2 روزه چشماشو بسته و باز نمیکنه!راهــــنماییم کنید لطفا :((

اذهب الى الأسفل

خبر جدید 2 روزه چشماشو بسته و باز نمیکنه!راهــــنماییم کنید لطفا :((

پست من طرف farshad_hn في 5/14/2012, 03:42

دو سه روزیه لاکیه من چشماشو بسته و غذا هم نمیخوره ! سوال

خیلی نگرانشم !!! D\'oh

avatar
farshad_hn
کاربر تازه وارد لاک پشتی
کاربر تازه وارد لاک پشتی

تشکر : 0

بازگشت به بالاي صفحه اذهب الى الأسفل

خبر جدید رد: 2 روزه چشماشو بسته و باز نمیکنه!راهــــنماییم کنید لطفا :((

پست من طرف ساکورا في 5/14/2012, 06:56

معمولا لاکپشتا دچار این مشکل میشن شما جدیش بگیر وگرنه ممکنه لاکیت کور بشه دلیلشم وضعیت بد نگهداریه معمولا :

شما به اینجا سر بزن : http://www.janjali.com/index.php?topic=1983.0

این بیماری که در بین دارندگان لاک پشتها بسیار مشاهده می شود. این بیماری عامل بسیار پیش پا افتاده و ساده ای دارد که با رعایت این نکته هیچ وقت لاک پشت دچار این بیماری نمی شود. این بیماری در صورت درمان نشدن در طولانی مدت باعث نابینا شدن لاک پشت و از دست رفتن بینایی لاک پشت می شود.


اگر لاک پشت شما به این بیماری مبتلا شد، بلافاصله باید لاک پشت را قرنطینه نمایید. برای آگاهی از شرایط قرنطینه به مبحث قرنطینه کردن لاک پشت بیمار مراجعه نمایید.


اگر یک چشم لاک پشت بسته شده باشد، اغلب این حالت در اثر آسیب دیدن در نتیجه برخورد با لبه قسمت خشکی، یا در اثر پنجه های لاک پشت های دیگر و یا عوامل تیز دیگری در تراریوم می باشد.


چند عامل باعث این بیماری می شوند:
1- آب آلوده به کلر که در آن از ضد کلر استفاده نشده 2- نداشتن فیلترمناسب و قوی برای تمیز نگه داشتن آب 3- سیفون نکردن مرتب آب و کثیف شدن آب ترازیویم

اگر که دو چشم است که بسته شده باید به دنبال مشکلات دیگری بود. انواع جراحات، انواع عفونت ها، ورم گوش، کلر، عفونت های باکتریایی، شرایط بد آب (آب بد کیفیت و جیره غذایی فقیر و ضعیف) همگی می تواند باعث این حالت شوند. همچنین وجود این حالت در چشم می تواند نشانه کمبود ویتامینA، بیماری نرمی لاک (بیماری نرمی لاک) و عفونت تنفسی (بیماری عفونت ریه و آسپیره شدن) باشد. در واقع حساسیت چشم باعث می شود که به سرعت ایرادها و عفونت های دیگر را آشکار سازد.


1- آب آلوده به کلر که در آن از ضد کلر استفاده نشده
مهم ترین علت چشم های باد کرده، بسته یا قرمز شده استفاده از آب حاوی کلر است. در برخی گونه ها غلظت بالای کلر چنین واکنش هایی را به دنبال دارد. گاهی اوقات در این شرایط لاک پشت چشم را بسته، گاهی می مالد و سرش را تکان ناگهانی می دهد. این حالت معمولا چندین ساعت طول می کشد. اگر که این مشکل از کلر باشد، باید از ضد کلر استفاده کنید یا 24 ساعت قبل از قرار دادن آب در تراریوم، آب را در ظرفی بگذارید تا کلر آن از بین برود.
(اصول اولیه نگهداری لاک پشت- استفاده از آب بدون کلر)


2- نداشتن فیلترمناسب و قوی برای تمیز نگه داشتن آب
همچنین این مشکل ممکن است در اثر واکنش لاک پشت شما نسبت به شرایط آب باشد. در این صورت ممکن است که این حالت در اثر ضعف در عملکرد فیلتر شما به وجود آید که در این صورت از فیلتر بزرگ تر یا قوی تری استفاده کنید تا کیفیت آب بهتر شود. تعویض آب برای لاک پشتتان سودمند خواهد بود و کمک خواهد کرد که بفهمید که آیا مشکل از آب بوده یا نه.
( اصول اولیه نگهداری لاک پشت- تهیه فیلتر و سنگ هوا)


کمبود ویتامین A می تواند همین حالات را ایجاد کند. اگر شما از غذاهای ثابتی که حاوی ویتامین ها نیست استفاده می کنید یا مکمل های معدنی و ویتامینی در اختیار لاک پشتتان قرار نمی دهید، این حالت بسیار محتمل خواهد بود. دادن گوشت لخم و یا غذای کامل آماده لاک پشت آب شیرین نیز گاهی می تواند سبب کمبود ویتامین A شده و آن نیز باعث التهاب چشم ها شود.

اگر این حالت به علت عفونت به وجود آمده باشد، بی درنگ توجه نشان داده. به یاد داشته باشید که همه عفونت های چشم، وابسته به خود چشم نیستند. آنها ممکن است که از عفونت های سایر قسمت های بدن باشند و به سادگی خودشان را در چشم ها به صورت ورم و بسته شدن چشم نشان دهند. در این صورت باید برای تشخیص عوامل دیگر در وضعیت لاک پشت را مورد توجه قرار داده و در صورت تشخیص از داروهای مناسب استفاده شود. گاهی اوقات از آنتی بیوتیک ها و گاهی هم از داروهای ضد قارچ ماهی و ... برای درمان عفونت ها قارچ لاک پشت استفاده می شود. البته با توجه به دستور روی دارو و یا با توجه به جثه (وزن لاک پشت) و مقدار تجویز شده دارو، باید آن را مصرف کرد

avatar
ساکورا
کاربر متوسط لاک پشتی
کاربر متوسط لاک پشتی

تشکر : 3

بازگشت به بالاي صفحه اذهب الى الأسفل

خبر جدید رد: 2 روزه چشماشو بسته و باز نمیکنه!راهــــنماییم کنید لطفا :((

پست من طرف ساکورا في 5/14/2012, 06:59

اینم راهنمایی یکی از دوستان :

چشمهای بسته یا ورم کرده:انواع مختلف آسیب ها یا عفونت ها میتواند باعث بسته شدن یا ورم کردن چشم لاکپشت شود . کم شدن آب بدن.ورم چرکی گوش.کلر و کلرین.خراش عفونت میکروبی.زخم.شرایط ضعیف آب و تغذیه ضعیف) از این گذشته عوامل پنهانی مانند کمبود ویتامین A و بیماری سوخت و ساز استخوان یا عفونت تنفسی باشد..
اگر بعد از تعویض آب چشمان خود را میمالد باید به وجود سطح زیاد کلر در آب پی برد!
درمان خانگی برای چشمان بسته شده می تواند ریختن مقدار کمی ویتامین A یا روغن جگر ماهی در داخل چشم باشد(میتوان از غذاهای طبیعی مثل هویج یا گوجه فرنگی یا مکملها در غذا استفاده کرد(مقدار زیاد ویتامین A نیز سمی است)
اگر رژیم غذایی لاکپشت صحیح است احتمال عفونت میکروبی وجود دارد و میتوان از پمادهای چشمی انسانی نیرز استفاده کرد (اما اما باید توجه داشت و از فروشنده سوال کرد که این داروی چشمی حاوی استرویید نباشد) این دارو را باید دو بار در روز استفاده کرد و بعد از استفاده لاکپشت را به مدت نیم ساعت در خشکی قرار داد و سپس به تانکی با آب تمیز منتقل کرد)لاذم بذکر است که استفاده از این پمادها زمانی هم که چشم لاکپشت به وسیله لاکپشت دیگه خراش داده بشه هم توصیه میشود!!
avatar
ساکورا
کاربر متوسط لاک پشتی
کاربر متوسط لاک پشتی

تشکر : 3

بازگشت به بالاي صفحه اذهب الى الأسفل

خبر جدید رد: 2 روزه چشماشو بسته و باز نمیکنه!راهــــنماییم کنید لطفا :((

پست من طرف farshad_hn في 5/14/2012, 09:09

خیلی ممنونم واقعا !

با این توصیفات فکر کنم بخاطر آبش باشه . چون توی حوضی ازش نگه داری میکنم . 2 تا ماهی قرمزم باش هستن .

avatar
farshad_hn
کاربر تازه وارد لاک پشتی
کاربر تازه وارد لاک پشتی

تشکر : 0

بازگشت به بالاي صفحه اذهب الى الأسفل

بازگشت به بالاي صفحه


 
صلاحيات هذا المنتدى:
شما نمي توانيد در اين بخش به موضوعها پاسخ دهيد