گفتگوی لاک پشتی
هل تريد التفاعل مع هذه المساهمة؟ كل ما عليك هو إنشاء حساب جديد ببضع خطوات أو تسجيل الدخول للمتابعة.

معرفی نوعی سم برای کاهش خسارات علفهای هرز یونجه زارها

اذهب الى الأسفل

معرفی نوعی سم برای کاهش خسارات علفهای هرز یونجه زارها Empty معرفی نوعی سم برای کاهش خسارات علفهای هرز یونجه زارها

پست من طرف MohammadRN 2/9/2011, 18:53

معرفی نوعی سم برای کاهش خسارات علفهای هرز یونجه زارها
رئیس بخش علفهای هرز موسسه تحقیقات گیاه پزشکی از تولید نوعی سم برای کاهش خسارات علف هرز پیچک صحرایی در مزارع یونجه خبر داد و گفت: این سم بدون تاثیر بر روی سایر گیاهان قادر به از بین بردن این آفت در مزارع یونجه می شود.

دکتر منصور منتظری در گفتگو با خبرنگار مهر، پیچک صحرایی را آفت مزارع یونجه معرفی کرد و افزود: علف هرز و مزاحم پیچک صحرایی سالها است که به عنوان آفت مزارع به ویژه در مزارع یونجه خسارتهای بسیاری را ایجاد کرده است.

وی با اشاره به تحقیقات این موسسه در خصوص کاهش خسارات این آفت خاطرنشان کرد: دراین راستا پژوهشگران این موسسه موفق به تولید و معرفی سم جدیدی شدند که قادر به کنترل این آفت در یونجه زارها می شود.

رئیس بخش علفهای هرز موسسه تحقیقات گیاه پزشکی به ویژگیهای این آفت کش اشاره کرد و یادآور شد: این علف کش به جهت داشتن ماده ای به نام "اسید بوتریک" برای گیاهان اصلی پهن برگ عواقب سویی ندارد و تنها علفهای هرز را از بین می برد.

وی با تاکید بر اینکه نتایج تست های این سم حاکی از تاثیر بسیار زیاد این سم بر روی پیچک صحرایی است اضافه کرد: امیدواریم با کاربردی شدن این سم بتوانیم به میزان قابل توجهی از زیانهای بخش کشاورزی از طریق علفهای هرز جلوگیری کنیم.
MohammadRN
MohammadRN
مدیرکل گفتگوی لاک پشتی
مدیرکل گفتگوی لاک پشتی

گروه گرافیک گفتگوی لاک پشتی
تشکر : 144

بازگشت به بالاي صفحه اذهب الى الأسفل

بازگشت به بالاي صفحه

- مواضيع مماثلة

 
صلاحيات هذا المنتدى:
شما نمي توانيد در اين بخش به موضوعها پاسخ دهيد