گفتگوی لاک پشتی
هل تريد التفاعل مع هذه المساهمة؟ كل ما عليك هو إنشاء حساب جديد ببضع خطوات أو تسجيل الدخول للمتابعة.

لجن خوار - Catfish

+11
مجيد
parsaa_91
شیوا
Foad
Developer Programmer
shervin22
MohammadRN
niloofar20
mehdix622
محمد
speedy
15 مشترك

صفحه 1 از 2 1, 2  الصفحة التالية

لجن خوار - Catfish Empty رد: لجن خوار - Catfish

پست من طرف speedy 8/20/2009, 15:25

این ماهی از خانواده Loricariidae و با نام علمی Glyptoperichthys Ggibbiceps شناخته میشه . نام علمی این ماهی هم Sailfin Gibbiceps Pleco هست . این ماهی با بیشتر ماهی ها سازگاری داره و میتونین این ماهی رو با ماهی هایی مثل : Angelfish , Discus , Cichlids , Tetras , Barbs , Danios , Rasboras , Gouramis , Rainbowfish , Livebearers , Loaches , Plecos Catfish در یکجا نگهداری کنید . اغلب به اشتباه تصور میکنن این ماهی ها نیاز به غذا ندارن و از مدفوع و لجن ته آکواریوم تغذیه میکنن چون همیشه در کف آکواریوم قرار دارن و معمولن هم بی حرکت چسبیدن به شیشه یا برگ گیاهان . این ماهی ها نیازمند پناهگاه یا کوزه و یا آکواریومی با گیاهان انبوه هستن برای مخفی شدن . جریان آب ملایم و عمق متوسط آب برای اونها مفیده .
چون این ماهی ها فاقد بادکنک شنا هستن از این رو عمق زیاد آب برای اونها خطرناک و مضره . ماهی هایی هستن که شبها بیشتر فعال میشن و عادت دارن در طول روز خودشونو مخفی کنن در پناه سنگ ها یا حفره کوزه ها و لای گیاهان . همه چیز خوار هستن ولی بیشتر از غذاهایی که زیر آب فرو میره , مثل گروه گرانول ها رو میپسندن . غذای اصلی اونها رو جلبکها تشکیل میده و نابود کننده جلبکهای قهوه ای هستن . دهان بصورت بادکش در زیر سر قرار گرفته و شکم مسطح شده پوست بدن ماهی زبر و دندانه داره و از زره سختی پوشیده شده

اگر ماهی رو از آب در بیاریم بدنش رو سفت کرده و بی حرکت قرار میگیره . این ماهی ها بسیار مفید هستن برای آکواریوم و بهتره بصورت تک نگهداری بشن چون ماهی های منزوی ای هستن . این ماهی ها تمام جلبک ها رو از سطح برگ گیاهان و شیشه آکواریوم و سطح سنگها پاک میکنن و پرستاران واقعی هستن و حتا پوسته خارجی حلزونها رو هم تمیز میکنن . غذاهایی که به کف آکواریوم ریخته میشه رو میخورن و محیط رو تمیز نگه میدارن . جزء واجب هر آکواریومی اینه که یکی از این ماهی ها رو داشته باشین برای برقراری شرایط مناسب اکوسیستم . پوست بدنشون زبره و نباید با دست گرفته بشه چون گاه باعث بریدگی میشه . این ماهی ها بطور استثناء با ماهی های گوشتخوار هم میتونن زندگی کنن در یکجا . زیبایی خاصی دارن و رنگ های متفاوتی مثل سفید " زال " و زیتونی و صورتی و خاکستری و سیاه و گورخری دارن که معروف ترین اونها نوع پلنگی یا خالدار هست.
speedy
speedy
همکار گفتگوی لاک پشتی
همکار گفتگوی لاک پشتی

بازگشت به بالاي صفحه اذهب الى الأسفل

پست من طرف speedy 8/20/2009, 15:26

خیلی خوب رشد میکنن و جزو ماهی های خیلی مقاوم هستن . دمای آب چندان براشون مهم نیست و از 18 درجه به بالا میتونن رو میتونن تحمل کنن . اما دمای مناسب برای اونها 24 تا 30 درجه و pH آب هم در حدود 6.5 تا 7.4 هست و dH آب هم 6 - 10 درجه . تکثیرشون در حوضچه های سیمانی کم عمق انجام میشه و در آکواریوم تکثیر نمیشن . اندازه اونها به راحتی تا 50 سانتیمتر هم میرسه . بهتره فیلتر قوی ای در آکواریوم نصب کرده باشین چون در صورت تغذیه مناسب مدفوع رشته ای ایجاد میکنن و تمام سطح آکواریوم رو میتونن آلوده کنن . این ماهی ها در موقع غذا خوردن کمی خشن میشن و اجازه نمیدن سایر ماهی ها به غذای اونها ناخنک بزنن .
ولی آسیبی به ماهی ها وارد نمیکنن . با اینکه غذای اصلی اونها جلبک هاست اما از غذاهای گوشتی و مخصوصن کرم ها و لارو حشرات هم خیلی خوب تغذیه میکنن . اگر تغذیه اونها مناسب باشه شکم بر آمده و حجیم میشه ولی اگر شکن اونها گود و فرو رفتهب ه نظر بیاد میتونید بفهمید که تغذیه مناسبی نداشتن . این ماهی ها مدفوع و لجن آکواریوم رو نمیخورن و باید حتمن تغذیه بشن !!!! از خصوصیات منحصر به فرد این ماهی میشه به نوع تنفس و تغذیه اون اشاره کرد . این ماهی وقتی اکسیژن آب کم باشه با شیرجه به سطح آب میاد و مقدار هوای مورد نیازش رو با یک جهش می بلعه و دوباره به زیر آب فرو میره و تا مدت 10 تا 15 دقیقه از این هوا تنفس میکنه و بعد دوباره هوای مصرف شده رو خارج میکنه و دوباره هوا گیری میکنه .

از خصوصیات منحصر به فرد دیگه این ماهی طرز غذا خوردن اونه که میتونه بطور وارونه زیر سطح آب قرار بگیره و غذا بخوره و یک ماهی ایده آل و سازگار با شرایط سخت محیطی هست و جزو ماهی های بیولوژیک به حساب میاد و بسیار مفید برای هر نوع آکواریوم . بیماری زیاد به سراغ این ماهی نمیاد . اگر شرایط آب این ماهی ها مناسب نباشه در باله های اونها سوراخ هایی ایجاد میشه و یا اگر مدت زیادی در آب با دمای پایین تر از 20 درجه نگهداری بشن به بیماری سفیدک مبتلا میشن و گاه اشتهاشون رو از دست میدن و بدنشون داغ میشه و به اصطلاح تب میکنن.
speedy
speedy
همکار گفتگوی لاک پشتی
همکار گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف speedy 8/20/2009, 15:30

لجن خوار - Catfish 2hx9ger]

لجن خوار - Catfish 14a8da4a9d4d24
speedy
speedy
همکار گفتگوی لاک پشتی
همکار گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف محمد 8/21/2009, 03:42

speedy جان ممنون خیلی عالی بود اطلاعاتت خیلی خوشحال
محمد
محمد
دوست گفتگوی لاک پشتی
دوست گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف speedy 8/21/2009, 04:35

دوست خوبم.این مطالب از اینترنت جمع آوری شدن
و شما میتونین واسه گرفتن اطلاعات بیشتر به این لینک ها مراجعه کنین
[ندعوك للتسجيل في المنتدى أو التعريف بنفسك لمعاينة هذا الرابط]
و ده ها سایت دیگه ایرانی...
speedy
speedy
همکار گفتگوی لاک پشتی
همکار گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف mehdix622 3/20/2010, 16:16

ها اما لجن خوار یک قتل داره که قاتلش هم قتل انجام میده از نوع زنجیره ای
ییعنی هیچ لجن خواری از دستش نمیتونه در بره بزرگ کوچیک پلنگی و معمولی کلا همشون رو در عرض چند دقیقه به اون دنیا میفرسته یک لجنخوار داشتم 25 تومن می خواستن ندادم که همین قاتل بی رحم کشتش
خشکش کرد تا خالا از مردن هیچ ماهی این قده ناراحت نشدم اما چرا اسکارام که مردن 5 سال پیش بدتر بود اما قاتل بی رحم لجنخوار::: نمک::: بله نمک می کشه لجنخوار را
mehdix622
mehdix622
کاربر خوب لاک پشتی
کاربر خوب لاک پشتی

پست من طرف mehdix622 3/29/2010, 18:09

چون این ماهی ها فاقد بادکنک شنا هستن از این رو عمق زیاد آب برای اونها خطرناک و مضره . ماهی هایی هستن که شبها بیشتر فعال میشن و عادت دارن در طول روز خودشونو مخفی کنن در پناه سنگ ها یا حفره کوزه ها و لای گیاهان . همه چیز خوار هستن ولی بیشتر از غذاهایی که زیر آب فرو میره , مثل گروه گرانول ها رو میپسندن . غذای اصلی اونها رو جلبکها تشکیل میده و نابود کننده جلبکهای قهوه ای هستن . دهان بصورت بادکش در زیر سر قرار گرفته و شکم مسطح شده پوست بدن ماهی زبر و دندانه داره و از زره سختی پوشیده شده .

اگر ماهی رو از آب در بیاریم بدنش رو سفت کرده و بی حرکت قرار میگیره . این ماهی ها بسیار مفید هستن برای آکواریوم و بهتره بصورت تک نگهداری بشن چون ماهی های منزوی ای هستن . این ماهی ها تمام جلبک ها رو از سطح برگ گیاهان و شیشه آکواریوم و سطح سنگها پاک میکنن و پرستاران واقعی هستن و حتی پوسته خارجی حلزونها رو هم تمیز میکنن . غذاهایی که به کف آکواریوم ریخته میشه رو میخورن و محیط رو تمیز نگه میدارن . جزء واجب هر آکواریومی اینه که یکی از این ماهی ها رو داشته باشین برای برقراری شرایط مناسب اکوسیستم . پوست بدنشون زبره و نباید با دست گرفته بشه چون گاه باعث بریدگی میشه . این ماهی ها بطور استثناء با ماهی های گوشتخوار هم میتونن زندگی کنن در یکجا . زیبایی خاصی دارن و رنگ های متفاوتی مثل سفید " زال " و زیتونی و صورتی و خاکستری و سیاه و گورخری دارن که معروف ترین اونها نوع پلنگی یا خالدار هست .

خیلی خوب رشد میکنن و جزو ماهی های خیلی مقاوم هستن . دمای آب چندان براشون مهم نیست و از 18 درجه به بالا میتونن رو میتونن تحمل کنن . اما دمای مناسب برای اونها 24 تا 30 درجه و pH آب هم در حدود 6.5 تا 7.4 هست و dH آب هم 6 - 10 درجه . تکثیرشون در حوضچه های سیمانی کم عمق انجام میشه و در آکواریوم تکثیر نمیشن . اندازه اونها به راحتی تا 50 سانتیمتر هم میرسه . بهتره فیلتر قوی ای در آکواریوم نصب کرده باشین چون در صورت تغذیه مناسب مدفوع رشته ای ایجاد میکنن و تمام سطح آکواریوم رو میتونن آلوده کنن . این ماهی ها در موقع غذا خوردن کمی خشن میشن و اجازه نمیدن سایر ماهی ها به غذای اونها ناخنک بزنن .

ولی آسیبی به ماهی ها وارد نمیکنن . با اینکه غذای اصلی اونها جلبک هاست اما از غذاهای گوشتی و مخصوصن کرم ها و لارو حشرات هم خیلی خوب تغذیه میکنن . اگر تغذیه اونها مناسب باشه شکم بر آمده و حجیم میشه ولی اگر شکن اونها گود و فرو رفتهب ه نظر بیاد میتونید بفهمید که تغذیه مناسبی نداشتن . این ماهی ها مدفوع و لجن آکواریوم رو نمیخورن و باید حتمن تغذیه بشن !!!! از خصوصیات منحصر به فرد این ماهی میشه به نوع تنفس و تغذیه اون اشاره کرد . این ماهی وقتی اکسیژن آب کم باشه با شیرجه به سطح آب میاد و مقدار هوای مورد نیازش رو با یک جهش می بلعه و دوباره به زیر آب فرو میره و تا مدت 10 تا 15 دقیقه از این هوا تنفس میکنه و بعد دوباره هوای مصرف شده رو خارج میکنه و دوباره هوا گیری میکنه .

از خصوصیات منحصر به فرد دیگه این ماهی طرز غذا خوردن اونه که میتونه بطور وارونه زیر سطح آب قرار بگیره و غذا بخوره و یک ماهی ایده آل و سازگار با شرایط سخت محیطی هست و جزو ماهی های بیولوژیک به حساب میاد و بسیار مفید برای هر نوع آکواریوم . بیماری زیاد به سراغ این ماهی نمیاد . اگر شرایط آب این ماهی ها مناسب نباشه در باله های اونها سوراخ هایی ایجاد میشه و یا اگر مدت زیادی در آب با دمای پایین تر از 20 درجه نگهداری بشن به بیماری سفیدک مبتلا میشن و گاه اشتهاشون رو از دست میدن و بدنشون داغ میشه و به اصطلاح تب میکنن
mehdix622
mehdix622
کاربر خوب لاک پشتی
کاربر خوب لاک پشتی

پست من طرف mehdix622 3/29/2010, 18:14

در ضمنتجربه من میگه که در سایز کوچیک احتمال تلف شدن بسیار زیاده از 10 ساتنی متر کمتر جواب نمیده

لجن خوار - Catfish 26804981911489422179

لجن خوار - Catfish 53132036400195040872

لجن خوار - Catfish 89250465928143058407
mehdix622
mehdix622
کاربر خوب لاک پشتی
کاربر خوب لاک پشتی

پست من طرف mehdix622 3/29/2010, 18:16

من یکبار حدودا 20 تا لجن خوار گرفتم و در شرایط مطلوب و تنها نگه داری کردم جلبک و برخی غذا های طبیعی میدادم ولی از 20 تا فقط 4 تا به حد مطلوب رسیدن و بقیه به رحمت ایزدی.......... تنها عامل هم من در کوچکی و عدم تحمل با شرایط نتیجه گیری کردم
mehdix622
mehdix622
کاربر خوب لاک پشتی
کاربر خوب لاک پشتی

پست من طرف niloofar20 3/29/2010, 18:20

من 2تا لجنخوار خریدم که هر 2 فکر میکنم 2سانتی بودن. یکیشون که خورده شد. ولی این یکی با اینکه باله نداره ولی هم چنان سالم و سر حاله. بزنم به تخته ناراحت
niloofar20
niloofar20
کاربر باسابقه لاک پشتی
کاربر باسابقه لاک پشتی

پست من طرف mehdix622 3/29/2010, 18:23

نحوه غذا دادن من به لجن خوار های کوچیکم
مدتی یک ظرف را در مقابل آفتاب م ذاشتم تا لجن میبست (لجن سبز که البته خودش عالمی دارد) بعد میذاشتن تو تانک اونها بچه بودن کم میخوردن ولی این لجنجوار که الان دارم با اشتها ی بسیار می خوره
mehdix622
mehdix622
کاربر خوب لاک پشتی
کاربر خوب لاک پشتی

پست من طرف MohammadRN 10/28/2010, 11:19

لجن خوار - Catfish I454921_bristlenosepleco

تو یکی از سایت ها هم نوشته بودند که کت فیش خیلی از خوردن کدو لذت می بره. مثل تصویر بالا
البته من تا به حال به لجنخوارم کدو ندادم.
MohammadRN
MohammadRN
مدیرکل گفتگوی لاک پشتی
مدیرکل گفتگوی لاک پشتی

گروه گرافیک گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف shervin22 10/28/2010, 11:23

لجنخوار خوبه یا نه دردسر داره ؟
shervin22
shervin22
کاربر متوسط لاک پشتی
کاربر متوسط لاک پشتی

پست من طرف Developer Programmer 10/28/2010, 16:40

Pleco انواع مختلفی داره که برخی هاشون رو میتونی در این سایت پیدا کنی. یکی از انواع Pleco ها همین لجن خوار خودمونه
این ماهی همنوعش رو نمی پسنده و در صورت وجود، همدیگه رو دنبال میکنن. عاشق خزه ها و لجن هایی است که روی شیشه بسته میشه. جایی واسه مخفی شدن نیاز داره و در صورت تغذیه مناسب زود بزرگ میشه.
برخی از گونه هاش، بسیار تنبلن و برخی پر جنب و جوش.
لجن خوار غالبا هر نوع pH و kH ای رو میتونه تحمل کنه و واسه همین حتی با ماهی های اسیدی هم میتونه زندگی کنه اما مشکل اینجاست که گاهی موجوداتی مثل لاکپشت، بهش حمله میکنه و می خوردش... گاهی هم( همین نژادی که در عکس پست قبل می بینین) به سیچلاید حمله میکنه و استرس فوق العاده شدیدی ایجاد میکنه. اما مثلا اگه با گوپی نگه داشته بشه، کاملا مسالمت امیز زندگی میکنن
Developer Programmer
Developer Programmer
کاربر خوب لاک پشتی
کاربر خوب لاک پشتی

پست من طرف Foad 10/28/2010, 16:59

آقای شروین، کت فیش ماهی خوب و بی آزار و نسبتا مقاومی است. من یک کت فیش باله بادبانی و کت فیش تصویر زیر را دارم که گاهی دنبال هم می کند ولی با ماهی های دیگر کاری ندارند.

لجن خوار - Catfish IMG_1369

آقای افشین، در مورد این کت فیش من (تصاویر بالا) اطلاعاتی دارید؟ در مورد دادن کاهو، کدو، نخود سبز و خیار به کت فیش (و ماهی های دیگر) چه نظری دارید؟
Foad
Foad
حامی حیوانات لاک پشتی
حامی حیوانات لاک پشتی

پست من طرف Developer Programmer 10/28/2010, 17:56

به کت فیش شما، کت شکلاتی(albino bristlenose pleco) میگن، این نوع ماهی، شکل ظاهری جالبی نداره اما ببیشترین سازگاری رو با سیچلایدها نسبت به بقیه پلکوها داره... کلا بیحاله و واسه همین آرام بوده و برای ماهی ها مزاحمتی ایجاد نمی کنه.

در خصوص خیار و کدو و... همانطور که مستحضرید، در محیط زندگی این جانوران، خیار و کدو وجود نداره. این نوع غذاها رو صرفا به خاطر ویتامین های موجود به خورد ماهی میدن... همانطور که واسه درخشش دیسکس نارنجی، اندکی پودر زعفران به غذا اضافه میکنن.
ظاهرا غیر کثیف و بدبو کردن آب ضرر دیگه ای واسه ماهی ها ندارن. اما کاهو بیشترین کاربرد رو در نگهداری ماهی ها داشته؛ اکثریت ماهی دارها ، از برگ کاهو بعنوان فیبر و ویتامین،واسه تغذیه استفاده میکنن

Developer Programmer
Developer Programmer
کاربر خوب لاک پشتی
کاربر خوب لاک پشتی

پست من طرف Foad 10/28/2010, 19:37

آقای افشین ممنون از پاسختون، من ظاهر کت فیشم را دوست دارم و به نظرم حتی جالبتر از عنوان کت فیش است. البته سلیقه ها متفاوت است.

من یک سوال دیگه در مورد کت فیشم دارم. کت فیش من بدنی شکلاتی یا قهوه ای رنگ دارد و چشمانش سیاه یا پررنگ است ولی گونه دیگری کت فیش هم در فروشگاههای آکواریومی دیدم که بدن کاملا سفید رنگ و چشمان روشنی دارد (مانند تصویر زیر). تفاوت این دو نوع کت فیش در چیست و کدام مناسب تر است؟

لجن خوار - Catfish IMG_1369

لجن خوار - Catfish Albino_plecostomus

در مورد کاهو هم نظرات مختلف است، بعضی کاهو خام را پیشنهاد می دن، بعضی کاهو خشک، بعضی کاهوی یک قول زده در آب جوش، بعضی کاهو 5 دقیقه و بعضی 20 دقیقه در آب جوشیده شده را، در مورد دادن کاهو به کت فیش (و یا سایر ماهی ها) شما کدام مورد از این کاهوها را پیشنهاد میدین؟

Foad
Foad
حامی حیوانات لاک پشتی
حامی حیوانات لاک پشتی

پست من طرف Developer Programmer 10/29/2010, 02:59

ولی گونه دیگری کت فیش هم در فروشگاههای آکواریومی دیدم که بدن کاملا سفید رنگ و چشمان روشنی دارد (مانند تصویر زیر). تفاوت این دو نوع کت فیش در چیست و کدام مناسب تر است؟

لجن خوار - Catfish Albino_bristlenose_pleco_1_flickr_angelbecks26_Becky
لجن خوار - Catfish Albino-Bristlenose-Pleco
لجن خوار - Catfish Albino-Bristlenose-Pleco-2
لجن خوار - Catfish Lindpleco1

هردو پلکو که نام بردید، هر دو Albino Bristlenose Pleco نام دارن (Albino در زبان محلی به معنی سفید است)
از اونحایی که همگی عضو یک خانواده ان پس از هم دیگه ارث بری کردن و رفتار ها و خصوصیات اخلاقی مشابهی دارن و نمیشه یکی رو بر دیگری برتر دونست.
من یک کت فیش، شاخ دار خریده بود که از اطراف دهنش چندین شاخک بیرون اومده بود. این ماهی به شدت ارام و دوست داشتنی بود ولی به خاطر جثه و ظاهر خشنش، همیشه با ماهی ها درگیر بود
از طرفی هم همین لجن خوار خودمون، وقتی بزرگ شد، مرتبا درگیر میشد و مانع از رسیدن غذا به بقیه ماهی میشد

در مورد دادن کاهو به کت فیش (و یا سایر ماهی ها) شما کدام مورد از این کاهوها را پیشنهاد میدین؟
هیچ تفاوتی نمیکنه. دیدین داخل تانک گیاه میکارن و ظرف چند ساعت ماهی ها کل برگها رو میخورن؟ علت اینکه میگن آب پز کنین، فقط واسه مرگ احتمالی چند تخم انگل و البته نرم شدن برگها است.
من خودم، موقعی که مسافرت میرفتم و کسی نبود به ماهی ها سر بزنه، یک برگ از کاهوی خام رو روی آب انداختم و ظرف چند ساعت، اثری از کاهو نموند...واسه همین مجبور شدم چند تا برگ بندازم که حداقل واسه چند روز دووم بیاره. اما چون تاحالا کاهوی پخته ندادم.

نظر شخصی من بازهم همون Fishtamin هست. من مدتی از این محصول استفاده کردم و ماهی هام اونقدر سریع بزرگ شدن که التماس میکردم تو رو خدا یکی تون بمیرین جا کم دارم ! خیلی خوشحال وقتی تعدادی از آنجل ها رو بردم بفروشم، فروشنده گفت: داداش دایناسور پرورش میدی؟ لبخند

منتها بهتره گاهی هم در کنار غذایی که میدید، مقدار کمی سیر له شده هم به خورد ماهی بدید، سیر به دلیل خواصی که داره از ابتلای ماهی به انواع بیماری های گوارشی، جلوگیری میکنه (پیشگیری) منتها افراط نکنین وگرنه تانک تا مدتها بوی سیر میده.

البته من به شخصه ندیدم پلکو از گیاه تغذیه کنه... یادمه چند سال پیش یک جور غذای ماهی(ساخت ایران) خریده بودم که به شکل قرص بود و بوی ماهی میداد..و از یک طرف لجن خوار عاشق این غذا بود و تا مدتها ازش کنده نمیشد و به خاطر قاپیدنش به طور معکوس روی آب شناور می موند؛ از طرفی هم گربه خونگی، دیوانه وار قرص ها رو میخورد ... متاسفانه دیگه نتونستم از اون قرص ها پیدا کنم.
یک روز هم، یکی از گلدفیشهام تلف شده بود و من تا مدتها متوجه مردنش نشده بودم. وقتی فیلتر رو تمیز کردم، از بقایای استخوانها متوجه مردن ماهی شدم! در حقیقت کف خوارها با لجن خوار تبانی کرده بودن و در عرض چند ثانیه ماهی رو اسکلت کرده بودن

در پایان، واقعا اگه به ماهی سازگار با همه ماهی ها و pH ها نیاز دارین، حتما کوریداروس خریداری کنین، این ماهی اونقدر نژاد و خانواده داره که از خرید همشون سیر نمیشین علی الخصوص که بسیار فعال و پر جنب و جوشه و از همه مهمتر خیلی بزرگ نمیشه که دردسر ساز بشه.
Developer Programmer
Developer Programmer
کاربر خوب لاک پشتی
کاربر خوب لاک پشتی

پست من طرف MohammadRN 10/31/2010, 05:58

من از تبلت ماهیران که در فروشگاه بلو سنتر خریداری کرده بودم به پلکو خودم می دادم خیلی خوشش می یومد. کلاً لجنخوارها از تبلت خیلی خوششون میاد
MohammadRN
MohammadRN
مدیرکل گفتگوی لاک پشتی
مدیرکل گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف MohammadRN 10/31/2010, 06:12

آقا افشین مشخصه که غذادهی شما به ماهی هاتون خیلی خوب بوده. لطفاً بگید که به ماهی هاتون چه غذاهایی می دادید؟
نوع ماهی و غذایی که بهش می دادید رو ذکر کنید
MohammadRN
MohammadRN
مدیرکل گفتگوی لاک پشتی
مدیرکل گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف Developer Programmer 10/31/2010, 06:39

ابتدا فقط ماهی های سازگار با هم و بدون درنظر گرفتن نژاد خاص رو امتحان کردم...بعدش به سمت سیچلاید رفتم و به طور تخصصی دیسکس و آنجل مونو نگه داشتم.

مهمترین عامل رشد ماهی بعد از تصفیه صحیح آب، کنترل pH و kH متناسب با زیستگاه اصلی ماهی است
هر وقت که مطمئن شدید همه چیز ایده آله، سعی کنین استرس رو از ماهی دور کنین. استرس، میتونه ساعات مناسب روشنایی ،جلوگیری از ارتعاشات زائد، همزیستی مسالمت آمیز و ... باشه.
در نهایت به فکر تغذیه صحیح ماهی باشین، نوع تغذیه ماهی برحسب بالغ یا نابالغ بودن ماهی فرق میکنه؛ مثلا شما نباید به سیچلاید نابالغ، بیشتر از یک بار در ماه، آرتمیا بدید، یا نباید به سیچلاید بیتشر از یک بار در هفته غذای سیر دار بدید.... در کنار تغذیه سالم و صحیح، میتونین از قطره مولتی ویتامین Sera Fishtamin استفاده کنین که آن چه خوبان همه دارند، این تنها داره. حسن این قطره اینه که نیازی به چکاندن ویتامین به غذا نیست. همین که قطره رو در آب ماهی بریزید کافیست!
Developer Programmer
Developer Programmer
کاربر خوب لاک پشتی
کاربر خوب لاک پشتی

پست من طرف Foad 11/11/2010, 15:02

این تصویر دو تا کت فیش من است، که همین امروز ازشون گرفتم. نمی دانم این دو کت فیش برای گلدفیشهام مزاحمت ایجاد می کنند یا نه، من که چیزی ندیدم ولی شنیدم ممکنه این کار را در شب و تاریکی انجام بدن :

لجن خوار - Catfish IMG_1757

لجن خوار - Catfish IMG_1758
Foad
Foad
حامی حیوانات لاک پشتی
حامی حیوانات لاک پشتی

پست من طرف Developer Programmer 11/11/2010, 15:25

یه تکه چوب از آکواریوم فروشی ها بگیر؛ همچین بهش بچسبن که یادشون بره تمیزکاری کنن خیلی خوشحال
Developer Programmer
Developer Programmer
کاربر خوب لاک پشتی
کاربر خوب لاک پشتی

پست من طرف MohammadRN 11/12/2010, 05:21

فواد جان اون غذای تبلتی که بهم داده بودی برای کت فیش بهترین هست از این جهت که راحت در دسترسش قرار می گیره. الان چون نمی تونه غذا پیدا کنه میاد سطح تانک تا بهش غذا بدم
MohammadRN
MohammadRN
مدیرکل گفتگوی لاک پشتی
مدیرکل گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف Foad 12/1/2010, 17:32

به نظرتون ممکن است کت فیش بچه های ماهی های زنده زا را بخورد؟

و یک سوال دیگه، اگر تو پست قبلیم عکس کت فیش باله بادبانیم را ببینید، رنگش در بعضی قسمتها پریده و روشن شده است. من این مورد را در کت فیشهای مشکی دیگری هم دیدم که قسمتی از بدنشون در بعضی از مواقع یا در استرس، کمرنگ یا رنگ پریده می شود. علت این مورد چیه؟

علت رنگ پریدگی کت فیش را که از یک فروشنده آکواریوم پرسیدم بهم گفت تو آب آکواریومت سفیدک هست تعجب
Foad
Foad
حامی حیوانات لاک پشتی
حامی حیوانات لاک پشتی

صفحه 1 از 2 1, 2  الصفحة التالية

بازگشت به بالاي صفحه

- مواضيع مماثلة