گفتگوی لاک پشتی
هل تريد التفاعل مع هذه المساهمة؟ كل ما عليك هو إنشاء حساب جديد ببضع خطوات أو تسجيل الدخول للمتابعة.

احساسات زيباي كودكي

2 مشترك

احساسات زيباي كودكي Empty احساسات زيباي كودكي

پست من طرف شيما 2/20/2011, 02:02

ترجمه Animal Feelings: Learning Not to Care and Not to Know
By William Crain در سايت www.creaturs .org
دكتر كرين پروفسور روانشناس ،استاد دانشگاه نيويورك ميگويد در جلسه عمومي اخير در نيوجرسي مسئله شكار خرس مورد بحث قرار گرفته بود كه پسر بچه اي راه افتاد و پشت تريبون رفت و گفت :شليك به خرس كار وحشتناكي است .آيا شما دوست داريد كسي نشانه تان بگيرد؟دوست نداريد درست است ؟اما به حرفهاي من اهميت نميدهيد چون فقط 7 سال دارم و با ناراحتي برگشت و روي صندلي اش نشست .
همه كودكان در سنن 3 تا 5 سال به كودكان علاقه دارند و حتي روياي حيوانات را ميبينند اما يان آگاهي جسورانه و احساسات عميق زماني رخ ميدهد كه از منبع گوشت مطلع شدند .تحقيقيات ما نشان داده قبل از آن كودكان نميدانند منبع گوشت چيست و ميخورند.اما اگر از آنها بپرسيد آيا حيوانات را ميخورند؟خواهند گفت :اوه نه اين ظالمانه است .
بسياري از آنها با شنيدن واقعيت پريشان ميشوند و ميخواهند گياهخوار شوند اما والدين اجازه نميدهندو فرهنگ ميكوشد واقيت را پنهان كند .با قرار دادن واژه گوشت به جاي گوساله يا ضمير آن كه براي اشيا بكار ميرودو... ميكوشد از نسبت دادن هر احساس ،شادي يا درد را به حيوان اجتناب كند.تحقيقات نشان داند 73 تا 90 درصد مردم از حقايق تلخ كشتارگاهها بي خبرند .
مردمي كه به بدرفتاري با حيوانات آگاه شوند گياه خوار ميشوند.اميدوارم اين جهل گسترده در مورد حيوانات پايان يابد شايد زماني برسد كه بزرگسالان هم با كوردكان در همدلي با حيوانات همراه شوند.
شيما
شيما
مدیر گفتگوی لاک پشتی
مدیر گفتگوی لاک پشتی

روانشناس گفتگوی لاک پشتی روانشناس انجمن
کاربر ماه انجمن کاربر برتر انجمن

بازگشت به بالاي صفحه اذهب الى الأسفل

احساسات زيباي كودكي Empty رد: احساسات زيباي كودكي

پست من طرف ایران دوست 2/20/2011, 02:29

ممنون شیما جان گل واسه شما

100% درست بود.

از دید من کسی که حیوانات را از ته دل دوست بدارد بی درنگ گیاهخوار میشود چون شما نمیتوانید بگویید حیوانات را دوست میدارید اما آنها را میخورید یعنی گوشتخواری و دوست داشتن حیوانات دو چیز کاملا متضاد و متفاوت هستند،افزون بر اینکه امروزه از دید علمی هم ثابت شده که گیاهخواری همه نیازهای بدن را برطرف میکند،پس هیچ بهانه ای برای گیاهخوار شدن نیست.
ایران دوست
ایران دوست
مدیر ارشد گفتگوی لاک پشتی
مدیر ارشد گفتگوی لاک پشتی

مدیر ماه انجمن مدیر برتر گفتگوی لاک پشتی

بازگشت به بالاي صفحه اذهب الى الأسفل

بازگشت به بالاي صفحه

- مواضيع مماثلة