گفتگوی لاک پشتی
هل تريد التفاعل مع هذه المساهمة؟ كل ما عليك هو إنشاء حساب جديد ببضع خطوات أو تسجيل الدخول للمتابعة.

سگ‌ها از باهوش‌ترين حيوانات روي زمين

4 مشترك

سگ‌ها از باهوش‌ترين حيوانات روي زمين Empty سگ‌ها از باهوش‌ترين حيوانات روي زمين

پست من طرف Foad 11/14/2009, 00:33

منم معتقد سگها خیلی باهوشن ولی تا حالا نتوانستم با سگی ارتباط برقرار کنم! شاید اینم یکجوری از هوش سگها باشه که با من ارتباط برقرار نمی کنم ولی شخصا خیلی دوست دارم در این مورد موفق به برقرار روابط دوستانه به یک سگ بشم. شاید بهتر باشه کمی در این مورد راهنمایی بشم.

هوش سگ‌ها را دست‌كم نگيريد
محققان بر روي هوش سگ‌ها تحقيق كرده و به يافته‌هاي شگفت‌آوري دست يافته‌اند. روزنامه آلماني دي ولت گزارش داد، اين موجود چهارپا از باهوش‌ترين حيوانات روي زمين است. سگ‌ها مي‌توانند بشمارند و به طور متوسط دستكم 165 لغت را درك كنند.
سگ‌هاي باهوش‌تر مي‌توانند حدود 250 لغت و علامت را بفهمند. اين در سطح هوش يك كودك دو سال و نيم است. البته با اين گنجينه لغات قطعا نمي‌توان با سگ‌ها صحبت كرد، اما اين حیوان ژست‌ها و لغات را درك مي‌كند. به همين خاطر كارشناسان عقيده دارند حد درك اين حيوان به اندازي هست كه بتواند تفاوت انسان و حيوان را تشخيص دهد و بتواند كاري كند كه مستحق پاداش باشد.
به گفته محققان، سگ‌هايي كه با انسان‌ها زندگي مي‌كنند از هوش بيشتري برخوردار مي‌شوند. زماني كه براي مثال با دست به سگ اشاره شود، سگ دنباله انگشت اشاره را گرفته و بر محلي كه نشان داده مي‌شود، متمركز مي‌شود. در كل، ميزان موفقيت سگ‌هاي مختلف در درك انسان‌ها به سه معيار بستگي دارد: غريزه، هوش تطبيقي و احساس تعلق به صاحب خود.
Foad
Foad
حامی حیوانات لاک پشتی
حامی حیوانات لاک پشتی

بازگشت به بالاي صفحه اذهب الى الأسفل

سگ‌ها از باهوش‌ترين حيوانات روي زمين Empty رد: سگ‌ها از باهوش‌ترين حيوانات روي زمين

پست من طرف مرضیه 11/14/2009, 16:05

بر عکس شما من راحت با سگ ارتباط برقرار می کنم با گربه هم همینطور. البته از نوع خیابانی کافیه چند دقیقه بهش زل بزنی بعد برای سگ یه غذای محبوب بذاری و هی خیلی کم بهش بدی تا ترسش ازت کمتر بشه.من تجربش رو تو دانشگاه داشتم با سگی که خودسر اومده بود داخل.کاری باهاش کرده بودم که هر کی جز من نزدیکش می شد خیلی عصبی پارس می کرد.با گربه هم تجربه مشابهی داشتم.اما متاسفانه گربه ها اکثرا بخاطر بی فرهنگی برخی از مردم از انسانها می ترسن.
مرضیه
مرضیه
مدیر گفتگوی لاک پشتی
مدیر گفتگوی لاک پشتی

سگ‌ها از باهوش‌ترين حيوانات روي زمين Empty رد: سگ‌ها از باهوش‌ترين حيوانات روي زمين

پست من طرف dordon 11/15/2009, 11:04

سلام

تشكر از آقاي فروهش فر به خاطر انتخاب مطلب زيباشون

درسته ، هر وقت كه توپ پاپي دور از دسترسمه و به سمت توپش اشاره مي كنم كه بره بياردش ، پاپي سمت اشاره انگشتم رو مي گيره و مي ره دنبالش لبخند

در مورد برقراري ارتباط شما با سگ ها
من مطمئنم در مورد اون استرسي كه باهاتون صحبت كردم ، هنوز هم در زمان رو به رو شدن با سگ ته دلتون هست و اون موج استرس رو به حيوان هم منتقل مي كنيد و نه تنها حيوان درك مي كنه ، بلكه سعي مي كنه بيشتر تمركز خودش رو بر روي شما بگذاره ، چون مي دونه ازش مي ترسين !

تا اونجايي كه من تجربه كردم ، سگ هايي كه از انسان ها بدي و ازار نديده باشن ، از انسان هم اصلا ترس ندارن و بيشتر به محض ديدن انسان سعي مي كنن كه ارتباط برقرار كنن و محبت خودشون رو به نمايش بگذارن ، كه معمولا اين كار توسط حيوان به اين شكل نمايش داده مي شه كه :
حيوان بر روي دو پاي عقب خود مي ايسته و دو دستش رو بر روي بدن شما مي گذاره و مستقيم به سمت صورتتون نگاه مي كنه و با شدت دم تكان مي ده و در همين حالت سعي مي كنه كه با پرش هاي كوتاه خودش رو به صورتتون نزديك كنه ، كه اين كار حيوان رو افراد نا وارد ، حمله تصور مي كنن !

در همين حال اگر كه سگ با بي توجهي و يا استرس شما مواجه بشه ، ممكنه كه بلند پارس كنه ، كه باز باعث ايجاد ترس در افراد ناوارد مي شه ، اما منظور حيوان ايجاد ترس در شما نيست .

ديگر حركات دوستانه اي كه جزو بازي كردن سگ ها هم محذوب مي شه ، گاز گرفتن دسته !

پس بهتره كه حركات دوستانه و ايجاد ارتباط سگ ها رو با حمله و يا غيره اشتباه نگيريم و هر گونه استرس و ترسي رو در مواجه شدن با حيوانات كنار بگذاريم ، تا حيوان هم به ما اعتماد كرده .
اگر كه در لحظه رو به رو شدن ، بدون هيچ گونه ترسي و همراه با محبت قلبي به سمت حيوان بريد ، مطمئن باشين كه ارتباط خوبي برقرار مي كنين .

در بعضي موارد هم ، مثلا استفاده كردن شما از عطري خاص : باعث مي شه حيوان واكنش نشون بده .

آقاي فروهش فر ، شما كه قصد نگه داري از سگ رو ندارين ، چه اصراري دارين كه بتونبد با سگ ها ( سگ همسايتون ) ارتباط برقرار كنيد ؟ متفکر:

البته ببخشيد كه چنين سوالي پرسيدم

بايد بدونيد كه سگ ها احساسي به نام غرور رو هم دارن و اگر كه شما ، مثلا توسط پا نوازششون كنيد ، احانت و دوستانه نبودن رو در كارتون مي بينن و به شدت عصباني و ناراحت مي شن .
( يك بار يك غريبه خواست كه توسط پا رنبي من رو نوازش كنه و اون فرد خودش از حركت نادرستش پشيمان شد ، با پارس شديدي كه رنبي با حالت حمله بهش كرد )

تا جايي كه خودم تجربه داشتم راهنمايي كردم و اميدوارم خطايي در راهنمايي هام نبوده باشه

سپاس
dordon
کاربر خوب لاک پشتی
کاربر خوب لاک پشتی

پست من طرف Foad 11/15/2009, 22:15

منم با این تکنیکها تا حدی آشنا هستم ولی دوست دارم به طور عملی با سگها آشنا شم و بتونم باهاشون کنار بیام. اینکه سگها با انسان حس متقابل دارن را خیلی وقتها دیدم. من دوست دارم از سگ نگهداری کنم و علت کنجکاویم هم این است که علاقه دارم به سگها ولی هنوز راه ارتباطی را پیدا نکردم.
Foad
Foad
حامی حیوانات لاک پشتی
حامی حیوانات لاک پشتی

پست من طرف dordon 11/16/2009, 07:01

سلام

پس از نظر من ، شما یک توله سگ بیارید و شروع کنید به مراقبت و نگه داری ازش
توله 3 ماهه مناسبه

به این شکل ، هم شما ارتباط راحتی برقرار می کنید و هم چون حیوان کوچیکه ، خیلی زود نسبت به شما وابسته می شه و رابطه تون از ارتباط معمولی هم فراتر می ره و همین راه نگه داری از یک سگ باعث می شه که با تمام سگ ها ارتباط دلخواهتون رو داشته باشین

شما که مشاور خوبی مثل آقای دکتر معماریان دارین ، راهنمایی های من در برابر راهنمایی های دکتر خیلی ابتدایی هستن

امیدوارم در این زمینه هر چه زودتر موفق بشین

سپاس
dordon
کاربر خوب لاک پشتی
کاربر خوب لاک پشتی

پست من طرف Foad 11/16/2009, 10:22

ممنون ولی فکر می کنم بهتر باشه ابتدا دنیای سگ و روش نگهداری و تربیتش آشناشم تا بعد که بخوام از آن نگهداری. ممنون از راهنماییت.
Foad
Foad
حامی حیوانات لاک پشتی
حامی حیوانات لاک پشتی

پست من طرف im_213 1/23/2010, 17:01

سگ ها می تونن متوجه ترس شما بشن اونم از طریق حس بویایی! فکر کنم هنگام ترس هورمونی به کف بدن ترشح می کنه که به کف پا می ره و سگ متوجه می شه!!!
im_213
im_213
کاربر خوب لاک پشتی
کاربر خوب لاک پشتی

پست من طرف im_213 1/23/2010, 17:05

راستی آقا محمد مطلبی که گذاشتید دوستمون هم گذاشته بودن اسمشون خاطرم نیست!!!

خوب می تونید کتاب های نگهداری و تربیت سگ را بخونید که البته تکس ها خیلی کامل تر هستند اگر انگلیسی تون خوب باشه

من هر شب سگم را ما ساژ می دادم سگ ها علاقه خیلی زیادی به ماساژ بدنی دارند
im_213
im_213
کاربر خوب لاک پشتی
کاربر خوب لاک پشتی

بازگشت به بالاي صفحه

- مواضيع مماثلة