گفتگوی لاک پشتی
هل تريد التفاعل مع هذه المساهمة؟ كل ما عليك هو إنشاء حساب جديد ببضع خطوات أو تسجيل الدخول للمتابعة.

یک گونه پرنده نادر به نام جغد شاخدار یا کورقوقو در گشت رودخانه شهرستان فومن مشاهده شد.

3 مشترك

یک گونه پرنده نادر به نام جغد شاخدار یا کورقوقو در گشت رودخانه شهرستان فومن مشاهده شد. Empty یک گونه پرنده نادر به نام جغد شاخدار یا کورقوقو در گشت رودخانه شهرستان فومن مشاهده شد.

پست من طرف MohammadRN 1/31/2011, 08:39

یک گونه پرنده نادر به نام جغد شاخدار یا کورقوقو در گشت رودخانه شهرستان فومن مشاهده شد.

علی اصغر روشنی، رییس اداره حفاظت محیط زیست فومن در گفت‌وگو با ایسنا از مشاهده یک گونه نادر پرنده حفاظت شده به نام جغد شاخدار یا کورقوقو خبر داد و گفت: این گونه کمیاب مدتهاست که در این منطقه مشاهده نشده است.

وی افزود: این جغد نادر دارای گوشپرهای بلند، چشمانی قرمز، بال و دمی بلند است و در تمام فصول به ویژه پاییز و زمستان مشاهده می شود.

روشنی با بیان این که بال این جغد کمی صدمه دیده است، خاطرنشان کرد: این پرنده از پرندگان حمایت شده اداره کل محیط زیست و شکار ممنوع ایران است و پس از ترمیم به دامن طبیعت باز خواهد گشت.

وی تصریح کرد: جغد شاخدار از پستانداران کوچک مانند موش، خرگوش، حشرات و پرندگان کوچک تغذیه می‌کند.

گفتنی است اندازه این جغد شاخدار بین 60 تا 70 سانتیمتر بوده است.
http://www.hamshahrimags.com
MohammadRN
MohammadRN
مدیرکل گفتگوی لاک پشتی
مدیرکل گفتگوی لاک پشتی

گروه گرافیک گفتگوی لاک پشتی

بازگشت به بالاي صفحه اذهب الى الأسفل

یک گونه پرنده نادر به نام جغد شاخدار یا کورقوقو در گشت رودخانه شهرستان فومن مشاهده شد. Empty رد: یک گونه پرنده نادر به نام جغد شاخدار یا کورقوقو در گشت رودخانه شهرستان فومن مشاهده شد.

پست من طرف marzieh 1/31/2011, 17:02

آخی ! عمو جغد شاخدار..... بنر پیدا نشده؟
marzieh
marzieh
همکار گفتگوی لاک پشتی
همکار گفتگوی لاک پشتی

یک گونه پرنده نادر به نام جغد شاخدار یا کورقوقو در گشت رودخانه شهرستان فومن مشاهده شد. Empty رد: یک گونه پرنده نادر به نام جغد شاخدار یا کورقوقو در گشت رودخانه شهرستان فومن مشاهده شد.

پست من طرف MohammadRN 2/4/2011, 09:30

بنر؟
این عکسش یک گونه پرنده نادر به نام جغد شاخدار یا کورقوقو در گشت رودخانه شهرستان فومن مشاهده شد. 9561100862234325112122296126193114175569

اینم لینک معرفیش در انجمن
http://www.lakposhtha.com/t6014-topic#89643
MohammadRN
MohammadRN
مدیرکل گفتگوی لاک پشتی
مدیرکل گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف marzieh 2/4/2011, 17:13

آقا محمد زمانی که کارتون بنر رو TV نشون میداد شما کوچولو بودید یادتون نمیاد. مال سن ماهاست .یک عمو جغد شاخدار توش بود که دقیقا همین شکلی بود. پرهای بالای چشماش مثل پیرمرد هاست. خیلی خوشحال
marzieh
marzieh
همکار گفتگوی لاک پشتی
همکار گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف شيما 2/5/2011, 01:27

من هم كارتن بنر رو به ياددارم درسته همين شكلي بود.
چه جغد زيباييه .مرسي آقاي محمد
شيما
شيما
مدیر گفتگوی لاک پشتی
مدیر گفتگوی لاک پشتی

روانشناس گفتگوی لاک پشتی روانشناس انجمن
کاربر ماه انجمن کاربر برتر انجمن

پست من طرف MohammadRN 2/5/2011, 06:35

ممنون خانم شما و مرضیه بابت توضیحاتتون. من که یادم نمی یاد لبخند اون موقع خیلی کوچولو و بغلی بودم حتماً خیلی خوشحال
MohammadRN
MohammadRN
مدیرکل گفتگوی لاک پشتی
مدیرکل گفتگوی لاک پشتی

بازگشت به بالاي صفحه

- مواضيع مماثلة