گفتگوی لاک پشتی
هل تريد التفاعل مع هذه المساهمة؟ كل ما عليك هو إنشاء حساب جديد ببضع خطوات أو تسجيل الدخول للمتابعة.

پلمب دفتر انجمن حمایت از حیوانات

+3
arefkarimzadeh
teresa
Foad
7 مشترك

پلمب دفتر انجمن حمایت از حیوانات Empty پلمب دفتر انجمن حمایت از حیوانات

پست من طرف Foad 9/17/2010, 04:52

این مطلب در سایتهای مختلف بازتاب داشته است و من در انجمن باز نشر آن را قرار می دهم :

پلمب دفتر انجمن حمایت از حیوانات و حبس چهار بچه گربه

روز سه‌شنبه افرادی به محل دفتر انجمن حمایت از حیوانات در تهران مراجعه و آن‌را پلمب کردند. این اتفاق در حالی افتاد که این انجمن دارای مجوز قانونی است. در انجمن حمایت از حیوانات در تهران به ریاست دکتر «جاوید آل داوود»، به امور حیوانات آسیب دیده و بی‌پناه رسیدگی می‌شود و هیچ‌گونه فعالیت غیر مجاز در آن صورت نمی‌گیرد.

با عبدالرضا باقری، مدیر روابط عمومی انجمن حمایت از حیوانات در این زمینه گفت‌وگو کرده‌ام.

چه زمانی دفتر انجمن حمایت از حیوانات پلمب شد و دلیل این کار چه بوده است؟

روز سه‌شنبه افرادی به دفتر مراجعه و اظهار کردند که در این محل فعالیت اقتصادی انجام می‌شود و به همین بهانه دفتر را پلمب کردند. در صورتی‌که اولآ این ساختمان، ساختمان تجاری است. دیگر این‌که ما با مجوز «ان‌جی‌او» در آنجا مشغول به کار هستیم و هیچ کار اقتصادی‌ای در این مکان انجام نمی‌شود.
کار ما در این انجمن فقط این است‌که وقتی حیوانات بی‌سرپرستی را مردم به آنجا تحویل می‌دهند ما آنها را به افراد داوطلب واگذار می‌کنیم. پنج طبقه ساختمان در این محل وجود دارد که همه تجاری هستند و کار تجاری انجام می‌دهند.
صاحب این ملک بعد از شنیدن پلمب این ساختمان به شهرداری مراجعه و این موضوع را پیگیری کرده است. این ساختمان نه بدهی به شهرداری دارد و نه هیچ مشکل دیگری. علت این‌کار را هنوز هم متوجه نشده‌ایم.

افرادی که این محل را پلمب کردند از کدام ارگان یا سازمان بودند؟

خودشان را مآمور شهرداری معرفی کردند.

با این اقدام امکان اینکه مجوز این انجمن لغو شود وجود دارد؟

نه. امکان لغو مجوز نیست. به این دلیل که ما انجمن را در بخش ثبت شرکت‌ها، ثبت کرده‌ایم؛ به اسم یک تشکل غیر دولتی. از اداره‌ی اطلاعات نیروی انتظامی و وزارت کشور وقت، مجوز آن را نیز گرفته بودیم. ما در این مکان هیچ کار غیر قانونی انجام نمی‌دهیم. کار سیاسی هم نمی‌کنیم که بخواهند مجوز ما را لغو کنند.

تا این لحظه چه اقدامی برای فک پلمب کرده‌اید؟

چون ملک آن اجاره‌ای است، تنها کاری که توانستیم انجام دهیم این بود که یک نامه نوشتیم. هفته‌ی گذشته آقای دکتر آل داوود، نامه‌ای به آیت‌الله مکارم شیرازی درباره‌ی ممنوعیت تبلیغ مسائل مربوط به حیوانات در نشریات نوشتند. روز سه‌شنبه افرادی به محل دفتر انجمن حمایت از حیوانات در تهران مراجعه و آن‌را پلمب کردند چندی قبل نیز اعلام شد که درج تبلیغات درباره‌ی حیوانات در نشریات ممنوع است و متوسل به فتوای آیت‌الله مکارم شیرازی شده بودند.
ما با ارسال نامه‌ای به دفتر ایشان درخواست کردیم که اگر این موضوع را ایشان گفته‌اند به ما اعلام کنند و اگر هم نگفته‌اند باز ما را روشن سازند. ما تاکنون پاسخ کتبی از سوی آیت‌الله مکارم شیرازی دریافت نکرده‌ایم، اما طی تماس تلفنی که با دفتر ایشان داشتیم به ما گفتند که نه چنین چیزی نبوده است.

شما ارتباطی بین این نامه‌ای که ارسال کرده‌اید و پلمب کردن محل انجمن می‌بینید؟

نظر آقای آل داوود بر این بود که ممکن است این دو موضوع با هم ارتباط داشته باشند. ما تا کنون با شهرداری روابط بدی نداشته‌ایم؛ حتی در بخش محیط زیست نیز روابط‌‌مان با آنها خوب بوده است و به همین دلیل پلمب شدن این محل برای‌مان جای سئوال است!

با توجه به شناختی که از عملکرد انجمن حمایت از حیوانات دارم معمولاً مردم، حیواناتی را برای واگذاری به دفتر انجمن می‌آوردند. آیا با پلمب این محل، حیوان یا حیواناتی در آنجا حبس شده‌اند؟

بله. صبح سه‌شنبه چهار بچه گربه به دفتر انجمن آورده بودند که ما همان موقع عکس‌های این بچه گربه‌ها را در سایت‌مان قرار دادیم و اعلام کردیم این‌بچه گربه‌های بی پناه واگذار می‌شوند تا هر کس که مایل است از آنها نگهداری کند، به دفتر انجمن مراجعه کند.
حالا هم که دفتر پلمب شده و این بچه‌گربه‌ها داخل یک سبد در آ‌نجا هستند.

زمانی که این افراد به دفتر انجمن مراجعه کردند شما حضور داشتید؟

نه. فقط منشی دفتر انجمن آنجا بود.

به نظر شما این موضوع به کجا ختم می‌شود؟

فعلا که به شهرداری مراجعه کردیم برای پیگیری و داریم تلاش می‌کنیم این پلمب فک شود. تا ببینیم کار به کجا می‌کشد!
Foad
Foad
حامی حیوانات لاک پشتی
حامی حیوانات لاک پشتی

بازگشت به بالاي صفحه اذهب الى الأسفل

پلمب دفتر انجمن حمایت از حیوانات Empty رد: پلمب دفتر انجمن حمایت از حیوانات

پست من طرف teresa 9/17/2010, 05:05

با خوندن این مطلب به حدی عصبانی شدم که دلم میخواد ... گریه گریه گریه گریه امیدوارم که موفق بشن دعا پیروزی
teresa
teresa
مدیر گفتگوی لاک پشتی
مدیر گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف arefkarimzadeh 9/17/2010, 05:21

به به خدا شفاشون بده
arefkarimzadeh
arefkarimzadeh
دوست گفتگوی لاک پشتی
دوست گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف Fereshteh_N 9/17/2010, 06:40

بله این خبر تاسف بار هست ، امیدوارم مدیریت انجمن با درایت و صبر شان مسئله را حل کنند.

انجمن تنها تشکل ثبت شده حمایت از حیوانات در ایران هست .
Fereshteh_N
حامی حیوانات لاک پشتی
حامی حیوانات لاک پشتی

پست من طرف hogwarts_hymn 9/17/2010, 14:22

اگر خاطرتون باشه چند وقت پیش تبلیغات برای فروش حیوانات خانگی توسط یکی از مراجع حرام اعلام شد.
پیرو این اعلام این کار غیرقانونی شد و این انجمن برای حمایت از حیواناتی که با این وضع آواره می شدند نامه ی سر گشاده نوشته بودند.

آیا خطرات جامعه ای که در اون زندگی می کنیم می بینید؟
hogwarts_hymn
hogwarts_hymn
کاربر تازه وارد لاک پشتی
کاربر تازه وارد لاک پشتی

پست من طرف شیوا 9/17/2010, 15:48

وای!حالا بچه گربه ها مردن دیگه؟
شیوا
شیوا
مدیر گفتگوی لاک پشتی
مدیر گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف Fereshteh_N 9/17/2010, 16:02

هنگامیكه دفتر پلمپ شد گربه ها اونجا بودند ... اواخر شب موفق شدیم از طریقی (غیر قابل ذكر) گربه ها را خارج كنیم. تصور میكنم این مصاحبه هنگامی انجام شده بود كه گربه ها در دفتر محبوس شده بودند.

مدیریت سایت www.iranspca.com/forum
خدا را شکر به گفته آقای دکتر جوالچی بچه گربه ها آزاد شدند

Fereshteh_N
حامی حیوانات لاک پشتی
حامی حیوانات لاک پشتی

پست من طرف Fereshteh_N 9/17/2010, 16:05

مدیریت محترم سایت انجمن و به همه حامیان حیوانات

با وضعیت پیش آمده ما حامیان حیوانات بخصوص خودم مشکلات عدیده شما را بیشتر حس می کنیم ، به امید اینکه هر چه زودتر مشکلات شما حل شود و ممنون از خبر شما در رابطه با نجات بچه گربه ها .

گاهی با خودم فکر میکنم ما کجا هستیم ؟؟؟ کجا زندگی می کنیم و بهترین روش و حرکت برای بهبود زندگی حیوانات چیست؟؟؟

نکند این نوشته ها و فعالیت ها داره اثر معکوس در مخالفین حیوانات ایجاد می کند؟؟؟

حامی حیوانات لاک پشتی
حامی حیوانات لاک پشتی

پست من طرف شیوا 9/17/2010, 16:14

D\'oh چی میشه گفت جز متاسفم!!!
خدا رو شکر که اون طفلکیا نجات پیدا کردن...
شیوا
شیوا
مدیر گفتگوی لاک پشتی
مدیر گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف MohammadRN 9/17/2010, 16:18

خب از چند هفته پیش می دونستم که اتفاقی برای این انجمن می افتد که این اتفاق افتاد
امید وارم مشکلات شخصی برای عده ای پیش نیاید
MohammadRN
MohammadRN
مدیرکل گفتگوی لاک پشتی
مدیرکل گفتگوی لاک پشتی

گروه گرافیک گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف Fereshteh_N 9/18/2010, 03:48

بله ... متاسفانه در این راه ناملایمات بسیار زیاد است. اگر وارد کار اجرایی شده باشید میتوانید عمق این ناملایمات را با تمام وجودتان لمس کنید ... ولی مهم این است که ما بسیار مصمم تر از آن هستیم که این سنگ اندازیها و موانع بخواهد مانع رسیدن ما به مقصد شود. مطمئن باشید که با پشتکار میتوان وضعیت حیوانات در این کشور را سروسامان داد ... مهم اینست که ناامید نشویم.

هیچوقت فراموش نمیکنم اوایل تاسیس انجمن (سال 1377)، اسم انجمن حمایت از حیوانات برای اکثریت مردم لطیفه بود و باعث مضحکه آنها میشد ... وقتی جایی ما نام انجمن را میبردیم معمولا دو عکس العمل بیشتر وجود نداشت یا اینکه تصور میکردند که اشتباهی شنیده اند و میخواستند که تکرار کنیم و یا اینکه میزدند زیر خنده و تمسخر میکردند ...
ولی حالا شرایط نسبت به آن روزها خیلی تغییر کرده است (اگرچه هنوز راه طولانی برای رسیدن به حداقل نیازها در پیش است) ... امروز گروهها و سایتهای مختلفی با اسم و هدف حمایت از حیوانات فعالیت خود را شروع کرده اند و حامیان حیوانات از اینکه با این لقب نامیده شوند ابایی ندارند ... سازمانهای دولتی وجود انجمن حمایت از حیوانات را بناچار پذیرفته اند ... انجمن حمایت از حیوانات در عالیترین شورای تصمیم گیری شهرداریها در وزارت کشور عضو است ... قرنطینه دامپزشکی، دادگاهها حیوانات ضبط شده را به انجمن تحویل میدهند و ...

اگرچه موانع سر راه ممکن است مسیر رسیدن به مقصد را طولانی کنند ولی مطمئنا نمیتوانند مانع رسیدن شوند ...

دبیر انجمن حمایت از حیوانات
رضا جوالچی
Fereshteh_N
حامی حیوانات لاک پشتی
حامی حیوانات لاک پشتی

بازگشت به بالاي صفحه

- مواضيع مماثلة