گفتگوی لاک پشتی
هل تريد التفاعل مع هذه المساهمة؟ كل ما عليك هو إنشاء حساب جديد ببضع خطوات أو تسجيل الدخول للمتابعة.

دامپزشکــان حیــوان ستیـــز

3 مشترك

دامپزشکــان حیــوان ستیـــز Empty دامپزشکــان حیــوان ستیـــز

پست من طرف Foad 2/1/2011, 05:40

این مطلب را از وبلاگ همه مخلوقات خدا خانم ژاله انتخاب کردم. امیدوارم این مطلب سبب تغییری در راه و روش این دکتر شود.

دامپزشکــان حیــوان ستیـــز

تقریبا" مطمئن شدم که ساکنین این سرزمین حیوان ستیز ترین انسانهای کره زمین هستند. میگی چرا؟ بدلیل اینکه نه تنها مردم عادی.. بلکه کسانی که رشته دامپزشکی را انتخاب کرده اند اکثرا هیچ علاقه ای به حیوانات ندارند (البته بگذریم از دامپزشکانی که مخصوص معاینه و اطمینان از سلامت حیوانات برای شکم چرانی انسانها هستند).

یکی از دامپزشکانی که چندین ساله دشمنی خود را با حیوانات خصوصا" گربه های شهری در جراید و مصاحبه های گوناگون ابراز میکنه .. دکتر پیام محبی رئیس بیمارستان دامپزشکی تهران است که از صدقه سر سگ و گربه ها کلی پول به جیب میزنه. دلیل دشمنی ایشان با حیوانات شهری و ترس ایشان از مدفوع گربه ها و یا سرایت بیماری از گربه ها به انسان برای من و هر انسان حیوان دوست دیگری قابل درک نیست. امیدوارم حیوان دوستان واقعی از مراجعه به این بیمارستان !! خود داری کنند.. چرا؟ الان دلیلش را براتون مینویسم.. اگر گربه خیابانی تصادفی یا بیمار پیدا کنید و از روی دلسوزی ببرید برای ویزیت ، دامپزشکان محترم بدون چون و چرا حکم مرگش را صادرمیکنند و اگر حیوان خودتان باشه فوری یک تست خون میگیرند (که خودشان هم زیاد ازش سر در نمیاورند) و یک نسخه متشابه به شما میدهند (که درآن بطور حتم نوشته شده روزی یکبار حیوان را بیاورید برای تزریق).. خودم با چشم خودم بعد از مراجعه 10 نفر نسخه های صادره را مشاهده کردم که همه یکسان بودند. من شخصا" از روی اجبار یک روز تعطیل مجبور شدم گربه نازنینم را به آنجا ببرم. 45 دقیقه روی پا ایستادم.. ازش تست خون گرفتند بعد هم هرچه سئوال کردم بی جواب ماند..

دکتر مشکل گربه من چیه؟
فکر کنم یک نوع ویروس باشه.
خطرناکه ؟ من 3 تا گربه دیگه درخانه دارم قابل انتقال به گربه های دیگر هست؟
مطمن نیستم حالا میخوای قرنطینه اش کن....

خلاصه ما گربه مان را بردیم خانه و فردا صبح به دامپزشک خودش مراجعه کردیم که با خوردن 2 روز شربت سفالکسین حالش خوب شد و هیچ نیازی به این همه تزریق و بستن آنژیو کت (که اونم سرش کج بود و اصلا"‌ درش باز نمیشد که من بتونم تزریق کنم) و این حرفها نداشت....

آقای دکتر پیام محبی از شما خواهش میکنم دست از سر حیوانات (خصوصا" گربه های خیابانی) بردارید. این کینه از حیوانات بیگناه شهری را دور بیاندازید و سعی کنید ذهن مردم حیوان ستیز را با ابراز واقعیات روشن کنید و بیش از این نمک روی زخمهای چرکین دل آنها نپاشید. اینقدر نگران مدفوع گربه ها نباشیید. خودتان که بطور حتم اهل مطالعه هستید و آخرین یافته محققین در مورد توکسوپلاسموز را مرور میفرمائید... منبع اصلی انتقال توکسوپلاسموز به انسان گوشت حیوانات کشته شده برای شکمچرانی است و نه مدفوع گربه ها... انگل باید وارد جهاز هاضمه بشه تا انسان را درگیر کنه... یعنی باید دست بزنیم به مدفوع گربه بعد بدون شستن دستمان را بگذاریم دهنمان تا انگل وارد بدنمان بشه.. خودتان خوب میدانید خانمهای محترم ایرانی اغلب گوشت گوسفند را روی پیشخوان آشپزخانه میبرند و تکه تکه میکنند و با همان دست مالیده شده به جسد آلوده حیوان حبه ای انگور یا تکه ای نان به دهان میگذارندو مبتلا میشوند.. بعد دکتر یا دامپزشکی با اخلاقیات شما حتما" بعد از مراجعه این خانم باو خواهد گفت : گربه داری ؟ اگر جواب مثبت باشه که وای به حال گربه بدبخت و اگر منفی باشه جواب میدهد که حتما" گربه از حیاط یا راه پله های مجتمع رد شده و شما را مبتلا کرده .. غیر از اینه ؟!

جناب دکترمحترم طی یکسال گذشته چند مورد مرگ و بیماری شدید از گربه را مشاهده کرده اید یا خبرش را از همکار دیگری شنیده اید؟ در مملکتی که روزانه دست کم ده ها نفر براثر آلودگی هوا و آنفولانزاهای مختلف و ایدز و سرطان و تناول گوشت و چربی فراوان روانه آن دنیا میشوند، آیا کسی از گربه بیماری گرفته و مرده که ما خبر نداریم و فقط شما با خبرید؟ درضمن هیچ نهادی تا بحال مرگ حیوانات باغ وحش بر اثر مشمشه را تائید نکرده.. شما چطور با اطمینان از آلودگی گربه های باغ و حش و حتی گربه های شهر تهران صحبت میکنید. واقعا"‌شرم آوره و یکروز بعد در مصاحبه ای دیگر ابراز میدارید که بیماری شیرها مشمشه نبوده و نباید کشته میشدند!!!‌ حتما"‌ همین روزها از شما خواهیم شنید که حتما"‌ گربه های بدبخت ناقل مشمشه و بیماری به ببر سیبریائی و شیرهای باغ وحش بوده اند (ازشما هیچ چیز بعید نیست).

در زیر توجه کنید به نوشته یک دانشجوی دامپزشکی که از روی علاقه به حیوانات این رشته را انتخاب کرده :

‌ آنقدر در ایران دامپزشک ها بر خلاف اون چیزی که باید باشن، هستن که هرکسی بخواد وجهه خوبی از این رشته نشون بده باز هم نمیشه!.... قبلا" سعی می کردم خودم و دیگران رو به آینده دامپزشکی امیدوار کنم ولی حالا اعتراف می کنم که داشتم خودمو گول می زدم!.... منتظر روزهای وحشتناکی باید باشید... دانشجوها هیچ ارزشی برای جان حیوانات قائل نیستن.... مشت نشانه خرواره... توی کلاس 60 نفره ما فقط سه نفر هستیم که تفکرمون فقط حمایت از حیوانات و سلامتی اوناست یعنی وظیفه اصلی یک دامپزشک!... یه مشت روانی که کشتن حیوانات جزو خاطرات کودکی و افتخارات الانشونه درحال گرفتن مدرک دامپزشکی هستند .. خدا به داد حیوانها برسه!... یه مشت دکتر بی سواد که فقط می خوان پول در بیارن و احتمالا" تنها کاری که مرتبط با حیوانات انجام میدن مدیریت یه پت شاپه، توی راهن... کمتر از دوسال دیگه فارغ التحصیل میشن!... من که واقعا" دارم روانی میشم وسط اینا... دلم میخواد بزنم برم از اینجا، برم یه جایی که وقتی حیوانات رو با عشق و علاقه درمان می کنم کسی نگاه چپ بهم نکنه.... نتونستم برای دامپزشکی کاری بکنم... دلم می خواست این رشته رو نجات بدم... تا این رشته و دانشجوهای اون نجات پیدا نکنن، نجات حیوانات از این وضعیت غیر ممکنه!... فکر کنم یه مقدار رویایی فکر می کردم اون اوایل.... تنهایی نمیشه کاری کرد!

[وحدهم المديرون لديهم صلاحيات معاينة هذه الصورة]

عزیزم منو ببخش... نیت من نجات تو از بیماری بود.. اصلا"‌ فکرش را نمیکردم زیر تیغ جراحی از دنیا بری. دوستت دارم و همیشه به یادت هستم...
Foad
Foad
حامی حیوانات لاک پشتی
حامی حیوانات لاک پشتی

بازگشت به بالاي صفحه اذهب الى الأسفل

دامپزشکــان حیــوان ستیـــز Empty رد: دامپزشکــان حیــوان ستیـــز

پست من طرف MohammadRN 2/4/2011, 09:05

فواد جان بهتر بود که از گفتن نام خودداری می شد...
MohammadRN
MohammadRN
مدیرکل گفتگوی لاک پشتی
مدیرکل گفتگوی لاک پشتی

گروه گرافیک گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف شيما 2/5/2011, 01:21

مرسي فواد عزيز .من مصاحبه ايشان را در تلويزيون ديدم و خشكم زد از اين همه اراجيف و آنهمه افاده.
محمد جان چرا بايد از گفتن اسم خودداري ميشد .؟؟وقتي پزشكي نادرست عمل ميكنه بايد اطلاع رساني بشه نه اينكه پنهان كنيم.
شيما
شيما
مدیر گفتگوی لاک پشتی
مدیر گفتگوی لاک پشتی

روانشناس گفتگوی لاک پشتی روانشناس انجمن
کاربر ماه انجمن کاربر برتر انجمن

پست من طرف MohammadRN 2/5/2011, 06:43

من هم می گم باید اطلاع رسانی بشه اما فکر می کنم بهتره از این به بعد از گفتن اسم به صورت مستقیم خودداری کنیم. این سایت در پایگاه ساماندهی وب سایت های ایرانی هم ثبت شده و ممکنه شخصی که اسمش نوشته میشه بیاد این مطلب رو بخونه و برای انجمن مشکل پیش بیاد!
MohammadRN
MohammadRN
مدیرکل گفتگوی لاک پشتی
مدیرکل گفتگوی لاک پشتی

گروه گرافیک گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف شيما 2/5/2011, 06:54

حق با شماست هيچ كس دوست نداره براي انجمن مشكلي پيش بياد .ولي فكر ميكنيد اگه اسم برده نشه چه جور اطلاع رساني ايه؟يه نفر دامپزشك بد هست!!!!!
ماكه مستقيم از جانب سايت مطلبي بر خلاف ايشان چاپ نكرده ايم .نقل قول بوده است لذا اگر شكايتي صورت پذيرد از نويسنده اصلي است چه بسا من فكر ميكنم ايشان با ديدن اين مطلب بايد به فكر توضيح برآيند نه شكايت .
شيما
شيما
مدیر گفتگوی لاک پشتی
مدیر گفتگوی لاک پشتی

روانشناس گفتگوی لاک پشتی روانشناس انجمن
کاربر ماه انجمن کاربر برتر انجمن

پست من طرف MohammadRN 2/5/2011, 07:01

بله درست می گید حق با شماست رز
MohammadRN
MohammadRN