گفتگوی لاک پشتی
هل تريد التفاعل مع هذه المساهمة؟ كل ما عليك هو إنشاء حساب جديد ببضع خطوات أو تسجيل الدخول للمتابعة.

امواج میکروفر و خطر سوختگی با آب جوش!

+3
Sahra
maryam.m
فرهاد
7 مشترك

امواج میکروفر و خطر سوختگی با آب جوش! Empty امواج میکروفر و خطر سوختگی با آب جوش!

پست من طرف فرهاد 3/9/2010, 13:47

اگر از مایکروفر استفاده میکنید این مطلب بسیار مهم را بخوانید

یک فرد 26 ساله جهت درست کردن یک فنجان قهوه، یک لیوان آب را در مایکروفر قرار داد(کاری که قبلا بارها انجام داده بود). دقیقا نمیدانم چه زمانی را روی دستگاه تنظیم کرد اما و به من گفت که قصد داشته آب به جوش برسد. وقتی که دستگاه خاموش میشود، ایشان لیوان محتوی آب را از مایکروفر خارج میکند. او میگوید وقتی لیوان را برداشتم آب نمیجوشید، اما بلافاصله تمام آب داخل لیوان بصورت انفجاری به صورتش پاشیده شد و لیوان سالم و خالی در دستش باقی ماند تازمانی که او لیوان را زمین انداخت. تمام صورتش تاول زد و دچار سوختگی درجه یک و دو گردید، به گونه ای که ممکن است جای زخمها بر صورتش بماند. همچنین ممکن است بخشی از بینایی چشم چپ ایشان از دست برود. زمانی که ایشان در بیمارستان بود، پزشک معالج ایشان گفت که موارد
دیگری مشابه اتفاقی که برای ایشان افتاده مشاهده کرده است و هیچگاه نباید آب خالص را به تنهایی در دستگاه مایکروفر قرار داد. اگر قصد گرم کردن به این روش را داریم باید حتما چیزی درون لیوان قرار داده شود تا انرژی کسب شده توسط آب پخش گردد. مثلا یک همزن چوبی یا چای کیسه ای یا چیز دیگر. اما به هر حال بهترین راه جوش آوردن آب استفاده از کتری است و نه مایکروویو.

توضیح:

یکی از افرادی که این مطلب را توسط ایمیل دریافت کرده گویا برای تایید صحت مطلب فوق به شرکت جنرال الکتریک طی ایمیلی آن را گزارش میدهد.
پاسخ شرکت جنرال الکتریک:
از تماس شما متشکریم. خیلی خوشحال میشوم که بتوانم به شما کمکی کنم. ایمیلی که شما دریافت کردید صحیح است. آب یا هر مایعی که اشعه ی مایکروویو کسب میکند و به دمای جوش میرسد الزاما همیشه به حالت جوشش حباب نمایان نمیشود (و قل قل نمیکند). بلکه ممکن است دمای بسیار زیادی کسب کند اما همچنان بیحرکت و بدون حباب بماند و قل قل نکند مایع یا آبی که دمای فوق العاده زیاد را توسط امواج مایکروویو کسب میکند ممکن است پس از حرکت دادن و یا هم زدن و یا مثلا قراردادن چای کیسه ای در آن به حالت ظاهری جوشیدن برسد و قبل از آن هیچ نشانه ای از جوشیدن و دمای بالا از خود نشان ندهد. برای جلوگیری از این اتفاق و جلوگیری از صدمه دیدن هرگز هیچ مایعی را به اندازه یک لیوان، بیشتر از دو دقیقه در مایکروویو قرار ندهید. همچنین بعد از خاموش شدن مایکروفر اجازه دهید سی ثانیه مایع همچنان در مایکروفر باقی بماند و آن را قبل از سی ثانیه بیرون نیاورید.
فرهاد
دوست گفتگوی لاک پشتی
دوست گفتگوی لاک پشتی

بازگشت به بالاي صفحه اذهب الى الأسفل

امواج میکروفر و خطر سوختگی با آب جوش! Empty رد: امواج میکروفر و خطر سوختگی با آب جوش!

پست من طرف maryam.m 3/9/2010, 15:11

خیلی مطلب مفیدی بود، حتما اطلاع رسانی میکنم :cheers:
خدا رو شکر که ما ماکروفر نداریم.

ممنون آقا فرهاد رز
maryam.m
maryam.m
دوست گفتگوی لاک پشتی
دوست گفتگوی لاک پشتی

امواج میکروفر و خطر سوختگی با آب جوش! Empty رد: امواج میکروفر و خطر سوختگی با آب جوش!

پست من طرف Sahra 3/9/2010, 16:41

وای منو ترسوندین.
خیلی جالب ومهم بود . مرسی.
Sahra
دوست گفتگوی لاک پشتی
دوست گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف فریده 3/9/2010, 22:37

خیلی مفید بود. من همیشه از مایکرو ویو استفاده می کنم. مرسی
فریده
کاربر باسابقه لاک پشتی
کاربر باسابقه لاک پشتی

پست من طرف mehdix622 3/26/2010, 16:34

ما هم نداریم فقط مامانم داره اونم چایی نمی خوره
mehdix622
mehdix622
کاربر خوب لاک پشتی
کاربر خوب لاک پشتی

امواج میکروفر و خطر سوختگی با آب جوش! Empty اگر از مایکروفر استفاده میکنید و اگر از سوختگی با آب جوش میترسید حتما این مطلب را بخوانید

پست من طرف hengameh 4/23/2010, 09:54

ناراحت کلا خوبه که ما تو خونه از این یک مورد استفاده نمیکنیم... جون فکر کنم ضررهاش بیشتر از فوایدش باشه!!

اين مطلب آخرين بار توسط hengameh در 4/24/2010, 03:16 ، و در مجموع 1 بار ويرايش شده است.
hengameh
hengameh
همکار گفتگوی لاک پشتی
همکار گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف siamak 4/23/2010, 10:40

من اصلا از این نماد تکنولوژی خوشم نمیاد
siamak
siamak
همکار گفتگوی لاک پشتی
همکار گفتگوی لاک پشتی

بازگشت به بالاي صفحه

- مواضيع مماثلة