گفتگوی لاک پشتی
هل تريد التفاعل مع هذه المساهمة؟ كل ما عليك هو إنشاء حساب جديد ببضع خطوات أو تسجيل الدخول للمتابعة.

خرگوش،رويا ،هنر

4 مشترك

خرگوش،رويا ،هنر  Empty خرگوش،رويا ،هنر

پست من طرف شيما 2/9/2011, 02:44

خرگوش،رويا ،هنر  21341603913044868733خرگوش چيزي بيش از يك حيوان خانگي است .سبكي از زندگي است ،يك فلسفه و سيستم ارزشي است .بسياري از افراد كه خرگوش نگه ميدارند گياهخواري را انتخاب ميكنند .سگ ،گربه و... تنها در برخي از كشورها غذا محسوب ميشوند اما خرگوش غذاي همه آنها (سگ و گربه )و حتي انسان است لذا شايد عده اي حيوان خانگي نگه دارند اما گوش بخورند اما اين دوگانگي بيشتر توسط صاحبان خرگوش ادراك ميشود .
نكته اينجاست كه افرادي كه خرگوش نگه ميدارند معمولا در زندگي خود اصول اخلاقي و گزينه هاي انتخابي ديگري دارند .شايد مانند خرگوششان به معناي واقعي كلمه حساس تر ميشوند.

خرگوش،رويا ،هنر  17937149891249861940كارل يونگ روانكاو سوييسي اوايل دهه 1900 اين مطلب را به واسطه معناي عميق سمبلها تبيين ميكند.به عقيده يونگ سمبلها حقايقي هستند كه ريشه در ناخوداگاه جمعي ما دارند.خرگوش در هنر و دنياي معنوي سمبل انرژي الهي ،فداكاري ،تمركز در هرج و مرج،اعتماد كردن به نور دروني ، دانستن چگونگي حركت در تاريكي ،راحت سفر كردن در سرزمينهاي بي نام و نشان و... است چراكه ادراك حادش او را قادر به زندگي در تونل هاي تاريك ميكند.او همچنين نماد زمين است به موجب اين واقعيت كه بسيار به آن نزديك است .
گذشتگان معتقدند خرگوش هميشه يك قدم از دشمن جلوتر است چرا كه خود را پذيرفته و ميداند كيست:يك طعمه .و لذا هميشه الگوهاي پيچيده اي براي فرار دارد و با فرمان بردن از حواس خود همواره آماده است و طرحهاي احتمالي براي فرار دارد و اين درس بزرگي براي انسان است.

خرگوش،رويا ،هنر  95825082771604972001خرگوش را همچنين حيوان دعا كننده خوانده اند چرا كه هربار چيزي ميخورد دستهايش را به خالت دعا بالا مياورد و بعد به صورتش ميمالد
به عنوان يك همدم خرگوش به ما عشق بي قيد و شرط را ياد ميدهد ،و معناي مهم سمبليك آن شادي و بازيگوشي است .نمايش شادي آفرين بازي خرگوشها رقص زندگي است
(فقط توجه داشته باشيد اين تفسير روانكاروانه انتخاب قلبي است چراكه روانكاروان معتقدند پشت هر انتخابي دلايل شخصيتي و فرهنگي نهفته است يعني افراديكه قلبا خرگوش را برميگزينند نه به دليل مثلا ارزان بودن آن )
منبع: Rabbit as Symbol: The Significance of Rabbits in Dreams and Art
Sandy Koi در www.rabbit.org

شيما
شيما
مدیر گفتگوی لاک پشتی
مدیر گفتگوی لاک پشتی

روانشناس گفتگوی لاک پشتی روانشناس انجمن
کاربر ماه انجمن کاربر برتر انجمن

بازگشت به بالاي صفحه اذهب الى الأسفل

خرگوش،رويا ،هنر  Empty رد: خرگوش،رويا ،هنر

پست من طرف MohammadRN 2/9/2011, 06:57

خواستم فقط دکمه تشکر رو بزنم دیدم اینقدر مطالبتون جالب هست برام که حتما باید پست تشکر بزنم. تشکر ویژه

خرگوش را همچنين حيوان دعا كننده خوانده اند چرا كه هربار چيزي ميخورد دستهايش را به حالت دعا بالا مياورد و بعد به صورتش ميمالد
این مورد خیلی جالب هست. این رفتار رو در شیما هم دیدین؟ خرگوش،رويا ،هنر  Onion049

MohammadRN
MohammadRN
مدیرکل گفتگوی لاک پشتی
مدیرکل گفتگوی لاک پشتی

گروه گرافیک گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف شيما 2/9/2011, 07:24

بله شيما هر وقت چيزي ميخوره حتي آب دور دهنش رو تميز ميكنه (خرگوشها خيلي تميزن)وقتي ميخواد اينكارو بكنه دستهاش رو كه مياره جلوي صورتش يه مكث كوچيك ميكنه و بعد هر دو تادستش رو چند بار رو صورتش ميكشه .كسي چه ميدونه شايد وقتي مكث ميكنه واقعا داره دعا ميكنه
شيما
شيما
مدیر گفتگوی لاک پشتی
مدیر گفتگوی لاک پشتی

روانشناس گفتگوی لاک پشتی روانشناس انجمن
کاربر ماه انجمن کاربر برتر انجمن

پست من طرف Fariba 6/30/2012, 09:29

بله من هم در خرگوشم آلیس این رفتار رو دیدم.
مرسی مطلب جالبی بود.
Fariba
Fariba
کاربر متوسط لاک پشتی
کاربر متوسط لاک پشتی

پست من طرف santin 7/2/2012, 08:43

وای چه باحال.من تا حالا 3 تا خرگوش داشتم ولی به این حرکتشون توجهی نکرده بودم.جالب بود.مرسی
santin
santin
کاربر متوسط لاک پشتی
کاربر متوسط لاک پشتی

بازگشت به بالاي صفحه

- مواضيع مماثلة