گفتگوی لاک پشتی
هل تريد التفاعل مع هذه المساهمة؟ كل ما عليك هو إنشاء حساب جديد ببضع خطوات أو تسجيل الدخول للمتابعة.

ایده گرفتن از طبیعت و دفاع لاک پشتی

+2
apb
bluemoon
6 مشترك

ایده گرفتن از طبیعت و دفاع لاک پشتی Empty ایده گرفتن از طبیعت و دفاع لاک پشتی

پست من طرف bluemoon 5/3/2010, 05:45

یک لاک پشت می تواند در صورت لزوم سر،دم،دستها و پاهای خود راداخل لاکش پنهان کند چیزی که برای انسانها ممکن نیست.اما همین مساله در طول تاریخ انسانها را به این فکر می انداخته که به نوعی از روش لاک پشت برای محافظت خود استفاده کنند.به عنوان مثال:

*در زمانهای قدیم،سربازان رومی به صورت "آرایش لاک پشتی" یا testudo رژه میرفتند این بدان معنی بود که سپر هر کدام از جنگجویان در تماس با سپر نفر بغلی قرار میگرفت و در نهایت به شکل فلسهای روی لاک لاک پشت دیده می شدند و بدین شکل سپاه را از آسیب دیدگی حفظ می کردند.

ایده گرفتن از طبیعت و دفاع لاک پشتی Defense

*تکنولوژی زیردریایی های اولیه:
اولین زیر دریایی امریکایی در سال 1775 میلادی وبا تقلیدی از لاک لاکپشت ساخته شد.این ناقوس بزرگ غوطه ور شونده توسط دیوید بوشنل طراحی شد و وی به جهت الهام گرفتن از لاکپشت و حفاظتی که این وسیله لاک مانند قرار بود از بدن انسان در مقابل امواج آب به عمل آورد ،انرا لاکپشت نامید.

ایده گرفتن از طبیعت و دفاع لاک پشتی Diving

در زیر طرح اولیه رسم شده از "لاکپشت"را می بینید:

ایده گرفتن از طبیعت و دفاع لاک پشتی Turtle

طرح دیگری که کاملتر و احتمالاً دقیقتر است توسط شخصی بنام بچلر و بر اساس نوشته ها و توضیحات خود بوشنل از این زیر دریایی تک سرنشینه رسم شده:

ایده گرفتن از طبیعت و دفاع لاک پشتی Turtle_1

مطابق توضیحات بوشنل ، اپراتور داخل اتاقک لاک مانند روی صندلی می نشسته و از جایی پنجره مانند بیرون را می دیده، برای زیر آب فرستادن "لاک پشت" از داخل کردن آب به آن استفاده می کرده و خود نیز تا زانو در آب قرار می گرفته،"لاک پشت"هم به صورت دلخواه شناور می شده ، در زمانی که به حد کافی به هدف نزدیک می شده ، کاملا غوطه ور گشته ، پس از کارگذاری و رهاسازی بمب ، دوباره برای بازگشت کامل به سطح با پمپی دستی آب را به خارج هدایت می کرده.
ااین زیر دریایی نخستین بار در شکست حصر دریایی بندر نیویورک علیه نیروهای انگلیسی (البته ناموفق)به کار رفت.

*کلاه سربازان : شکل کلاه سربازان نیز در طول تاریخ همواره از یک طرح معین و مشابهی پیروی می کرده که به نوعی از لاک لاک پشت الهام گرفته شده.

ایده گرفتن از طبیعت و دفاع لاک پشتی Helmet

*نمونه دیگر را در لباس شمشیر بازان می بینم که هنگام بازی جلیقه ای پد دار به تقلید از کاسه شکمی لاک پشت برای پوشش قسمت جلوی بدن استفاده می کنند.

ایده گرفتن از طبیعت و دفاع لاک پشتی Plastron

منابع:

http://www.navy.mil
http://octopus.gma.org
http://navsource.org

اين مطلب آخرين بار توسط bluemoon در 5/3/2010, 08:38 ، و در مجموع 2 بار ويرايش شده است.
bluemoon
bluemoon
کاربر تازه وارد لاک پشتی
کاربر تازه وارد لاک پشتی

بازگشت به بالاي صفحه اذهب الى الأسفل

ایده گرفتن از طبیعت و دفاع لاک پشتی Empty رد: ایده گرفتن از طبیعت و دفاع لاک پشتی

پست من طرف apb 5/3/2010, 05:53

همیشه بهره گیری از طبیعت تو مدل های طبیعی از مواردی بوده که سرلوحه کار من قرار گرفته! طبیعت میلیاردها ساله که داره تکامل پیدا می کنه ، پس استفاده از مدل های طبیعی در تکنولوژی باعث پیشرفت سالم می شه! مباحثی در که در ساخت فیلتر و سامپ هم اشاره شد ، تا حد زیادی از مدل های طبیعی الهام گرفته شده اند ، چه در بحث اکسیژن دهی و چه در بحث تصفیه و ...! موفق باشید ، پرهام.
apb
apb
کاربر باتجربه لاک پشتی
کاربر باتجربه لاک پشتی

ایده گرفتن از طبیعت و دفاع لاک پشتی Empty رد: ایده گرفتن از طبیعت و دفاع لاک پشتی

پست من طرف samir 5/3/2010, 13:32

bluemoon عزیز

خیلی مطالب جالبی بودند. هیچوقت به نکات مربوط به زره و کلاهخود سربازها که می تونه از لاک پشتها الهام گرفته باشه دقت نکرده بودم.

طبیعت میلیاردها ساله که داره تکامل پیدا می کنه

من معتقدم طبیعت از ابتدا هم بدون نقص بوده و ما تازه کم کم داریم قوانین طبیعت را کشف می کنیم تا بنوعی بتونیم با کشف تکنولوژیها ادامه حیات را آسانتر کنیم.
samir
samir
همکار گفتگوی لاک پشتی
همکار گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف فرهاد 5/3/2010, 13:46

مطلب خيلي جالبي بود

ممنون
رز رز رز رز رز
فرهاد
دوست گفتگوی لاک پشتی
دوست گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف apb 5/3/2010, 14:04

من معتقدم طبیعت از ابتدا هم بدون نقص بوده و ما تازه کم کم داریم قوانین طبیعت را کشف می کنیم تا بنوعی بتونیم با کشف تکنولوژیها ادامه حیات را آسانتر کنیم.

samir عزیز ، اشتباه برداشت شده ، منظور من جربان تکامل بود ، نظربه تکامل!!!! نه این که طبیعت از ابتدا ناقص باشه! شاید تکامل طبیعی بهتره باشه! منظور من این بود که حیوانات و انسان ها و کره زمین و .... از اول این طوری نبودند و در جریان تکامل ایجاد شدند! تو قرآن گفته شده ، حیلات از آب بوده و من هم اضافه می کنم که در جریان تکامل این ها توضیح داده شده که چگونه از آب موجودات نا سلولی و کلونی های آن ها و سپس پرسلولی ها و کلونی های آن ها و بعد از آن موجودات دیگر شگل گرفته اند و طی مراحلی الان ما هستیم! فقط کشف قوانین طبیعت به ما کمک نمی کنه ، استفاده از اون ها در تکنولوژی می تونه به ما کمک بکنه! و در غیر این صورت ، به نظر من ما انسان ها با کارهای خودمان زی 1 انقراض گروهی ، مثل همین انقراض هایی که در جریان تکامل زمین چند بار رخ داده و بیشتر موجودات 1 زمان رو از بین برده ، محکوم به فنا هستیم! موفق باشید ، پرهام.
apb
apb
کاربر باتجربه لاک پشتی
کاربر باتجربه لاک پشتی

پست من طرف فریده 5/4/2010, 04:57

عالی بود مرسی bluemoon
فریده
کاربر باسابقه لاک پشتی
کاربر باسابقه لاک پشتی

پست من طرف hengameh 5/4/2010, 12:17

مطلب بسیار جالبی بود... من مطالب علمی و تحقیقاتی دیگری هم خوندم که چطور انسانها..حتی انسانهای اولیه از طبیعت و حیوانات بهره گیری کردن توی زندگیشون..

باز هم مرسی رز رز رز
hengameh
hengameh
همکار گفتگوی لاک پشتی
همکار گفتگوی لاک پشتی

بازگشت به بالاي صفحه

- مواضيع مماثلة