گفتگوی لاک پشتی
هل تريد التفاعل مع هذه المساهمة؟ كل ما عليك هو إنشاء حساب جديد ببضع خطوات أو تسجيل الدخول للمتابعة.

در انتخاب همسر دقت كنید

5 مشترك

در انتخاب همسر دقت كنید Empty در انتخاب همسر دقت كنید

پست من طرف maryam.m 6/5/2010, 11:42

دقت در انتخاب همسر ، یك ضرورت است و مسامحه و بی‏توجهی ، پشیمانی را در پی خواهد داشت. معیارها و خصوصیات زیر ، در گزینش همسر لازم است در نظر گرفته شوند:

الف) همسر دیندار انتخاب كنید.
زیرا دینداری دخــتر و پسر جوان، حفظ حریم عفت، حیا، نجابت و غیرت را در پی خواهد داشت.
با کسی ازدواج کنید که از نظر تفکرات و عقاید با شما یکسان باشد.

ب) به اخلاق توجه كنید.
چون اخلاق، اساس و شیرازه ی پایداری و استحكام زندگی زناشویی است و بی‏شك، سوء اخلاق، بی‏احترامی و نامهربانی‏هایی را در پی داشته و فروغ محبت را خاموش خواهد ساخت.

ج) به دلیل تأثیرپذیری دخــتر و پسر از خانواده و محیط رشد ، اصالت خانوادگی تعیین‏ كننده است.

د) به همتایی (كُفْوِ همدیگر بودن) ، توجه كنید.
این ویژگی، به نوعی لزوم هماهنگی، همگرایی، تناسب و سنخیت روحی، اخلاقی و جسمی میان دخــتر و پسر را توصیه می‏كند ، تا زندگی مشترك، استوارتر، پرثمرتر و لذّت‌بخش‏تر گردد.
همتایی، گونه‏های مختلفی دارد ، مانند همتایی دینی، فرهنگی ، اخلاقی ، علمی، جسمی، زیبایی، سنی، مالی، خانوادگی ، اجتماعی ، روحی و روانی.

ه) معیار زیبایی ، به عنوان یك امتیاز در شیرینی و صفای زندگی مؤثر است ؛ اما در اولویت‏بندی معیارها، در رتبه اول قرار ندارد.
نباید حسن چهره زن را بر حسن اخلاقی او برتری داد». معیارهایی چون فاسق بودن، بی‏عفتی، بداخلاقی و حماقت، به عنوان گزینه‏های ممنوع عنوان شده‌اند.

------------------------------

به زندگی، گرما ببخشید
همسر خود را بزرگ بشمارید. او به منزله ی بال شماست كه با آن می‏توانید پرواز كنید. با بزرگداشت او، بر گرما و محبت زندگی خود بیفزایید. به این آیه ، توجه كنید:
« یكی از آیات الهی این است كه برای شما از جنس خودتان، جفتی بیافرید، تا با او انس بگیرید و آرامش بیابید و در میان شما، دوستی و مهربانی قرار داد و در این امر، برای افرادی كه اهل اندیشه و تفكر باشند ، آیات و نشانه‌هایی وجود دارد».
پیامد انس، الفت، همدلی و همزبانی، آرامش است و دوستی و مهربانی، نتیجه آن است كه باید از آن پاسداری كنید.

همه مردم، دارای خصلت‏های نیك و بد هستند ، مرد نباید تنها جنبه‏های ناپسند همسر خویش را در نظر بگیرد و او را ترك كند ، زیرا هر گاه از یك خصلت او ناراحت شود ، خصلت دیگرش، مایه خشنودی اوست و این دو را باید با هم به حساب آورد.

قلب این سخن مرد که به همسر خود میگوید ، دوستت دارم، هرگز از دل زن بیرون نمی‏رود. با نیكی كردن دل‏ها تصرف می‏شود ، پس به همسر خود مهر بورزید و به او وفادار باشید و گره‏های كوچك و بی‌اهمیت زندگی را نادیده بگیرید. قلب

:\m/:

اين مطلب آخرين بار توسط maryam.m در 6/5/2010, 12:16 ، و در مجموع 1 بار ويرايش شده است.
maryam.m
maryam.m
دوست گفتگوی لاک پشتی
دوست گفتگوی لاک پشتی

بازگشت به بالاي صفحه اذهب الى الأسفل

در انتخاب همسر دقت كنید Empty رد: در انتخاب همسر دقت كنید

پست من طرف فرهاد 6/5/2010, 12:16

رز رز رز رز رز

اين مطلب آخرين بار توسط farhad666 در 6/5/2010, 12:40 ، و در مجموع 3 بار ويرايش شده است.
فرهاد
دوست گفتگوی لاک پشتی
دوست گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف الهام 6/5/2010, 12:22

مریم جون بسیار آموزنده و مفید بود ممنون رز

ما یه استادی داشتیم که می گفت همیشه قبل از ازدواج چشماتون رو باز کنید و با دقت انتخاب کنید و بعد از ازدواج ببندید و گذشت داشته باشید.

توجه به این معیار ها میتونه منجر به یه انتخاب خوب بشه به امید خوشبختیه همه دوستای خوبم لبخند
الهام
الهام
دوست گفتگوی لاک پشتی
دوست گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف maryam.m 6/5/2010, 12:40

منظور از دینداری هر دینی است!
شما پیرو هر مذهبی هستید یا نیستید، باید کسی را به عنوان همسر انتخاب کنید که هم عقیده ی شما باشد!

اینجا منظور از دین داری ، هر دین و عقیده ای است! که باید دوطرف هم عقیده باشد (صرفا منظور اسلام نیست)

اما به نظر من ما نباید همه چیز را برعکس ببینیم!
انسان های مومن واقعی که تعدادشون انگشت شمار است، ریاکار و خیانت کار نیستند.
maryam.m
maryam.m
دوست گفتگوی لاک پشتی
دوست گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف فریده 6/6/2010, 07:36

مرسی مریم جون. ملاکها کاملاً درسته. مخصوصاً دین و اخلاق و اصالت
فریده
کاربر باسابقه لاک پشتی
کاربر باسابقه لاک پشتی

پست من طرف rira 6/6/2010, 07:40

ممنون مریم عزیز
مطلب خیلی خوبی دقیقا برای ازدواج باید با چشم های باز و منطق جلو رفت لبخند رز
rira
rira
دوست گفتگوی لاک پشتی
دوست گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف maryam.m 6/6/2010, 12:02

خواهش میکنم دوستان عزیزم رز رز رز رز رز
امیدوارم همگی در انتخاب همسر دقت کنیم و معیارها و ملاک های منطقی را در نظر بگیریم!
(البته بجز فریده جون قلب )
maryam.m
maryam.m
دوست گفتگوی لاک پشتی
دوست گفتگوی لاک پشتی

بازگشت به بالاي صفحه

- مواضيع مماثلة