گفتگوی لاک پشتی
هل تريد التفاعل مع هذه المساهمة؟ كل ما عليك هو إنشاء حساب جديد ببضع خطوات أو تسجيل الدخول للمتابعة.

بلوغ و بارداری لاک پشت گوش قرمز

+7
majid alavi
Foad
Dr. Iman Memarian
Paris
mahsa
لاکی
N@zanin
11 مشترك

صفحه 1 از 2 1, 2  الصفحة التالية

بلوغ و بارداری لاک پشت گوش قرمز Empty بلوغ و بارداری لاک پشت گوش قرمز

پست من طرف N@zanin 8/14/2009, 10:34

دوستان من در این تاپیک میخوام مطالبی که تو سایت های انگلیسی در مورد جفت گیری لاکی ها می خونم ترجمه کنم. این تاپیک جهت اطلاع رسانی و شناختن بیشتر لاک پشت هایی هست که نگهداری میکنیم.
البته جفت گیری ممکنه در صورت انجام نادرستش و فراهم نکردن شرایط درست خطرناک باشه و حتی منجر به مرگ باشه. و اون طور که آقای دکتر معماریان گفتند این جانور برای اکوسیستم ایران (در صورت آزادسازی) بسیار خطرناک است بخصوص برای لاکپشتهای کنار برکه ای بومی ایران
https://lakposhtha.forumfa.net/forum-f17/topic-t144.htm
N@zanin
N@zanin
کاربر خوب لاک پشتی
کاربر خوب لاک پشتی

بازگشت به بالاي صفحه اذهب الى الأسفل

بلوغ و بارداری لاک پشت گوش قرمز Empty رد: بلوغ و بارداری لاک پشت گوش قرمز

پست من طرف N@zanin 8/14/2009, 10:35

لاک پشت های گوش قرمز تقریبا در سن 5 سالگی به اندازه ای که بتوانند جفت گیری کنند بالغ میشوند و در این سن معمولا لاک لاکپشت ماده حدودا 15 سانتی متر هست.
رقص جفت گیری این گونه معمولا بسار ماهرانه و جالب است . لاک پشت نر به سمت لاک پشت ماده شنا میکند و با چنگال های بلند دستانش صورت لاک پشت ماده را نوازش میکند. ممکن است که به دور لاک پشت ماده شنا کند و حتی ممکن است که با چنگال هایش به لاک ماده ضربه بزند ( به نظر میاید که پاهای جلوییش در حال لرزیدن است) اگر لاکپشت ماده آماده باششد او را می پذیرد وگرنه ممکن است که جنگی در بین آنها رخ دهد. اگر بعد از 45 دقیقه ماده به رقص لاک پشت نر جواب مثبت نداد، ماده را از تانک خارج کنید و بعد از دو،سه روز دوباره امتحان کنید. خود عمل جفت گیری حدود 15 دقیقه طول میکشد.
این یه کلیپ بسیار زیبا و جالب رقص جفتگیری لاک پشت ها در یوتیوپ هست:
https://www.youtube.com/watch?v=I47YXmNCRhM
N@zanin
N@zanin
کاربر خوب لاک پشتی
کاربر خوب لاک پشتی

پست من طرف N@zanin 8/14/2009, 11:01

از یک تانک 30 گالنی ( هر گالن معادل 75 /3 لیتر است) استفاده کنید. آب را گرم ولی کم عمق نگه دارید ، عمقی حدود 5 اینچ ( هر اینچ معادل 54/2 سانتی متر است ) زیرا هنگام جفتگیری نر تمرکز زیادی دارد و ممکن است فراموش کند که ماده احتیاج به تنفس دارد.

توصیه میشود که هنگام بارداری ماده را از نر جدا کنید تا راحت تر باشد. اکیدا به ماده دست نزنید یا جا به جا نکنید مگر در مواقع ضروری. آب را کاملا تمیز نگه دارید و فضای کافی برای ماده فراهم کنید. سیستم گرما( هالوژن) اهمیت زیادی دارد چون ماده مدت زیادی را به آفتاب گرفتن و گرم کردن خود و تخم های درون شکمش سپری میکند. ممکن است شما متوجه تفاوت محسوسی در اشتهای لاک پشت ماده بشوید و او از خوردن امتناع کند. این موضوع امری طبییعی است ولی به دادن غذاهای مختلف به او ادامه دهید و از غذاهای مختلفی استفاده کنید ممکن است که لاکپشت ماده تمایل به خوردن یک نوع خاص از غذا نداشته باشد.
برای تخم گذاری لاک پشت ماده یک تانک 20 گالنی ( هر گالن معادل 75 /3 لیتر است) با حدود 4 اینچ ( هر اینچ معادل 54/2 سانتی متر است ) خاک مرغوب گلدان تهیه کنید.

میانگین دوران بارداری در لاکپشت گوش قرمز خزنده حدودا 2 ما ه است، اما اگر ماده مکان مناسبی برای تخم گذاری پیدا نکند ممکن است که تخم ها را در شکم خود نگه دارد. در 2 هفته آخر بارداری شما متوجه میشوید که لاک پشت ماده وقت بیشتری را در خشکی به بوییدن و حفر کردن زمین برای پیدا کردن مکان مناسب تخم گذاری سپری میکند. در این زمان شما باید ماده را در تانک مخصوص تخمگذاری که درست کرده اید قرار دهید. سعی کنید که تا آنجا که ممکن است او را نگاه کنید تا بدانید که تخم ها را دقیقا کجا میگذارد. لاک پشت ماده گوش قرمز ممکن است بین 2 تا 20 تخم بگذارد.
N@zanin
N@zanin
کاربر خوب لاک پشتی
کاربر خوب لاک پشتی

پست من طرف لاکی 8/14/2009, 11:54

با سلام

دوستان اگر لاکپشتهای شما بخواهند جفتگیری کنند شما نیاز به جایگاهی بسیار متفاوت دارید و در غیر اینصورت این امر برای لاکپشت ماده می تواند خطرناک باشد. نکته دیگر آنکه در مورد گوش قرمزها به هیچ عنوان این کار را توصیه نمی کنم چون تکثیر آنها کار درستی نیست.

با تشکر

اين هم نوشته دكتر معماريانه فكر كنم خسته بوديد بالا را اشتباه نوشتيد براي گوش قرمزا توصيه نميشه نه بركه اي اروپايي
لاکی
لاکی
دوست گفتگوی لاک پشتی
دوست گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف N@zanin 8/14/2009, 11:57

بعضی از پرورش دهندگان ترجیح میدهند که تخم ها را همانجا که هستند رها کنند.نقطه مثبت این کار این است که دیگر مجبور به دست زدن به تخم ها نیستید زیرا جا به جا کردن تخم ها ممکن است بعضی از آنها را خراب کند. و نقطه منفی رها کردن تخم ها در همان محل خود این است که مراقبت از تخم ها مشکل میشود و بعضی از تخم ها ممکن است خراب شوند یا قارچ بزنند و به بقیه تخم ها هم سرایت کند و یا ممکن است که بعضی از لاکپشت های تازه از تخم بیرون آمده نتوانند از زیر خاک بیرون بیایند.

اگر تصمیم به جابه جاکردن تخم ها دارید باید جعبه مخصوصی برای این کار فراهم کنید. میتوانید از یک جعبه پلاستیکی استفاده کنید. جعبه های پلاستیکی خوب هستند زیرا به راحتی تمیز میشون و رطوبت را در خود نگه میدارند. تعدادی سوراخ در درپوش جعبه برای تهویه هوا ایجاد کنید. و یک بستر 2 اینچی ( هر اینچ معادل 54/2 سانتی متر است) ار خاک در کف جعبه تهیه کنید. از خاک دانه درشت تری استفاده کنید. خاک را به صورت مساوی مرطوب کنید و مراقب باشید که خاک را خیس! نکنید و فقط مرطوب کنید.

جا به جا کردن تخم ها باید با دقت بسیار زیادی انجام شود. خاک را با دقت بسیاری با ظرافت با انگشتان خود در انداره های کوچک حفر کنید و سعی کنید که تخم ها را با سر انگشتان خود حس کنید. وقتی تخمی را پیدا کردید قبل از خارج کردن آن به وسیله یک ماژیک بالای تخم را علامت بزنید. این کار هامیت زیادی دارد زیرا شما باید تخم ها به همان صورتی که ماده آنها را گذاشته در محل جدید خود قرار دهید. وقتی همه تخم ها را در جعبه قرار دادید جعبه را در محل مناسبی قرار دهید. تخم ها را بعد از چند روز چک کنید و این کار را فقط با کنار زدن لایه خاک انجام دهید. مطلقا تخم ها را جا به جا نکنید. به دنبال تخمهای فاسد بگردید و اگر پیدا کردید به سرعت آنها را دور بیاندازید. اگر دیدید که تخمی قارچ زده است میتوانید از یک محلول 50/50 آب و محلول ضد عفونی دهان شویه استفاده کنید و با یک قلم موی نقاشی به آرامی بر روی تخم بمالید.

بعد از 80 تا 85 روز بعد از تخم گذاری باید با دقت بیشتر مواظب تخم ها باشید. زیرا زمان بیرئن آمدن از تخم ها فرا رسیده است. هنگامی که لحظه بیرون آمدن از تخم فرا برسد نوزادان لاک پشت پوسته تخم را با چیزی که دندان تخم ( egg tooth) نامیده میشود میشکنند. این عضو بعد ار یک ساعت به خودی خود می افتد و رشد نمیکند. اگر نوزادان احساس امنیت نکنند درون تخم باقی میمانند. سعی نکنید خودتان آنها را بیرون آورید تا زمانی که خودشان از تخم بیرون بیایند. (گاهی تا روز بعد هم بیرون نمی آیند) وقتی از تخم بیرون بیاین شما متوجه کیسه کوچکی در زیر شکم آنها میشوید. این همان کیسه زرده است که دورتا دور جنین قرار میگیرد و جنین در زمان تکاملش در تخم از آن تغذیه میکند. هرگز سعی نکنید که این کیسه را از نوزاد جدا کنید زیرا این کار ممکن است منجر به مرگ نوزاد شود. بهتر است سعی کنید تا خد به خود بیافتد. وقتل این کیسه از نوزاد جدا میشود شما متوجه ترکی در لاک زیرین لاکپشت میشوید. این ترک نیز به خودی خود از بین میرود و لازم نیست که شما برای درمانش اقدام کنید.
N@zanin
N@zanin
کاربر خوب لاک پشتی
کاربر خوب لاک پشتی

پست من طرف N@zanin 8/14/2009, 12:08

آقای لاکی من با کسی دعوا ندارم، برای دوستان علاقه مند تاپیک ایجاد کردم! من عین صحبت آقای دکتر رو در همون فروم که آدرسش رو بالا در اولین تاپیک دادم کپی کردم. منظورشون اینه که لاک پشت گوش قرمز میتونه برای اکوسیستم ایران به خصوص لاک پشت برکه ای ایران خطرناک باشه.

قبلا هم در تاپیک https://lakposhtha.forumfa.net/forum-f20/topic-t749.htm خدمت شما عرض کردم که این کار باید طبق اصول انجام بشود تا خطری نداشته باشد و می تونیم از تعداد تخم ها کم کنیم و حتی به 2 یا 3 عدد برسونیم که قادر به نگهداری باشیم و خطری متوجه اکوسیستم نشود.
من آدرس فروم مطالب دکتر رو بالا دادم که دوستان مطالعه کنند. اگر آقای دکتر زحمت بکشند و خطرات رو همینجا هم بگند من خیلی ممنون میشم، چون بعضی از دوستان ممکنه حوصله رفتن به هر دو فروم رو نداشته باشند و من میخوام که همه متوجه محاسن و معایب جفت گیری باشند.
در ضمن من تاکیدی روی جفت گیری ندارم و به کسی هم توصیه نمیکنم. حیفه که بلاگ و فروم به این خوبی یک مبحث مهم رو کم داشته باشه و به قول آقای محمد فر نباید منتظر باشیم که همه چیز آماده باشد و خودمون هم باید کمک کنیم.

اين مطلب آخرين بار توسط N@zanin در 8/14/2009, 12:36 ، و در مجموع 1 بار ويرايش شده است.
N@zanin
N@zanin
کاربر خوب لاک پشتی
کاربر خوب لاک پشتی

پست من طرف N@zanin 8/14/2009, 12:29

هر دوازده نوزاد را در یک تانک 20 گالنی ( هر گالن معادل 75 /3 لیتر است) بگذارید. برای آنها یک خشکی مناسب و آب کم عمق فراهم کنید. نوزادان تازه متولد شده باید هنر شنا کردن و زیر آب ماندن به مدت طولانی را تمرین کنند. تصور نکنید که میتوانند در آب بدون خشکی دوام بیاورند زیرا نوزادان گوش قرمز حقیقتا بدون خشکی مناسب غرق میشوند.

هنگامی که آنها را در تانک مناسب مستقر کردید به آنها غذا دهید. این اهمیت زیادی دارد که آنها را ترغیب به خوردن کنید. به یک یک آنها کلیه غذاهای مجاز و مناسب در رژیم غذایی گوش قرمز را بدهید تا بلاخره راغب به خوردن غذا شوند.

توجه: شاید مجبور شوید که کلیه غذا ها را ریز ریز کنید تا نوزادان قادر به خوردن آنها باشند.
درست مثل لاکپشت های بالغ نوزادان هم احتیاج به نور فلورسنت دارند زیرا این موضوع به سخت شدن لاک آنها کمک میکند پس فراموش نکنید که برای تانک آنها چراغ فلور سنت تهیه کنید. آّب را کاملا تمیز نگه دارید زیرا نوزادان گوش قرمز بیشتر مستعدعفونتهای چشمی هستند.عفونتهای چشمی میتواند منجر به مرگ آنها شود یا آنها را برای همیشه کور کند.
N@zanin
N@zanin
کاربر خوب لاک پشتی
کاربر خوب لاک پشتی

پست من طرف N@zanin 8/14/2009, 12:35

منبع این مطالب سایت http://reslider.free.fr/backup/breeding.html هست. بعدا جزییات بیشتر رو از سایت های دیگه میگم. اگه کسی سوالی داره بگه تا من در موردش مطلب پیدا کنم.

بلوغ و بارداری لاک پشت گوش قرمز Livre7
N@zanin
N@zanin
کاربر خوب لاک پشتی
کاربر خوب لاک پشتی

پست من طرف لاکی 8/14/2009, 13:16

نازنين خانم من تسليم شدم و چيز هايي كه اينجا نوشتم سوال بود ولي ميشه راجع بركه اي هم بگردين شايد چيزي پيدا شد
لاکی
لاکی
دوست گفتگوی لاک پشتی
دوست گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف N@zanin 8/14/2009, 14:39

چشم لاکی جان برکه ای رو هم می گردم هر چند فکر کنم خیلی مطلب کم باشه چون بومی ایرانه و احتمالا سایت های خارجی در موردش ننوشتن. اول تصمیم دارم گوش قرمز رو تموم کنم بعد برسم به انواع دیگه.
N@zanin
N@zanin
کاربر خوب لاک پشتی
کاربر خوب لاک پشتی

پست من طرف mahsa 8/15/2009, 03:46

واقعا خسته نباشی نازنین جون.چقدر اولین نگاه اون لاکپشت به دنیای بیرون قشنگه عشق :>:d<: :;;>:
mahsa
mahsa
همکار گفتگوی لاک پشتی
همکار گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف Paris 8/15/2009, 05:13

ممنون مطالب جالبي بود

در ضمن Youtube به خاطر اين كلمه ف ي *** نيست خيلي وقت اين سايت ف ي *** هست
Paris
Paris
دوست گفتگوی لاک پشتی
دوست گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف N@zanin 8/15/2009, 09:57

اره مهسا واقعا همینطوره. لذن خیلی زیادی داره که یه لاک پشت رو از تخم پرورش بده و بزرگ کنی، من که خیلی دوست دارم.

محمد علی اون کلیپ واقعا برای من جالب بود، واقعا به نظر میاد که لاک پشت نر داره ماده رو نوازش می کنه. آدم متوجه می شه که محبت فقط مال انسانها نیست. فقط حیف که به خاطر فیلتر بودن بعضی از دوستان نمی تونن ببینن.
N@zanin
N@zanin
کاربر خوب لاک پشتی
کاربر خوب لاک پشتی

پست من طرف Paris 8/15/2009, 10:02

آره منم ديدم خيلي زيبا بود ممنون

Youtube ف ي *** شكن خاص ميخواد اگه پيدا كردم ميذارم بقيه هم ببينن

لاک پشت سبز
Paris
Paris
دوست گفتگوی لاک پشتی
دوست گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف mahsa 8/16/2009, 03:37

حتما بذار منم دوست دارم ببینم
mahsa
mahsa
همکار گفتگوی لاک پشتی
همکار گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف N@zanin 8/16/2009, 10:19

خواب زمستانی قبل از جفت گیری و تخم گذاری برای لاک پشت گوش قرمز

با این که خیلی از افراد معتقد هستند که برای تخم گذاری احتیاجی به خواب زمستانی نیست، کارشناسان میگویند که معمولا بعد از خواب زمستانی نتایج بهتری برای تخم گذاری گرفته میشود. اگر لاک پشت شما نوزاد یا خیلی جوان است یا علایم سو تغذیه در آن دیده میشود انجام خواب زمستانی توصیه نمی شود.

اولین کار برای انجام خواب زمستانی آماذه سازی لاک پشت است. دوره های روزانه نور را کمتر کنید تا لاکپشت شما متوجه شود که وقت خواب زمستانی است. دستگاه گوارشی لاک پشت باید کاملا تخلیه شود وگرنه اضافه غدا در دستگاه گوارش موجب تخریب و پارگی دستگاه گوارش در دوران خواب و مرگ لاک پشت شما میشود. برای تخلیه دستگاه گوارش فقط کافیست که برای یک دوره 10 روزه به او غذا ندهید. در سه روز آخر لاک پشت را در آب گرم غوطه ور کنید. این کار به لاکپشت کمک میکند تا دستگاه گوارش خود را تخلیه کند.

سپس لاک پشت را در جایگاه زمستانی اس قرار دهید. جایگاه زمستانی لاک پشت را از یک لایه ضخیم از مخلوطی از خاک گلدان و خزه خشک و کاه درست کنید تا لاکپشت بتواند خودش را به راحتی مخفی کنید. دمای هوا را کم کم پایین بیاورید تا به 50 یا 55 درجه فارنهایت یا 10 الی 13 درجه سلسیوس برسد. دمای هوا را از این مفدار پایین تر نیاورید.

بعد از تمام شدن دوره خواب زمستانی لاک پشت دمای هوا را دوباره طی یک یا 2 روز کم کم بالا ببری و لاک پشت را به محل سکونت سابقش باز گردانید. بعد از سرحال شدن دوباره لاکپشت شروع به غذا دادن لاکپشت به مقدار زیاد کنید تا انرژی ار دست رفته خودشان را دوباره به دست آورند.

منبع
: http://www.geocities.com/theslidersmarsh/breeding.html
N@zanin
N@zanin
کاربر خوب لاک پشتی
کاربر خوب لاک پشتی

پست من طرف Dr. Iman Memarian 8/16/2009, 17:01

با تشکر فراوان از شما دوست عزیز برای مطالبی که ارائه دادید. خیلی از مواقع آرزو می کنم حتی یکی از دانشجوهایی که با اونها سر و کار دارم علاقه مند باشند و دنبال پیدا کردن مطالب ولی... ناراحت

مطالب بسیار خوبی است گرچه در بعضی جاها ایرادات کوچکی نیز وجود دارد ولی در مجموع بسیار متشکرم. در مورد مطلب آخری هم که ذکر کردید در حال حاضر اکثر رفرانسهای دامپزشکی خواب زمستانی را تحت هیچ شرایطی برای لاکپشتهای خانگی توصیه نمی کنند و مشکلات متعدد به دنبال آن ذکر شده است، که تجربیات من هم همین امر را نشان می دهد. ولی بعضی از رفرانسهای بایولوژی را هم دیده ام که این کار را توصیه می کنند. در مجموع من این کار ار توصیه نمی کنم.

هر کمک یا راهنمایی از دست من بر می آید در خدمت هستم.

با آرزوی موفقیت
Dr. Iman Memarian
Dr. Iman Memarian
دامپزشک گفتگوی لاک پشتی
دامپزشک گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف Foad 8/17/2009, 06:27

ممنون خانم نازنین از نوشته های خوبتون. فکر می کنین بتوانین در بخش لاک پشتهای زمینی هم اطلاعاتی در مورد جفتگیری و تخم گذاری این نوع از لاک پشت ها قرار دهید ؟
Foad
Foad
حامی حیوانات لاک پشتی
حامی حیوانات لاک پشتی

پست من طرف N@zanin 8/17/2009, 13:07

خیلی ممنون آقای دکتر، چون من فقط ترجمه میکنم و نمی دونم که نویسنده واقعا آگاه بوده یا نه حتما احتیاج هست که کسی مثل شما صحت مطالب رو تایید یا نکذیب کنه.

من برام فرقی نمیکنه آقای محمد فر، مشکل کار فقط تایپ فارسیه که واقعا برام سخت و وقت گیره. هر وقت که وقت کنم می خوام یه تیکه ترجمه کنم.ولی چون خودم گوش قرمز دارم مطلب در مورد گوش قرمز برام جالب تره. یکم پیش برم حتما سراغ زمینی هم میرم.
N@zanin
N@zanin
کاربر خوب لاک پشتی
کاربر خوب لاک پشتی

پست من طرف majid alavi 8/24/2009, 18:26

سلام.من تازه عضو این مجموعه شدم. 6 عدد از این لاک پشت ها رو خریدم.از فروشنده پرسیدم گفت اینا رو از مالزی میاره و همه عقیم هستن و تحت هیچ شرایطی نمیشه اینارو جفت کرد .آیا این مطلب راسته؟ یعنی تو ایران نر و ماده این لاکپشت ها وجود نداره؟ لطفا اگه میشه یکی منو راهنمایی کنه ممنون میشم.
majid alavi
کاربر تازه وارد لاک پشتی
کاربر تازه وارد لاک پشتی

پست من طرف Alireza 8/24/2009, 20:15

امکان نداره!! فروشنده ها اینو میگن که شما نگرانی نداشته باشین! والا تشخیص دادن نر و ماده تو اینا غیرممکنه تا بزرگ بشن، بعد چه جوری عقیمش کردن؟!!!
Alireza
Alireza
مدیر گفتگوی لاک پشتی
مدیر گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف لاکی 8/25/2009, 02:44

جفتگيري تا زمان معلوم شدن جنسيت ان هم در بزرگ شدن صورت نميگيره معمولا 5 سالگي بالغ ميشوند
لاکی
لاکی
دوست گفتگوی لاک پشتی
دوست گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف mahsa 8/25/2009, 07:45

مطمئنا اگر شما میگفتین که دوست دارین جفتگیری کنن فروشنده میگفت خیالتون راحت سال دیگه تخم میذارن
mahsa
mahsa
همکار گفتگوی لاک پشتی
همکار گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف majid alavi 8/26/2009, 21:01

علی رضا.مهسا.لاکی سلام.خیلی ممنون جواب منو دادین.
تا حالا کسی از بچه های این سایت تونسته از اینها بچه بگیرد؟ اخه این فروشنده انقدر جدی می گفت که من واقعا باور کردم. حتی میگفت اینا رو تعداد خیلی زیاد تو بسته های بزرگ میزارن وارد ایران می کنن. یه شرکت خیلی بزرگه که اینارو پرورش میده .و بعد میگفت که خودش اونجا رفته و کلی دی وی دی و کتاب آموزشی برای پرورش اینا خریده اما میگفت نمیشه پرورش داد.چون مثلا طی چند سری متوالی فقط نر ها رو وارد میکنن و ماده ها رو به یه کشور دیگه میفرستن تا جفت نشه توشون پیدا کرد و اونایی هم که نر و ماده میفرستن میگفت عقیم میکنن. علی رضا جان با این همه پیشرفت تکنولژی راحت میشه جنسیت اینا رو تشخیص داد.البته من نمیتونم.من خودم چند ماه پیش طی سفر تفریحی رفته بودم چین .تو یه باغ وحش چند گربه و جوجه و اردک با هم بودن و بازی میکردن حتی بیش از حد گربه رو گرسنه نگه داشته بودن اما ژن گربه رو دستکاری کرده بودن تحت هیچ شرایطی گربه به جوجه ها حمله نمیکرد و مثل یه هم نوع میدید اینارو.اگه تونستم فیلمی که گرفتم رو برات میفرستم ببینی.حالا با این همه پیشرفت که ژن گربه رو دستکاری میکنن حتما میشه بلاهای زیادی سر این لاکپشتا آورد.نه؟
majid alavi
کاربر تازه وارد لاک پشتی
کاربر تازه وارد لاک پشتی

پست من طرف N@zanin 8/27/2009, 02:43

نه مجید جان، ژن گربه رو دستکاری نکردند. حتی تو حیاط خونه ما هم سگ با گربه بازی میکنه و هیچ مشکلی با هم ندارند، ما هم ژنشون رو دستکاری نکردیم! همزیستی باعث میشه که حیوانات با هم خو بگیرند. من نمیدونم این آقای فروشنده چرا انقدر قضیه رو جدی گرفته بوده، ولی پیدا کردن لاکپشت گوش قرمز نر و ماده اصلا سخت نیست. برای جفت گیری همون جور که من بالا توضیح دادم خیلی شرایط سختی میخواد و مطمئنا خرج زیادی هم رو دست صاحبش میزاره.خیلی از بچه ها به خاطر خطر و شرایط سختی که جفت گیری داره اصلا دوست ندارند این کارو بکنند چون جان خود لاک پشت مطمئنا مهم تره .اگه شرایط کاملا مهیا نباشه احتمال مرگ لاک پشتتون خیلی زیاد هست چون لاکپشت تا احساس امنیت نکنه و جایگاه مناسب نداشته باشه اقدام به تخم ریزی نمیکنه، تخم ها در شکمش میمونند و لاک پشت میمیره .پس توصیه میکنم که اگه حوصله رسیدگی ندارید اصلا فکرش رو هم نکنید. در ضمن لاک پشت های شما نوزاد هستند، فکر کنم اول باید 4،5 سال صبر کنید و بعد به فکر جفت گیری باشید.
N@zanin
N@zanin
کاربر خوب لاک پشتی
کاربر خوب لاک پشتی

صفحه 1 از 2 1, 2  الصفحة التالية

بازگشت به بالاي صفحه

- مواضيع مماثلة