گفتگوی لاک پشتی
هل تريد التفاعل مع هذه المساهمة؟ كل ما عليك هو إنشاء حساب جديد ببضع خطوات أو تسجيل الدخول للمتابعة.

مشکل گیاه!

5 مشترك

مشکل گیاه! Empty مشکل گیاه!

پست من طرف شیوا 12/20/2009, 16:52

دوستان میشه کمک کنید بگید اسم این گیاه که عکسش هست چیه و شرایط نگهداریش چیه؟! دچار بی رنگی شده.در حال حاضر نور بهش میرسه و مدت چند ماه داخل آب بوده.بدون خاک! جدیدا توی خاک کاشتم ولی درست نشد! کمک
مشکل گیاه! 24b2e7ccab674b
کمک
شیوا
شیوا
مدیر گفتگوی لاک پشتی
مدیر گفتگوی لاک پشتی

بازگشت به بالاي صفحه اذهب الى الأسفل

مشکل گیاه! Empty رد: مشکل گیاه!

پست من طرف farhad razavi 12/20/2009, 17:11

از ان زاویه به نظر دیفن باخیا میاد بازم عکس از نزدیکتر و خصوصا از برگش بگذارید چون اینطوری تشخیص قطعی نمیشه داد.
اما اگر دیفن باخیا باشه تنها راه چاره این هست که ساقه گیاه رو ببرید و به 2 یا 3 قسمت تقسیم کنید و ساقه های اضافی رو در آب بگذارید تا ریشه بدن و گیاه جدید بشن.
دیفن باخیا گیاهی هست که تا زمانی که ارتفاعش زیاد نشده زیباست اما بعد از گذشت مدتی که بلند میشه چون برگاش میریزن و جایگزین نمیشه زشت میشه و باید ساقش رو برید و قلمه زد. در ضمن دیفن باخیا رو نباید اصلا جلوی آفتاب گذاشت باید جایی مثل پنجره شمالی یا شرقی ازش نگاهداری کرد.
farhad razavi
farhad razavi
دوست گفتگوی لاک پشتی
دوست گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف Assiyeh 12/20/2009, 17:17

آخی طفلی گله چقد بی رنگ و رو شده.
از این گل داریم اما اسمشو نمیدونم. ریشه زده بود که تو خاک کاشتیش؟وقتی تو آب بوده زرد شده؟
گلایی که زرد میشن معمولا به خاطر نور. بذارش تو آفتاب که برگاش نور بگیره.
من تا حالا ندیده بودم این گل رو تو آب بذارن. دیدم که با خزه کمک میکنن ساقش ریشه دار شه و قلمه بزنن ولی تو آب...نه
آب زیاد گلای آپارتمانی و میپوسونه.
Assiyeh
Assiyeh
کاربر خوب لاک پشتی
کاربر خوب لاک پشتی

پست من طرف Assiyeh 12/20/2009, 17:21

فرهاد فک نمیکنم این گل دیفن باشه. دیفن برگای ضمخت تری داره. نقش روی برگاش کمتره.
شاید در مورد آفتاب حق با شما باشه اما تو آب گذاشتن رو شک دارم
Assiyeh
Assiyeh
کاربر خوب لاک پشتی
کاربر خوب لاک پشتی

پست من طرف farhad razavi 12/20/2009, 17:28

میگم اصلا با این عکس نمیشه تشخیص داد باید از نزدیک تر از برگ و ساقه عکس بذارن تا دقیق بشه گفت. در مورد دیفن باخیا سریعترین روش ریشه دار کردنش تو آب گذاشتن من الان 3 4 تا گلدان دیفن دارم که همه از طریق قلمه زدن تو آب تکثیر شدن. از خذه معمولا برای گیاهان حساسی مثل کاج مطبق استفاده میکنند که قطعا با قطع ساقه نمیشه ریشه دارشون کرد اما دیفن خیلی بی غیرت تر از این حرفاست لبخند
farhad razavi
farhad razavi
دوست گفتگوی لاک پشتی
دوست گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف Assiyeh 12/20/2009, 17:34

بسیار خب. حتما تجربتون در مورد دیفن بیشتره لبخند مرسی
Assiyeh
Assiyeh
کاربر خوب لاک پشتی
کاربر خوب لاک پشتی

پست من طرف farhad razavi 12/20/2009, 17:42

البته من جسارت نمیکنم فقط تجربیات خودم رو مینویسم. لبخند
farhad razavi
farhad razavi
دوست گفتگوی لاک پشتی
دوست گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف شیوا 1/27/2010, 14:53

بامبو های من هنوز خیلی برگ نداند یعنی برگهاشون بلند نشده اما ریشه های کاملی دارند اما امروز متوجه شدم سر برگهاشون داره کم کم سوخته میشه!
نخل مرداب هام هم ا اینکه کاملا توی آب قرار داره ریشه هاشون اما سر برگ هاش سوخته و جمع شده!گیاهان من همگی توی اتاق و رو به نور هستن که توی روز نور کامل میگیرن کسی میدونه این مشکل چرا ممکنه ایجاد شه؟راستی برای بامبوهام از همون قطره ای که به اسم غذای بامبو می فروشن هم استفاتده میکنم! کمک
شیوا
شیوا
مدیر گفتگوی لاک پشتی
مدیر گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف sara_b211 2/1/2010, 14:41

شايد فضاي اتاقت خشكه يعني رطوبتش كمه كه نوك برگاي گاه هات مي سوزه.
اگه با آب پاش روي برگاشون آب بپاشي بهتر نميشه؟
sara_b211
sara_b211
کاربر خوب لاک پشتی
کاربر خوب لاک پشتی

پست من طرف شیوا 2/1/2010, 17:02

نمیدونم این کار رو انجام میدو شاید اثر داشته باشه ممنون از راهنماییت شاید به خاطر روشن بودن بخاریه هوارو خشک کرده با وجود مخزن آبش!
شیوا
شیوا
مدیر گفتگوی لاک پشتی
مدیر گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف hana.mn 4/14/2010, 13:17

دوستان من شنیدم که نگهداری گیاه بامبو در منزل خطرناکه البته یه مقاله در مورد بامبوهای خوش یمن دیدم که ظاهرش با بامبو های ما فرق داشت و نوشته بود سمی است و برای حیوانات خانگی خطرناک است

با توجه به این که اکثر ما در خانه بامبو نگهداری می کنیم اطلاعی از این که آیا واقعا این گیاه خطرناکه یا نه دارین؟
hana.mn
hana.mn
کاربر متوسط لاک پشتی
کاربر متوسط لاک پشتی

پست من طرف شیوا 4/15/2010, 13:29

متفکر: از چه لحاظ خطرناک هانیه جان؟ماله من دقیقا توی اتاق خودم هست و پرنده ها و ماهیهامم کنارشون.اما مشکلی نیست... متفکر:
شیوا
شیوا
مدیر گفتگوی لاک پشتی
مدیر گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف hana.mn 4/15/2010, 13:37

شیوا جان یکی از آشنایان ما که گلخونه داره می گفت نگهداری اش در خونه خوب نیست سمی است
من خودمم دارم البته حیوونی ندارم
برای این که ببینم درست می گه یا نه search کردم چیزی پیدا نکردم فقط یه مقاله بود در مورد بامبو های خوش یمن که شبیه مال ما در ایران نبود و قابل نگهداری در آب و خاک بود نوشته بود اون برای حیوانات خوب نیست
البته من اصلا مطمئن نیستم برای همین از شما پرسیدم! لبخند
hana.mn
hana.mn
کاربر متوسط لاک پشتی
کاربر متوسط لاک پشتی

پست من طرف شیوا 4/15/2010, 13:40

لبخند نمی دونم منم.دوستان کسی اطلاعی داره بگه لطفا...
ولی اگه بود 100% مطلبی راجع بهش پیدا میشد. رز :m/:
شیوا
شیوا
مدیر گفتگوی لاک پشتی
مدیر گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف hana.mn 4/15/2010, 13:46

در حقیقت این نوع بامبو که بامبوی خوش یمن معروف است نوعی گیاه است که شبیه بامبواست. این گیاه سمی است و برای حیوانات خانگی مضر است . مخصوصاً این که بعضی از حیوانات خانگی عادت دارند که برگ گیاهان را بجوند. بنابراین گیاه را دور از دسترس این حیوانات قرار دهید و مکان آن را به گونه ای انتخاب کنید که گرد و خاک روی برگ های آن ننشیند. بنابراین می تونید به جای داشتن دسته ای از بامبوی خوش یمن روی میز قهوه خوری در اتاق پذیرایی از دسته کوچکتری روی تاقچه استفاده کنید.

یکی دیگر از مواردی که باید در نگه داری این گیاه رعایت شود در مورد محل نگه داری این گیاه است. گیاه را نباید در جائی قرار داد که زیر تابش مستقیم نور خورشیدو یا محیط های خیلی گرم یا سرد باشد. به عبارت دیگر، بامبوی خوش یمن شما نباید زیر باد کولر، کنار بخاری و یا پشت پنجره و زیر تابش مستقیم نور خورشید باشد. اگر تمامی این موارد را رعایت کنید، مطمئناً بامبوی خوش یمن سالم و سرحالی خواهید داشت.

به دلیل انعطاف پذیری گیاه در مقابل شرایط محیطی، میتوانید بامبوی خوش یمن را در تمام قسمت های خانه قرار دهید. به دلیل رشد حجمی این گیاه، بعد از مدت زمان کوتاهی حجم گیاه بیشتر شده و تمام قسمتی که گیاه قرار گرفته است را می پوشاند و به همین دلیل میتوانید آن را گوشه اتاق کمی دورتر از دیوار و یا هر کجای دیگر که فضای کافی برای رشد این گیاه وجود دارد، قرار دهید. همچنین می توانید این گیاه را در نقاطی از محل کار یا منزلتان قرار دهید که احتمال آسیب به بدن در آن نقاط به دلیل گوشه ها و برآمدگی های تیز وجود دارد. از دیگر مزایای این گیا ه این است که می تواند در مواقعی که شما به انرژی احتیاج دارید، در تولید انرژی به شما کمک کند.

ترجمه: بیتا نجف زاده
hana.mn
hana.mn
کاربر متوسط لاک پشتی
کاربر متوسط لاک پشتی

پست من طرف hana.mn 4/15/2010, 13:47

http://www.ashena.ir/life/lucky-bamboo-info.php
hana.mn
hana.mn
کاربر متوسط لاک پشتی
کاربر متوسط لاک پشتی

پست من طرف hana.mn 4/15/2010, 13:51

اینجا می تونی عکسش رو ببینی شیوا جان
به هر حال ممنون از توجهت لبخند
امیدوارم بامبو ها و حیواناتت سلامت باشن رز
hana.mn
hana.mn
کاربر متوسط لاک پشتی
کاربر متوسط لاک پشتی

پست من طرف شیوا 4/15/2010, 13:55

متفکر: پس حتما منظور این بامبوهایی که توی خونه داریم نبوده هانیه جان.ماله من که جلوی نور آفتاب بود یه مدت الان دیگه بی رنگ رشد میکنه یکیشم به کل خراب شد انداختم بیرون.معمولا میگن تعداد فرد باشه شانس میاره و...... خیلی خوشحال :m/:
شیوا
شیوا
مدیر گفتگوی لاک پشتی
مدیر گفتگوی لاک پشتی

بازگشت به بالاي صفحه

- مواضيع مماثلة