گفتگوی لاک پشتی
هل تريد التفاعل مع هذه المساهمة؟ كل ما عليك هو إنشاء حساب جديد ببضع خطوات أو تسجيل الدخول للمتابعة.

کلاغ چیست؟

+6
masi
Farshad.roger
honey
الهام
Sahra
Developer Programmer
10 مشترك

کلاغ چیست؟ Empty کلاغ چیست؟

پست من طرف Developer Programmer 6/16/2010, 12:24

چند روزه کنجکاو شدم بدونم خدا این موجود کریه المنظر با اون اشتهای مشمئز کننده و صدای نخراشیده و عمر طولانی(بیش از صد سال) رو واسه چی خلق کرده!

کلاغ چیست؟ Corvus_corone_cornix_%28Marek_Szczepanek%29

نتیجه تحقیقات ذیلا ذکر میشه:

ویکی پدیا میگه :
کلاغ پرنده‌ای است از راسته گنجشک‌سانان (سبکبالان) و از دستهٔ شاخی‌نوکان و خانواده کلاغان (Corvidae) که دارای قدی متوسط (به جثهٔ یک مرغ خانگی) و پرهای سیاه در قسمت سر و بال و دم و گردن است ولی در ناحیهٔ پشت و شکم دارای پرهای خاکستری مایل به سفید است. منقار کلاغ نسبتاً بلند و قوی است. کلاغ تقریباً همه چیز خوار است. خوراکش حشره و جانوران کوچک است و طول عمرش طولانی است.

این منبع در ادامه ذکر میکنه که نزدیک 30 نوع کلاغ در طبیعت شناخته شده.

ضمن گشت و گذار در اینترنت به نکات جالبی از ویژگیهای کلاغ برخوردم!

کلاغ این پرنده همه چیز خوار، با اشتهای خاصی که داره، به نوعی به تمیز کردن طبیعت کمک میکنه، در واقع کلاغ لاشه مردگان، فضولات(!) و صابون(!) را میخوره و با معده عجیبی که داره، همه اینها رو هضم میکنه و مواد غیرقابل هضم رو از طریق مدفوع در اختیار باکتری ها و دیگر موجودات ریز میذاره تا تجزیه بشه.

این پرنده، علاقه وافری به دزدی داره. تخم مرغ و شی ها براق از دست کلاغ در امان نیستن! کلاغ اونها رو در جایی امن برای استفاده بعدی پنهان میکنه ولی غالبا مکان پنهان سازی رو فراموش میکنه و تقریبا هیچ وقت اشیای دزدیده شده رو پیدا نمیکنه

کلاغ به صورت گروهی زندگی میکنه و به این احتماع احترام خاصی قائله ! تا حدی که اگه یکی از کلاغها مفقود یا به دست انسان کشته بشه، سایر کلاغها با ایجاد سر و صدا تا مدتها دنبال اون میگردن

کلاغ دارای هوش عجیبی است! دیده شده که کلاغ برای شکستن گردو، ساعتها روی چراغ راهنمایی می نشینه و به محض اینکه چراغ سبز شد گردو رو به زمین میندازه تا ماشینها از روش رد بشن و درنهایت بعد از اینکه چراغ قرمز شد و ماشینها متوقف شدن، به راحتی گردوی له شده رو بر میداره

کلاغ مادر دیوانه فرزند خود است! اگر به هر دلیلی جوجه کلاغ، در آشیانه نباشه ... گروهی از کلاغهای بالغ مامور نگهداری از اون و برگردوندنش به آشیانه میشن. حال اگر در چنین لحظه خطرناکی به جوجه نزدیک بشین با خیل انبوهی از کلاغها که وحشیانه به سمتتون حمله میکنن مواجه خواهید شد.

اولین موجودی که سنت دفن مردگان را به انسان یاد داد کلاغ بود ! روایت شده که وقتی بین هابیل و قابیل اختلاف افتاد و منجر به برادرکشی شد. چشم فرزند آدم به کلاغ سیاهی می افته که داره کلاغ مرده ای رو زیر خاکها پنهان میکنه.

کلاغ نماد فضولی و خبر چینی است! در اسطوره ها و داستانهای قدیمی امده که کلاغ با اون صدای دلخراشش اخبار و اسرار رو به سایر موجودات ابلاغ میکنه. ضمن اینکه از کلاغ در ادیان شیطانی هم استفاده شده.

کلاغ چیست؟ Crow

کلاغ شکارچی ماهری به حساب میاد و هرازگاهی گنجشک و پرندگان کوچکتر از خود رو شکار میکنه

کلاغ چیست؟ Hawk-lose-to-crow_JR34393

گوشت این پرنده بسیار تلخه و قابل خوردن نیست لیکن در برخی گونه هاش دیده شده که قابل خوردن بوده.

کلاغ بسیار حیله گر تر از روباهه؛

کلاغ ، موش را بسیار دوست دارد و برای شکار آن بر پشت بزی که مشغول چریدن ریشه درختان است می نشینند . حیوان با سم های خود خاک را زیر و رو می کند ، در این موقع موش های صحرایی از همه جا بی خبر، از زیر خاک سر بیرون می آورند و کلاغ او را می رباید. گاهی اتفاق می افتد کلاغ و روباه یکدیگر را ملاقات می کنند ، حال اگر روباه طعمه ای در دهان داشته باشد، این برخورد بسیار جالب و تماشایی خواهد بود ، چرا که کلاغ با قار قار خود رفقایش را خبر می کند و بعد دسته جمعی با یک حمله برق آسا بر سر روباه فرود می آیند و او را نوک باران می کنند . روباه نیز چاره ای ندارد ، جز این که طعمه را بگذارد و فرار کند.

کلاغ استعداد عجیبی در تقلید صدا داره !

گاهی اتفاق می افتد کلاغی در لانه مرغ مخفی شده، صدای مرغ یا خروس را تقلید می کند ، منظورش این است که مرغ را از جوجه هایش دور کند ، تا جوجه را برباید . اگر با این حیله موفق نشود در بالا سر مرغ پر می زند ، یا در اطرافش راه می رود که مرغ از فرط خشم به کلاغ حمله می کند . در این اثنا کلاغ دیگری جوجه را می رباید.

عدالت در این پرنده حرف اول رو میزنه

عدالت در قلب جماعت کلاغ ها باجدی ترین وضع خود حکمفرماست . وقتی یکی از آنها تخلف ورزد، کلاغ ها شورایی تشکیل می دهند تا درباره سرنوشت همکارشان تصمیمی اتخاذ کنند . این بحث و شورا، ساعتها طول می کشد تا این که حکم صادر شود. در حالی که متهم در فاصله ای آن طرفتر با بی صبری منتظر نتیجه محاکمه است.

وقتی شورا تصمیم به برائت کلاغ گرفت، گروه کلاغ ها به پرواز در می آیند و از نظر ناپدید می شوند، ولی اگر متهم محکوم شده باشد ، آن وقت به سویش حمله ور می شوند و با ضربات مهلک نوک خود، چشمان کلاغ بیچاره را از حدقه در می آوردند و آن قدر این را ادامه می دهند تا کلاغ بی جان گردد و نقش بر زمین شود.

کلاغ همانند دلفین وفیل این قابلیت رو داره که تشخیص بده تحت نظره !! و در اینصورت رفتارهای عجیب و غریبی از خود نشون میده.

حال باور میکنم که آفرینش هیچ موجودی بی حکمت نبوده.

منبع:
ویکی پدیا ؛ تبیان ؛ سایر منابع انگلیسی واقع در بلاد کفر

اين مطلب آخرين بار توسط Afshin_Zavar در 5/3/2011, 12:54 ، و در مجموع 1 بار ويرايش شده است.
Developer Programmer
Developer Programmer
کاربر خوب لاک پشتی
کاربر خوب لاک پشتی

بازگشت به بالاي صفحه اذهب الى الأسفل

کلاغ چیست؟ Empty رد: کلاغ چیست؟

پست من طرف Sahra 6/16/2010, 12:56

چند روزه کنجکاو شدم بدونم خدا این موجود کریه المنظر با اون اشتهای مشمئز کننده و صدای نخراشیده و عمر طولانی(بیش از صد سال) رو واسه چی خلق کرده!

آخی دلتون میاد بگین ؟
من خیلی دوست دارم کلاغها رو
تجربه نگهداری جوجه کلاغ را داشتم
فوق العاده مهربون و باهوش و احساسی بود.

مطالبتون خیلی جالب بود.
ممنون
رز
Sahra
دوست گفتگوی لاک پشتی
دوست گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف الهام 6/16/2010, 13:09

منم با صحرا جون موافقم آقا افشین به نظر من کلاغ موجود جالبیه اصلا هم کریه المنظر نیست بامزه ست لبخند
الهام
الهام
دوست گفتگوی لاک پشتی
دوست گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف honey 6/16/2010, 13:51

به نظر منم کلاغ زیباست و کلا اگه کلاغ های خونه ما نبودن الان اردکام نوش جان گربه شده بودن
!
همچین جنگ و دعوایی می شه که صبحا بیا و ببین صبح ها که گربه نا اشنا میاد خونه!
honey
honey
همکار گفتگوی لاک پشتی
همکار گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف Farshad.roger 6/16/2010, 13:55

کجاش کریه هست؟ پرنده به این باهوش و با مزه ای رفته بودیم پارک یه جا نشسته بودیم به محض اینکه پاشدیم کلاغا شبیه گانگسترهای مافیا اومدن با اون استیل باحال راه رفتنشون انگار اونجارو خریدن! همه چی رو زیر رو کردن ببینن چیزی هست بخورن
Farshad.roger
دوست گفتگوی لاک پشتی
دوست گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف masi 6/16/2010, 14:08

اگه ميگفتن دوست داري جاي كدوم حيوون باشي 100% دوست داشتم كلاغ باشم.
آقا افشين چطور دلتون مياد؟!!!
masi
masi
دوست گفتگوی لاک پشتی
دوست گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف Developer Programmer 6/16/2010, 14:20

با تشکر از حسن توجه دوستان؛

آقا افشين چطور دلتون مياد؟!!!
والا من همیشه با این پرنده مشکل داشتم! مخصوصا که تازه گی ها یکیشون هر روز صبح زود روی درخت جلوی اتاق میشینه و ساعتهای متمادی قارقار میکنه !! ای کاش میدونستم چی میخواد که ول کن معامله نیست .
Developer Programmer
Developer Programmer
کاربر خوب لاک پشتی
کاربر خوب لاک پشتی

پست من طرف الهام 6/16/2010, 14:26

چرا باهاش مشکل دارین!!!!!!!!!!!!!

پرنده خاص و منحصر به فردیه من که ازش خوشم میاد
الهام
الهام
دوست گفتگوی لاک پشتی
دوست گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف honey 6/16/2010, 14:50

اقا افشین بهش گردو بدین میره عاشق گردو هستن من دادم رفت ولی با جفتش برگشت! خیلی خوشحال ولی صدا نمی داد دیگه هااااااااااااا خیلی خوشحال
honey
honey
همکار گفتگوی لاک پشتی
همکار گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف Sahra 6/16/2010, 15:15

چه روش جالبی
یعنی ما هم به کلاغهامون گردو بدیم
میرن سر خونه زندگیشون؟
خیلی خوشحال

این روش تو مطلب آقا افشین نیومده بود. متفکر: خیلی خوشحال
Sahra
دوست گفتگوی لاک پشتی
دوست گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف Salma 6/16/2010, 15:58

منم هیچوقت حس بدی نسبت به کلاغ نداشتم
بامزست ، باهوشه ، هواسش به همه جا هست
هر وقتم میخونه ( خیلی خوشحال ) خندم میگیره ، آخه حس میکنم از صدای خودش خوشش میاد که انقدر با اعتماد به نفس میخونه متفکر: خیلی خوشحال
Salma
Salma
دوست گفتگوی لاک پشتی
دوست گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف masi 6/16/2010, 16:11

من عاشق صداشم تو يه صبح سرده زمستون.
masi
masi
دوست گفتگوی لاک پشتی
دوست گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف پریا 6/16/2010, 17:09

منم از کلاغ ها خوشم میاد ، با نمکن.
پریا
پریا
دوست گفتگوی لاک پشتی
دوست گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف rira 6/17/2010, 02:16

اطلاعات جالبی بود. ممنون
من هم کلاغ ها دوست دارم موجود با نمک و دوست داشتنیه
rira
rira
دوست گفتگوی لاک پشتی
دوست گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف محمد 6/17/2010, 04:53

بیچاره کلاغ ها خیلیا ازش بدشون میاد.واقعا تو شکار ماهرن چون یه بار داشتم اول صبح میرفتم با سرویس مدرسه یهویی راننده گفت اگه قورباغه میخوای وسط خیابون هست.منم سریع رفتم دیدم بد بخت از ترس خشکش زده از طرفیم یه کلاغ مثله عقاب میخوادبهش حمله کنه.منم سریع قورباغه تپلو برداشتم گذاشتمش تو علفا که دیدم دستم یه ماده لزج سفید که خیلیم چسبناکه چسبیده.فکر کنم سمش بود ولی شانس اوردم دستمو زود شستم خیلی خوشحال
محمد
محمد
دوست گفتگوی لاک پشتی
دوست گفتگوی لاک پشتی

بازگشت به بالاي صفحه

- مواضيع مماثلة