گفتگوی لاک پشتی
هل تريد التفاعل مع هذه المساهمة؟ كل ما عليك هو إنشاء حساب جديد ببضع خطوات أو تسجيل الدخول للمتابعة.

ایا کیلکا برای تغذیه گربه مناسب است؟

4 مشترك

ایا کیلکا برای تغذیه گربه مناسب است؟ Empty ایا کیلکا برای تغذیه گربه مناسب است؟

پست من طرف samir 2/4/2010, 03:01

سلام

من سوال داشتم که آیا می توان ماهی کیلکا را به گربه ها (منظور گربه های خیابانی) است داد؟ آیا لازمه برای اونها هم سرش را جدا کرد؟
samir
samir
همکار گفتگوی لاک پشتی
همکار گفتگوی لاک پشتی

بازگشت به بالاي صفحه اذهب الى الأسفل

ایا کیلکا برای تغذیه گربه مناسب است؟ Empty رد: ایا کیلکا برای تغذیه گربه مناسب است؟

پست من طرف فرهاد 2/4/2010, 03:24

سميرا خانم فكر كنم گربه ها هيچ مشكلي نداشته باشن .هرچي گيرشون بياد ميخورن .البته اگه غداش بصورت پخته باشه احتمال مبتلا شدن به انگل كمتر ميشه و بهتره اما گربه ها تقريبا از نظر گوشت همه چي خور هستن
فرهاد
دوست گفتگوی لاک پشتی
دوست گفتگوی لاک پشتی

ایا کیلکا برای تغذیه گربه مناسب است؟ Empty رد: ایا کیلکا برای تغذیه گربه مناسب است؟

پست من طرف samir 2/4/2010, 08:27

منم به نظر مشکلی نداشته باشند چون اونها که همه چیز می خورند از توی سطل آشغال و غیره. من معمولا بهشون بال مرغ می دم ولی الان یک مقدار زیادی کیلکا روی دستم مانده چون برای لاک پشت خریدم ولی خودم خوشم نیامد ضمن اینکه لاکی هم اونطور که باید با ولع نخورد. ضمن اینکه تاریخ مصرف دارند. گفتم یک مهمانی به افتخار گربه ها برایشان ترتیب بدم.
محض احتیاط پرسیدم.
samir
samir
همکار گفتگوی لاک پشتی
همکار گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف فرهاد 2/4/2010, 10:39

كيلكلهارو بپزيد بديد گربه ها نوش جان كنند و دعاتون كنند.مرسي از اينكه بفكر گربه ها هستتيد تو اين هواي سرد رز
فرهاد
دوست گفتگوی لاک پشتی
دوست گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف niloofar20 2/4/2010, 10:48

اگه فرصتشو داشتید ماهی ها رو بپزید. اینطوری مطمئن تره.
niloofar20
niloofar20
کاربر باسابقه لاک پشتی
کاربر باسابقه لاک پشتی

پست من طرف samir 2/4/2010, 11:27

دوستان مشکل بوی شدید این ماهی کیلکاست که مانع پختنش می شه. حالا خام بخورند چی میشه؟
samir
samir
همکار گفتگوی لاک پشتی
همکار گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف فرهاد 2/4/2010, 11:40

مشكلي نيست .خام هم ميخورن .اگه بو اذيت ميكنه موقع پخت .خام خام منتها هر كيلكا به دوقسمت تقسيم بشه كه راحت تر بخورن
فرهاد
دوست گفتگوی لاک پشتی
دوست گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف samir 2/4/2010, 11:47

farhad666 و niloofar20 عزیز
ممنون از راهنمایی هاتون.
samir
samir
همکار گفتگوی لاک پشتی
همکار گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف niloofar20 2/4/2010, 12:18

نه مشکلی پیش نمیاد اگه خام بخورن ولی بهتره که پخته باشه . چون آلودگیش کمتر میشه. و امکان مریض شدنشون میاد پایین. ولی این کار برای گربه های خانگی ضرورت بیشتری داره. گربه های خیابونی که بیچاره ها بدنشون ضد ضربه شده ناراحت
niloofar20
niloofar20
کاربر باسابقه لاک پشتی
کاربر باسابقه لاک پشتی

پست من طرف Ronia 2/4/2010, 12:43

سمیرای عزیز و مهربون لبخند گربه هایی که همیشه در آشغال ها به دنبال ذره ای غذا هستند، واکسن نمی زنند و به سلامتی و موی اونها رسیدگی نمی شه در معرض انواع بیماری ها بوده و متاسفانه خیلی زود از بین می رن.
توصیه می شه که بهشون گوشت پخته بدین که میکروبها ایجاد بیماری نکنند
اما برای ماهی کیلکا مقدار آنزیمی که در سر این شگ ماهی وجود داره با یکی دوبار استفاده مشکلی پیش نمیاره اما برای بیش از این استفاده کردن، لازم هست که ماهی ها رو بپزید چون آنزیمی که در سرش وجود داره (تیامیناز) سبب تخریب ویتامین B1 یا همون تیامین می شه ویتامین B در بدن ذخیره نمی شه و باید در تغذیه روزانه قرار بگیره این آنزیم (Thiaminase) با پخته شدن از بین میره.
Ronia
Ronia
همکار گفتگوی لاک پشتی
همکار گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف samir 2/6/2010, 14:39

رونیاجان
بابت اطلاعات خیلی مفیدت ممنون. من یادم رفته بود که ازت تشکر کنم.
samir
samir
همکار گفتگوی لاک پشتی
همکار گفتگوی لاک پشتی

بازگشت به بالاي صفحه

- مواضيع مماثلة