گفتگوی لاک پشتی
هل تريد التفاعل مع هذه المساهمة؟ كل ما عليك هو إنشاء حساب جديد ببضع خطوات أو تسجيل الدخول للمتابعة.

شگفتی های ذهن آدمی

4 مشترك

شگفتی های ذهن آدمی Empty شگفتی های ذهن آدمی

پست من طرف پیام 5/21/2010, 03:10

قدرت‌های باور نکردنی ذهن بشر به‌طرق مختلفی تجلی می‌یابد. برای مثال برخی قادرند افکار دیگران را دریابند. برخی می‌توانند از مغز خود به عنوان یک ماشین حساب استفاده کنند. در حالیکه دانشمندان قادر به توصیه‌ی آن نیستند وآن را تنها به پرورش توانایی برای استفاده از ضمیر ناخودآگاه و انجام عملیات سرگرم کننده حافظه نسبت می‌دهند.

شاید مشهورترین انسانی که دارای چنین قدرت‌شگفت‌آوری است «رای ایلایجه» از اهالی لیتوانی است. او در طول زندگی‌اش بیش از 2000 کتاب را تنها برای یک بار خوانده و به خاطر سپرده بود. به‌طوری که قادر بود مطالب هر صفحه و هر بخش از هر یک از کتاب‌ها را دقیقاً بازگو کند.

لئون گامبتا، سیاستمدار فرانسوی نیز دست کمی از ایلایجه نداشت. او قادر بود هزاران صفحه از آثار ویکتور‌هوگو را از اول تا آخر و بالعکس کلمه به کلمه بازگو کند.

کسانی که از توانایی انجام عملیات حیرت‌آور ریاضی برخوردارند اصطلاحاً ماشین حساب نامیده می‌شوند. یکی از این افراد مردی بود به نام«زیرا کالبرن» . دانشمندان وی را در 8 سالگی مورد آزمایش‌های بسیار قرار دادند که بیش از بیش آن‌ها را متحیر کرد. به این دلیل که کالبرن حتی از قواعد ساده ریاضی هم بی‌خبر بود. او به طرز شگفت‌آوری می‌توانست هم زمان که در حال استخراج ریشه سوم عدد 268336125 بود در همان زمان حاصل عدد 8 به توان 16 را نیز پیدا کند!

در ضمن آزمایشات در لندن از وی خواسته شد تا روش خود را در مورد ضرب عدد 21735 در 534 توضیح دهد. او به سرعت پاسخ داد من فقط عدد 65205 را در 181 ضرب کردم.

اعمال حیرت انگیز این افراد نشان می دهد، مغز انسان سرزمینی اعجاب انگیز با قابلیت‌های باور نکردنی است که ما از درک ساختمان و عملکرد پیچیده آن عاجزهستیم.
پیام
پیام
کاربر فعال لاک پشتی
کاربر فعال لاک پشتی

بازگشت به بالاي صفحه اذهب الى الأسفل

شگفتی های ذهن آدمی Empty رد: شگفتی های ذهن آدمی

پست من طرف الهام 5/31/2010, 16:50

واقعا حیفه که با این همه قابلیت اکثر آدما مغزشون آکبند باقی میمونه مثل خودم خیلی خوشحال
الهام
الهام
دوست گفتگوی لاک پشتی
دوست گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف فرهاد 5/31/2010, 17:02

بسیار ممون آقا پیام عزیز
فرهاد
دوست گفتگوی لاک پشتی
دوست گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف فریده 5/31/2010, 17:31

مرسی آقا پیام. کلی سر این حرفت خندیدم الهام جون. واقعاً بعضی ها دلشون نمی یاد مغزشون از آکبندی دربیاد
فریده
کاربر باسابقه لاک پشتی
کاربر باسابقه لاک پشتی

بازگشت به بالاي صفحه

- مواضيع مماثلة