گفتگوی لاک پشتی
هل تريد التفاعل مع هذه المساهمة؟ كل ما عليك هو إنشاء حساب جديد ببضع خطوات أو تسجيل الدخول للمتابعة.

فنچ

3 مشترك

فنچ Empty فنچ

پست من طرف شیوا 12/10/2009, 16:28

دوستان کسی میدونه فنچها بعد از چند روز که از جفت گیری می گذره تخم میکنن؟؟؟
من فنچهامو حدود 2 هفتست که خریدم در روز3.4 بار هم جفت گیری شونو دیدم اما از تخم خبری نیست!!! کمک متفکر:
شیوا
شیوا
مدیر گفتگوی لاک پشتی
مدیر گفتگوی لاک پشتی

بازگشت به بالاي صفحه اذهب الى الأسفل

فنچ Empty رد: فنچ

پست من طرف niloofar20 12/15/2009, 16:33

من قبلا3،4 جفت فنچ داشتم . چیزی که یادمه اینه که دفعات تخم گذاریشون نسبت به جفتگیری کمتره. 1 جفت از فنچهای من هیچ وقت تخم نذاشتن ناراحت . البته امیدوارم فنچهای شما اینجوری نباشن...
niloofar20
niloofar20
کاربر باسابقه لاک پشتی
کاربر باسابقه لاک پشتی

پست من طرف farhad razavi 12/20/2009, 14:10

دوست عزیز مهمترین نکته برای تخم گذاشتن فنچها لانه مناسب است. فنچها از آن دسته پرندگانی هستند که بسیار راحت تخم میگذارند اما در انتخاب لانه بسیار مشکل پسندن. ممکن شما از همین لانه های اماده براشون بگذارید جفتگیری هم بکنند اما تخم نگذارند پس بهتره شرایطی براشون محیا کنید که کمی قدرت انتخاب داشته باشن برای این کار شما مقداری تخ کنفی رو به اندازه 5 6 سانتیمتر ببرید و بریزید کف قفس و منتظر بمانید تا فنچ نر شاهکار لانه سازیش رو نشونتون بده البته ممکن هم هست لانه نسازه و کنفها رو به داخل لانه اماده ببره. فنچ های من وضعیتشون طوری شده بود که من دیگه تخمها رو از لانه بر میداشتم چون هنوز چند روز از بیرون امدن جوجه ها نگذشته بود ماده دوباره تخم میذاشت.
تغذیه مناسب هم بسیار در تخم گذاشتن تاثیر داره شما حتما براشون تخم مرغ آب پز هفته ای 1 بار بگذارید و از میوه هاییی مثل سیب . هویج رنده شده هم استفاده کنید . در ضمن ظرفی کوچک برای آبتنی یادتون نره که فنچ ها عاشق آبتنی هستند.
باز هم سوالی بود درخدمتتونم.
farhad razavi
farhad razavi
دوست گفتگوی لاک پشتی
دوست گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف شیوا 12/20/2009, 15:42

ممنون دوست عزیز لبخند
برای فنچ هام از همین خونه های آماده گذاشتم.درونش هم مقداری پنبه قرارداده بودم.اما برای داخل شدن به خونه هیچ علاقه ای نشون نمیدن انگار که میترسن!من 4 سال پیش هم فنچ داشتم خیلی راحت توی خونه میرفتن بچه هم گذاشتن اما این جفت...پنبه هارو از جلوی در خونه به بیرون میکشه تقریبا همه رو کف قفس ریخته بیشتر شبیه بازیه مدام پنبه ها رو جابه جا میکنه!یک ظرف غذای خالی هم توی قفسشون هست.فنچ نر اول توی ظرف خالی می نشست اما 1.2روزی هست که پنبه هارو میبره توی اون ظرف میشینه و بعد دوباره همه رو بیرون میاره و روز از نو روزی از نو!از نظر غذا هم تخم مرغ و میوه ها و سبزیجات رو بهشون دادم.راستی جدیدا فنچ نر صدایه جالبی در میاره منظورم آواز معمولیش نیست صدایی مثل زمزمه کردن با خودش!!!وقتی که پنبه ها رو جمع میکنه!
منظورتون از نخ کنفی چه نخیه؟!مثل نخ گونی یا مثل ریشه های فرش؟! رز
شیوا
شیوا
مدیر گفتگوی لاک پشتی
مدیر گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف farhad razavi 12/20/2009, 17:04

دقیقا منظورم نخ گونی هست.
بذار خودش هر جا میخواد لونه بسازه حتی ممکن رو زمین تو ظرف غذا این کار رو بکنه.
جا به جاشون نکن. اون صدا هم برای جذب ماده هست .
به زودی لونشون رو میسازند کمی صبر باید کرد و دید چه میکنن. زنگی پرنده ها بسیار جالبه . فنچهای من لانه ای که ساختن خیلی جالب و زیبا بود و از ان جالب تر این بود که هر بار که جوجه هااز لانه میرفتن شکل لانه رو تغییر میداد.
farhad razavi
farhad razavi
دوست گفتگوی لاک پشتی
دوست گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف شیوا 12/21/2009, 05:09

لبخند امیدوارم به زودی عکس بچه هاشونم بزارم!!!!ممنون از راهنماییتون. رز :;;>:
شیوا
شیوا
مدیر گفتگوی لاک پشتی
مدیر گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف شیوا 1/6/2010, 13:38

فنچ های من تخم گذاشتن 1 هفته ای میشه.اما همیشه روی تخم نمیشینن.فقط بعضی وقتا و بیشتر غروب ها میشینن.ن 1بار دیگهخواست خونه رو به جای دیگه ای انتقال بده که ظاهرا ماده موافقت نکرد و دوباره پیش تخم ها برگشتن و هر روز فقط 1.2ساعت نهایتا روی تخم میشینن.مشکل از چی میتونه باشه؟ کمک
شیوا
شیوا
مدیر گفتگوی لاک پشتی
مدیر گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف niloofar20 1/6/2010, 13:46

آخـــــی مبارکه. فنچای منم خیلی کم روی تخم میشستن. فکر میکنم همشون اینطورین.
نگران نباشین اگه مادر و پدرشون تشخیص بدن که تخما سالمن ازشون مواظبت میکنن. اگه نه از لونه پرتشون میکنن بیرون.
جوجه های فنچ خیلی ناز و بامزه ان. مخصوصا صداشون. انشاالله به زودی به دنیا میان
niloofar20
niloofar20
کاربر باسابقه لاک پشتی
کاربر باسابقه لاک پشتی

پست من طرف farhad razavi 1/6/2010, 15:51

سلام
تبریک میگم. والا اصولا تا روزی که جوجه ها در بیان ماده و نر با کمک هم باید دائم رو تخمها بخوابن اگر این کار رو نمیکنن حتما مشکلی هست . یا محل لانه خوب نیست یا شاید تخمها خراب شدن . شما 1 هفته دیگه صبر کن ببین اگر از جوجه خبری نشد تخمها خراب شدن. کلا نباید دست به لانه و تخمها بزنید . فعلا باید صبر کنی . سعی کن خوب تقویت کنیشون با تخم مرغ پخته هفته ای 1 بار، سیب هویج رنده شده. کاهو . یک چیز دیگه که خیلی عالیه جوانه ارزن که یکم داره سبز میشه هست فنچها خیلی دوست دارن .
بازم سوالی بود در خدمتم
farhad razavi
farhad razavi
دوست گفتگوی لاک پشتی
دوست گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف شیوا 1/7/2010, 05:21

D\'oh این غذاهایی که شما گفت رو که هفته ای یک بار که هیچ.هر روز میل میکنن فکر کنم زیادی تقویت شدن!!!
ولی راستش به نظر خودم گفتتون راجع به محل خونشون درسته!کاملا توی دید هستن با این که اتاقم رفت آمد نداره ولی وقتی خودم میام متوجه میشم شروع به شیطونی میکنن و از بچه داری! غافل میشن.نمی دونم چرا نمیرن توی خونه ی اصلیشون! ناراحت
شیوا
شیوا
مدیر گفتگوی لاک پشتی
مدیر گفتگوی لاک پشتی

بازگشت به بالاي صفحه