گفتگوی لاک پشتی
هل تريد التفاعل مع هذه المساهمة؟ كل ما عليك هو إنشاء حساب جديد ببضع خطوات أو تسجيل الدخول للمتابعة.

طوطی لجباز من (speedy)

+16
Innocent
shahrza
فریده
محمد
الهام
masi
mahsa
Ronia
samir
White Tiger
dordon
مه لقا
Foad
apb
Dr. Iman Memarian
speedy
20 مشترك

صفحه 3 از 3 الصفحة السابقة  1, 2, 3

طوطی لجباز من (speedy) - صفحة 3 Empty رد: طوطی لجباز من (speedy)

پست من طرف shahrza 4/30/2010, 15:59

link1 - link2

ببخشید براتون لینک گذاشتم البته شما اطلاعاتتون بالاتر از ماست ولی من زیاد در این زمینه مطالعه کردم خوب در تالاری که مدیرم با دکتر مقدم متخصص پرنده هاست از اطلاعاتشون زیاد استفاده کردم همینطور دکتر پرنده خودم حمام رو خیلی توصیه کردن هوای جایی که ما زندگی مي کنیم تهران اصلا شباهتی به زیستگاه طوطی ها نداره . الو ورا هم بسیار مفید هست من خودم رو طوطی خودم و دوستاني که ازم کمک گرفتن به کار بستم و خدا رو شکر ریزش این کرک های سفید واقعا کم شده حتی طوطی من کمتر خودش رو می خارونه
shahrza
shahrza
کاربر تازه وارد لاک پشتی
کاربر تازه وارد لاک پشتی

بازگشت به بالاي صفحه اذهب الى الأسفل

پست من طرف Dr. Iman Memarian 4/30/2010, 16:46

ممنون از اطلاعات در مورد آلورا. بله همانطور که ذکر شده گیاه آلورا باعث افزایش رطوبت پوست شده و می تواند در این مشکل کمک کننده باشد.

در مورد استحمام با مواد شوینده هرگز این کار را انجام ندهید چون باعث خشک شدن پوست و در طولانی مدت مشکلات پوستی شدید خواهید شد. در برخی از سایتها به صورت غیر علمی در این مورد صحبت می شود ولی در تمامی رفرانسهای دامپزشکی این عمل منع شده.

برای تامین رطوبت محیط می توانید از بخور بهره ببرید.

با درود
Dr. Iman Memarian
Dr. Iman Memarian
دامپزشک گفتگوی لاک پشتی
دامپزشک گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف samir 6/22/2010, 23:41

speedy جان

از طوطیت چه خبر؟
samir
samir
همکار گفتگوی لاک پشتی
همکار گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف speedy 7/6/2010, 12:29

نجات طوطی بیچاره:

دو روز پیش خونواده تصمیمشون رو گرفتن و طوطی رو بردن به مغازه ی پرنده فروشی تا فروخته شه، منم خونه بودم ولی نتونستم مقاومت بکنم و طوطی رفت. طوطی زیاد با من دوست نبود. همون شبی که رفته بود خونه چنان خلوت و دلگیر شده بود که آدم احساس دلتنگی عجیبی میکرد. انگار به بودنش تو اتاقم عادت کرده بود حتی اگه با من دوست نبود. طوطی هرروز چند بار آواز میخوند و به صداش هم عادت کرده بودیم ولی دیگه نه طوطی بود و نه صدایی. با اینکه طوطی اهلی نبود و یک کلمه هم حرف نمیزد ولی دوسش داشتم و تازه قدرش رو فهمیده بودم.

فردای اون روز حوالی غروب، به مغازه ی پرنده فروشی سر زدم تا ببینم فروخته شده یا نه و حالش رو جویا بشم. طوطی بیچاره، از ترس داشت به خودش میپیچید و نه آب خورده بود و نه از اون غذای آشغالی که براش گذاشته بودن. آبش کثیف بود و غذاش هم تخمه های ریز و پوک. منی که یک سال بهترین غذاها رو براش آماده کرده بودم و دمای اتاقش رو تنظیم میکردم با دیدن اون صحنه واقعا حالم گرفته شد. طوطی به نفس نفس زدن افتاده بود و انقدر به بال شکسته اش دست زده بودن که از درد نمیتونست بالش رو صاف نگه داره و آویزون مونده بود. هرکسی که وارد مغازه میشد دستشو میکرد تو قفس و به طوطی دست میزد و طوطی هم به گوشه ی قفس میچسبید.

تو اون مغازه طوطی ها و پرنده های زیادی بودن که به شدت تو یه مغازه ی 2 در 3 پیش هم فشرده شده بودن و تو اون گرمای وحشتناک رنج میکشیدن. سنجاب های بیچاره که به خاطر کمبود جا کنار خیابون بودن، دو دستی محکم به قفس چسبیده بودن و میلرزیدن. اوضاع وحشتناکی بود و طوطی من هم تو اون جهنم مونده بود. میخواستم بیارمش خونه ولی وقتی زنگ زدم خونه اجازه ندادن و منم وسیله ای نداشتم. خیلی ناراحت به خونه برگشتم و اون وضعیت رو به خونواده توضیح دادم و راضیشون کردم که فردا صبح برم و طوطی رو برش گردونم. شب رو اصلا نمیتونستم بخوابم و به فکر طوطی بودم که الان چه شرایط سختی داره و حتما بیداره.

صبح امروز رفتم و طوطی رو به خونه برگردوندم. حالش اصلا خوب نبود و همینطور نفس نفس میزد و به زور چشماش رو باز نگه داشته بود و بال شکسته اش هم از درد میلرزید و آویزون مونده بود. سریع گذاشتم سر جاش و کولر رو روشن کردم و آب و غذای تازه براش گذاشتم و خوشبختانه حالش تا الان خیلی بهتر شده. ولی بال شکسته اش همچنان درد داره و من فقط میتونم شاهد درد کشیدنش باشم و نمیتونم براش کاری بکنم.

دیگه نمیخوام سعی کنم که اهلی باشه یا با من دوس شه. فقط میخوام سالم زندگیش رو بکنه. این خیلی خودخواهیه که آدما به خاطر سرگرمی خودشون حیوونای بیچاره رو با هزار روش اهلی و رام کنن. ولی کاش میشد بالش رو خوب کرد تا کمتر درد بکشه... تنها آرزوم خوب شدن بال طوطی بیچاره هست...
speedy
speedy
همکار گفتگوی لاک پشتی
همکار گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف Innocent 7/6/2010, 12:45

speedy عزیز ناراحت نباش یه تجربه شد برای هردوی شما و خیلی چیزا یاد گرفتید..... انشا الله که زودتر خوب بشه دعا
Innocent
Innocent
دوست گفتگوی لاک پشتی
دوست گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف ایران دوست 7/6/2010, 12:47

آخی طفلکی

پرنده بیچاره

دوست من شوربختانه وضعیت تمام پرنده ها در پرنده فروشی ها همینگونه هست.

آفرین خیلی کار خوبی کردین که از اون وضعیت بد رهاش کردین.

پرنده منم دستی نشده بود ولی نبودش واقعا برام آزار دهنده هست.
ایران دوست
ایران دوست
مدیر ارشد گفتگوی لاک پشتی
مدیر ارشد گفتگوی لاک پشتی

مدیر ماه انجمن مدیر برتر گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف apb 7/6/2010, 13:24

speedy عزیز ، خوبه که دوباره تونستید برش گردونید! امیدوارم حالش خوب باشه! موفق باشید ، پرهام.
apb
apb
کاربر باتجربه لاک پشتی
کاربر باتجربه لاک پشتی

پست من طرف niloofar20 7/6/2010, 13:26

آخی.
speedy عزیز خیلی کار خوبی کردید که نجاتش دادید. واسه بالشم ببریدش پیش یه متخصص طیور که دیگه انقدر درد نکشه . ناراحت
niloofar20
niloofar20
کاربر باسابقه لاک پشتی
کاربر باسابقه لاک پشتی

پست من طرف spider 7/6/2010, 13:46

ان شا الله زودتر خوب شه دعا
spider
کاربر خیلی فعال لاک پشتی
کاربر خیلی فعال لاک پشتی

پست من طرف Sahra 7/6/2010, 14:47

امیدوارم خیر عمل خودتون را ببینید
و حال طوطی هم زودتر خوب بشه
Sahra
دوست گفتگوی لاک پشتی
دوست گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف samir 7/6/2010, 15:00

speedy جان

چرا بالش شکسته؟! پیش شما بود شکسته یا پیش فروشنده؟

اگر می تونی ازش عکس بذار تا دکتر کمکت کنه. شاید نیاز به بستنش باشه.
samir
samir
همکار گفتگوی لاک پشتی
همکار گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف speedy 7/7/2010, 04:17

ممنون از همه ی دوستان...

بالش حدود 9 ماهی میشه که اینجوری شده. نمیدونم شکسته یا در رفته ولی احتمال میدم شکسته.
با دعا و گذشت زمان هم امکان نداره خوب بشه. باید یه دکتر حرفه ای ببینتش و نظر بده.
با دکتر معماریان هم صحبت کردم ولی گفتن باید از بالش عکس رادیوگرافی بگیرم و نشون بدم. تو شهری که من هستم دامپزشک خوب نیست و اصلا تو این زمینه ها تخصصی ندارن. عکس رادیوگرافی هم جایی نیست که از بالش بتونم بگیرم. در ضمن بالش رو که نمیشه باز کرد و عکس گرفت. اونوقت از درد می میره.
فکر کنم تنها راهش سوختن و ساخته.
speedy
speedy
همکار گفتگوی لاک پشتی
همکار گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف samir 7/7/2010, 04:27

speedy عزیز

کاش این روزها که تعطیل بود می آوردیش تهران. راه دوره ولی به یک بار آوردنش برای یک عمر می ارزه.

دکتر که همیشه در دسترسه باهاش هماهنگ کن همین تعطیلی ها بیار. بذار پیش دکتر تا درمان بشه.

به نظر من این کار را باید بکنی هم خودت عذاب کشیدنش را نمی بینی و هم اون عذاب نخواهد کشید.

هر کمکی هم بخواهی همه بچه ها کمکت خواهند کرد. یکیش خود من.
samir
samir
همکار گفتگوی لاک پشتی
همکار گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف speedy 7/7/2010, 04:34

ممنون سمیر عزیز. شما محبت و مهربونی خودتون رو یه بار با تهیه ی غذای لاکپشت ثابت کردین و واقعا بهم لطف کردین رز

من تو تهران اصلا جایی رو نمیشناسم و حتی خیابونای اونجا رو نمیشناسم چه برسه به این که بخوام طوطی بیچاره رو هم با هزار بدبختی بیارم اونجا و هر دو باهم گم شیم ناراحت

خیلی دوست داشتم که بیارمش پیش آقای دکتر و خوب شه ولی یه سری مشکلات علاوه بر همین نشناختن تهران هست که نگرانم میکنه.
speedy
speedy
همکار گفتگوی لاک پشتی
همکار گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف niloofar20 7/7/2010, 04:40

speedy عزیز تهران خوشبختانه همه جاش تابلو داره. اگرم نه چاره اش یه آژانسه. ولی میارزه به اینکه طوطی خوشگلتون دیگه زجر نکشه. لبخند
niloofar20
niloofar20
کاربر باسابقه لاک پشتی
کاربر باسابقه لاک پشتی

پست من طرف samir 7/7/2010, 06:04

خیلی دوست داشتم که بیارمش پیش آقای دکتر و خوب شه ولی یه سری مشکلات علاوه بر همین نشناختن تهران هست که نگرانم میکنه.

اسپیدی عزیز

شما تا تهران را بیار، با هم هماهنگ می کنیم من ماشین میارم ترمینال و هر جا خواستی می رسونمت. اصلا جابجایی شما با من. با همسرتون هم تشریف بیارید من دعوتتون می کنم که جاهای دیدنی را هم ببینیم.
اگر وقت هم ندارید فکر کنم تا 10 و 11 برسید تهران، نهایتا 3 و 4 ساعت پیش دکتر کار دارید و تا شب برمی گردید شهرتون.

گناه داره طوطی عذاب بکشه.

حداقل اینجوری احساس مفید بودن هم می کنم. برای من که کمک به بچه های فروم لذت بخشه.

پس منتظریم ها، لطفا با دکتر هماهنگ کن همین تعطیلات بیار. دکتر قراره هفته دیگه بره عراق.
samir
samir
همکار گفتگوی لاک پشتی
همکار گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف speedy 7/8/2010, 12:39

ممنون به خاطر پیشنهاد بزرگوارانتون ولی به خاطر مسائلی فعلا این امر میسر نیست. شما همه جوره محبت و بزرگواریتون رو به من و اکثر دوستان ثابت کردین و واقعا ازتون به خاطر همه چی ممنونم رز
بعد از رفتن شما نمیدونم واقعا کسی میتونه جای شما رو در این فروم پر کنه یا نه...
speedy
speedy
همکار گفتگوی لاک پشتی
همکار گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف samir 7/8/2010, 12:57

اسپیدی عزیز

ممنون بخاطر لطفت. همه بچه های فرم یکی از یکی مهربانترند.

پس هر زمان تونستید که بیارید تهران و با دکتر هماهنگ کردید، من همه جوره در خدمتم. فکر کنم بهترین کار همینه که طوطی را بیارید پیش دکتر و چند وقتی پیش ایشون باشه تا درمان بشه. شاید مشکلات دیگرش هم درمان بشه.

چون من معتقدم واقعا دست دکتر شفاست. می تونید در مورد طوطی این رو امتحان کنید.
samir
samir
همکار گفتگوی لاک پشتی
همکار گفتگوی لاک پشتی

صفحه 3 از 3 الصفحة السابقة  1, 2, 3

بازگشت به بالاي صفحه

- مواضيع مماثلة