گفتگوی لاک پشتی
هل تريد التفاعل مع هذه المساهمة؟ كل ما عليك هو إنشاء حساب جديد ببضع خطوات أو تسجيل الدخول للمتابعة.

غذا نخوردن لاکپشت (علت، درمان و معرفی غذای مناسب)

+45
farzad
هیوا
hasti
zahra23
ساکورا
ssk_1361
qbht
masi17726
Ati
Innocent
moji bigham
کوکولی
alex_pk
farzadprogram
مونا
Wolfman
MANI_SHSH
negyyy
Hamed
alegria
فریده
ghaffaria
spider
Farshad.roger
مروارید خانوم
الهام
sharareh
niloofar20
MiladicA
samir
سارا س
lida
فائزه
محمد
لاکی
byasini
Paris
Ronia
snake_eater
jigili
apb
هورین
Dr. Iman Memarian
shafagh
Foad
49 مشترك

صفحه 8 از 8 الصفحة السابقة  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8

غذا نخوردن لاکپشت (علت، درمان و معرفی غذای مناسب) - صفحة 8 Empty رد: غذا نخوردن لاکپشت (علت، درمان و معرفی غذای مناسب)

پست من طرف farzad 8/29/2012, 08:32

هیوا جان ماهی هایی که شگ ماهی محسوب میشن مث همین کیلکا رو باید بدون سر داد! حالا فرقی نمیکنه که چه ماهی باشه!(ماهی های خوراک که شگ ماهی نیستن با سر میشه داد اما شگ ماهیان بدون سر) و در رابطه با لاشه کامل ماهی هم باید بگم که مسلما لاشه کامل و استخوان های داخلی ماهی(تیغ) دارای موادی مث کلسیم هستند که واسه لاکپشت مفیده اما خب اگه نبود همون ماهی هم که به صورت تکه ایی بدید خوبه(ماهی یکی از غذاهای محبوب لاکپشتا هست) سعی کن از کف دریا هم استفاده کنی(به خاطر کلسیمی که داره)
موفق باشید
farzad
farzad
همکار گفتگوی لاک پشتی
همکار گفتگوی لاک پشتی

بازگشت به بالاي صفحه اذهب الى الأسفل

غذا نخوردن لاکپشت (علت، درمان و معرفی غذای مناسب) - صفحة 8 Empty رد: غذا نخوردن لاکپشت (علت، درمان و معرفی غذای مناسب)

پست من طرف raana 8/29/2012, 17:24

سلام لاکپشت گوش قرمزی دارم که 6ساله است. 1ساله که فقط از گوشت مرغ خام تغذیه میکنه چون بیشتر از چیزهای دیگه دوست داره اما الان بیشتر از 1ماهه که لب به هیچی نمیزنه خیلی نگرانشم . لاکش نرم شده . احتمال میدم دچار کمبود کلسیم شده باشه ولی متاسفانه فکرمیکنم خیلی دیر متوجه این موضوع شدم. نمیدونم اصلا فایده داره که ببرمش پیش دامپزشک یانه؟ شاید باورتون نشه ولی از الان عذاب وجدان گرفتم که تقصیر منه که مریضه و بدتر از اون اینکه احساس میکنم اصلا امیدی به زنده موندنش نیست آخه همونطور که گفتم تقریبا 1ماه ونیمه که هیچی نخورده. به نظر شما از دامپزشک کاری برمیاد یانه؟ خواهش میکنم جوابمو بدین خیلی خیلی ناراحت و ناامید شدم. گریه گریه کمک
raana
raana
کاربر تازه وارد لاک پشتی
کاربر تازه وارد لاک پشتی

پست من طرف farzad 8/29/2012, 18:46

حتما ببریدش پیش دامپزشک!!!!!
گوشت مرغ به صورت خام اصلا اصلا نباید داده میشده(حتی پخته اون رو هم نباید زیاد داد)
رژیم غذایی خیلی خیلی بدی داشته.(اگه خدا خواست و سالم موند حتما بخش تغذیه رو بعد سلامتیش خوب نگاه کنید)
احتمالا مشکلش کمبود کلسیمه(کمبود کلسیم در رژیم غذایی و هم عدم داشتن لامپ فلورسنت(بدون هر نوع روکش پلاستیکی در کنار لامپ هالوژنی که به عنوان گرماده باید در فاصله 20 سانتی از خشکی برای حمام افتاب در طول روز روشن میشده و توسط لاکپشت استفاده میشده)
به نظرم احتمال بسیار زیاد کمبود کلسیمه که الان دیگه با کف دریا ( که از عطاری تهییه میشه) کاری نمیشه کرد چون کف دریا به مرور کلسیم رو تامین میکنه و شما هم میگید یک ماه و نیمه که چیزی نخورده)
از مکمل کلسیم
rep-cal calcium with vitamin d3 هم میشه استفاده کرد(که نمیدونم داروخانه یا داروخانه دامپزشکی یا آکواریومی ها دارن یا نه؟)
یکی از دلایل کم اشتها و بی اشتهایی هم همین کمبود کلسیمه که سریعا باید در رژیم غذاییش افزایش داد!
به نظرم که شرایط شما کاملا بحرانی و خطرناکه. حتما ببریدش پیش دامپزشک چون میتونه کلسیم رو به لاکپشت تزریق بکنه!!!!
حتما در شهر شما یا در شهرستانتون دامپزشکی هست اگه هم پیدا نکردید از 118 یا از اینتزنت آدرسشو پیدا کنید!
اگه تهران هستید و تونستید از ادرسی که میگم استفاده کنید اگه هم نه از شهر خودتون پیدا کنید(همین تهران هم دامپزشکی زیاد داره)
دکتر معماریان دامپزشک این سایت(زنگ بزنید اگه احیانا بعلت مشغله ج ندادن . میتونید برید پیششون)
آدرس:--------------------------------------------------------------------------------

آدرس کلینیک: سعادت آباد، میدان کتاب، ضلع شمال شرقی، پلاک 165 ، تلفن 22363022 شماره تلفن: 09123411534
farzad
farzad
همکار گفتگوی لاک پشتی
همکار گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف raana 8/30/2012, 03:06

ممنون از راهنماییتون امروز با یک دامپزشک تماس گرفتم که مطبش تهرانپارسه و قراره ببرمش اونجا فقط امیدوارم که خیلی دیر نشده باشه.من اصلا نمیدونستم که نباید بهش مرغ بدم آخه نمیدونین با چه اشتهای زیادی غذا میخورد و وضعیت ظاهریش هم خیلی خوب بود. فقط امیدوارم نجات پیداکنه. ناراحت ناراحت دعا دعا
raana
raana
کاربر تازه وارد لاک پشتی
کاربر تازه وارد لاک پشتی

پست من طرف farzad 8/30/2012, 06:18

خواهش میکنم.منم امیدوارم که لاکپشتتون هر چه سریعتر بهبودی پیدا کنه(وظیفه ما تغذیه سالم لاکپشته و نه چیزایی که در عین ضرر بهش علاقه دارن). موفق باشید!
farzad
farzad
همکار گفتگوی لاک پشتی
همکار گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف raana 8/30/2012, 12:46

سلام دکتر لاکپشتمو معاینه کرد و 3 نوع قطره ( ویتامین دی3،ویتامین آ، کلسیم و گریپ میچر) تجویز کرد که هر روز باید 3 قطره از اونا رو با قطره چکان تو دهنش بریزم و گفت که باید آب مرغ رو با قطره چکان بهش بدم چون فعلا چیز دیگه ای نمیتونه بخوره.خبر خوب اینه که دارو ها رو خورده دست بزنیم
raana
raana
کاربر تازه وارد لاک پشتی
کاربر تازه وارد لاک پشتی

پست من طرف farzad 8/30/2012, 16:55

پس خدارو شکر(واقعا خوشحالم کردی)
حالا که همه چیز داره روبراه میشه سعی کن تمام صفحات این سایت رو مطالعه کنی! تا دوباره این اتفاق نیفته!
امیدوارم لاکپشتت کاملا خوب بشه و دیگه همچین اتفاقی نیفته.
موفق باشید.
farzad
farzad
همکار گفتگوی لاک پشتی
همکار گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف raana 8/31/2012, 03:35

ممنون ، اما دکتر گفت ممکنه حدود 2 ماه طول بکشه تا کاملا خوب بشه . حتما قسمت تغذیه رو میخونم و امیدوارم شما هم موفق باشی. عاشق لاک پشت
raana
raana
کاربر تازه وارد لاک پشتی
کاربر تازه وارد لاک پشتی

پست من طرف farzad 8/31/2012, 04:34

مرسی!
farzad
farzad
همکار گفتگوی لاک پشتی
همکار گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف صادق 5/25/2013, 13:46

من لاک پشتم خاکیه؟ آیا این شرایط بالا به لاک پشت های بیابانی هم مربوط میشه ؟ من لاک پشتم رو از زنجان آوردم؟ سنشو از کجا میشه فهمید؟
صادق
صادق
کاربر تازه وارد لاک پشتی
کاربر تازه وارد لاک پشتی

پست من طرف Elsa 12/25/2014, 09:43

سلام.من دوتا لاک پشت گوش قرمز دارم که یکیشون 3 ساله دارم و اون یکی رو 2 ساله دارم.اون که دوسالشه دو هفته هست که غذا نخورده و کمی عدم تعادل داره.دکتر بردمش.دکتر گفت که خواب زمستونی میره و بهش مولتی ویتامین داد ولی چرا اون یکی به خواب نمیره؟اون یکی غذا میخوره.تازگی ها از گلوش یک صدایی در میاره.خیلی نگرانشم.اصلا غذا نمیخوره.به نظرم تازگی ها روی آب شناور میمونه.کمکم کنید لطفااااااا.
Elsa
Elsa
کاربر تازه وارد لاک پشتی
کاربر تازه وارد لاک پشتی

پست من طرف k1_madrid 1/15/2015, 14:50

احتمال زیاد سرما خورده لاک پشتت ، توی شرایط نگهداری خونه که لاک پشت به خواب زمستانی نمیره ، اون مال طبیعته
یکی از لاک پشتای منم این مشکل رو داشت ، کلی تحقیق کردم ، اولین راهی که باید امتحان کنی اگه به دکتر دسترسی نداری اینه که جاشو جدا کنی تو یه اکواریوم کوچیک با آب کم ، طوری که بتونه بدون نیاز به شنا کردن سرشو بیاره بالای آب و واسه نفس کشیدن اذیت نشه
بالاش چراغ خورشیدی که برا اکواریومشون استفاده میکنی رو بذار و 24 ساعت روشن باشه ، دمای ابشم باید بیشتر باشه 2 درجه از حالت معمولی
خوشبختانه لاک پشت من با این قرنطینه بعد حدود 4-5 روز خوب شد مثل اولش
اگه به نتیجه نرسیدید حتما باید دارو استفاده کنه با تجویز دکتر
k1_madrid
k1_madrid
کاربر تازه وارد لاک پشتی
کاربر تازه وارد لاک پشتی

پست من طرف k1_madrid 1/15/2015, 14:52

یه چیز دیگه این که سعی کن غذاشو تیکه های کوچیک کنی ، یجوری برسونی بهش ، انقد وایسی بالا سرش تا بخوره و بعد تکه ی بعدی رو با حوصله بدی
چون لازمه ی خوب شدنش غذا خوردنش ، حتی به مقدار کم هستش
k1_madrid
k1_madrid
کاربر تازه وارد لاک پشتی
کاربر تازه وارد لاک پشتی

صفحه 8 از 8 الصفحة السابقة  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8

بازگشت به بالاي صفحه

- مواضيع مماثلة