گفتگوی لاک پشتی
هل تريد التفاعل مع هذه المساهمة؟ كل ما عليك هو إنشاء حساب جديد ببضع خطوات أو تسجيل الدخول للمتابعة.

آغاز يك رابطه جهت ازدواج (مخصوص آقايان)

+9
پیام
niloofar20
الهام
Sahra
maryam.m
spider
فریده
کیمیا
فرهاد
13 مشترك

صفحه 1 از 2 1, 2  الصفحة التالية

آغاز يك رابطه جهت ازدواج (مخصوص آقايان) Empty آغاز يك رابطه جهت ازدواج (مخصوص آقايان)

پست من طرف فرهاد 5/27/2010, 04:00

هرگز متوجه نخواهيد شد چه وقت مي تواند اتفاق بيفتد.
ممكن است درحال گذر از يك خيابان، مشغول غذا خوردن در يك رستوران، قدم زدن در يك باشگاه و يا درحال خوش و بش با دوستـتان بـاشـيـد كـه نـاگـهـان او پـيدايش مي شود. دختري زيبا كه حسابي نظر شما را جلب كرده و دوست داريد با او صحبت نماييد. پس بـراي ايـن منـظــور چه كاري خواهيد كرد؟ بايد قدم پيش گذاشته و بااوحـرف بزنيد.
.
سلاح اصـلي هـمـواره هـنـر سـازگـاري و انـطـبـاق پذيري خواهد بود. پيش از شروع بايد تشخيص دهيد كه در چه شرايطي قرار داريد: "گرم" يا "سرد".

موقيعت گرم هنگامي است كه او شمـا را مـورد توجه قرار داده و با يك سري از علائم (مانند حركات چشم ) چراغ سبز را نشان داده است.
موقيعت سرد زماني است كه آشنايي قبلي با هم نداشته و اين اولين برخـورد شـمـا محسوب مي گردد. اين موقيعت كمي مشكل تر به نـظر ميرسد چرا كه به علاقمندي او نسبت به خود مطمئن نيستيد.

اكنون به يخ شكن ها ميپردازيم:

1-خودتان را معرفي كنيد
بسيار واضح است. تا زماني كـه خـود را به او معرفي نكنيد، متوجه وجود شما نـخـواهد شد. هميشه دوستي ها با يك معرفي ساده و صميـمـي شـروع مـي گـردنـد. تـصـادفـا" بسمت وي قدم برداشته و خود را معرفي نماييد.
بگوييد :

" من آرش هستم. از ديدنتون خوشحالم."

"من آرش هستم. فكر نميكنم همديگرو بشناسيم."

2- بپرسيد مجرد است يا خير

شما زماني خواهيد خواست كه به اين موضوع پي ببريد، پس چرا از همان ابتـدا سـؤال نمي كنيد؟ بياد داشته باشيد كه اين در هر شرايطي، يك حركت شجـاعـانـه اسـت. اگـر فرد خوش تيپي بـاشـيـد، احـتـمال ايـنكه او مثبت تر و واضح تر عمل نمايد بيشتر خواهد شد و اگر نه، ديليلي خواهد بود براي دوستانه تر بودن. در هر صورت در اين برخورد لازم است هميشه رك و با صراحت باشيد. او نيز رك و با صـراحـت خواهـد بود. اگـر گـفـت كـه مجرد نيست، و يا اگر بشما علاقمند نباشد، بسرعت متوجه خواهيد شد. پـرسـيـدن از يك غريبه كه آيا دردسترس هست يا خير، بلافاصله منظور و هدف شما را آشكار نموده و هرگونه سوء تعبير را از بين خواهد برد.

بگوييد :

"قبل از اينكه اسمتونو كه ميدونم به قشنگيه خودتونه بپرسم، مي خواستم بدوم مجرد هستيد ؟"

"اينقدر خوش شانس هستم كه مجرد باشيد؟"

3-بي پرده باشيد

اين طرز برخوردي است بـراي افـرادي كـه مـايـلند بـيشتر از اينها رك و با صراحت باشنـد. قدم برداشتن به طرف يك زن و نشان دادن صراحت و بي پردگي مي تواند به عـنوان يـك جذاب كننده قوي عمل كند. او ممكن است اعتماد بنفس شما را نشانه اي بر ارزشتـان براي صحبت كردن قلمداد كند.
بگوييد :
"داشتم دنبال بهانه اي بـراي بـاز كردن صحبت ميگشتم، ولي چيزي پيدا نكردم. اسمم آرشه، اسم شما چيه؟"

" اشكالي نداره اگه به شما ملحق بشم؟"

4-محيط اطراف را توصيف كنيد

هركجا به او برخورد كنيد، پيرامـون شـما چـيـزهايـي وجود خواهد داشت. از آنها براي باز كردن سر صحبت استفاده كنيـد. به محيط اطراف خود نگاه كرده و موضوع جالبي را براي گفتگو انـتـخـاب نـمـايـيـد. اين راه كار محدود به اشياء نميگردد. اگر متـوجـه شـديد فردي روز سهتي را در محل كارش گذرانده ، مي تـوانـيد جـمـله اي بـه وي بگوييد كه تنشها و خستگي ها را از تـنـش بـيرون كند. اين باعث مي گـردد كـه او خـودش را سـبـك و سـر صحبت را باز كند. با اين حـال قـبـل از مـراجـعـه بـه او، مـطـمـئـن شويد كه سرش شلوغ نباشد.

بگوييد :

"من اين آهنگو جاي ديگه اي هم شنيدم، خيلي قشنگه"

"بنظر ميرسه كه روز خيلي خوبي داشتي" ( اگر خسته بنظر ميرسيد، با گوشه و كنايه به او بگوييد)

5-سؤالي سرگشاده بپرسيد

مشكل ترين قسمت يك يخشكن بكار گمـاردن آن بـراي آغـاز نمودن محاوره اي است كه 30 ثانيه بعد از شروع شدن، خاتمه نپذيرد. براي جلوگيري از چنين وضـعيـتـي، اقـدام بـه پرسيدن سؤالي نماييـد كـه پـاسـخش بـه "بله" يا "خير" ختـم نـشده و احـتياج به بسط بيشتري داشته باشد.

بگوييد:

"خوب، سرگرميات چيا هستن؟"

"خوب، آخر هفته ها چطوري خودت مشغول ميكني؟"

6-از او بخواهيد شما را به يك نوشيدني ميهمان كند

با اينكار به صـورتي موزيانه باعث متعجب ساختن وي شده و و جذابيت زيادي در نزدش پيدا خواهيد نمود.

بگوييد :

"بهت ميگم چرا، ولي چطوره ازت بخوام يه نوشيدني مهمونم كني؟"

"هميشه تو فكر اين بودم كه منصفانه نيست كه هـميشه من بـراي كـسي نوشـيـدنـي بخرم، پس ازت ميخوام كه اينبار شما منو مهمونم كني و قول ميدم لطفتو جبران كنم"

7- تعريفي صادقانه از او بنماييد

بر همگان معلوم است كه زنان دوست دارند مورد تعريف و تمجيد قرار بگيرند. با اين حال آنها براحتي ميتوانند تخشيص دهند كه صادقانه از آنها تعريف ميشود و يا از روي رياكاري. گذشته از اينكه درچه شرايطي قرار داريد، هميشه بايد موضوعي قابل قبول براي تعريف و تملق پيدا كنيد.اين ميتواند بسته به زبان جسماني او، تعريف و تمجيدي مخاطره آميز و يا خودماني باشد.

بگوييد :

"جالبه كه متوجه اون شدي...خيلي باهوشي"

"خنده شيرين و جذابي داري"

8-سلام كنيد

همانطور كه از آن بر مي آيد، از ايـن طـرز برخورد كلاسيك معمولا چشم پوشي ميگردد. اغلب افراد بلافاصله جواب سلام را ميدهنـد كه تـصور ميـكنند ادب و نزاكت اينطور ايجاب ميكند. با اينحال جواب سلام مي تواند در را بـراي آغـاز سـخن باز گرداند. سلام، شروع كننده اي ساده است كه باعث ايجاد جرات براي گفتگو با افراد نا آشنا ميشود.
بگوييد : "سلام!"

9-او را به لبخند زدن وادار نماييد

وادار كـردن او بـه لبخند زدن بـصورت معجزه آسايي باعث شكستن يخ خواهد شد. زنان عاشـق مـرداني هستند كه بتــوانند آنها بخندانند. خوش مشربي باعث جذابيت بيشتر مردان ميشود.

بگوييد :

"شرط مي بندم ميتونم در عرض 5 ثانيه بخندونمت"

"دوست داري يه جوك بامزه برات تعريف كنم"

خواه سر كارتان باشيد، چه مشغول بازي و يا در حال گردش، ممكن است با دختر مورد علاقه خود روبـرو شـويد. نكـتـه ايـن است كه فقط بايد بدانيد چه كاري را و در چه زماني انجام دهيد. هميشه آرام و صادق باشيد.
اگر فردي جواب رد به شـما داد، نـا اميد نشده و با اعتماد بنفس بيشتر به دنبال همسر مورد علاقه خود بگرديد

فرهاد
دوست گفتگوی لاک پشتی
دوست گفتگوی لاک پشتی

بازگشت به بالاي صفحه اذهب الى الأسفل

آغاز يك رابطه جهت ازدواج (مخصوص آقايان) Empty رد: آغاز يك رابطه جهت ازدواج (مخصوص آقايان)

پست من طرف کیمیا 5/27/2010, 04:12

ممنون اقا فرهاد خیلی خنده دار و زیبا بود!
رز رز رز رز رز
کیمیا
کیمیا
دوست گفتگوی لاک پشتی
دوست گفتگوی لاک پشتی

آغاز يك رابطه جهت ازدواج (مخصوص آقايان) Empty رد: آغاز يك رابطه جهت ازدواج (مخصوص آقايان)

پست من طرف فریده 5/27/2010, 04:43

خیلی بامزه و خنده دار بود آقا فرهاد مخصوصاً این قسمت بر همگان معلوم است كه زنان دوست دارند مورد تعريف و تمجيد قرار بگيرند. همیشه این مورد جواب نمی ده خیلی خوشحال به هر حال مرسی بابت مطلب حسابی به اطلاعاتم اضافه شد
فریده
کاربر باسابقه لاک پشتی
کاربر باسابقه لاک پشتی

پست من طرف spider 5/27/2010, 04:49

خوبه بالای تاپیک نوشته آقایون حالا همه خانما میان نظر میدن! خیلی خوشحال
spider
کاربر خیلی فعال لاک پشتی
کاربر خیلی فعال لاک پشتی

پست من طرف maryam.m 5/27/2010, 13:09

آقا فرهاد بسیار ممنون از مطلبتون رز رز رز
خیلی خوشحال اما .... فکر کنم این مطلب ترجمه باشه و به درد فرهنگ ما نمیخوره!

مساله اینجاست که اولا اسم این تاپیک ایراد داره و باید بشه * آغاز یک رابطه جهت دوستی های چند روزه* D\'oh

دوما به نظر من اصلا در شان یک مرد واقعی نیست که بخواد این طوری ارتباط برقرار کنه.
از سوال 2 به بعد همش ایراد و زبون بازی و ... هست! و اصلا محترمانه نیست!

ولی تاپیک جالبی است برای نظر خواهی اعضای فروم! (بخصوص دخترها! و برخوردشان با این جور پسرها!)
maryam.m
maryam.m
دوست گفتگوی لاک پشتی
دوست گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف Sahra 5/27/2010, 13:19

ممنون مریم جان
منم میخواستم نظر بدم اما منتظر نظر بقیه شدم
دیدم هیشکی نظر جدی نداد
به خودم گفتم خدا را شکر فرهنگ ما هنوز سالمه
اسم تاپیک شاید بهتر باشه بشه " آغاز رابطه نادرست توسط اقایون "

من فکر میکنم اگر آرش بیاد جلوی یک دختری بگه

قبل از اينكه اسمتونو كه ميدونم به قشنگيه خودتونه بپرسم، مي خواستم بدوم مجرد هستيد ؟"
"اينقدر خوش شانس هستم كه مجرد باشيد؟"

دختره فورا یک سیلی حواله میکنه

یا اگر بگه

بهت ميگم چرا، ولي چطوره ازت بخوام يه نوشيدني مهمونم كني؟"
"هميشه تو فكر اين بودم كه منصفانه نيست كه هـميشه من بـراي كـسي نوشـيـدنـي بخرم، پس ازت ميخوام كه اينبار شما منو مهمونم كني و قول ميدم لطفتو جبران كنم"

دختره یک سیلی دیگه میزنه

یا اگه بگه
"خنده شيرين و جذابي داري"

دختره آخرین سیلی را هم میزنه و میگذاره میره

و خلاصه به نظرم الان آرش در بیمارستانه با دو تا گوش سرخ شده
خیلی خوشحال
Sahra
دوست گفتگوی لاک پشتی
دوست گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف فرهاد 5/27/2010, 13:20

پس شما راههای مدل ایرانی رو بفرمائید تا دوستان استفده کنند.

چه مدل شروعی در شان یک مرد ایرانی میباشد؟؟؟

خیلی خوشحال خیلی خوشحال خیلی خوشحال
فرهاد
دوست گفتگوی لاک پشتی
دوست گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف فرهاد 5/27/2010, 13:23

صحرا خانم عزیز

این که شد سیلی کاری همش

پس چطوری مرد بنده خدا ازدواج کنه ؟؟

با این حرفا قبول کردین که بانوان عزیز خشونت گرا هستند و در هرحال قدر محبت آقایون رو نمیدونند
lol! lol! lol!
فرهاد
دوست گفتگوی لاک پشتی
دوست گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف الهام 5/27/2010, 14:07

منم با صحرا جون و مریم جون موافقم به نظرم چنین پسری که بیاد جلو بگه میدونم اسمتم به قشنگیه خودته خیلی خیلی خیلی دلش سیلی می خواد خیلی خوشحال
الهام
الهام
دوست گفتگوی لاک پشتی
دوست گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف maryam.m 5/28/2010, 05:27

آقا فرهاد مساله اینجاست که این حرف های آرش، محبت واقعی نیست که یک دختر لزومی داشته باشد قدر بداند!
این ها زرنگی و دروغ است که متاسفانه برخی پسران ایرانی در این مدل حرف زدن ها استاد هستند !

و به اصطلاح این ها روش های مخ زدن است برای ایجاد دوستی!

و اما مساله ی ازدواج
آنچه مسلم است حریم زن و مرد باید رعایت شود.
یک مرد باید شجاع ،قوی و امین باشد و مستقیما حرف های خود را بزند نه اینکه به این شکل زمینه سازی کند!
میتواند خیلی راحت و محترمانه بپرسد: میتوانم بپرسم متاهل هستید یا مجرد؟
بجای اینکه بگوید:
قبل از اينكه اسمتونو كه ميدونم به قشنگيه خودتونه بپرسم، مي خواستم بدوم مجرد هستيد ؟

و هنگامی که فهمید آن دختر مجرد است، لزومی ندارد سریع فامیل شود و او را تو خطاب کند!
همچنان در طی جلسات مختلف حرمت و احترام باید حفظ شود.

دیگه 10 سال پیش نیست که دختر ها ساده باشند و این زبون بازی ها را باور کنن!
دخترها منطقی و حساس شدند.
و حرف زدن باهاشون باید با صداقت و احترام کامل باشه.

:cheers:
maryam.m
maryam.m
دوست گفتگوی لاک پشتی
دوست گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف Sahra 5/28/2010, 05:39

آقا فرهاد
سیلی که شوخی بود
ولی واقعیت اینه که اینطور سر صحبت باز کردن زیاد شایسته نیست و اصلا محبت مرد را هم نمیرسونه

مریم جان
کاملا درست میگی
کسی که قصد جدی داشته باشه
صریح و جدی منظورش را عنوان میکنه

اما شک دارم اونطور که فکر میکنی خیلی دخترها متوجه اینجور زبان بازی ها بشن ناراحت
Sahra
دوست گفتگوی لاک پشتی
دوست گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف maryam.m 5/28/2010, 05:51

صحرا جان راست میگید. دخترهای ما متوجه نیستن (اما نه آن هایی که به بلوغ اجتماعی رسیدن و آمادگی ازدواج دارند! دختران بالغ واقعا نیت یک پسر را در لحظه های اول میفهمن! مثل آرش که اصلا نیتش ازدواج نیست.)

وگرنه فرمایش شما کاملا صحیح است! بسیاری از دختر ها این را نمیفهمن و متاسفانه بازیچه دست پسرها میشوند و فکر میکنن واقعا اون پسر در ثانیه ی اول عاشقشون شده ناراحت
maryam.m
maryam.m
دوست گفتگوی لاک پشتی
دوست گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف maryam.m 5/28/2010, 13:51

کسی نظری نداره؟؟؟ عشق در نگاه اول

ناراحت
maryam.m
maryam.m
دوست گفتگوی لاک پشتی
دوست گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف Sahra 5/28/2010, 13:55

شاید مریم جان با مطلب نوشته شده موافق باشند. متفکر:
Sahra
دوست گفتگوی لاک پشتی
دوست گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف maryam.m 5/28/2010, 14:10

خیلی خوشحال صحرا جان حتما همین طور است! :8- ناراحت عشق در نگاه اول
فقط الهام خانم موافق حرف ما بود! متفکر:

کاش میشد یک آمار گیری کرد ، ببینیم واقعا اوضاع جامعه چگونه است؟
و واقعا پسرها به همین شکل برای ازدواج ارتباط برقرار میکنند؟!
و آیا دخترها این جور رفتارها را از طرف پسرها برای برخورد اول میپسندند؟
maryam.m
maryam.m
دوست گفتگوی لاک پشتی
دوست گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف niloofar20 5/28/2010, 14:23

اول از آقا فرهاد عزیز ممنون که این مطلب رو گذاشتند.اما قابل توجه آقایون این روش همونطور که صحرا جون گفتند چندتا ضعف داره.
اول اینکه تو برخورد اول بپرسید مجرده یا نه. این اصلا درست نیست. حتی اگه نیت ازدواج باشه.
دوم اینکه ازش بخواید نوشیدنی دعوتتون کنه عشق در نگاه اول . اگه یه پسر به من همچین حرفی بزنه همونجا دور در جا میزنم خیلی خوشحال .
سوم اینکه تعریف صادقانه ای که گفته شده اصولا صادقانه نیست و دخترها تو برخورد اول باورش نمیکنن. میذارنش به حساب تعارف .

ولی مهمترین نقطه قوت این روش بی پرده حرف زدن بود. من کاملا با این موضوع موافقم .
niloofar20
niloofar20
کاربر باسابقه لاک پشتی
کاربر باسابقه لاک پشتی

پست من طرف پیام 5/28/2010, 14:49

من که مطلبو خوندم فکر کردم یه افسانست! عشق در نگاه اول

به نظر من هیچ پسری برای ازدواج اینجوری حرف نمیزنه! یا حداقل اگه من جای آرش باشم اینجوری حرف نمیزنم!
پیام
پیام
کاربر فعال لاک پشتی
کاربر فعال لاک پشتی

پست من طرف spider 5/28/2010, 17:28

این مطلب برای دوستی های دوران جوانی خوبه!
نه برای ازدواج!
به نظر من یه پسر نباید خودشو انقدر کوچیک کنه!
spider
کاربر خیلی فعال لاک پشتی
کاربر خیلی فعال لاک پشتی

پست من طرف masi 5/29/2010, 02:23

مريم جون من فكر ميكنم دخترا ديگه گول اين حرفارو نميخورن و خيلي هفت خطتر از پسران.اميدوار باشين به دخترا.
masi
masi
دوست گفتگوی لاک پشتی
دوست گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف فرهاد 5/29/2010, 02:53

دوستان عزيز

ممنون از نظرات همگي

همونطور كه مريم خانم هم اشاره كردن اين يه مطلب ترجمه شده بود كه چند سال قبل با ايميل بدستم رسيده بود و بعد از مشاهده نظرات دوستان متوجه شدم كه اين مطلب كاربردي در ايران نداره و سيستم ازدواج ايراني و آشنائي در ايران كلهم متفاوت با دنياست

اما در مورد سيستم آشنائي بقصد ازدواج در ايران من به اين نتايج رسيدم :

1- در ايران اول بايد عقد كني بعد شروع كني به شناخت طرف مقابل و قبلش نيازي به اين جنگولك بازيها نيست .

2- در ايران تا زماني كه تيپ و قيافه و ثروت آنچناني نداشته باشي هيچ دختري به هيچ روشي مايل به آشنائي با شما نخواهد بود

3- در ايران همونطور كه بعضي از دوستان اشاره كردن آشنائيهاي اين مدلي فقط جهت سوء استفاده ميباشد و البته دو طرفه .يعني دختري كه جواب مثبت به اين مدل آشنائي ميده هم دچار مشكله و قصد تيغ زدن پسر رو داره

4- در ايران بخاطر اينكه هميشه از بچگي دختر و پسر واسه هم لولو جلوه داده شدن و از يه سن خاصي ببعد از هم دور نگه داشته شدن نزديك شدن اين دو بهم كاملا غير عادي محسوب ميشه و در بزرگسالي شاهد عشقهاي آني و زودگذر و به تبع اون شكستهاي عشق فراوان ، گول خوردنهاي دختر و پسر از همديگه و اسه سوء استفاده و... هستيم

5- اكثر قريب به اتفاق دختران ايراني در زمينه آشنائي و ازدواج تقريبا هيچگونه استقلال فكري نداشته و در نهايت هر مدلي هم شما واسه ازدواج پيشقدم شويد بهرحال تصميم گيرنده نهائي خانواده دختر هستن و تصميم اونها هم براي موافقت پول و ثروت و شغل شماست نه شخصيت و مرام و سطح سواد شما .پس نيازي به اينهمه برنامه ريزي براي آشنائي و ازدواج با يه دختر ايراني نيست .كافيست با پدر دختر آشنا شويد و مزاياي ياد شده را هم داشته باشيد .يكماه بعد در حال زندگي با دختر مورد علاقه خود خواهيد بود و نيازي به اينهمه هزينه و خريد كادو هزينه دعوت به شام و سينما و ... نيست

خیلی خوشحال

البته اينها نظر شخصي منه و قابل نقد و بابت مطلبي هم كه در صفحه قبل گذاشتم معذرت ميخوام و اميدوارم موجب سوء تفاهم نشده باشه . lol!
فرهاد
دوست گفتگوی لاک پشتی
دوست گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف Developer Programmer 5/29/2010, 03:53

قشنگترین دعوتی که از جانب پسر نسبت به دختر دیدم مال دوست دوران دانشگاه بود. ایشون به دختر مورد علاقه شون میگفتن: "سلام خانم. ممکنه با هم بیشتر آشنا بشیم؟" و وقتی خانم میگفتن "نه" ایشون با حس خاصی میگفتن:"پس دیگه با من حرف نزن"

جدای از شوخی، فرهاد جان، تصور نمیکنم پسری پیدا بشه که بخواد با این روشها، واسه شروع یک دوستی جلو بره... عموما یک پسر از طرز خندین،حرف زدن، نگاه کردن یا حتی لباس پوشیدن دختر میتونه متوجه بشه شانس موفقیتش در هدفی که پیش رو داره چقدره.
در بلادکفر، خانم رو دعوت به نوشیدنی یا غذای سبک میکنن. اگه خانم قبول کرد به احتمال زیاد مشکلات حل شده لیکن در ایران جملاتی نظیر "خانم شماره رو انداختم توی کیفتون" برای دوستی و جلمه "عروس بابام میشی" برای مقاصد ازدواج استفاده میشه ! ولی امر مسلم اینه که کلیه این جملات واسه دوستی زودگذر استفاده میشه. چون خیلی راحت میشه در نهایت ادب، زمانیکه دختر خانم تنها هستن یا فرصت پاسخگویی رو دارن، جلو رفت و از ایشون تقاضای آشنایی و ارائه شماره تلفن نمود.

البته استفاده از عبارت "خیلی راحت" واسه همه راحت نیست! چون مثلا به شخصه تا به حال چنین کاری رو نکردم چون عطف به جمله زیر

شـنيدن جواب رد از طـرف يـك زن بـراي مـردان اصـلا" مسئله خوشايندي نمي باشد.
نمیخوام جواب نه بشنوم!
Developer Programmer
Developer Programmer
کاربر خوب لاک پشتی
کاربر خوب لاک پشتی

پست من طرف فریده 5/29/2010, 04:32

:m/: آفرین آقا فرهاد کاملاً درسته اما همه خانمها هم پول پرست نیستند.

آقا افشین این کلمه بلاد کفر خیلی خنده دار بود. اما نمی دونم چرا از این کلماتی که نوشتید (خانم شماره رو انداختم توی کیفتون" برای دوستی و جلمه "عروس بابام میشی") خیلی خیلی بدم میاد. به نظرم فکر می کنم با این کلمات قصد دست انداختن یک خانم رو دارن که خدا رو صد هزار مرتبه شکر که اولین و آخرین دوست پسرم همسرم بود
فریده
کاربر باسابقه لاک پشتی
کاربر باسابقه لاک پشتی

پست من طرف Sahra 5/29/2010, 04:55

با وجودی که با مطلب اصلی این تاپیک مخالفم
اما کاملا با گفته های آقا فرهاد موافقم

در فرهنگ ما متاسفانه تا بخواهید اینکه چه کارهایی درست نیست و نباید انجام بشه و زشته و ... سفارشات و توصیه های مفصل داریم
اما هیچ دستورالعملی نداریم که به جاش چه کاری باید انجام داد یا چه کاری درسته و چه عملی را باید انجام بدیم که به نتیجه درست برسیم
Sahra
دوست گفتگوی لاک پشتی
دوست گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف maryam.m 5/29/2010, 06:36

در ايران بخاطر اينكه هميشه از بچگي دختر و پسر واسه هم لولو جلوه داده شدن و از يه سن خاصي ببعد از هم دور نگه داشته شدن نزديك شدن اين دو بهم كاملا غير عادي محسوب ميشه
آقا فرهاد فرمایشات شما کاملا درسته و دقیقا سیستم روابط در ایران به این شکل است (متاسفانه) D\'oh
اما این ما هستیم که باید این روابط را درست کنیم و با حفظ حریم و حرمت، حد تعادل آن را رعایت کنیم.
(نه به اون شوری *آرش* نه به این بی نمکی که از هم فراری هستند و صبر میکنن تا دوران عقد فرا برسد و بعد همدیگر را بشناسند! )

اكثر قريب به اتفاق دختران ايراني در زمينه آشنائي و ازدواج تقريبا هيچگونه استقلال فكري نداشته
این تقصیر خود دختران است که بخاطر فرهنگ غلط لولو خرخره بودن پسر میترسند آشنایی خود را با پسر به والدینشان اطلاع دهند تا راهنمایی بگیرند! بنابراین برای خودشان تصمیم میگیرند)

------------------------------------------------------------------------------------------
متاسفانه طی آمارگیری انجام شده 80% دختران بدون اطلاع والدین با پسر ارتباط برقرار میکنند
10% با اطلاع مادر
3% با اطلاع والدین (و تا این آمار اصلاح نشود ، تصمیم گیرنده ی نهایی به فرمایش شما دختر نیست، خانواده ی اوست)

در ايران اول بايد عقد كني بعد شروع كني به شناخت طرف مقابل و قبلش نيازي به اين جنگولك بازيها نيست .
و در تاسف برانگیزترین قسمتش اینجاست که کاملا حقیقت دارد و برخی از دوستان خودم به این شکل آشنایی را شروع کردن ! که نتیجه ی مثبتی نداد.

لبخند درضمن از شما عذر خواهی می کنم که این بحث را ایجاد کردم لبخند
اما فکر کنم تبادل نظر در همه موارد بخصوص چنین موضوعاتی خیلی مفید باشد
رز رز رز رز رز
maryam.m
maryam.m
دوست گفتگوی لاک پشتی
دوست گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف Salma 5/29/2010, 07:36

امروز این مطلب رو دیدم که فکر کردم شاید اینجا بگذارم مفید باشه:

وقتی مردی شما را بخواهد، هیچ چیز نمی تواند جلوی او را بگیرد.

اگر شما را نخواهد، هیچ چیز نمی تواند نگهش دارد.

دست از بهانه گیری برای یک مرد و رفتار او بردارید.

هیچوقت خودتان را برای رابطه ای که ارزشش را ندارد تغییر ندهید.

رفتار آرامتر همیشه بهتر است.

قبل از اینکه بفهمید واقعاً چه چیز خوشحالتان می کند، با کسی ارتباط برقرار نکنید.

اگر رابطه تان به این خاطر که مردتان آنطور که لیاقتش را دارید، با شما رفتار نمی کند، به اتمام رسید، هیچوقت سعی نکنید که با هم دو دوست معمولی باشید.

یک دوست با دوست خود بدرفتاری نمی کند.

پاگیر نشوید. اگر فکر می کنید که شما را در حالت تعلیق نگه داشته است، مطمئن باشید که حتماً اینکار را کرده است.

هیچوقت به خاطر اینکه فکر می کنید گذر زمان ممکن است اوضاع را بهتر کند، در یک رابطه نمانید. ممکن است یکسال بعد به خاطر اینکار از خودتان عصبانی شوید، چون اوضاع هیچ تغییری نکرده است.

تنها کسی که در رابطه می توانید کنترلش کنید، خودتان هستید.

از مردانی که پیش از ازدواج تقاضای رابطه جنسی میکنند دوری گزینید.

برای رفتاری که با شما دارد، حد و مرز بگذارید.

اگر چیزی ناراحتتان می کند، حتماً با او درمیان بگذارید.

هیچوقت اجازه ندهید، طرفتان همه چیزتان را بداند. ممکن است بعدها بر ضد شما از آن استفاده کند.

شما نمی توانید رفتار هیچ مردی را تغییر دهید. تغییر از درون ناشی می شود.

هیچوقت نگذارید احساس کند او از شما مهمتر است...حتی اگر تحصیلات یا شغل بهتری نسبت به شما داشته باشد. او را به یک بت تبدیل نکنید.

او یک مرد است، نه چیزی بیشتر، و نه کمتر.

اجازه ندهید مردی هویت و وجود شما را توصیف کند.

هیچوقت مرد کس دیگری را هم قرض نگیرید.

اگر به کس دیگری خیانت کرد، مطمئن باشید که به شما هم خیانت خواهد کرد.

مردها طوری با شما رفتار می کنند که خودتان اجازه می دهید رفتار کنند.

همه مردها بد نیستند.

نباید فقط شما همیشه انعطاف از خودتان نشان دهید...هر مصالحه ای دو جانبه است.

بین از دست رفتن یک رابطه و شروع یک رابطه جدید، به زمانی برای ترمیم و التیام نیاز دارید....قبل از شروع کردن یک رابطه تازه، مسائل قبلیتان را باید به کل فراموش کنید.

هیچوقت نباید دنبال کسی باشید که مکمل شما باشد. یک رابطه از دو فرد کامل تشکیل می شود. دنبال کسی باشید که مشابهتان باشد نه مکملتان.

شروع رابطه و قرار ملاقات با اشخاص مختلف جهت یافتن بهترین فرد خوب است. نیازی نیست که با هر کس که دوست می شوید همان فرد موردنظر شما برای ازدواج باشد.

کاری کنید که بعضی وقت ها دلش برایتان تنگ شود. وقتی مردی همیشه بداند که کجا هستید و همیشه در دسترسش باشید، کم کم نادیده تان می گیرد.

هیچوقت به مردی که همه آن چیزهایی که از رابطه می خواهید را به شما نمی دهد، به طور کامل متعهد نشوید.

این مطالب را برای بقیه خانم ها هم مطرح کنید.

بااینکار لبخند به لبان بعضی ها می آورید، بعضی ها را درمورد انتخابشان به فکر می اندازید و خیلی های دیگر را هم آماده می کنید.
Salma
Salma
دوست گفتگوی لاک پشتی
دوست گفتگوی لاک پشتی

صفحه 1 از 2 1, 2  الصفحة التالية

بازگشت به بالاي صفحه

- مواضيع مماثلة