گفتگوی لاک پشتی
هل تريد التفاعل مع هذه المساهمة؟ كل ما عليك هو إنشاء حساب جديد ببضع خطوات أو تسجيل الدخول للمتابعة.

طراحی کارت فروم

+7
محمد
Sahra
im_213
apb
nilufar
Foad
Ronia
11 مشترك

طراحی کارت فروم Empty طراحی کارت فروم

پست من طرف Ronia 12/25/2009, 09:21

دوستان هنرمند، طراح و فعال فروم گفتگوی لاکپشتی

لطفاً طرح های پیشنهادی خودتون رو برای پیاده سازی روی کارت های معرف فروم، در این تاپیک قرار بدید تا در نهایت کارتهایی مناسب با سلیقه و ایده ی عموم دوستان، برای فروم گفتگوی لاک پشتی چاپ و در آکواریومی ها و دامپزشکی ها و مراکز مرتبط توزیع کنیم.
تا بدین طریق بتوان روش صحیح نگه داری از لاک پشت ها رو آموزش و از ناآگاهی هایی که سبب بیماری و از بین رفتن آنها می شود جلوگیری نمود.
امید است که تاثیر گذار بوده، مورد استقبال همگان به خصوص افرادی قرار گیرد که از لاک پشت و دیگر جانداران نگه داری می کنند.

این طرح هم اولین کار از جناب MohamadFar که بر اساس طرح Assiyeh عزیز برای این منظور ارائه دادند.

طراحی کارت فروم 24b34ac7810d57
Ronia
Ronia
همکار گفتگوی لاک پشتی
همکار گفتگوی لاک پشتی

بازگشت به بالاي صفحه اذهب الى الأسفل

طراحی کارت فروم Empty رد: طراحی کارت فروم

پست من طرف Foad 12/25/2009, 09:28

خانم رونیا ممنون از این توجهتون. لطفا شما هم طرحتون را قرار دهید، چون طرحهای جالبی طراحی می کنید. یک چیزی که من به آن خیلی اعتقاد دارم، developments یا پیشرفت است، این تو کامپیوتر خیلی مهم است برای همین است که مرتبا ورژنها مختلف یک برنامه توسعه داده می شود. برای طراحی می توان یک طرح را گرفت و اون را بهتر کرد و توسعه داد و از ایدهای جدید در آن استفاده کرد.
Foad
Foad
حامی حیوانات لاک پشتی
حامی حیوانات لاک پشتی

پست من طرف nilufar 12/25/2009, 09:44

به نظر من باید طرح دارای رنگ های شادتر و رگم تری باشه تا مخاطب رو جذب کنه ، من که تو کار طراحی کارت هستم اینو به شخصه تجربه کردم که رنگ های گرم مخاطب بیشتری جذب میکنه :;;>:
nilufar
nilufar
کاربر خوب لاک پشتی
کاربر خوب لاک پشتی

پست من طرف apb 12/25/2009, 18:52

این طرح به نظر من خوبه! ولی رنگ رو کم داره! ببنید موضوع بحث ما یه کار کلاسیک با هنری نیست ، راز بقا و طبیعت هست ، همه جا طبیعت رو با رنگ های زنده و طبیعی برگرفته از طبیعت نمایش می دهند ، این بیشتر شبیه یک لوگو می مونه ، چون هیچ بک گراندی نداره! و از رنگ های طنده که در پسترها و کارت ها و تبلیغات مربوط به حیات وحش توش وجود داره کم داره ، به عنوان طرح بالای فرم(بعد از اصلاح با فتوشاپ یه نظر خوبه) ، ولی برای کازتی جذاب شدن ، خیلی جای کار داره! و البته خوب بود که قسمت خایی که موقع عکس گرفتن با فلاش ذوشون نر افتاده با فتونشاپ به طور حرفه ای اصلاح شوند و سایه هم طبیعی باشه! سرجمع با کمی کار می شه تبدیل به یه کار خوبش کرد!
apb
apb
کاربر باتجربه لاک پشتی
کاربر باتجربه لاک پشتی

پست من طرف Ronia 12/26/2009, 11:09

من پیش از هر چیز به یک نکته در رابطه با حاشیه اشاره کنم.
حاشیه ی طرح هایی که قرار می دین باید دارای این ویژگی باشه که در هنگام برش کارت، حذف و یا نیمه کاره نشه.
مثل مدل سابق کارت ها که از اول به این شکل بود

طراحی کارت فروم 24b3615c2c81d1

اما برای چاپ، هم فونتش به خاطر کوچیک بودن عوض شد هم یه حاشیه اندک برای پیشگیری از قطع شدن حاشیه، قرار داده شده که توی برش کارتها اندازش کمی زیاد بودن.

طراحی کارت فروم 24b36175642012

پس برای حاشیه کارت، این مسئله رو هم در نظر بگیرین.
شروع کنید اشاره
Ronia
Ronia
همکار گفتگوی لاک پشتی
همکار گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف apb 12/26/2009, 16:01

Ronia عزیز ، خب برای این منظور از کادر بندی ها استفاده کنید ، تو طراحی کارت خیلی به کار می روند! کسانی که به صورت حرفه ای کارت چاپ کرده کرده اند ، حتما از این حاشیه بندی ها استفاه کرده و از رعایت اندازه اون ها اطلاع دارند! اگه در این مورد احتیاج به توضیحی هست ، کمی در این مورد بگم!
apb
apb
کاربر باتجربه لاک پشتی
کاربر باتجربه لاک پشتی

پست من طرف Ronia 12/26/2009, 16:37

اون اندازه دقیق مهمه اگر دارین ارائه بدین. به نظر من هم توضیح بدین برای کسانی که نمی دونند، هم خودتون دست به کار بشین و طراحی کنین.
Ronia
Ronia
همکار گفتگوی لاک پشتی
همکار گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف apb 12/27/2009, 03:08

چشم Ronia خانم ، به زودی سعی می کنم به توضیح نسبتا خوب و روشن آماده می کنم!

ولی در مورد کارت ، اگه وقت کنم اونم روی چشم! چون این قدر کارا زیادن ناراحت که حتی تو این تعطیلات وقت یه استراحت نداشتم! D\'oh
apb
apb
کاربر باتجربه لاک پشتی
کاربر باتجربه لاک پشتی

پست من طرف im_213 12/27/2009, 05:54

با سلام به دوستان عزیز/به نظرم اگه کارتها نقاشی باشه جالب تر می شه! مثل نمونه ای که ضمیمه می کنم

طراحی کارت فروم Laki

عاشق لاک پشت
im_213
im_213
کاربر خوب لاک پشتی
کاربر خوب لاک پشتی

پست من طرف apb 12/27/2009, 07:13

ممنون im_213 عزیز.

Ronia خانم ، مثلا برای 1 کارت 8.5 در 4.5 سانتی متر ، شما کادری با اندازه 9 در 5 سامتی متر کشیده و گرید لاین های نقاط عمودی 0 و 0.25 و 8.75 و 9 سانتی متر و نقاط افقی 0 و 0.25 و 4.75 و 5 زا مشخص می کنید و با خط با کمترین ضخامت (Hairline) خط های کوچکی را به صورای که در شکل نشان داده شده به عنوان CROP MARK می گذارید و در انتها حواستون باشه که مد رنگی CMYK باشد و رنگ خط های CROP MATK هم با مد CMYK به صورت 100 و 100 و 100 و 100 باشد (پر رنگ ترین مشکی) ، در انتها GridLines را پاک کنید و بگدارید فقط کراپ کارک ها بماند ، به چاپخانه نمونه کار را نشان داده و بگویید کراپ مارک دارد و از او بخواهید از کراپ مارک ها کارت را بزند تا همه چیز درون کارت 100 % چاپ شود! و موقع طراحی هم هودتون به هیچ وجه از کراپ مارک ها بیرون نزنید تا قسمت طراحی شما چاپ شود!

حتما تصاویر رو بزرگ ببنید تا اندازه خط کش اطراف صفحه دیده شود!

بعنی برای طراحی ابتدا فرم زیر رو ایجاد کنید ، بعد اب دستور Import عکس یا طرح مورد نظر را وارد برنامه CorelDraw کنید و تغییرات لازم را انجام دهید:
طراحی کارت فروم Card3

اینها نمونه هایی از کارت هایی هستند که قبلا برای امتحان من ساختم:
طراحی کارت فروم Card1

به این مدل نگاه کنید ، خوب نیست ، چون طراحیم از کادر زده بیرون!(apb از سمت راست زده بیرون)
طراحی کارت فروم Card2

من در CoreDeraw X3 کار کردم ، امیدورام با کار با اون کمی آشنا باشید و توضیحاتی که دادم کافی باشد و بتونید طرح خوبی از آب دربیاورید! اگه کمکی هم خواستید باز در خدمتم!
این روشی که توضیح دادم به این صورت است که شما با انجام این کار از اطراف صفحه فاصله می گذارید و کراپ ماکر تعیین می کنید تا موقع چاپ شدت از کراپ مارک چاپ شود و حاشیه ها را که خالی گذاشتید دیگر چاپ نمی شوند! و مثلا ان حاشیه اندکی که برای جلوگیری از نیفتادن بخشی از کارت در کار به وجود میاد ، دیگه ایجاد نمی شه!

موفق باشید ، پرهام.
apb
apb
کاربر باتجربه لاک پشتی
کاربر باتجربه لاک پشتی

پست من طرف Sahra 12/27/2009, 07:26

از کارت اول خیلی خوشم اومد.فقط باید چندتا اصلاحات روش انجام بشه.
آیا اندازه اش استاندارده؟
فونت آدرس فروم یکسان بشه.
اگر عکسی از لاک پشت گذاشته بشه که به آدم نگاه کنه بهتره.
موفق باشید
Sahra
دوست گفتگوی لاک پشتی
دوست گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف apb 12/27/2009, 07:30

sahra1970 خانم عزیز ، نه نه اشتباه نشه! این کارت ها نمونه کارند و برای آشنایی و توضیح برای دوستان برای نحوه طراحی و چاپ کارت گذاشتم ، هرچند خودم هم خیلی اون رو دوست دارم! ولی جسارت نکردم که بگم کارت فرم بشه! چون اصلا برای فرم مناسب نیت و حالت Businesscard داره ، نه کارت فرم! کارت فرم باید عکس لاک پشت و سایر ویژگی هایی که گفته شده رو دارا باشه! به وقت برای دوستان دیگر هم سوء تفاهم پیش نیاد! با تشکر از نظر شما ، موفق باشید ، پرهام.
apb
apb
کاربر باتجربه لاک پشتی
کاربر باتجربه لاک پشتی

پست من طرف Sahra 12/27/2009, 07:38

اوه ببخشید. پس منتظر بقیه کارت ها میمونیم. :cheers:
Sahra
دوست گفتگوی لاک پشتی
دوست گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف apb 12/27/2009, 08:10

sahra1970 عزیز ، شما لطف دارید ، من در حال حاضر نمی خواهم کارت طراحی کنم ، تو فرم باید تفسیم کار صورت بگیره! من این توضیحات رو فقط برای آشنایی دوستانی که می خواهند این کار رو بکنن دادم!
apb
apb
کاربر باتجربه لاک پشتی
کاربر باتجربه لاک پشتی

پست من طرف Ronia 12/27/2009, 11:53

خیلی ممنون از توضیحاتتون. امیدوارم دوستان عزیز طراح هم استفاده ببرند چون من که از شما گرفتارترم کار خونه و بیرون و درس و مهمان و .. بچه داری هم بهش اضافه شد! از طراحی و نقاشی و .. هم نمی دونم. به غیر از اون به خاطر مشکلی که برای گردنم پیش اومده دکتر بیشتر از ده دقیقه جلوی PC نشستن رو ازم منع کردن.
کارتتون هم خیلی زیباست اتفاقاً داشتم به این فکر می کردم که کلاً روی کارت انگلیسی بنویسیم که وقتی کسی دید اینجوری عشق در نگاه اول شه.
بلکه افراد درک کنند کارمون جدیه و شوخی هم نداریم.
عجله ای نیست فعلاً این پمفلت ها کار رو راحت تر کردن و لوگو برای فروم هم واجب تر هست.
اینم عکس مورد علاقه من برای این منظور: http://a.imagehost.org/view/0987/maryam_m
هر کس هر ایده و نظری و حتی بک گراندی هم برای این منظور داشت بگذاره اگه بقیه هم خوششون اومد روش کار می کنیم.
Ronia
Ronia
همکار گفتگوی لاک پشتی
همکار گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف محمد 12/27/2009, 12:38

راستی یکی از فامیلای ما تویه این کاره.هم چاپ میکنن هم طراحی خیلی خوشحال اگه خواستید میتونین بهشون سفارش بدبد
محمد
محمد
دوست گفتگوی لاک پشتی
دوست گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف apb 12/27/2009, 15:23

Ronia خانم ، بسیار عالی ، چرا گردنتون ، امیدوارم زودتر خوب بشین! حتما استراحت کنید و به توصیه های دگتر توجه کنید ، چون ممکنه اگه گوش نکنید ، یعد ادامه دار بشه!
عکس جالبیه! برای بک گراند هم باید به فکر خوب کرد! به هر صورت الان عجله ای نداریم! هر موقع شما بهتر شدین ، روش بیشتر صحبت می کنیم! خوبه؟ به هر صورت سلامتی واجب تره ، فعلا به کارت فکر نکنید ، ما تا خوب شدن کامل شما منتظریم!
apb
apb
کاربر باتجربه لاک پشتی
کاربر باتجربه لاک پشتی

پست من طرف Foad 12/27/2009, 17:32

خانم رونیا ، خدا بد نده ؟ چی شده مگه ؟ تصادف کردین ؟ به هر حال همه امید ما برای کارت به شماست. من که هر چی کارت داشتم به مغازه ها و کتاب فروشی ها و آکواریومی ها دادم. به دوستان و آشنایان هم تعداد زیادی از کارتهای طراحی شده شما دادم و همیشه با افتخار گفتم که این کارت را یکی از اعضای خوش ذوق فروم طراحی و چاپ کردند. و البته بارها به خود شما گفتم که نقش شما در این فروم بسیار موثر بوده است و ...
Foad
Foad
حامی حیوانات لاک پشتی
حامی حیوانات لاک پشتی

پست من طرف Ronia 12/29/2009, 08:42

ممنون از دوستان. خدا که بد نمی ده
تاپیک رو تعطیل نکنین، هنرمندان عزیز طرح و ایده بدین لطفاً اشاره
Ronia
Ronia
همکار گفتگوی لاک پشتی
همکار گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف محمد 12/29/2009, 11:31

کسی نمیخواد کارت سفارش بده مشتری هم گیر اون بنده خدا ها بیاد؟؟؟ خیلی خوشحال هر کس خواست بگه تا من شمارشون رو بدم
محمد
محمد
دوست گفتگوی لاک پشتی
دوست گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف arefkarimzadeh 12/29/2009, 11:33

با سلام

من قبلا" تعدادی چاپ کرم وبه اکواریوم فروشی دادم اما نه کار بلکه تو کاغذ a4بود اگر کارت شود هم کلاسش بیشتر است هم ارزشی که به ان داده می شود بیشتر می شود من نیز از الان با یک دیزینر رنگ شناسی صحبت میکنم تا بگوییید کدام رنگ ها برای این کار مناسب است از تمامی نظر ها مثل روانشناسی تا جلب توجه وغیره

با تشکر
arefkarimzadeh
arefkarimzadeh
دوست گفتگوی لاک پشتی
دوست گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف samir 12/29/2009, 14:46

arefkarimzadeh

خوشبختانه اتفاقات خوبی داره توی فروم گفتگوی لاک پشتی می افته. هم داره پمفلت آماده می شه در حد کاغذ A4 که اطلاعات اولیه نگهداری لاک پشت در اون اومده و قراره به آکواریومی ها و دست فروشها داده بشه که به خریداران بدهند. هم قراره کارت چاپ بشه و هم لوگوی فروم برای معرفیش تهیه بشه.
کار شما قابل تحسینه که به تنهایی همچنی کاری کردید.
samir
samir
همکار گفتگوی لاک پشتی
همکار گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف spider 5/26/2010, 03:25

مهندس کارت چی شد بالاخره؟!
spider
کاربر خیلی فعال لاک پشتی
کاربر خیلی فعال لاک پشتی

پست من طرف apb 5/26/2010, 04:42

spider عزیز ، به زودی کارتی جدید و با طرحی جدید ريال ساده و گیرا ! خیلی خوشحال موفق باشید ، پرهام.
apb
apb
کاربر باتجربه لاک پشتی
کاربر باتجربه لاک پشتی

پست من طرف فریده 5/26/2010, 08:22

یک سری کارتهای آماده در برنامه business card هستش که قبلاً دیده بودم. جالب و زیبا بود
فریده
کاربر باسابقه لاک پشتی
کاربر باسابقه لاک پشتی

بازگشت به بالاي صفحه

- مواضيع مماثلة