گفتگوی لاک پشتی
هل تريد التفاعل مع هذه المساهمة؟ كل ما عليك هو إنشاء حساب جديد ببضع خطوات أو تسجيل الدخول للمتابعة.

اقدامات اولیه قبل از انتقال به تراریوم

+3
محمد
apb
Developer Programmer
7 مشترك

اقدامات اولیه قبل از انتقال به تراریوم Empty اقدامات اولیه قبل از انتقال به تراریوم

پست من طرف Developer Programmer 5/30/2009, 22:26

در صورت خرید ماهی، حلزون (!) یا حتی لاکپشت جدید، قبل از انتقال به آکوارویوم، چه اقداماتی باید انجام بشه تا بیماری و انگل خاصی رو به آب منتقل نکنه؟
Developer Programmer
Developer Programmer
کاربر خوب لاک پشتی
کاربر خوب لاک پشتی

بازگشت به بالاي صفحه اذهب الى الأسفل

اقدامات اولیه قبل از انتقال به تراریوم Empty رد: اقدامات اولیه قبل از انتقال به تراریوم

پست من طرف apb 5/31/2009, 03:20

قرنطینه کنید برای سلامتی تا بیماری های احتمابی جلوگیری بشه. دقت کنید در موقع خرید و اگه حتی 1 مریض در آکواریوم بود نخرید. بیماری ها دورن کومون دارند و ممکنه در چند روز آینده خودشون رو نشون بدهند. خرید از مراکز مطمئن و ... و در مورد شرایط قرنطینه هم 1 فضای کوچک با خداقل امکانات ، البته بخاری و فیلتر و محل استراحت و... داشته باشه.
apb
apb
کاربر باتجربه لاک پشتی
کاربر باتجربه لاک پشتی

اقدامات اولیه قبل از انتقال به تراریوم Empty رد: اقدامات اولیه قبل از انتقال به تراریوم

پست من طرف Developer Programmer 5/31/2009, 11:35

چه داروهایی باید در مواقع قرنطینه استفاده کرد؟
مثلا فرض کن یه لجن خریدی و میخوای قبل از انداختن به آکوارویم قرنطینه اش کنی... چیکار باید بکنی؟
Developer Programmer
Developer Programmer
کاربر خوب لاک پشتی
کاربر خوب لاک پشتی

پست من طرف apb 5/31/2009, 13:14

کمی سوالتون کلیه و جوابش سخته ، تا موقعی که بیماریی تشخیص نداده اید ، دارویی استفاده نکنید ، مگر در مورد ماهی هایی که چرخه نیتروژن برای بقای آن ها ضروری هست و ماهیانی حساس هستند ، که می توانید از آب آکواریوم خود(که قیلا توش ماهی بوده) برای پر کردن قرنطینه استفاده کنید. برای لجن خوار که مقاومه ، باید قبانر اینترنال و بخاری و مقدار کافی قضا و آب باشه . بعد اگه مشکلی مشون نداد ، می توانید به آکواریوم انتقال دهید. معمولا هم نیست به چرخه نیتروژن خیلی جساس نیست.(البته بستگی به نوعش هم داره)
apb
apb
کاربر باتجربه لاک پشتی
کاربر باتجربه لاک پشتی

پست من طرف محمد 8/6/2009, 14:18

اگه بخوایم یه لاک پشت جدید رو وارد تراریوم کرد بایدچجوری لاک پشتو قرنطینه کرد؟
محمد
محمد
دوست گفتگوی لاک پشتی
دوست گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف apb 8/6/2009, 14:28

تو به تراریوم کوچک با حداقل امکانات ، فقط خشکی و فیلتر و نور داشته باشه.
apb
apb
کاربر باتجربه لاک پشتی
کاربر باتجربه لاک پشتی

پست من طرف محمد 8/6/2009, 14:30

اینکه با اکواریومه خودم فرقی نکرد! اگه اینجوری از همون اول میذارم کنار لاکیم زندگی کنه سوال
محمد
محمد
دوست گفتگوی لاک پشتی
دوست گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف لاکی 8/7/2009, 02:18

اونوقت انتقال بيماري و استرس براي دوتا پيش مي ايد
لاکی
لاکی
دوست گفتگوی لاک پشتی
دوست گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف محمد 8/7/2009, 05:00

اخه این راهنمایی هایی که اقا پرهام کرد( درست گفتم اقا پرهام؟) چجوری بیماری های لاک پشت از بین میبره؟
محمد
محمد
دوست گفتگوی لاک پشتی
دوست گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف Ronia 8/7/2009, 05:52

لاک پشت ها وقتی بیمارن یا امکان بیماری در اونها وجود داره از دیگران جداسازی می شن (با شرایط خاص) تا هم خودشون اذیت نشن ، هم محیط آروم و بدون استرسی داشته و هم بیماریشون به بقیه سرایت نکنه و به این ترتیب تحت درمان قرار بگیرند. بیماری لاک پشت تنها با قرنطینه کردن از بین نمی ره اما شما با این کار از عدم وجود بیماری در اون و در صورت وجود از عدم انتقالش به لاک پشت های دیگرتون مطمئن می شین.

اين مطلب آخرين بار توسط Ronia در 8/7/2009, 15:49 ، و در مجموع 1 بار ويرايش شده است.
Ronia
Ronia
همکار گفتگوی لاک پشتی
همکار گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف محمد 8/7/2009, 06:47

یعنی منظور از قرنطینه کردن نگهداری لاک پشت جدید در یک محیط غیر از محیط اصلی برای یافتن و علا ءم بیماری در اون؟
محمد
محمد
دوست گفتگوی لاک پشتی
دوست گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف Ronia 8/7/2009, 07:16

شناخت، درمان و جلوگیری از انتقال بیماری و هم تطبیق تدریجی لاک پشت به شرایط حاضر جهت کاهش استرس در وی.
Ronia
Ronia
همکار گفتگوی لاک پشتی
همکار گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف لاکی 8/7/2009, 10:53

كاملا درسته افرين به شما رنيا خانم
لاکی
لاکی
دوست گفتگوی لاک پشتی
دوست گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف محمد 8/7/2009, 12:53

خب ما از کجا باید بفهمیم لاک پشت جدید بیماری داره؟
محمد
محمد
دوست گفتگوی لاک پشتی
دوست گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف apb 8/7/2009, 13:08

با گذشت زمان اگه علائم و نشانه های بیماری در اون ظاهر شد و عوازض مشکوکی در اون دیدید ، باید ببرید دامپرشکی ، ولی اگه بعد از مدتی چیزی دیده نشد ، با خیال راحت می توانید با لاک پشت دیگرتون یه جا ببیندازید.

اين مطلب آخرين بار توسط apb در 8/8/2009, 05:22 ، و در مجموع 1 بار ويرايش شده است.
apb
apb
کاربر باتجربه لاک پشتی
کاربر باتجربه لاک پشتی

پست من طرف محمد 8/7/2009, 13:21

ممنون. فهمیدم برای چی قرنطینه میکنیم. برای اینکه علاءم بیماری ظاهر بشه البته اگه داره.
محمد
محمد
دوست گفتگوی لاک پشتی
دوست گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف Dr. Iman Memarian 8/7/2009, 16:41

البته یک نکته کوچک را اشاره کنم و این است که بهتر است لاکپشت را اول پیش دامپزشک ببرید و بعد همه این کارها را انجام دهید، نه بعد از ایجاد علائمی که شما می بینید. اولین کار مراجعه به دامپزشک است تا دامپزشکان بتوانند بهتر کمک کنند. خواهش می کنم معاینه را آخرین مرحله قلمداد نکنید چون شاید در آن زمان کار بسیار مشکلتر باشد.

با عرض پوزش از پرهام جان.
Dr. Iman Memarian
Dr. Iman Memarian
دامپزشک گفتگوی لاک پشتی
دامپزشک گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف apb 8/8/2009, 05:21

بله ، منم همش با خودم داشتم فکر می کردم که آخر پست بنویسم که دامپزشک از ابتدا بهترین تشخیص را خواهد داد ، ولی در انتها یادم رفت که اون رو بیارم ، با تشکر از آقای دکتر معماریان عزیز که لطف کردند و اون رو یادآوری کردند.
apb
apb
کاربر باتجربه لاک پشتی
کاربر باتجربه لاک پشتی

پست من طرف mahsa 8/21/2009, 14:27

یعنی وقتی لاکپشت رو قرنطینه میکنیم نور و خشکی و فیلتر لازمه؟
بخاری لازم نیست؟
mahsa
mahsa
همکار گفتگوی لاک پشتی
همکار گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف Ronia 12/7/2009, 15:22

برای قرنطینه لاک پشت ها:
هر دو لامپ لازمند (هالوژن و فلورسنت بدون طلق) ،
خشکی ضروریست، دمای خشکی هم از طریق لامپ هیتر (هالوژن) همون 31 الی 32 درجه رو داشته باشه.
فیلتر در صورت کم بودن ارتفاع آب لازم نیست به جاش آب باید تعویض بشه. تمیز بودن آب در این شرایط از همیشه مهم تره.
بخاری هم برای تنظیم دمای مناسب آب (26 25 درجه و در شرایط خاص به دستور پزشک دمای بالاتر) لازمه.
به غیر از اون دماسنج دقیق با توجه به امکان بیماری و حساس شدن لاک پشت به دما ضروری هست.

مهسا جان شما خودت در این زمینه استادی. این پست جواب داده نشده بود و من برای اینکه دیگر دوستان که تازه وارد فروم می شن بتونن جوابشون رو بگیرند همین جا پاسخ این سوالات رو نوشتم.
Ronia
Ronia
همکار گفتگوی لاک پشتی
همکار گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف apb 12/7/2009, 15:26

فقط یه موردی رو هم من به گفته های خانم Ronia اضافه می کنم ، دوستانی که بیوفیلتر استفاده می کنند ، به هیچ وجه از زغال اکتیو استفاده نکنند که دارو رو هم بی اثر می کنه!
apb
apb
کاربر باتجربه لاک پشتی
کاربر باتجربه لاک پشتی

بازگشت به بالاي صفحه

- مواضيع مماثلة