پشت در کاستاریکا باید متوقف شود  02080319241890361193

تجارت تخم لاک پشت در کاستاریکا باید متوقف شود  89490665842832619378

تجارت تخم لاک پشت در کاستاریکا باید متوقف شود  30465558095124318055

تجارت تخم لاک پشت در کاستاریکا باید متوقف شود  93895797174596757126

زمين فقط متعلق به ما انسان ها نيست ! بايد حق زندگي را براي جانداران ديگر بپذيريم ! و بپذيريم كه براي حفظ حياتمان نيازمند شراكت با گونه هاي مختلف هستيم .
--------------------------------------------------------------------------------
تا زمانی که انسان یک نابود کنندۀ ظالم برای موجودات پایینتر است، هرگز سلامت و صلح را تجربه نخواهد کرد چون تا زمانی که انسانها حیوانات را میکشند، همدیگر را خواهند کشت.

Fereshteh_N
حامی حیوانات لاک پشتی
حامی حیوانات لاک پشتی

بازگشت به بالاي صفحه اذهب الى الأسفل

تجارت تخم لاک پشت در کاستاریکا باید متوقف شود  Empty رد: تجارت تخم لاک پشت در کاستاریکا باید متوقف شود

پست من طرف Innocent 9/20/2010, 07:28

این تخم ها نمیشکنه اینجوری میبرن؟؟؟
نمیزارن بیچاره ها پاشون به دریا برسه بعد تخم ها رو بدزدن متفکر
Innocent
Innocent
دوست گفتگوی لاک پشتی
دوست گفتگوی لاک پشتی

تجارت تخم لاک پشت در کاستاریکا باید متوقف شود  Empty رد: تجارت تخم لاک پشت در کاستاریکا باید متوقف شود

پست من طرف Fereshteh_N 9/20/2010, 07:34

زکیه جان

پوسته تخم لاک پشت حالت نرمی داره و نمیشکنه خود خانم لاک پشته حدود 60 تا 80 تا تخم در یک چاله که با پاهای پشتش می کنه می ریزه و طفلک حالت بی حسی بهش دست میده حتی میشه هنگام تخم گذاری جا به جاش کرد
ناراحت
Fereshteh_N
حامی حیوانات لاک پشتی
حامی حیوانات لاک پشتی

پست من طرف Foad 9/20/2010, 11:06

در سواحل حفاظت شده خلیج فارس و دریای عمان جلوی این اعمال گرفته شده و با آموزش به بومیان آنها را از کسانیکه به تخمها آسیب می زدند، به کسانیکه از تخم لاک پشتها حفاظت می کنند تغییر دادند. امیدوارم این اتفاق برای کشور کاستاریکا نیز بیفتد.
Foad
Foad
حامی حیوانات لاک پشتی
حامی حیوانات لاک پشتی

پست من طرف MohammadRN 9/20/2010, 16:00

ببینید کشورهایی که فقیر هستند چه اتفاقاتی در آنها رخ میده. حال اگر این افراد درآمد خودشون و میتونستند از جاهای دیگر تامین کنند باز دست به این کار می زدند؟!
MohammadRN
MohammadRN
مدیرکل گفتگوی لاک پشتی
مدیرکل گفتگوی لاک پشتی

گروه گرافیک گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف Fereshteh_N 9/21/2010, 02:23

البته درسته این کار جهت ارتزاق و در آمد زایی انجام می شود ولی در کشور هایی هم که منابع غذایی خوبی دارند باز هم کشتار های وحشتناکی انجام می شود مثا قتل عام دلفین ها در ژاپن ، قتا عام نهنگ ها در دانمارک و بسیاری از این قتل عام ها.

به امید روز های بهتر برای همه ساکنین زمین
Fereshteh_N
حامی حیوانات لاک پشتی
حامی حیوانات لاک پشتی

پست من طرف majid.r 9/21/2010, 03:00

خیلی وحشیانه است . گریه
اگر یک لحظه فکر کنند یک نفر بچه های خودشان را این گونه از چنگشان در بیاورد فکر نمیکنم دیگر این کار را بکنند در غیر این صورت به نظر من انسان نیستند یا بویی از انسانیت نبرده اند . ناراحت
majid.r
majid.r
کاربر متوسط لاک پشتی
کاربر متوسط لاک پشتی

پست من طرف MohammadRN 9/21/2010, 13:22

البته درسته این کار جهت ارتزاق و در آمد زایی انجام می شود ولی در کشور هایی هم که منابع غذایی خوبی دارند باز هم کشتار های وحشتناکی انجام می شود مثا قتل عام دلفین ها در ژاپن ، قتا عام نهنگ ها در دانمارک و بسیاری از این قتل عام ها.

به امید روز های بهتر برای همه ساکنین زمین
بله در مورد دلفین ها این کارها را انجام می دهند ولی دلیل اونها با این یکی فرق داره! تو دانمارک می خواهند شجاعت خود را نشان دهند و در ژاپن برای نیاز تغذیه است که وحشیانه کشتار می کنند. در مورد برداشت تخم لاک پشت ها این موضوع با اقتصاد ساحل نشینان در ارتباطی مستقیم است. برای جلوگیری از این کار علاوه بر فرهنگ سازی در این مناطق باید راه های دیگری برای کسب درآمد به مردم نشان داد و محیط زیست هم جریمه های سنگینی برای برداشت تخم ها در نظر بگیرد.
MohammadRN
MohammadRN
مدیرکل گفتگوی لاک پشتی
مدیرکل گفتگوی لاک پشتی

گروه گرافیک گفتگوی لاک پشتی

بازگشت به بالاي صفحه

- مواضيع مماثلة