گفتگوی لاک پشتی
هل تريد التفاعل مع هذه المساهمة؟ كل ما عليك هو إنشاء حساب جديد ببضع خطوات أو تسجيل الدخول للمتابعة.

سمندر قمصری

3 مشترك

سمندر قمصری Empty سمندر قمصری

پست من طرف komeil_4life 3/19/2010, 14:24

سلام، من یک یک جفت سمندر دارم که یکیشون حامله شد و الان هم تخم ریزی کرده، البته من روز اول فقط تعجب کردم و بعد فهمیدم که اینا تخم سمندر هستن! خلاصه اینکه من تخم‌ها رو از ویواریوم (تراریوم) در آوردم و توی یه تنگ جدا گذاشتم که آسیب نبینن یا تو دستگاه فیلتر نرن...الان چهارده تخم ژله‌ای شکل خیلی ریز دارم که توشون دو رنگ سفید و مشکی وجود داره و البته همراه این تخم‌ها یه کیسه توری شکل طوسی رنگ هم هست که از سمندر ماده هنگام تخم ریزی خارج شده که گویا محافظی هست برای تخم‌ها تا اون‌ها رو کنار هم نگاه داره...به هرحال کسی می‌تونه راهنمایی کنه که این تخم ها رو باید در چه شرایطی نگهداری کنم و البته اینکه بعد از چه مدتی این تخم‌ها لارو میشن؟
komeil_4life
کاربر تازه وارد لاک پشتی
کاربر تازه وارد لاک پشتی

بازگشت به بالاي صفحه اذهب الى الأسفل

سمندر قمصری Empty از

پست من طرف samira 3/19/2010, 15:14

از مهندس پرهام کمک بگیریذ راهنمائیتون میکنن
samira
samira
دوست گفتگوی لاک پشتی
دوست گفتگوی لاک پشتی

سمندر قمصری Empty رد: سمندر قمصری

پست من طرف apb 3/19/2010, 17:20

komeil_4life عزیز ، این تخم ها رو تو آب جداگانه و هم دما با جحایی که تخم گذاشتند قرار دهید! بدون جربان شدید آب! قبلا تو منابع غیر موثق نتیجه تکثیر این سمندر رو در سایت های خارجی خونده بودم ، ولی الان ححضور ذهن ندارم که بگم چند روز طول می کشه که لاروها بیرون بیان! در ضمن غذای بچه لارو ها هم میل ورم کوچک و آرتمبای کوچک و ... است! راستی عکس از تخم ها و در صورتی که لاروها دراومدند از اون ها هم بفرستید! موفق باشید ، پرهام!
apb
apb
کاربر باتجربه لاک پشتی
کاربر باتجربه لاک پشتی

سمندر قمصری Empty رد: سمندر قمصری

پست من طرف komeil_4life 3/21/2010, 08:25

درود،‌ ممنون از پاسخگویی، حتما عکس خواهم گرفت و آن را برای دوستان قرار خواهم داد.
komeil_4life
کاربر تازه وارد لاک پشتی
کاربر تازه وارد لاک پشتی

بازگشت به بالاي صفحه

- مواضيع مماثلة