گفتگوی لاک پشتی
هل تريد التفاعل مع هذه المساهمة؟ كل ما عليك هو إنشاء حساب جديد ببضع خطوات أو تسجيل الدخول للمتابعة.

دارايي بيل گيتس

4 مشترك

دارايي بيل گيتس Empty دارايي بيل گيتس

پست من طرف farzadprogram 5/24/2010, 14:16

1- بیل گیتس در هر ثانیه ۲۵۰ دلار آمریکا درامد داره، یعنی ۲۰ میلیون دلار در روز و ۸/۷ میلیارد دلار در سال!

۲- اگر ۱۰۰۰ دلار از دست وی بر زمین بیوفته به خودش این دردسر رو نمیده که برش داره، چون در ۴ ثانیه ای که برداشتنش طول میکشه، این پول عایدش شده!

۳- آمریکا در حدود ۶۲/۵ هزار میلیارد دلار بدهی داره و بیل گیتس به تنهایی میتونه ظرف ۱۰ سال تمام بدهی آمریکا را بازپرداخت کنه!

۴- او میتونه نفری ۱۵ دلار به همه جمعیت جهان بده و باز هم ۵ میلیون دلار در جیبش باقی خواهد ماند!

۵- اگر مایکل جردن یعنی گرانترین ورزشکار آمریکایی هیچ غذا و آبی نخوره و همه ۳۰ میلیون دلار درامد سالانه اش رو پس انداز کنه، ۲۲۷ سال طول خواهد کشید تا به ثروتمندی بیل گیتس بشه!

۶- اگر بیل گیتس رو به صورت یک کشور تصور کنیم، ۳۷ مین کشور ثروتمند جهان میشه! یا به تنهایی درامدی برابر سیزدهمین کمپانی عظیم آمریکایی خواهد داشت، حتی بیشتر از آی بی ام!

۷- اگر همه ثروت بیل گیتس رو تبدیل به یک دلاری کنیم ، میشه جاده ای از ماه تا زمین باهاش کشید که ۱۴ بار رفته و برگشته! ولی ساخت این جاده، ۱۴۰۰ سال طول خواهد کشید و ۷۱۳ بوئینگ ۷۴۷ باید برای جابجایی این پول ها پرواز کنند.

۸- بیل گیتس امسال ۴۰ ساله میشه. اگر فرض رو بر این بگیریم که هنوز ۳۵ سال دیگه هم زنده خواهد بود، میتونه روزی ۷۸/۶ میلیون دلار خرج کنه قبل از اینکه به بهشت بره!
farzadprogram
farzadprogram
دوست گفتگوی لاک پشتی
دوست گفتگوی لاک پشتی

بازگشت به بالاي صفحه اذهب الى الأسفل

دارايي بيل گيتس Empty رد: دارايي بيل گيتس

پست من طرف samir 5/24/2010, 14:24

ممنون farzadprogram عزیز

آمار و مقایسه های جالبی بود.
به نظر من بیل گیتس شانس آورد و از جهش تکنولوژی سود برد. به نوعی روی نقطه عطف عصر ارتباطات قرار گرفت. همانطور که طراحان گوگل خوش شانس بودند.
samir
samir
همکار گفتگوی لاک پشتی
همکار گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف Developer Programmer 5/25/2010, 01:54

به نظر من بیل گیتس شانس آورد و از جهش تکنولوژی سود برد
نمیشه اسمش رو شانس گذاشت.
اون زمان که سیستم عامل نبود و هربرنامه نویسی مجبور بود قبل از نوشتن برنامه به فکر کار با سخت افزار باشه، IBM درخواست نوشتن سیستم عامل واسه PC ها داد.
این سیستم عامل قبلا با نام Dirty Dos نوشته شده بود و جناب بیل گیتس که بعد از اخراج از دانشگاه،در کاراژ منزل، دفتر کوچیکی برپا کردن، سیستم عامل Dirty Dos رو از نویسنده اون خریدن و اسمش رو MS Dos گذاشتن و با اندکی تغییر به IBM دادن. کم کم تعداد PC ها زیاد شد و هزاران نسخه از Dos فروخته شد و بعدش هم که Windows وارد بازار شد...
کم کم مایکروسافت اونقدر بزرگ شد که دادگاه آمریکا تصمیم داشت اون رو به چند شرکت کوچیکتر تقسیم کنه اما در نهایت قرار بر اون شد که مایکروسافت از نوشتن برنامه های کامل و جامع خودداری کنه چون مثلا اگه Media Player تمام فرمتها رو ساپورت میکرد و تمام امکانات لازم رو داشت دیگه کسی نیازی به خرید Winamp نداشت واینطوری رقابت از بین میرفت.
اما تقریبا همه چیز مایکروسافت از همون ایده اولیه بیل گیتس استفاده میکنه، یعنی خرید ایده های دیگران! مثلا طرح Start Menu و Desktop اولین بار در سیستم عامل Macintosh دیده شد و ایده "دات نت" اولین بار توسط Borland ارائه شد.
Developer Programmer
Developer Programmer
کاربر خوب لاک پشتی
کاربر خوب لاک پشتی

پست من طرف فریده 5/25/2010, 08:18

مرسی بابت مطلب. جالب بود.
فریده
کاربر باسابقه لاک پشتی
کاربر باسابقه لاک پشتی