گفتگوی لاک پشتی
هل تريد التفاعل مع هذه المساهمة؟ كل ما عليك هو إنشاء حساب جديد ببضع خطوات أو تسجيل الدخول للمتابعة.

و باز هم جسارت اماراتی ها

4 مشترك

و باز هم جسارت اماراتی ها Empty و باز هم جسارت اماراتی ها

پست من طرف snake_eater 5/8/2010, 01:53

ایرانی ها نمی فهمند پس به دادگاه بین المللی شکایت می کنیم!

محمد المزروعی" مدیر کل مجلس مشورتی دولت امارات گفت: ایرانی ها پیام دوستی ما را درک نکرده و نمی فهمند و همچنان بر مالکیت جزایر اشغال شده اصرار دارند علاوه بر آن به جامعه جهانی نیز احترام نمی گذارند بنابراین تنها راه حل باقی مانده ارجاع موضوع به حکمیت بین المللی یا رجوع به دادگاه بین المللی است و این امر باید بدون هرگونه سوء تفاهم و جنجال به زودی حل و فصل شود!

به گزارش "تابناک" وی افزود: دلیلی ندارد که اعضای شورای همکاری خلیج فارس در تمامی جلسات این موضوع را مطرح کنند و از ایران بخواهند به اشغال این جزایر پایان دهد و هیچ توجهی از سوی ایران نشود.

وی گفت: مشکل ما این است که پارلمان های کشورهای عربی در این خصوص بسیار ضعیف عمل می کنند و هماهنگی لازم را با هم ندارند.

المزروعی ادامه داد: نظر امارات در این باره کاملا شفاف است و اکنون نوبت ایران است که شفاف سازی کند!

گفتنی است "الشرق الوسط" در همین باره نوشت: در نشست وزرای امور خارجه عضو کشورهای شورای همکاری خلیج فارس در ابوظبی که در ماه های آینده برگزار خواهد شد، دستور کار محوری آن موضوع بحث درباره جزایر سه گانه است

منبع http://www.tabnak.ir/fa/pages/?cid=97101
snake_eater
snake_eater
دوست گفتگوی لاک پشتی
دوست گفتگوی لاک پشتی

بازگشت به بالاي صفحه اذهب الى الأسفل

و باز هم جسارت اماراتی ها Empty رد: و باز هم جسارت اماراتی ها

پست من طرف snake_eater 5/8/2010, 01:56

کیهان‌بچه‌ها هم آمد اما وزرات خارجه...؟!!

در حالی که گستاخی‌های شیخ‌نشین امارات متحده عربی با تحریک آمریکا و انگلیس درباره جزایر ایرانی ادامه دارد و وزیر خارجه امارات به نمایندگی از انگلیس، سخنگوی پیر استعمار شده است و همزمان با آن، حتی محافل ورزشی امارات نیز سخنان بزرگتر از دهانشان درباره خلیج همیشه فارس می‌گویند، سکوت وزارت خارجه و ندادن پاسخ مناسب به این رجزخوانی عرب‌های سنگر گرفته در پشت انگلیس و آمریکا ادامه دارد و تنها در بیانیه و اظهارات سخنگو در پس تعارف‌های فرمالیته دیپلماسی خلاصه می‌شود.

به گزارش خبرنگار «تابناک» کیهان‌بچه‌ها، مجله پنجاه‌وچهار ساله کودک و نوجوان ایران نیز به جمع معترضان به این کارهای سخیف دولت امارات برآمده و شهامت بیشتری از وزارت خارجه در این باره نشان داده است.

بنا بر این گزارش، کیهان‌بچه‌ها که ردپای موشک‌های رزم‌آمایش پیامبر اعظم در تنگه هرمز نیز در آن دیده می‌شود، در مطلبی با نام «جزایر ایرانی، ایرانی می‌مانند»، نشان داده است که حساسیت جزایر ایرانی و پاسداری از هویت خلیج فارس، دغدغه کودکان و نوجوانان کشور نیز هست؛ بنابراین، خوب است وزارت خارجه در این باره کمی هم از کیهان‌بچه‌ها یاد بگیرد.

آوردن این نکته نیز لازم است که دو سال پیش نیز شماری از کودکان و نوجوانان ایرانی به صورت گسترده‌ای در امارات، اقدام به فرستادن پیامک و بلوتوث درباره پاسداری از هویت ایرانی خلیج فارس کرده‌اند، به گونه‌ای که یکی از کودکان ایرانی در امارات، تصویری از شیوخ عرب را با بینی‌های بزرگ مانند دروغگویی پینوکیو کشیده بود که بسیار مورد توجه محافل رسانه‌ای در منطقه قرار گرفت.

منبع http://www.tabnak.ir/fa/pages/?cid=97102
snake_eater
snake_eater
دوست گفتگوی لاک پشتی
دوست گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف فریده 5/9/2010, 10:49

نمی دونم چرا این عرب ها دست از سر ایران بر نمی دارن! خیلی خیلی باعث تاسفه که همه می خوان همه کشورمون رو از دستمون بگیرن. مرسی علی آقا بابت مطلب
فریده
کاربر باسابقه لاک پشتی
کاربر باسابقه لاک پشتی

پست من طرف شیوا 5/9/2010, 10:52

واقعا که!!!ممنون! :m/:
شیوا
شیوا
مدیر گفتگوی لاک پشتی
مدیر گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف samir 5/9/2010, 14:37

چشم طمع داشتن به جزایر ایرانی و حتی جرات اعراب در نامیدن خلیج فارس به نام مجعول خلیج عربی حتی در مسابقات رسمی فوتبال مصداق شعر زیر و بخصوص بیت آخرش هست. منتها من کل شعر را می ذارم که متوجه بیت آخر بشوند:

روزی ز سر سنگ عقابی به هوا خاست
وندر طلب طعمه پر و بال بیاراست

بر راستی بال نظر کرد و چنین گفت
امروز همه عرش زمین زیر پر ماست

بر اوج چو پرواز کنم از نظر تیز
می بینم اگر ذره ای اندر ته دریاست

گر بر سر خاشاک یکی پشه بجنبد
جنبیدن آن پشه عیان در نظر ماست

بسیار منی کرد و ز تقدیر نترسید
ببنگر که ز چرخ جفا پیشه چه برخاست

ناگه ز کمین گاه یکی سخت کمانی
تیری ز قضای بد بگشاد بر او راست