گفتگوی لاک پشتی
هل تريد التفاعل مع هذه المساهمة؟ كل ما عليك هو إنشاء حساب جديد ببضع خطوات أو تسجيل الدخول للمتابعة.

لکه های سیاه رنگ دیسکس

2 مشترك

لکه های سیاه رنگ دیسکس Empty لکه های سیاه رنگ دیسکس

پست من طرف Developer Programmer 3/21/2010, 05:14

مدتیه که دیسکاس نارنجیم لکه های سیاه روی دهن و اطراف پیشونیش افتاده و احساس میکنم داره بیشتر میشه اما دیسکس آبی، هیچ لکه و خالی نداره. از فروم های خارجی پرسیدم منتها چیزهای بی ربطی جواب میدن، مثلا تصویر پس زمینه تاریک رو بردار در حالیکه پس زمینه من اصلا تاریک نیست... کسی اطلاعات کاملتری داره؟

I just came home from a week's vacation and I noticed some black freckle like spots are on one of my discuses..Does anyone know what these black spots are? Thanks

Sounds like peppering to me. Sometimes if they are a bit stressed peppering can increase, or it can increase in response to a darker background/substrate. Pidgeon Bloods pepper, so do Red Melons
Remove the black background. Dark colored backgrounds make your discus darker, and will bring out peppering on pigeon-based fish.
Developer Programmer
Developer Programmer
کاربر خوب لاک پشتی
کاربر خوب لاک پشتی

بازگشت به بالاي صفحه اذهب الى الأسفل

لکه های سیاه رنگ دیسکس Empty رد: لکه های سیاه رنگ دیسکس

پست من طرف MohammadRN 3/23/2010, 11:29

به نظر من احتمال اینکه بیماری Hole in The Head باشه زیاده. این یک بیماری شایع در ماهی های دسکاس هست که معمولا انگل روده ای هگزامیتا مسبب این بیماری میشه و به همین دلیل به این بیماری هگزامیتا هم میگن
روش درمان:

ابتدای کار مقداری از آب آکواریوم اصلی را به دروم مخزن قرنطینه ریخته و ماهی مریض را به درون آن بیاندازید.

یک عدد بخاری را نیز درون مخزن قرنطینه متصل و دمای آن را ۱ درجه بیشتر قرار دهید ( به عنوان مثال دمای آکواریوم بنده ۳۱ و در مخزن قرنطینه ۳۲ می باشد ) .سنگ هوایی را نیز با ابعاد مناسب در درون مخزن قرنطینه جاسازی کنید. دقت کنید که یکی از مهمترین نکات در مخزن قرنطینه به دلیل استفاده از دارو هوادهی خوب و بالا می باشد . سعی کنید برای این کار از سنگ هواهایی که به شکل سوزنی و بسیار ریز هوا تولید میکنند و در عین حال آب را متلاطم نمی نمایند استفاده کنید.

ماهی را به درون مخزن قرنطینه بیاندازید. با توجه به اینکه از آب درون آکواریوم استفاده کرده اید احتیاجی به آب به آب ماهی توسط کیسه های نایلونی نیست.

از داروخانه قرص مترونیدازول ۲۵۰ را تهیه نمایید . هر قرص ۲۵۰ به ازای ۵۰ لیتر آب آکواریوم مورد استفاده قرار میگیرد. بنابراین با توجه به حجم آب داخل مخزن قرنطینه مقدار مورد نیاز از قرص را پودر کرده و در مخزن بریزید.

بعد از ۳ روز دما را یک درجه کم و یک چهارم آب آکواریوم را با آب تازه تعویض می نماییم ( دقت کنید که آب مورد استفاده باید حداقل ۲۴ ساعت مانده باشد تا گاز کلر آن خارج شده باشد ).

پس از این کار مقداری زغال اکتیو تازه را به درون یکی از محفظه های اسفنجی فیلتر های برقی درون آب ریخته و فیلتر را درون آب قرار میدهیم تا داروی موجود در آب را تصفیه کند . بعد از ۵ تا ۶ ساعت ماهی را با توجه به اصول گفته شده در قسمت های قبل از طریق کیسه های نایلونی و با صرف زمان بیشتر آب به آب می کنیم و به آکواریوم اصلی انتقال می دهیم.

دقت کنید که ماهی شما به دلیل اینکه ۳ روز تحت تاثیر دارو بوده است به مدت ۲۴ تا ۴۸ ساعت از خوردن فعالانه غذا امتناع خواهد کرد. نگران نباشید. ماهی شما از هگزومیتا پاک شده است
MohammadRN
MohammadRN
مدیرکل گفتگوی لاک پشتی
مدیرکل گفتگوی لاک پشتی

گروه گرافیک گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف Developer Programmer 3/23/2010, 11:41

به نظر من احتمال اینکه بیماری Hole in The Head باشه زیاده.

بیخیال محمد جان، علائم بیماری های Hole in the head و هگزامیتا با عارضه peppering کاملا متفاوته. peppering بیماری نیست یه عارضه ایه که به هنگام استرس یا تاریک بودن محیط بروز میکنه و قالبا هم ژنیتیکیه من دنبال برطرف کردنش بودم که ظاهرا راهی نداره

به هر حال ممنون از پاسخت
Developer Programmer
Developer Programmer
کاربر خوب لاک پشتی
کاربر خوب لاک پشتی

پست من طرف MohammadRN 3/23/2010, 12:01

peppering بیماری نیست یه عارضه ایه که به هنگام استرس یا تاریک بودن محیط بروز میکنه و قالبا هم ژنیتیکیه من دنبال برطرف کردنش بودم که ظاهرا راهی نداره

اولین باره که اسم عارضه Peppering را می شنوم
در مورد Hole in the Head این علائم وجود داره غالبا
اگر ماهی دیسکاس از بقیه ماهی ها جدا شده و رنگ آن سیاه شده است و همچنین نسبت به غذا عکس العملی نشان نمیده و غذا نمی خورد اولین احتمال هگزامیتاست

علائمی هم که شما گفتید به نظر من به این بیماری میخورد.
مدتیه که دیسکاس نارنجیم لکه های سیاه روی دهن و اطراف پیشونیش افتاده و احساس میکنم داره بیشتر میشه اما دیسکس آبی، هیچ لکه و خالی نداره.

خب یه چیزی یاد گرفتیم: عارضه peppering
رز
MohammadRN
MohammadRN
مدیرکل گفتگوی لاک پشتی
مدیرکل گفتگوی لاک پشتی

گروه گرافیک گفتگوی لاک پشتی

بازگشت به بالاي صفحه

- مواضيع مماثلة