گفتگوی لاک پشتی
هل تريد التفاعل مع هذه المساهمة؟ كل ما عليك هو إنشاء حساب جديد ببضع خطوات أو تسجيل الدخول للمتابعة.

زیولت

4 مشترك

زیولت Empty زیولت

پست من طرف ultra 3/21/2010, 04:05

در مورد زیولت و چگونگی استفاده ان در تاپ فیلتر و فیلتر اینترنال برای ماهی توضیح بدید.
من تو تاپ فیلتر به این ترتیب زیولت رو گذاشتم 1 پشم فیلتر-2 زغال اکتیو 3 زیولت 4 سرامیک .
نظر شما چیه ؟؟؟ سوال
ultra
ultra
کاربر خوب لاک پشتی
کاربر خوب لاک پشتی

بازگشت به بالاي صفحه اذهب الى الأسفل

زیولت Empty رد: زیولت

پست من طرف apb 3/21/2010, 07:59

ultra عزیز ، این ترتیب از بالا به پایینه دیگه؟
apb
apb
کاربر باتجربه لاک پشتی
کاربر باتجربه لاک پشتی

پست من طرف ultra 3/22/2010, 15:24

آره
ultra
ultra
کاربر خوب لاک پشتی
کاربر خوب لاک پشتی

پست من طرف apb 3/23/2010, 03:08

کاش زغال بالا بود و زیرش پشم و بعد اون پلاسنیک مشبک و در پایین سرامیک و زیولت بودند! به نظر من این طوری بهتر بود!
apb
apb
کاربر باتجربه لاک پشتی
کاربر باتجربه لاک پشتی

پست من طرف ultra 3/23/2010, 06:02

اخه من پشم فیلتر پیدا نکردم واسه همین از این ابر های مخصوص که زیر فیلتر زیر شنی می زارن گذاشتم به نظر شما این ابرها خوبه؟؟
ultra
ultra
کاربر خوب لاک پشتی
کاربر خوب لاک پشتی

پست من طرف apb 3/23/2010, 06:10

ultra عزیز ، الیتف فیلتر شامل : پشم ، پشم شیشه ، ایر و ... هست که هر کدام ویژگی هایی داره! به نظر من هر کدوم می تونه برای حالتی مناسب تر باشه! موفق باشید ، پرهام.
apb
apb
کاربر باتجربه لاک پشتی
کاربر باتجربه لاک پشتی

پست من طرف Developer Programmer 3/23/2010, 09:25

این مطلب رو از سایتی پیدا کردم که عینا کپی می کنم. اول ببین واقعا زئولیت به دردت میخوره بعد بذارش چون برخی مواد مثل رزین رو نباید با ذغال استفاده کرد. پس پرس و جو کن ببین مشکلی نداشته باشه.
در مورد نحوه قرارگیریش، با اجازه پرهام، به نظر من اونقدر وسواس به خرج ندید اما بهتره دو لایه پشم فیلتر بذارید و زغال رو بین این دو لایه بذارین که ذرات ریزی اگه داشته باشه وارد تانک نشه

در صورتی که آکواریوم شما سیکل ازت طی کرده باشد وشما احساس می کنید حجم بیولوژیک فیلتر کفایت نمیکنه استفاده از زئولیت مناسب است.باید توجه کنید که زئولیت آمونیاک آب را جذب می کند پس در آکواریوم تازه باعث تاخیر در روند ایجاد سیکل ازت می شود .قبل از مصرف خوب باید شسته بشه در غیر این صورت رنگ آب شیری می شود که البته ختر جدی برای ماهیها نیست وتا 48 ساعت آب صاف می شود
اینکه چطور میتوانید آنرا تهیه کنید باید بگویم نام تجاری آن آنزیمیت است ودر صورت نبودن در آکواریومیها آنرا در فروشگاههای عرضه خوراک دام و طیور و آبزیان میتوانید پیدا کنید .در حال حاضر سه نوع دامي ،طيور و آبزيان آن توسط شركت توليدي ارائه ميشود.نوع دامي بسيار نرم آسياب گشته و شبيه آرد است و براي مصرف در تانك ماهيان زينتي مناسب نيست.دو نوع طيور و آبزيانش در دانه بندي درشت تري آماده شده و برا ي تانك ماههيبازان مناسب است. در فروشگاههاي خدمات دامپروري قابل تهيه است.
امروزه از آن در پرورش ماهيان گرمابي بطور عمده اي استفاده ميشود.در ماهيان زينتي آب شيرين نيز ميتوان از آن براي حذف آمونياك آب استفاده كرد.
براي بازيابي و احياء فعاليت زئوليت ميتوان آنرا در محلول يك درصد كلريد سديم(نمك معمولي) فرو ببريد.
البته خشك كردن آن را نيز پيشنهاد ميدهند كه به اثر بخشي روش اول نيست .
اگر چه از زئوليت ميتوان براي خنثي كردن ميزان بالاي آمونياك در آكواريوم آب شيرين استفاده كرد ولي باید به این نکته توجه داشت که زئوليت نميتواند نيتريت را از آب جدا كند .اگر در سيستمهايي كه جديدا راه اندازي شده اند و سيكل ازت در آنها شكل نگرفته است ، آب مرتبا عوض نشود؛ شاهد مسوميت با نيتريت خواهيم بود (تنبلي ماهيان و بي حالي و بي اشتهايي و نهايتا مرگ) .هر چند كه مقدار آمونياك جزئي باشد.
در آكواريوم آب شور بايد به اين نكته توجه داشت كه زئوليت نميتواند آمونياك را از آب جدا كند.
رزین
رزین ها که شبیه تخم حشرات هست ماده ای است که سختی آب رو پایین آورده و اب رو اسیدی می کنه، برای ماهیان آنجل و دیسکس و اسکار خیلی زیاد مفیده و عمرش رو دو برابر می کنه، نحوه استفاده از رزین که خیلی هم ارزون هست (بسته 100گرمی ، 500تومان) دقیقا عین سرامیک هست.
رزین در سختیگیرها به این صورت است که رزین با یون ca از ملکول caco3 که اصلی ترین عامل سختی است , و نوعی گچ محسوب می شود ، یون na به اشتراک می گزارد و naco3 تهنشین می شود و سختی آب از بین می رود . اما رزین به مرور خاصیت خود را از دست می دهد و برای احیا کردن آن،در آب نمک معمولی در دمای بالا آن را حمام می دهند و این بار رزین با nacl یون به اشتراک گذاشته و احیا می شود . اما تمام ماهی ها به آب سبک نیاز ندارند و بعضی نیازمند آب سنگین هستند . به این دلیل نباید از رزین به صورت دائمی استفاده کرد
Developer Programmer
Developer Programmer
کاربر خوب لاک پشتی
کاربر خوب لاک پشتی

پست من طرف apb 3/23/2010, 11:04

Afshin_Zavar عزیز ، به نظر من بهتره زغال از تورش در آورده نشه و با همون تورش روی 1 لایه الیاف فیلتر باشه! ولی قبلش یادتون باشه که زغال رو خوب آبمشی نمایید ، فکر نکنم رغال با رئولیت مشلی ایجاد کنه و به نظر من زغال برتری هایی داره که بهتره حتما در تاپ فیلتر قرار بگیره(به خصوص برای لاک پشت ها)! موفق باشید ، پرهام.
apb
apb
کاربر باتجربه لاک پشتی
کاربر باتجربه لاک پشتی

پست من طرف Developer Programmer 3/23/2010, 11:10

به نظر من زغال برتری هایی داره که بهتره حتما در تاپ فیلتر قرار بگیره(به خصوص برای لاک پشت ها)! موفق باشید ، پرهام
ضمن تائید گفته هات؛ درسته که ذغال جاذب خوبی برای اثرات دارو و مواد شیمیایی به حساب میاد اما تحقیقات اخیر نشون داده که استفاده دراز مدت از ذغال برای ماهی هایی مثل دیسکاس بیماری های عجیب و غریبی رو به همراه داشته.
توصیه شخصی من اینه که در مواقعی که لازم باشه اثرات دارو یا بوی بد آب از بین بره از ذغال استفاده بشه و در بقیه موارد بیخیالش بشن.

تا بزرگان چه نظری داشته باشن
Developer Programmer
Developer Programmer
کاربر خوب لاک پشتی
کاربر خوب لاک پشتی

پست من طرف apb 3/23/2010, 11:39

Afshin_Zavar عزیز ، منظور من هم همینه! آب لاک پشتان می تونه آمونیاک زیادی پیدا کنه و بوی بدهی هم بگیره و شفافیش از بین بره و برای همین زغال اکتیو رو مناسب می دونم! موفق باشید ، پرهام.

اين مطلب آخرين بار توسط apb در 3/24/2010, 02:21 ، و در مجموع 1 بار ويرايش شده است.
apb
apb
کاربر باتجربه لاک پشتی
کاربر باتجربه لاک پشتی

پست من طرف Developer Programmer 3/23/2010, 11:49

در مورد زیولت و چگونگی استفاده ان در تاپ فیلتر و فیلتر اینترنال برای ماهی توضیح بدید.
فدات شم پرهام! آخه دوستمون ماهی میخواد نگه داره نه لاکپشت
Developer Programmer
Developer Programmer
کاربر خوب لاک پشتی
کاربر خوب لاک پشتی

پست من طرف apb 3/24/2010, 02:24

Afshin_Zavar عزیز ، راست گفتین ، ولی مدر عمل بازم فرق نمی کنه ، به نظر من زغال از بهترین گرینه ها برای تاپ فیلتره ، من تمامی آکورایوم های به جز 2-3 تاشون که تاپ فیلتر ندارند ، تاپ فیلتر دارند و توشون زغال دارم! (البته نه با زوئلیت ، عمون ترکیب همیشگی زغال و پشم و بیوسرامی) و تو قیلتر دست ساز تراریومم زفال و بیوسرامیک و بیوبال و پشم و ابر و سنگریزه درشت و ریز و .... دارم!) موفق باشید ، پرهام.
apb
apb
کاربر باتجربه لاک پشتی
کاربر باتجربه لاک پشتی

پست من طرف mamali1365 2/21/2011, 13:18

دوستان آیا زئولیت و رزین مثل زغال اکتیو خاصیت جذب دارویی دارند
چون من برای دیسکسام ویتامین گرفتم و توی فیلترمم رزین وزئولیت دارم می خواستم بدونم اگه ویتامین رو مصرف کنم این 2 مواد در کارش اختلال ایجاد نمی کنن (جذبش نمی کنن)
mamali1365
mamali1365
کاربر تازه وارد لاک پشتی
کاربر تازه وارد لاک پشتی

پست من طرف Developer Programmer 2/22/2011, 00:51

خیر، زئولیت و رزین سایر یونهای موجود در آب رو جذب می کنن.
به تاپیک راهنمای راه اندازی آکواریوم مراجعه کنین.
Developer Programmer
Developer Programmer
کاربر خوب لاک پشتی
کاربر خوب لاک پشتی

بازگشت به بالاي صفحه