گفتگوی لاک پشتی
هل تريد التفاعل مع هذه المساهمة؟ كل ما عليك هو إنشاء حساب جديد ببضع خطوات أو تسجيل الدخول للمتابعة.

بی حال بودن و غذا نخوردن لاک پشت

+26
...
arash_flat
لاکی
sheytoonak
اطلس
hadi1981
tariki_satan
anahita_kherC
لاک پشت4ماهه
Paris
shinili
sidny
White Tiger
Foad
مونا
asoo62
Ronia
sharareh
leopard
maryam.m
Farshad.roger
MANI_SHSH
apb
samir
فریده
mamali1365
30 مشترك

صفحه 2 از 4 الصفحة السابقة  1, 2, 3, 4  الصفحة التالية

بی حال بودن و غذا نخوردن لاک پشت - صفحة 2 Empty رد: بی حال بودن و غذا نخوردن لاک پشت

پست من طرف Ronia 4/18/2010, 07:55

nastaran عزیز فقط پزشک می تونند به طور قطعی در این رابطه نظر بدند. لبخند
حتماً لاشه کامل ماهی رو استفاده کنید.
Ronia
Ronia
همکار گفتگوی لاک پشتی
همکار گفتگوی لاک پشتی

بازگشت به بالاي صفحه اذهب الى الأسفل

بی حال بودن و غذا نخوردن لاک پشت - صفحة 2 Empty رد: بی حال بودن و غذا نخوردن لاک پشت

پست من طرف samir 4/18/2010, 12:32

nastaran عزیز

خوب براش لاشه کامل ماهی تهیه کنید. قطعا اون را خواهد خورد و از طرفی بهترین غذای طبیعی است و اینطوری سالم هم خواهد ماند.
samir
samir
همکار گفتگوی لاک پشتی
همکار گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف sharareh 5/3/2010, 05:45

لاکیم بالاخره پلت خورد. :m/:
ولی تازگی ها به فاصله نیم متریش میرم میییترسه! و میره تو لاکش یا با سرعت چند دور شنا میکنه! چرا؟
sharareh
sharareh
دوست گفتگوی لاک پشتی
دوست گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف apb 5/3/2010, 05:51

nastaran عزیز ، مبارکه! چون هنوز از شما می ترسه! موقع غذا خوردن اصلا نطدیکش نرویدد و بگدارید تاراخت باشه ، کم کم خودش عادت می کنه ، ممکنه چند ماه این روند طول بکشه ف ولی اگه اذیت بشه ، ممکنه باز غذا نخوره! موفق باشید ، پرهام.
apb
apb
کاربر باتجربه لاک پشتی
کاربر باتجربه لاک پشتی

پست من طرف asoo62 5/19/2010, 14:02

با سلام
من یک لاکپشت گوش قرمز حدودا 5 سانتی دارم که جند روزیه غذا نخورده و دو روز هم هست که کاملا بی حاله و سرش رو روی زمین میذاره. لطفا بگید که امیدی بهش هست و من چکار باید کنم؟
ممنون
asoo62
کاربر تازه وارد لاک پشتی
کاربر تازه وارد لاک پشتی

پست من طرف samir 5/19/2010, 14:11

asoo62 عزیز

چند وقته که نگهش می دارید؟ توی این مدت تغذیه اش چی بود؟ شرایط زیستگاه بچه صورت بوده؟
samir
samir
همکار گفتگوی لاک پشتی
همکار گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف apb 5/19/2010, 14:18

asoo62 عزیز ، از ماهی خوراک استفاده کنید! عکس ازش بگذارید ، خشکی داره؟ دمای آب و دمای هشکی در صورت وجود؟ عارضه ظاهری مثل ترک لاک و با لکه و زخم روی پوست داره؟ غذاش چی بوده؟ موفق باشید ، پرهام.
apb
apb
کاربر باتجربه لاک پشتی
کاربر باتجربه لاک پشتی

پست من طرف asoo62 5/19/2010, 14:19

اطلاعات کامل تر :
حدود یک ماه و نیم پیش از آکواریوم فروشی خریدمش. گوش قرمز و حدودا 5 سانتیه
سابقه بیماری نداشته
خشکی داره
حدود بیست و دو سه درجه دمای اتاقه
پلت، دل مرغ، سفیده تخم مرغ آب پز، تن ماهی می دادم که می خورد اما چند روزه که دیگه نمی خوره
با سلام
جند روزیه غذا نخورده و دو روز هم هست که کاملا بی حاله و سرش رو روی زمین میذاره.
هیچ مکمل یا دارویی بهش نمی دم
ممنون
asoo62
کاربر تازه وارد لاک پشتی
کاربر تازه وارد لاک پشتی

پست من طرف asoo62 5/19/2010, 14:23

داخل یک آکواریوم با یکلاکپشت دیگه، پر از آبه اما با ماسه و مرجان هم خشکی درست کردم
asoo62
کاربر تازه وارد لاک پشتی
کاربر تازه وارد لاک پشتی

پست من طرف asoo62 5/19/2010, 14:23

داخل یک آکواریوم با یکلاکپشت دیگه، پر از آبه اما با ماسه و مرجان هم خشکی درست کردم
asoo62
کاربر تازه وارد لاک پشتی
کاربر تازه وارد لاک پشتی

پست من طرف samir 5/19/2010, 14:32

asoo62 عزیز

همانطور که می شد حدس زد. تغذیه اش مناسب نبوده. آیا روی خشکی میاد؟

دمای خشکی باید 32 درجه سانتیگراد باشه که با لامپ هالوژن بهاین دما می شه دست پیداکرد.

دل مرغ، سفیده تخم مرغ آب پز، تن ماهی بطور مداوم اصلا خوب نیست. پلت هم باید مخصوص خزندگان باشه. درکنار پلت که بیشتر ازاندازه سرش در روز نباید به لاکی بدهید، حتماکف دریا برای تامین کلسیم لاک و استخوانهای و رشد متناسب آنها بارشد اندامهای داخلی باید بهش داده می شد.

به نظر من حتما برای معاینه اگر تهران هستید پیش دکترمعماریان عزیز ببرید، شاید نیاز به دارو داشته باشه تابهبودی پیداکنه.
samir
samir
همکار گفتگوی لاک پشتی
همکار گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف asoo62 5/19/2010, 14:36

از راهنماییتون ممنونم، بله اکثرا میاد روی خشکی میخوابه اما الان چند ساعتیه که کاملا زیر آب هست. من کرج هستم به نظرتون تلفنی ممکنه مشکل حل بشه یا باید حتما معاینه بشه؟
asoo62
کاربر تازه وارد لاک پشتی
کاربر تازه وارد لاک پشتی

پست من طرف samir 5/19/2010, 14:37

ایشون سفر بودند. امروز برگشتند، باتماس تلفنی هم دکترراهنمایی می کنند. شماره تماس ایشون را می تونید در پروفایلشون پیدا کنید. امیدوارم لاک پشتتون بهبودی پیدا کنه.
samir
samir
همکار گفتگوی لاک پشتی
همکار گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف asoo62 5/19/2010, 14:43

مرسی دوست عزیز
asoo62
کاربر تازه وارد لاک پشتی
کاربر تازه وارد لاک پشتی

پست من طرف مونا 6/23/2010, 11:47

سلام
آب رودخونه ممکنه لاکیمو مریض کرده باشه؟از قطره های ضد عفونی کننده میتونم استفاده کنم واسش؟یه آکواریمی بهم گفت اب رودخونه انگل داره و واسه همین مریض شده. غذا نمیخوره لاکیم. کمکم کنین!
مونا
مونا
مدیر گفتگوی لاک پشتی
مدیر گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف فریده 6/23/2010, 12:39

مونا جون شرایط زندگیش چجوریه؟ کجا زندگی می کنه؟ غذاش چیه؟ نور داره یا نه؟ همه این شرایط در مریض شدنش می تونه دخیل باشه. شرایطش رو بنویس اگه تو شرایط استانداردی که توی این سایت نوشته شده نبوده باید حتماً دکتر ویزیتش کنه. در ضمن هیچ دارویی رو بدون تجویز پزشک استفاده نکن. آکواریویمی ها در مورد دارو چیزی نمی دونن
فریده
کاربر باسابقه لاک پشتی
کاربر باسابقه لاک پشتی

پست من طرف مونا 6/23/2010, 12:45

سلام فریده جان،نور آفتاب داره،خشکی داره،آبشم گرمه، اما یه بار آب رودخونه واسش ریختم از اون به بعد نه تو آب رفت نه غذا خورد. الان یه چند روزیه تو اب میره اما هنوز چیزی نمیخوره. اکواریمی میگفت نباید از اب رودخونه میریختی. خودش مهندس شیلات بود!پس چی کار کنم؟
مونا
مونا
مدیر گفتگوی لاک پشتی
مدیر گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف apb 6/23/2010, 12:59

مونا عزیز ف به آب رودخانه فکر نکنم ربسی داشته باشه ، مگه رودهانه آلودگی خاصی داشته؟ مهندسین شیلات از لاک پشت چیزی نمی دونن و چیزی تو درساشون از خزندگان نمی خونن! از این به بعد آب شیر از پیش مانده و کلر پریده رو استفاده کنید! هیچ قطرخ ضد عفونی کننده و دارویی و ... رو بدون نظر دکتر استفاده نکیند! موفق باشید ، پرهام.
apb
apb
کاربر باتجربه لاک پشتی
کاربر باتجربه لاک پشتی

پست من طرف مونا 6/23/2010, 13:08

مرسی ازت. لطف کردی، اما اگه بازم غذا نخورد چی کارش کنم؟لاکیم نمیره؟
مونا
مونا
مدیر گفتگوی لاک پشتی
مدیر گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف apb 6/23/2010, 13:24

مونا عزیز ، اگه مشکلی نباشه و مریض هم نباشه ، با کمی گرسنه موندن غذا خواهد خورد! می تونی با آقای دکتر معماریان تلفنی در این باره صحبت کنید:

https://lakposhtha.forumfa.net/html-h4.htm

ولی بدونید که غذای بد دادن برای لاک پشت خیلی بدتر از غذا ندادن است! موفق باشید ، پرهام.
apb
apb
کاربر باتجربه لاک پشتی
کاربر باتجربه لاک پشتی

پست من طرف فریده 6/24/2010, 07:55

مونا چون منظور از نور، نور لامپ فلورسنته نه نور مستقیم آفتاب. ترازیویم باید دارای بخاری باشه تا دمای آب رو در شبانه روز متعادل نگه داره دما باید به طور ثابت روی 26 درجه باشه. توی تابستون که توی خونه ها کولر روشنه باید ترازیویم درپوش داشته باشه تا هوای سرد وارد آب نشه. به احتمال زیاد تغییرات دما باعث بیماری لاکیت شده و ممکنه سرما خورده باشه. دقت کن ببین لاکیت توی خشکی دهنش رو هی باز و بسته می کنه یا نه! غذا چی بهش می دی؟ من نظرم اینه که بهتره دکتر لاکیت رو ببینه. نمی شه با قاطعیت نظر داد که مشکلی براش پیش نمیاد. هر چه زودتر اقدام کنی زودتر لاکیت خوب می شه. مونا جون این نظرات رو نوشتم چون خودم در حال حاضر 8 تا لاک پشت دارم و 3 تا هم لاکی بیمار رو توی قرنطینه دارم که در حال درمان هستن
فریده
کاربر باسابقه لاک پشتی
کاربر باسابقه لاک پشتی

پست من طرف مونا 6/24/2010, 08:08

مرسی فریده جون،غذا نمیخوره. ماهی مولی تو ابش هست اما نمیتونه شکار کنه.با دکتر تماس میگیرم.چون من نتمیتونم ببینمشون شاید تلفنی کمکم کنن.بازم ازت ممنونم خدا لاکی هاتو واست نگهداره
مونا
مونا
مدیر گفتگوی لاک پشتی
مدیر گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف فریده 6/24/2010, 08:22

خواهش می کنم مونا جون. ننوشتی غذاش چی بوده ممکنه به خاطر تغذیه نادرست دچار کمبود کلسیم شده
فریده
کاربر باسابقه لاک پشتی
کاربر باسابقه لاک پشتی

پست من طرف مونا 6/25/2010, 03:07

فریده جون من این لاکی رو از عید گرفتم. فقط یه مدت کوتاه غذا خورد اونم یکم مرغ پخته. آقای دکتر گفتن باید قرنطینه بشه. باید چطوری قرنطینش کنم؟راستی روی لاکش از اول یه لکه های روشن داشت. امروز که دقت کردم بیشتر شده. چطوری قرنطینش کنم؟
مونا
مونا
مدیر گفتگوی لاک پشتی
مدیر گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف Foad 6/25/2010, 03:20

Foad
Foad
حامی حیوانات لاک پشتی
حامی حیوانات لاک پشتی

صفحه 2 از 4 الصفحة السابقة  1, 2, 3, 4  الصفحة التالية

بازگشت به بالاي صفحه

- مواضيع مماثلة