گفتگوی لاک پشتی
هل تريد التفاعل مع هذه المساهمة؟ كل ما عليك هو إنشاء حساب جديد ببضع خطوات أو تسجيل الدخول للمتابعة.

لجن

+6
sara_b211
samir
apb
Foad
سارا س
spider
10 مشترك

صفحه 1 از 2 1, 2  الصفحة التالية

لجن Empty لجن

پست من طرف spider 9/30/2009, 16:15

نمیدونم چرا یه مدتیه کف و گوشه های تراریومم لجن میبنده؟
spider
کاربر خیلی فعال لاک پشتی
کاربر خیلی فعال لاک پشتی

بازگشت به بالاي صفحه اذهب الى الأسفل

لجن Empty رد: لجن

پست من طرف سارا س 9/30/2009, 16:16

ترایوم منم حتی روی سنگ ها هم لجن میبنده

ممنون اسپایدر جان که این بخش رو باز کردی اشاره
سارا س
سارا س
دوست گفتگوی لاک پشتی
دوست گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف Foad 9/30/2009, 16:32

این برای اینکه آکواریومتون خوب فیلتر نمی شود. بهتر آکواریوم و شیشه داخلی و اجسام درون آن را در دوره ها مشخص شستشو دهید.
Foad
Foad
حامی حیوانات لاک پشتی
حامی حیوانات لاک پشتی

پست من طرف apb 9/30/2009, 17:12

و البته با تیغ مخصوص آکواریوم روی شیشه ها رو پاک کنید ، از نور جلبک رو شیشه ها و وسایل به وجود میاد! مواظب باشید که با تیه روی پسب آکواریوم نکشید که ممکنه ...
apb
apb
کاربر باتجربه لاک پشتی
کاربر باتجربه لاک پشتی

پست من طرف samir 12/28/2009, 17:02

تراریوم من از نور دور هست مگر اینکه هنگام غروب آفتاب که نور مایل هست کمی نور به تراریوم بتابه.
تقریبا یک ماه است که جلبکهای سبز توش می بینم. علیرغم اینکه فیلترم خیلی خوب کار می کنه و همه چیز را جمع می کند و حتی سیکل نیروزن انجام می شه ولی نمی تونم باهاش مبازره کنم. چه کار باید کرد؟
خودم حدسم این هست که متاسفانه چسبهای آکواریوم خیلی کثیف می شوند و علیرغم اینکه با مسواک می کشم ولی باز سیاه شدند، حدسم اینکه اونها مواد لازم رشد جلبکها را فراهم کردند.
چه کار باید کرد؟
samir
samir
همکار گفتگوی لاک پشتی
همکار گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف apb 12/29/2009, 01:12

samir عزیز ، این جلبک های سبز مربوط به وجود نوره! (حالا می خواد خورشید باشه ای هالوژن). باید با تیغ مخصوص آکوریوم بتراشید و رو چسل ها رئ که نباید تیغ بکشید رو با یه پازه تمیز ، تا حد امکان خوب پاک کنید! موفق باشید ، پرهام.
apb
apb
کاربر باتجربه لاک پشتی
کاربر باتجربه لاک پشتی

پست من طرف samir 12/29/2009, 01:26

پس احتمالا به خاطر هالوژن است چون از وقتی هالوژن گذاشتم این مشکل پیش آمده. منبع تغذیه اینها فقط نور است؟ آیا عامل دیگری برای تغذیه ندارند که اون را از بین ببرم. با این تفاسیر حتی اگر خوب هم تمیز کنم باز جلبک می زنه چون نور وجود داره.
samir
samir
همکار گفتگوی لاک پشتی
همکار گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف sara_b211 12/29/2009, 04:03

منم آكواريوم ماهي هايم زير سنگها روي شيشه گاهي لكه هاي سياه و سبز مي بنده سنگارو كه كنار مي زنم لجنخوارهام ميان مي چسبند به اون تيكه و بعد از 1 روز كاملا از بين ميره خودشون تمييز مي كنند.
ولي آكواريوم فايترام 4 تا تانك 10×20ارتفاع15 هست كه كفش ازين لجن هاي سبز مس بنده و بوي بدي هم ميده.هر هفته با آب نمك و فرچه مي شورم و كمرنگ ميشه ولي كاملا از بين نميره و تا آخر هفته دوباره مي بنده و حتي بين چسبها هم نفوذ كرده.خيلي زشت و بد منظره نشده ولي خوب كاريشم نميشه كرد.
sara_b211
sara_b211
کاربر خوب لاک پشتی
کاربر خوب لاک پشتی

پست من طرف spider 12/29/2009, 04:40

پس اینایی که آکواریوم های بزرگی دارند این مشکل را ندارند؟
spider
کاربر خیلی فعال لاک پشتی
کاربر خیلی فعال لاک پشتی

پست من طرف samir 12/29/2009, 05:16

با این تفاسیر باید مال همه که لجن ببنده. چون همه هالوژن دارند و از لجنخوارم در تراریوم لاک پشتها استفاده نمی کنند. ولی من عکسهای تراریوم مهندس را دیدم چسباش کاملا تمیز است.
samir
samir
همکار گفتگوی لاک پشتی
همکار گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف apb 12/29/2009, 05:18

بله خانم samir خانم و sara_b211 ، باید تمیز بشه! sara_b211 عزیز ، چرا تو آکورایوم بزرگ هم می تونه به وجو بیاد ، ماهی هایی مثل لجن خوار و همچنین حلزون ، گاهی این جلبک ها رو می خورند! نور زیاد = به وجود آمدن جلبک.
apb
apb
کاربر باتجربه لاک پشتی
کاربر باتجربه لاک پشتی

پست من طرف samir 12/29/2009, 05:25

من سوالم اینست که شما گفتید نور هالوژن هم باعث ایجاد لجن های سبز می شه. خوب شما هم که هالوژن دارید. آیا با این مشکل مواجه هستید؟ اگر نیستید چه کار کردید؟
دوم اینکه من چسبای تراریوم بخصوص کف تراریوم سیاه شده و کثیفیها به خوردش رفته، شما چه کار کردین که مال شما تمیز است مثل روز اول؟
samir
samir
همکار گفتگوی لاک پشتی
همکار گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف arefkarimzadeh 12/29/2009, 05:43

با سلام

چون تو تراریوم نمی شود از کت فیش یا جلبک خوار یا دلقک استفاده کردم بهتر است مثل من از نیترات مینوس جامد استفاده کنید تا سطح نیترات پایین باشد تا جلبک رشد نکند هر بسته ی 60گرمیش 8500تومان است وبرای یک سال کافیه وهر سال باید مقدار لازم رو باز ریخت ومال شرکت المانی تترا است من در اکواریوم ماهی هام که حتی لجن خوار داره هم استفاده میکنم هم برای از بین بردن جلبک وهم برای پایین نگه داشتن سطح نیترات اب برای سالم مانده وبهتر ماندن ماهی ها

با تشکر
arefkarimzadeh
arefkarimzadeh
دوست گفتگوی لاک پشتی
دوست گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف samir 12/29/2009, 15:07

arefkarimzadeh عزیز
یعنی از نظر شما نیترات باعث ایجاد این مشکل هم می تواند باشد. یعنی ما از سیکل ازت استفاده می کنیم که نیتریت به نیترات تبدیل شه و آب شفاف بشه ولی در عوض منجر به تولید جلبک می شه؟ اگر از این ماده ای که شما معرفی کنیم مشکلی برای سیکل ازت و شفافیت آب بوجود نمی آید؟
samir
samir
همکار گفتگوی لاک پشتی
همکار گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف محمد 12/29/2009, 15:16

من با این مشکل روبرو هستم واقعا خیلی کثیف میشه حتی بای وجود فیلتر بزرگ برایه اکوتریوم بار هم فیلتر کم میاره ناراحت گوشه اکواریوم هم طوری لجن میگیره که با اسکاج میشکشسیدم رو نمیرفت فقط یکم پاک شد ناراحت نمیشه یه لجن خوار کوچیک خرید و کنار لاک پشت گذاشت؟؟؟؟
محمد
محمد
دوست گفتگوی لاک پشتی
دوست گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف apb 12/29/2009, 15:22

samir عزیز ، نه من مشکلی ندارم ، چون تراریومم بزرگه و به نسبت نوری که بهش می رسه ، خیلی زیاد نیست! البته گاهی چرا جلبک می زنه که با تیغ پاکش میکینم ، ولی روی پسب ها رو فقط می شه پارچه نرم کشید! موفق باشید ، پرهام.
apb
apb
کاربر باتجربه لاک پشتی
کاربر باتجربه لاک پشتی

پست من طرف samir 12/30/2009, 04:05

مهندس نظرتون در مورد این بحثی که آقای arefkarimzadeh چیه؟
samir
samir
همکار گفتگوی لاک پشتی
همکار گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف apb 12/30/2009, 05:39

برخی مواد شیمیایی و ... و تولیدات شرکت های مختلف هست که این کار رو می کنه ، ولی من هیچ گاه روش های شیمیایی رو به طبیعی و با حتی مکانیکی ترجیح نمی دم ، مگر در شرایط خاص.
apb
apb
کاربر باتجربه لاک پشتی
کاربر باتجربه لاک پشتی

پست من طرف arefkarimzadeh 12/31/2009, 16:11

با سلام

من از نیترات مینوس استفاده میکنم وراضی هم هستم ومشکلی هم نداره

اما جلبک در کل منبع غذایی جلبک نیترات اب است اگر ما نیترات رو کم کنیم رشدشون کم میشه از عوامل دیگر جلبک نور خورشید و البته تاخیر ناگهانی نور بله وقتی شما نور لامپتان کم میشود شما احساس نمی کنید اما بعد ا سوختن وتعویض رشد جلبک ها ناگهان زیاد میشود من به شخص لامپ مهتابی تراریوم واکواریوم رو 6ماه یکبار عوض میکنم
واگر از نیترات مینوس جامد استفاده کردید جواب میده اما باز مونده به محیط خودتون که چه جوری و در خریدن ان عجله نکنید چون اگر در جایی درست استفاده نشود به درد نمی خورد

با تشکر
arefkarimzadeh
arefkarimzadeh
دوست گفتگوی لاک پشتی
دوست گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف samir 12/31/2009, 16:20

ممنون از توضیحاتت arefkarimzadeh عزیز

فقط این نیترات ماینس برای شفافیت آب بخصوص در مورد لاک پشتها که خودتون می دونید چقدر آب راکثیف میکنند مشکل بوجود نمیاره؟
samir
samir
همکار گفتگوی لاک پشتی
همکار گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف arefkarimzadeh 12/31/2009, 16:23

با سلام دوباره نیترات مینوس باعث شفافیت اب هم میشه

با تشکر
arefkarimzadeh
arefkarimzadeh
دوست گفتگوی لاک پشتی
دوست گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف فریده 1/1/2010, 22:26

آقای کریم زاده آیا نیترات مینوس جامد رو که می گین ضرری برای لاک پشت ها نداره و طریقه مصرف اون چطوری هست؟
فریده
کاربر باسابقه لاک پشتی
کاربر باسابقه لاک پشتی

پست من طرف arefkarimzadeh 1/3/2010, 03:41

با سلام

نه خیر ضرره ری نداره طریقه ی مصرفش هم به ازای هر 15 لیتر 8گرم از ان در واقع در پر ان می تواند 15 لیتر اب رو بهینه سازی کند

اما به یک نکته جالب برخرودم واین که من مدتی بود دیگر نیترات مینوس تو فیلتر نبود اب تراریوم رو عوض کردم و مقداری خرده مرجان درشت که برای اکواریوم خریده بودم توش ریختم جهت زیبایی باورتان نمی شود که اصلا جلبک ولجن هیچی دیگر نمی بنده تراریوم اصلا هیچ رابطه ی منطقی نمی توانم پیدا کنم اما میدانم که خرده مرجان سختی وphاب رو با لا میبرد اگر شما هم بتوانید استفاده کنید خوب است شاید تاثیری دارد تا بدانم این عدم رشد جلبک ولجن زدن اکواریوم به چه علت است
arefkarimzadeh
arefkarimzadeh
دوست گفتگوی لاک پشتی
دوست گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف فریده 1/5/2010, 13:37

مرسی از اطلاعاتتون
فریده
کاربر باسابقه لاک پشتی
کاربر باسابقه لاک پشتی

پست من طرف spider 1/14/2010, 17:42

نابود کننده جلبک ها ( انواع گیاهان آکواریوم )

نابود کننده جلبک ها :
این قرص هم برای از بین بردن جلبک ها کاربرد داره و با استفاده از اون میشه جلوی تکثیر و انتشار جلبک ها رو گرفت . معمولن در آکواریوم هایی که از نور طبیعی استفاده میکنن و یا نور شدیدی بهشون تابیده میشه بعد از مدتی جلبک ها و فیتوپلانگتون ها شروع به رشد و فعالیت میکنن و هم آب رو سبز رنگ میکنن و هم اشیاء تزئینی آکواریوم رو بد نما میکنن . از طرفی روی شیشه ها و گیاهان و ماسه ها رو هم میپوشونن و آکواریوم رو بد نما جلوه میدن . به همین دلیل هست که از این قرص میشه در کاهش و از بین بردن جلبک ها استفاده کرد . بعد از یکهفته که از مصرف این قرص گذشت جلبک ها کم کم شروع به از بین رفتن میکنن و آب زلال میشه و سطح اشیا تمیز میشه . .

http://cichlide.pib.ir/انواع+گیاهان+آکواریوم/
spider
کاربر خیلی فعال لاک پشتی
کاربر خیلی فعال لاک پشتی

صفحه 1 از 2 1, 2  الصفحة التالية

بازگشت به بالاي صفحه