گفتگوی لاک پشتی
هل تريد التفاعل مع هذه المساهمة؟ كل ما عليك هو إنشاء حساب جديد ببضع خطوات أو تسجيل الدخول للمتابعة.

آنكو،گربه ناشناس كمك ميخواهد

4 مشترك

آنكو،گربه ناشناس كمك ميخواهد  Empty آنكو،گربه ناشناس كمك ميخواهد

پست من طرف شيما 2/22/2011, 06:23

سلام از وقتي پا به دانشگاه گذاشتم گربه هاي انجا هر صبح و ظهر از من غذا ميگيرن.غذاشون غاي تجاري گربه به همراه باقي مانده مرغ و كباب غذاي سلف دانشگاهه كه با كمك يكي ديگه از همكارا از سلف ميگيريم .
چند وقت پيش يه گربه ناشناس وارد جمعشون شد به همين دليل اسمش رو گذاشتم آنكو بقيه نميگذاشتن آنكو غذا بخوره و من آخر سر مجبور شدم تپل (گربه نر بزرگ و قلچماق قديمي )رو با دست كنار بزنم و دعوا كنم تا آنكو تونست غذا بخوره اگرچه تپل يه چنگ اساسي هم به دستم زد .به هرحال آنكو دو روزي نبود و بعد كه اومدديدم يه چشمش عفونت بدي كرده و زده بيرون .يكبار سعي كردم بگيرمش پيداش نكردم .ديروز هم كه دانشگاه تعطيل و خلوت بود دوباره رفتم دانشگاه از ساعت 12 ظهر تا 5 بعد از ظهر باهاش كلنجار رفتم و نگذاشت بگيرمش .نميدونم چكار كنم .آنكو ترسو و حساسه بيشتر از يه حدي به آدم نزديك نميشه و خيلي هم سريعه .كسي راهي براي گرفتن اش ميدونه ؟؟؟؟
شيما
شيما
مدیر گفتگوی لاک پشتی
مدیر گفتگوی لاک پشتی

روانشناس گفتگوی لاک پشتی روانشناس انجمن
کاربر ماه انجمن کاربر برتر انجمن

بازگشت به بالاي صفحه اذهب الى الأسفل

آنكو،گربه ناشناس كمك ميخواهد  Empty رد: آنكو،گربه ناشناس كمك ميخواهد

پست من طرف مونا 2/22/2011, 14:32

سلام من همیشه گربه ها رو با غذا دادن بهشون به خودم نزدیک میکنم. اما نمیدونم شاید آنکو از آدمها که بهش حمله کردن می ترسه و به خاطر همین بهتون نزدیک نمیشه!!
مونا
مونا
مدیر گفتگوی لاک پشتی
مدیر گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف Foad 2/23/2011, 06:30

من از خانم ژاله در این مورد سوال کردم و ایشون پاسخ زیر را ارسال کردند:
درمورد این گربه این روزها بیماری چشمی خیلی زیاد شده که اگر دیر بجنبید منجر به کوری میشه. اگر اوایل عفونت باشه با کمی آنتی بیوتیک برطرف میشه. اگر نمیتونی اونو بگیری کپسول آموکسی سیلین را باز کن و پودر وسطش را بپاش روی غذا بگذار بخوره. 3 روز اینکار را بکن ولی هر بار نصف پودر داخل کپسول را بریز. بعضی ها تله های گربه گیری دارند که گربه میره داخلش و درش بسته میشه و اینگونه میشه راحت گرفت و برد دامپزشکی. با دکتر معماریان هم مشورتی بکنید. ایشان که از اعضا تالار خودتان هستند.
درضمن من صفحه ای باز کردم روی فیس بود به اسم (دیده بان گربه های ایران). آنجا هم عضو بشین در مورد مسائل گربه ها مطلب زیاد است.

موفق باشید
Foad
Foad
حامی حیوانات لاک پشتی
حامی حیوانات لاک پشتی

پست من طرف شيما 2/26/2011, 03:26

با غذا بهم نزديك ميشه اما موقع گرفتن فرار ميكنه .خيلي زرنگه
وارد باكسهاي تله نميشه امتحان كردم وايميسه روبروش و نگاش ميكنه و بعد هم ميره
كار از آموكسي سيلين گذشته چشمش يه قلمبه سياهه بيرون زده شده كه فكر كنم بايد حتما تخليه بشه .دكتر معماريان قرره برام يه قرص بياره كه لاي غذا بهش بدم كه كمي بيحالش ميكنه شايد بتونم بگيرمش امروز كه نديدمش D\'oh
شيما
شيما
مدیر گفتگوی لاک پشتی
مدیر گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف Dr. Iman Memarian 2/26/2011, 11:56

ببخشید Foad جان خانم ژاله بعید می دانم دامپزشک باشن! این چه تجویزی است!؟

لطفا از دارو درمانی مخصوصا استفاده از آنتی بیوتیک بدون دوز، بدون معاینه و بدون تشخیص که توسط افراد نا آگاه انجام می شود خوداری کنید.

با درود
Dr. Iman Memarian
Dr. Iman Memarian
دامپزشک گفتگوی لاک پشتی
دامپزشک گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف Foad 2/26/2011, 12:26

ممنون آقای دکتر عزیز از راهنماییتون

من از خانم ژاله چون تجربه داشتند در مورد طرز گرفتن گربه سوال کردم و ایشون متنی که قرار دادم را برام فرستادند و من بدون هیچ ویرایش قرار دادم. قطعا تجویز دارو و دوز دارو اشتباه است و من باید متنشون را ویرایش می کردم. ممنون از تذکر شما. فکر می کنم از این قسمت متنشون می توان استفاده کرد:
بعضی ها تله های گربه گیری دارند که گربه میره داخلش و درش بسته میشه و اینگونه میشه راحت گرفت و برد دامپزشکی.
آقای دکتر، از چه روشهایی می توان برای گرفتن گربه های بیمار و زخمی و انتقالشون به دامپزشکی استفاده کرد؟
باتشکر
Foad
Foad
حامی حیوانات لاک پشتی
حامی حیوانات لاک پشتی

پست من طرف شيما 2/27/2011, 02:23

مرسي فواد جان من قبلا راجع به دارو از دكتر پرسيدم و ايشون يه قطره تجويز كردن كه يك بار بي هوا ريختم توي چشمش و مثل چي فرار كرد.براي همين هم ديگه از من ميترسه بيچاره هر بار نزديك شده يا يه چيزي ريختم تو چشمش يا سعي كردم بگيرمش.
ديروز كه بهش غذا دادم پريد بهم و دستم رو خنج كشيد تا از غذاها دور شم و بعد كه رفتم عقب اومد خورد.
آقاي دكتر مرسي از كمكها و راهنمايي هايتان . به نظرم چشمش خيلي خشك شده .
شيما
شيما
مدیر گفتگوی لاک پشتی
مدیر گفتگوی لاک پشتی

بازگشت به بالاي صفحه

- مواضيع مماثلة