گفتگوی لاک پشتی
هل تريد التفاعل مع هذه المساهمة؟ كل ما عليك هو إنشاء حساب جديد ببضع خطوات أو تسجيل الدخول للمتابعة.

کمک به لاک پشت مهمیزدار

+3
apb
Foad
sara_b211
7 مشترك

کمک به لاک پشت مهمیزدار Empty کمک به لاک پشت مهمیزدار

پست من طرف sara_b211 11/13/2009, 16:53

سلام
چند روز پيش كه به آكواريوم فروشي رفته بودم يه چيز عجيب ديدم يه لاكپشت خاكي بزرگ توي يه آكواريوم بود كه مثل لاكپشت هاي آبي ازش نگهداري مي شد يعني توي آكواريوم به عمق 10 سانتي متر آب ريخته بودند.!! تعجب كردم ولي با خودم گفتم شايد خاكي نباشه شايد يه گونه ي آب شوره كه من تاحالا نديدم
روز بعد كه به اونجا سر زدم و سراغشو از فروشنده گرفتم ، فروشنده اون حيوونيوزير ميز كنار سطل آشغال پيداش كرد و گفت ايناهاشش.
بهش گفتم اين حيوون حالش خوب نيست زير لاكش اثر زخم بود و به آفتاب نياز داشت گفتم بايد ببرينش دكتر گفت من مي فروشمش ولي اگه شما مي توني ببرش اول كه قرار شد از صاحبش اجازه بگيره و اگه اجازه داد بدش به من
امروز رفتم و اون حيوون بيچاره كه توي وضع بدي بود رو به خونه آوردم. اسمشو گذاشتيم ناتاشا . توي راه همش توي دستم بي قراري مي كرد فكر كنم زير لاكش احساس درد داره. وقتي آوردمش خونه بردمش توي حمام و با بتادين خيلي خيلي رقيق شده ( زير 10% ) تمام لاكشو با آب ولرم و پنبه و همون بتادين تمييز كردم. به صورتش يه پوسته هايي خشك شده بود كه با آب ولرم خيلي راحت جدا شد. عد خشكش كردم و توي يه كارتن توي اتاقم گذاشتمش و كف حمام رو كلا با بتادين شستم. براش كف دريا ريختم نخورد يه نصفه خيار خورد خيلي گرسنه بود حيووني. اين عكسشه من هدس مي زنم لاكپشت مهميز دار باشه ببينيد حدسم درسته يا نه. احتمالا ماده است.و طول لاك زيرينش 17 سانتي متره خيلي بزرگه

کمک به لاک پشت مهمیزدار 1_24
http://i.imagehost.org/view/0534/1_24

کمک به لاک پشت مهمیزدار 2_11
http://i.imagehost.org/view/0957/2_11

من هيچي در مورد نگهداريش نمي دونم فروشنده مي گفت توي باغچه بوده و احتمالا از شمال آوردنش ولي من فكر نمي كنم اين حيوون بومي شمال باشه. حالا كه سيستم خواب زمستونيش كاملا بهم خورده بايد كجا ازش نگهداري بشه. اصلا چي ميخوره؟ رژيم غذاييش چيه؟ اگه بتونم شرايطي براش محيا كنم خودم نگه مي دارمش ولي بيشتر مايلم به طبيعت برگرده و اگه نشه راه ديگه اي رو پيش مي گيريم( شايد واگذاري يا به جهنم پارك ملت منتقل بشه حيووني!!

مشكلاتي كه من در ناتاشا مشاهده كرده ام: زير لاكش زخم شده گي هست، ظاهرا خونريزي نداره ولي فكر كنم زخمها تازه باشند .

کمک به لاک پشت مهمیزدار 6_1
http://a.imagehost.org/view/0969/6_1

اين حيوون 3-4 روز توي آب بوده در حالي كه لاكپشت خشكيه . ناخنهاي پاي چپش سالمه ولي تمام ناخنهاي پاي راستش شكسته يا كلا گشيده شده . اين پاي چپه كه سالمه

کمک به لاک پشت مهمیزدار 4_3
http://i.imagehost.org/view/0247/4_3

واين پاي راستشه:

کمک به لاک پشت مهمیزدار 5_4
http://i.imagehost.org/view/0703/5_4

روي لاكشم رد ضرب خوردگي هست

کمک به لاک پشت مهمیزدار 3_9
http://a.imagehost.org/view/0299/3_9

هفته است كه اصلا آفتاب به پوستش نخورده . كمك كنين من بايد با ناتاشاي دوست داشتني چكار كنم؟
sara_b211
sara_b211
کاربر خوب لاک پشتی
کاربر خوب لاک پشتی

بازگشت به بالاي صفحه اذهب الى الأسفل

کمک به لاک پشت مهمیزدار Empty رد: کمک به لاک پشت مهمیزدار

پست من طرف Foad 11/13/2009, 19:34

مطلب لاک پشتهای زمینی را مطالعه کن. دکتر معمولا یونجه را برای این نوع لاک پشت پیشنهاد می کنند. بهتر حتما برای معاینه و آشنایی با شرایط نگهداری آن ملاقاتی با دکتر داشته باشی.
Foad
Foad
حامی حیوانات لاک پشتی
حامی حیوانات لاک پشتی

پست من طرف apb 11/14/2009, 01:58

راستی سعی کم که حتما این هفاه آقای دکتر ور ببینی ، وگرنه آقای دکتر به مسافرت می روند!
apb
apb
کاربر باتجربه لاک پشتی
کاربر باتجربه لاک پشتی

پست من طرف Ronia 11/14/2009, 08:13

لاک پشت زمینی توی آب؟؟!! D\'oh
حتماً ببرینش پیش دکتر. طفل معصوم ناراحت
ناخنهاش یا به خاطر ضربه یا فقر کلسیم از بین رفته احتمالاً لاکش هم نیاز به ترمیم داره.
مثل لاک پشتهای نیمه آبزی به دریافت UVB و کلسیم توی رژیم غذاییش احتیاج داره اما احتمالاً کف دریا نمی خوره چون کف دریا رو می شه توی آب استفاده کرد این لاک پشت ها اصلاً توی آب زندگی نمی کنند و توی آب هم غذا نمی خورند. آب بدنشون رو از آب گیاهان و گلبرگها تامین می کنند توی خشکی و شاید خاک زندگی می کنند می شه کمی هم برای خوردن براشون آب گذاشت اما نه در حد شنا کردن و ..
این آکواریومی ها عجب موجودات غریبی اند!
Ronia
Ronia
همکار گفتگوی لاک پشتی
همکار گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف sara_b211 11/14/2009, 09:01

بچه ها ممنونم.يونجه رو از كجا خريداري كنم/؟
و اينكه الان كه توي يه كارتون توي اتاق من زندگي مي كنه در خصوص انتقال بيماري براي من و خانواده ام خطر ناك نيست؟
خواب زمستونيشو چيكار كنم؟
sara_b211
sara_b211
کاربر خوب لاک پشتی
کاربر خوب لاک پشتی

پست من طرف Dr. Iman Memarian 11/14/2009, 12:32

با سلام

این لاکپشت بیچاره حتما نیاز به معاینه درمان و تغییر شرایط زندگی دارد.

با درود
Dr. Iman Memarian
Dr. Iman Memarian
دامپزشک گفتگوی لاک پشتی
دامپزشک گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف lida 11/14/2009, 13:58

سلام دوست عزیز
در فامیل ما حدود 40 تا لاکپشت زمینی در سنهای مختلف زندگی میکنن
دو تا از اونها هم نزدیک به 3 ساله که پیش من هستند
خیلی با نحوه زندگی کردنشون آشنایی دارم و عاشق این نوع از لاکپشتها هستم و حاضرم هر کمکی که از دستم بر بیاد برای شما و اون لاکپشت بیچاره هم انجام بدم
--------------------------------------------------------------
مختصری از نحوه زندگی:
لاکپشتهای زمینی حتما باید در خاک زندگی کنند و روزها زیر نور خورشید باشند وگرنه لاک اونها به مرور نرم میشه و دچاردرد شدید دست و پا می شن اگر در رطوبت خیلی زیاد یا زیر آب هم بمونن همینطور، لاکشون نرم میشه و به احتمال زیاد میمیرن
احتیاج به آب ندارند چون تغذیه شون با سبزیجات و میوه ها هست و آب بدنشون تامین میشه
غذای خشک مخصوص هم دارند که حاوی سبزیجات خشک و ویتامینه
دور گردن شون و همینطور دست و پاشون همیشه پوسته پوسته است و پوست جدید رشد می کنه
وقتی که هوا سرد میشه به خواب زمستانی میرین و حدود 3 یا 4 روز قبل از اینکه خواب زمستونی رو شروع کنن غذا نمی خورن و دفع شون زیاد میشه تا داخل بدنشون چیزی باقی نمونه که راحت بخوابن و آخرهای فروردین ماه هم بیدار میشن
اگر داخل خونه زندگی کنن و متوجه نشن که هوا سرد شده،، شاید خواب زمستونی هم نکنن. این نوع لاکپشت بهتره که در هوای آزاد مثل باغچه ی خشک یا یک محیط خاکی در بالکن و هوای آزاد زیر نور خورشید نگهداری بشه تا متوجه فصل ها بشه
واقعا موجودات مهربان و دوست داشتنی و مظلومی هستند
-----------------------------------------------------------------
الان یک هفته میشه که لاکپشتهای من شب بخیر گفتن و خوابیدن و برای عید نوروز هم بیدار میشن
البته توی این چند ماه که خواب هستند من خیلی دلم براشون تنگ میشه ولی چاره ای نیست باید منتظر باشم

اين مطلب آخرين بار توسط lida در 11/14/2009, 16:59 ، و در مجموع 2 بار ويرايش شده است.
lida
lida
حامی حیوانات لاک پشتی
حامی حیوانات لاک پشتی

پست من طرف lida 11/14/2009, 16:45

دوتا بزرگها، لاکی های من هستند که امسال عید سه سالشون میشه و کوچکترها هم برای خواهرم هستند که تازه پارسال از تخم دراومدن

کمک به لاک پشت مهمیزدار 24aff0726657c2
http://mytasvir.com/gallery/24aff0726657c2.jpg.php
lida
lida
حامی حیوانات لاک پشتی
حامی حیوانات لاک پشتی

پست من طرف sara_b211 11/15/2009, 02:35

سلام آقاي دكتر خيلي ممنونم.من واقعا نمي رسم اونو براي معاينه بيارم و شرايط نگهداريشو ندارم منطقي ترين كار اينه كه براي نجاتش واگذارش كنم تا بتونن بهش رسيدگي كنند.نظرتون چيه؟
اسمشو توي بخش واگذاري مي گذارم.تا سريع تر نجات پيدا كنه.
لاكپشتاتو ديدم ليدا جون مي شناسمسشون خيلي قشنگند.من با اين اوضاع و شرايطي كه دارم فكر نمي كنم بتونم ناتاشا رو نگهداري كنم من بصورت تمام وقت شاغل هستم و وقتي به خونه مي رسم كاملا زمان گذشته فكر كنم بهتره سريعا واگذار بشه.
sara_b211
sara_b211
کاربر خوب لاک پشتی
کاربر خوب لاک پشتی

پست من طرف love animals 11/15/2009, 10:37

سلام

همونطور که قبلا هم گفته بودم من شرایط نگهداریش رو دارم اگر مایل بودین من میتونم تو باغچه نگهش دارم

اگر اقای دکتر هم وقت داشته باشن چهارشنبه میتونم ببرمش پیش اقای دکتر
love animals
love animals
کاربر خوب لاک پشتی
کاربر خوب لاک پشتی

پست من طرف sara_b211 11/16/2009, 05:52

سلام
ناتاشا واگذار شد
ليدا جونم خواهر كوچولو م تاكيد داره كه حتما اون لاكپشتو ناتاشا صدا كنين چون خودش اين اسمو روش گذاشته و اون دوست ناتالي كوچولو بود. عكساشونو مي گذارم.
ممنونم از لطفي كه كردي
منو از حال و روز ناتاشا لاكپشتي كه خيلي از ما آدما سختي كشيده بود بي خبر نذارين
بازم ممنونم
sara_b211
sara_b211
کاربر خوب لاک پشتی
کاربر خوب لاک پشتی

بازگشت به بالاي صفحه

- مواضيع مماثلة