گفتگوی لاک پشتی
هل تريد التفاعل مع هذه المساهمة؟ كل ما عليك هو إنشاء حساب جديد ببضع خطوات أو تسجيل الدخول للمتابعة.

یک چشم لاکپشت من بسته شده یا یه پرده ژله ای روشو گرفته

+12
Foad
libra
mandana
Dr. Iman Memarian
turtle_lover
ارجنانی
Koosha_Raisi
speedy
Ali
apb
MiladicA
pouya1367
16 مشترك

صفحه 2 از 2 الصفحة السابقة  1, 2

یک چشم لاکپشت من بسته شده یا یه پرده ژله ای روشو گرفته - صفحة 2 Empty رد: یک چشم لاکپشت من بسته شده یا یه پرده ژله ای روشو گرفته

پست من طرف لاکی 5/10/2009, 10:30

امکان عکس گذاری براتون هست نوع لاکی تون چیه دمای اب وخشکی چنده ممنون
لاکی
لاکی
دوست گفتگوی لاک پشتی
دوست گفتگوی لاک پشتی

بازگشت به بالاي صفحه اذهب الى الأسفل

یک چشم لاکپشت من بسته شده یا یه پرده ژله ای روشو گرفته - صفحة 2 Empty رد: یک چشم لاکپشت من بسته شده یا یه پرده ژله ای روشو گرفته

پست من طرف arezoo_archi 5/11/2009, 03:05

ممنونم به خاطر توجهتون
نمی دونم اینجا چطور عکس بذارم اگر راهنماییم کنید ممنون می شم
راجع به نوعشون ، نوع گوش قرمز زیر یک سال هستند. دمای اب 28 درجه و دمای خشکی رو هم نمی دونم خشکی من زیاد جدی نیست راستش . یک یونولیت روی ابه که هر چند روز یکبار چراغ مطالعه رو روش روشن می کننم
در ضمن من دیشب به چشمش پماد چشمی ویتامین آ زدم و امروز صبح هم. هنوز تغییری نکرده . گاهی دنبال تک ماهی گوپیی که داخل خونشون انداختم می کنه اما زیاد نه. رفتار های خاصی هم از خودش بروز می ده می ره روی پشت اون یکی لاک پشتم کنار بخاری می چسبه واسم سواله که چرا اونی هم که سالمه می ره کنار بخاری می چسبه؟ و دیگه اینکه این لاک پشت بیمار من از خشکی استقبال می کنه و در خلوت اتاق می یاد روی یونولیت و زیر چراغ مطالعه.
بازم ممنون به خاطر توجهتون
arezoo_archi
کاربر تازه وارد لاک پشتی
کاربر تازه وارد لاک پشتی

پست من طرف arezoo_archi 5/11/2009, 03:11

ای وای فهمیدم! من آب رو 24 ساعت می ذارم اما گویا 48 ساعت باید بمونه! شاید علتش این باشه! در ضمن من وقتی چشمش رو می مالم کاملا همراهی می کنه و اصلا درد نداره حتی شاید اینطور برداشت می شه که خوشش می یاد . شاید خارش داره. نمی دونم
arezoo_archi
کاربر تازه وارد لاک پشتی
کاربر تازه وارد لاک پشتی

پست من طرف حنیف 5/11/2009, 04:24

با سلام، لاکی من دچار بیماری چشم شده بود که خوشبختانه با مراقبت 40 روزه تونستم درمانش کنم. در پروسه درمان علاوه بر راهنماییهای وبلاگ مانند استفاده از آب بدون کلر، استفاده از پمادهای استریل چشمی و استفاده از پودر ویتامین آ در آب از درمان جدید "حل کردن کمی نمک به اضافه یک قاشق چایخوری سرکه قرمز" نیز استفاده کردم. این درمان یک روش طب سنتیه که در مورد لاکی من جواب داد. از چند تا از دوستانی که فقط از پماد و قرص استفاده کردم شنیدم که درمانشون جواب نداده شاید این درمان با نمک و سرکه بتونه کمک کنه.
با توجه به اینکه لاکی طی این مدت نمی تونست ببینه و در نتیجه غذا نمی خورد کمی هم قند توی آبش می ریختم تا تغذیه اش کنه. در ضمن دما رو هم بالا برده و آبش رو هم خیلی کم کردم تا محیط خیلی مرطوب نباشه.
امیدوارم این تجربه به لاکی های شما هم که چشمان بسیار حساسی دارند کمک کنه.
حنیف
کاربر تازه وارد لاک پشتی
کاربر تازه وارد لاک پشتی

پست من طرف Dr. Iman Memarian 5/11/2009, 04:26

با سلام

با عرض پوزش من می دانم که شما این اطلاعات را با قصد خوب و برای کمک قرار دادید ولی باید به چند نکته اشاره کنم.

1. استفاده از پودر هر ویتامینی در آب غیر علمی و ناکارآمد و حتی مشکلزا است.
2. استفاده از سرکه و قند در آب اشتباه بوده می تواند مشکلزا باشد.
3. مشکلات چشمی می تواند دلایل مختلفی داشته باشد که تشخیص آن به عهده دامپزشک بوده و درمانهای آنها متفاوت است، پس توصیه راه درمانی برای کلیه مشکلات چشمی کاملا اشتباه است.
4. مشکل چشم لاکپشت شما مطمئن باشید که با این کارهای اشتباهی که ذکر کردم رفع نشده و کارهای درست دیگری از جمله کاهش کلر آب و غیره... کمک کننده بوده و در ضمن این در تمامی موارد صادق نیست.

با تشکر از شما

دکتر معماریان
Dr. Iman Memarian
Dr. Iman Memarian
دامپزشک گفتگوی لاک پشتی
دامپزشک گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف لاکی 5/11/2009, 09:39

خوب احتمال چسبیدن لاکی ها به بخاری به پایینی دمای خشکی ربط داره
لاکی
لاکی
دوست گفتگوی لاک پشتی
دوست گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف arezoo_archi 5/11/2009, 13:37

سلام دوستان
به هر حال ممنوننم از اینکه وقت گذاشتید و به فکر بودید
من همچنان با درمان پماد چشمی باهاش سرو کله می زنم
اگر نیاز هست که ببرمش دامپزشک بگید نمی خوام دیر بشه اما گویا چاره دامپزشک نیست یک رشته دیگه که مخصوص دوزیستان هست باید مراجعه کنم لطفا من رو راهنمایی کنید
arezoo_archi
کاربر تازه وارد لاک پشتی
کاربر تازه وارد لاک پشتی

پست من طرف Dr. Iman Memarian 5/11/2009, 17:00

با سلام

من توصیه می کنم حتما به دامپزشک مراجعه کنید. گرچه استفاده ار پماد ویتامین چشمی مشکلی ایجاد نمی کند ولی امکان دارد مشکل چیز دیگری باشد و درمان متفاوت.

با تشکر

دکتر معماریان
Dr. Iman Memarian
Dr. Iman Memarian
دامپزشک گفتگوی لاک پشتی
دامپزشک گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف arezoo_archi 5/12/2009, 07:01

ممنونم جناب دکتر
arezoo_archi
کاربر تازه وارد لاک پشتی
کاربر تازه وارد لاک پشتی

پست من طرف mahsa69 5/24/2009, 12:45

لاک پشت من هم انگار مشکل چشم داره فقط از یک چشمش استفاده میکنه وسرش هم کج میگیره
مدام هم دنبال دم خودش می گرده نمیدونم مشکلش چیه لبخند
mahsa69
کاربر تازه وارد لاک پشتی
کاربر تازه وارد لاک پشتی

پست من طرف apb 5/24/2009, 14:21

ممکنه عفونت تنقسی باشه ، ببریدش دامپزشک.
apb
apb
کاربر باتجربه لاک پشتی
کاربر باتجربه لاک پشتی

صفحه 2 از 2 الصفحة السابقة  1, 2

بازگشت به بالاي صفحه

- مواضيع مماثلة