گفتگوی لاک پشتی
هل تريد التفاعل مع هذه المساهمة؟ كل ما عليك هو إنشاء حساب جديد ببضع خطوات أو تسجيل الدخول للمتابعة.

تغذیه و مراقبت از ماهی ها در زمان مسافرت

+6
parsaa_91
notehaftom
Developer Programmer
Foad
apb
niloofar20
10 مشترك

تغذیه و مراقبت از ماهی ها در زمان مسافرت Empty غذادهی به ماهی ها در هنگام مسافرت

پست من طرف niloofar20 7/7/2010, 13:58

من دارم میرم مسافرت واسه ماهیام Tetra weekend گرفتم. فروشنده گفت اگه ماهیات گیاهخواره این بهتر از دستگاه غذادهی هستش.
بازم گول فروشنده رو خوردم یا درست گفته؟ ناراحت
niloofar20
niloofar20
کاربر باسابقه لاک پشتی
کاربر باسابقه لاک پشتی

بازگشت به بالاي صفحه اذهب الى الأسفل

تغذیه و مراقبت از ماهی ها در زمان مسافرت Empty رد: تغذیه و مراقبت از ماهی ها در زمان مسافرت

پست من طرف apb 7/7/2010, 14:18

niloofar20 عزیز ، خوبه بد نیست! خیلی خوشحال اشاره برای 2-3 روز چیزی هم نمی دادین چیزی نمی شد! موفق باشید ، پرهام.
apb
apb
کاربر باتجربه لاک پشتی
کاربر باتجربه لاک پشتی

تغذیه و مراقبت از ماهی ها در زمان مسافرت Empty رد: تغذیه و مراقبت از ماهی ها در زمان مسافرت

پست من طرف Foad 7/7/2010, 14:22

من داییم به ماهیاشون داده بودن از همین تتراهای ویکند، یک هفته رفته بودن. فقط یک دلقکشون فوت کرده بود.
Foad
Foad
حامی حیوانات لاک پشتی
حامی حیوانات لاک پشتی

پست من طرف niloofar20 7/7/2010, 15:06

آقا پرهام ممنون. ماهیای من خیلی شکمو هستند. دلم نمیاد گرسنه شون بذارم. ناراحت خیلی خوشحال

ممنون آقای محمدفر. منم نتیجه رو بعد از اینکه از مسافرت اومدم میگم.

اين مطلب آخرين بار توسط niloofar20 در 7/7/2010, 15:09 ، و در مجموع 1 بار ويرايش شده است.
niloofar20
niloofar20
کاربر باسابقه لاک پشتی
کاربر باسابقه لاک پشتی

پست من طرف Developer Programmer 7/7/2010, 15:08

من دارم میرم مسافرت واسه ماهیام Tetra weekend گرفتم. فروشنده گفت اگه ماهیات گیاهخواره این بهتر از دستگاه غذادهی هستش
من اطلاع زیادی از ترکیبات Tetra Weekend ندارم. ضمن اینکه دوستان عنوان کرده بودن که لجن خوار میچسبه بهش و نمیذاره بقیه بخورن.

توصیه شده که به هنگام مسافرت، یک یا دو برگ کاهو رو درون تانک بندازین و بیخیال ماهی ها بشین. کاهو با داشتن فیبر و برخی ویتامین ها میتونه تا یک هفته غذای ماهی ها رو تامین کنه لیکن اگه دستگاه غذا دهی خودکار رو بخرین خیلی راحتترین؛ این دستگاه ها هر 12 یا 24 ساعت یکبار، مقداری از غذای خشک رو به داخل تانک میریزین و شما خاطر جمع میشین

منتها نسبت به فیلتر و پمپ حساس باشین. این جور دستگاه ها نیاز به دیمر دارن تا هر چند ساعت یکبار برق رو قطع کنه که دستگاه ها استراحت کنن.
Developer Programmer
Developer Programmer
کاربر خوب لاک پشتی
کاربر خوب لاک پشتی

پست من طرف notehaftom 7/7/2010, 15:30

من تجربه استفاده از Tetra weekend رو داشتم برای آنجل ماهی ،مدتی زمان میبره تا بهش عادت کنن، اما وقتی گرسنه باشن ازش استقبال میکنند.. یه مشکلی که هست و آقا افشین هم بهش اشاره کردن اینه که تیکه های تترا ویکند میره کف آکواریوم و معمولا لجن خوار و حلزون ها بهش میچسبند که علاوه بر استفاده و تغذیه باعث میشن دوامش کم و زودتر در آب حل بشه.
فکر کنم اگر لجن خوار و حلزون و این دست ماهیان کف خور نباشن تو تانک ، میشه بهTetra Weekend اعتماد کرد.
notehaftom
notehaftom
دوست گفتگوی لاک پشتی
دوست گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف niloofar20 7/9/2010, 16:13

از راهنمایی دوستان ممنونم.

من 1روز زودتر از سفر برگشتم. ماهی ها خدارو شکر حالشون خوبه و من تا 2و3روز دیگه فکر کنم لازم نیست بهشون غذا بدم.
niloofar20
niloofar20
کاربر باسابقه لاک پشتی
کاربر باسابقه لاک پشتی

تغذیه و مراقبت از ماهی ها در زمان مسافرت Empty غذا دادن در سفر

پست من طرف parsaa_91 9/3/2010, 06:15

سلام. میخوام یه یک هفته ای برم مسافرت. غذا برای ماهیام چی بریزم؟؟؟ پولکی خوبه روزی یا دو روزی یک وعده؟

یخوام کاهو بذارم ولی چون بچه ماهی دارم نمیتونم اب رو عوض کنم کمک
parsaa_91
parsaa_91
دوست گفتگوی لاک پشتی
دوست گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف MohammadRN 9/3/2010, 08:35

همون پولکی و اگر میتوید روزی یا هر 2 روزی یک وعده که خودتون گفتید بدید خوبه
MohammadRN
MohammadRN
مدیرکل گفتگوی لاک پشتی
مدیرکل گفتگوی لاک پشتی

گروه گرافیک گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف parsaa_91 9/3/2010, 08:58

سعیمو میکنم. درمورد این غذا دها خودکار به توضیح نمیدین؟؟؟؟؟ قیمت؟؟؟؟
parsaa_91
parsaa_91
دوست گفتگوی لاک پشتی
دوست گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف movaffaq 9/3/2010, 09:14

اگه مسافرت کمتر از یک هفته طول میکشه هیچ کاری نکنی بهتره چون ضعیف ترین ماهی مثل گوپی تا دو هفته بدون غذا دووم میاره ولی اگه بچه ماهی داری یا مسافرت بیشتر از این حرفا طول میکشه بهتره به یه اشنا توضیح بدی چی کار کنه و به تعداد مورد نیاز غذا ها رو بسته بسته می کنی(هر بسته برای یک وعده) و بهش میگی روزی یه بسته غذا استفاده کنه و...
این غذا ریز ها تا اونجایی که شنیدم قابل اعتماد نیستن و ممکنه خودشون داخل تانک بیوفتن یا گیر کنن
movaffaq
movaffaq
همکار گفتگوی لاک پشتی
همکار گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف arefkarimzadeh 9/3/2010, 10:17

سلام

ملا من مو قع مسافرت رفتن

این کار ها رو انجام میدم تمامی کار ها برای تراریوم واکواریومم یکسان است

دوروز قبل از مسافرت دیگر خودم غذا نمیدم و دستگاه غذا دهی رو وصل می کنم تا چنانچه اشکالی داشتند معلوم شود

موقع رفتن چند تکه کاهو در تانک میندازم و به مقدار یک روز غذاشون رو در یک میان وعده میدم و میریم و هیچ مشکلی هم پیش نمی اید

یک اگر دستگاه کار نکرد خوب غذا خوردند و کاهو دارند اگر گرسنه شدندو خواستند دعوا کنند کاهو است می خورند اگر کاهو رو خوردند و دستگاه هم خراب شد قبل رفتن یک عالمه غذا خوردند
arefkarimzadeh
arefkarimzadeh
دوست گفتگوی لاک پشتی
دوست گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف parsaa_91 9/3/2010, 12:51

همون بگم یکی بیاد بهتره. ممنون
parsaa_91
parsaa_91
دوست گفتگوی لاک پشتی
دوست گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف abtin3 9/4/2010, 10:36

خوب از این دستگاه هایی که با مدت زمان غذا میده بخر ؟
abtin3
abtin3
همکار گفتگوی لاک پشتی
همکار گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف parsaa_91 9/4/2010, 10:49

آبتین اگه یه 2-3 تا پست بالا رو نگاه میکردی میبینی چی نوشته بودیم. خیلی خوشحال

حالا قیمتشون چنده؟؟؟
parsaa_91
parsaa_91
دوست گفتگوی لاک پشتی
دوست گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف Developer Programmer 9/4/2010, 10:56

بنده یه غیردیجیتالیش رو خریده بودم 17500 تومن ناقابل!
Developer Programmer
Developer Programmer
کاربر خوب لاک پشتی
کاربر خوب لاک پشتی

پست من طرف parsaa_91 9/4/2010, 11:24

در موردشون توضیح میدین . هم دیجیتال هم غیر دیجیتال.
اگه عکس هم هست بیزهمت بذارین رز
parsaa_91
parsaa_91
دوست گفتگوی لاک پشتی
دوست گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف Developer Programmer 9/4/2010, 15:31

کلیدواژه fish feeder رو سرچ کن
Developer Programmer
Developer Programmer
کاربر خوب لاک پشتی
کاربر خوب لاک پشتی

تغذیه و مراقبت از ماهی ها در زمان مسافرت Empty تغذیه و مراقبت از ماهی ها در زمان مسافرت

پست من طرف MohammadRN 9/5/2010, 11:49

تغذیه و مراقبت از ماهی ها در زمان مسافرت
ترجمه و گردآوری : محمد رسولی نژاد
Mohammad.r224 [ at ] Gmail [ dot ] com
زندگی در محیط آبی هم فواید خود را دارد ، مثلاً ماهی ها منتظر نمی مانند تا شما به آن ها آب بدهید تا بنوشند. همان طور در مورد غذا ، ماهی های آب شیرین این توانایی را دارند که چند روز بدون مصرف مواد غذایی زندگی کنند. در واقع ماهی های بزرگسال سالم ، تا یکی دو هفته هم اگر غذا نخورند برایشان مشکلی پیش نمی آید. اما این طور تصور نکنید که می توانید به طور روتین از دادن غذا به ماهی های خود خودداری کنید چون می توانند تا یک هفته را بدون غذا سپری کنند. ولی با این وجود می توانید بدون دغدغه ماهی خود را بدون غذا در طول تعطیلات رها کنید. در زمانی که به مسافرت می رویم باید به مسائل دیگری هم توجه کنیم و مسئله تنها غذا نیست. برای مثال نور در آکواریوم. دمای آب آکواریوم تقریباً باید ثابت باشد و لامپ آکواریوم می باست شب ها خاموش و روزها روشن شود. کنترل نور در آکواریوم با استفاده از تایمر آسان است. نیازی به خریدن تایمری تجملی نیست ، فقط دنبال چیزی هستیم که بتواند یک بار در روز لامپ را روشن و خاموش کند. لامپ آکواریوم خود را به تایمر وصل نمایید و به همان حال رهایش کنید. با استفاده از این روش ماهی های شما در سیکل منظمی در وضعیت شب و روز قرار می گیرند.
تغذیه و مراقبت از ماهی ها در زمان مسافرت Fishnacare2
مسئله دیگر ، دما در آکواریوم است. که باید ثابت باشد و نباید تغییراتی سریع و قابل توجه داشته باشد. این تغییرات سریع می توانند باعث بیماری در ماهی های شما گردند. در مسافرت های تابستانی مطمئن شوید که دمای آب آکواریومتان بیش از اندازه بالا نمی رود.
مورد بعد حالت فیزیکی ماهی شماست. قبل از مسافرت باید وضعیت سلامت ماهی های خودتان را چک کنید و از سلامت ماهی های خود اطمینان حاصل نمایید تا پس از بازگشت از مسافرت با ماهی های بیمار و مرده مواجه نشوید.
اگر مدت زمان مسافرت شما بیش از یک هفته طول می کشد بهتر است از کسی بخواهید تا به ماهی های شما غذا دهد. مهمترین مسئله ای که در اینجا مطرح است دادن غذای بیش از اندازه به ماهیست. دادن غذای بیش از اندازه ممکن است برای ماهی های شما کشنده باشد. بعضی از ماهی ها اشتهای زیادی برای خوردن غذا دارند که وقتی خوب به آنها غذا داده می شود ، باز برای خوردن غذا از خود تمایل نشان می دهند ( مثال بارز این دسته از ماهی ها آنجل یا فرشته ماهی آب شیرین است ). پس نباید در غذا دادن زیاده روی کرد.
بهترین راه این است که مقدار غذای مورد نیاز یک وعده ماهی را برای یک روز در داخل بسته هایی قرار بدهیم و به فرد مورد نظر بگوییم که هر روز از یک بسته برای غذا دادن به ماهی ها استفاده کند. از کافی بودن بسته های غذایی تا زمان برگشت از سفر اطمینان حاصل کنید.
در چک لیست زیر کارهایی که شما باید قبل از رفتن به مسافرت انجام دهید نوشته شده است.
* آب آکواریوم خود را یک هفته قبل از رفتن به مسافرت تمیز کنید.
* مقداری از آب آکواریوم خود را با آبی که به مدت 24 ساعت مانده است و گاز کلر آن خارج شده سیفون نمایید.
* دمای آب آکواریوم را چک کنید و مطمئن شوید که در رنج دمایی مناسب قرار دارد.
* فیلتر آکواریوم را چک کنید و مطمئن شوید که از کل ظرفیت آن در فیلتراسیون آب استفاده می شود.
* به دقت به مشاهده ماهی ها بپردازید و از سلامت آن ها اطمینان کامل حاصل نمایید.
* اگر از کسی برای غذا دهی به ماهیان خود کمک گرفته اید ، غذای مورد نیاز برای هر روز را بسته بندی کنید و در اختیار او قرار دهید.
* به شخصی که موقتاً از ماهی ها مراقبت می کند شماره موبایل خود و نزدیکترین پت شاپ را بدهید تا در مواقع اضطراری با شما یا پت شاپ تماس بگیرد.
خب حالا دیگه وقت اینه که از سفر لذت ببرید!
از اینجا
www.fishna.blogfa.com
www.lakposhtha.com
MohammadRN
MohammadRN
مدیرکل گفتگوی لاک پشتی
مدیرکل گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف parsaa_91 9/5/2010, 12:12

مطلب جالبی بود . فقط 2تا سوال :

1- من مهتابی معمولی دارم چطوری تایمریش کنم؟؟؟
2- اون عکس اکواریوم که گذاشتین اگه بخواد درست شه چقدر خرج داره؟؟
parsaa_91
parsaa_91
دوست گفتگوی لاک پشتی
دوست گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف MohammadRN 9/5/2010, 12:20

مطلب جالبی بود
ممنون
1- من مهتابی معمولی دارم چطوری تایمریش کنم؟؟؟
از الکتریکی ها میتونید تایمر بخرید. فکر کنم سیم فاز به ورودیش وصل میشه و از خروجی دستگاه سیم فاز میره به لامپ. زمانی که تاریک میشه لامپ و روشن میکنه.
2- اون عکس اکواریوم که گذاشتین اگه بخواد درست شه چقدر خرج داره؟؟
قیمت و نمی دونم
MohammadRN
MohammadRN
مدیرکل گفتگوی لاک پشتی
مدیرکل گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف parsaa_91 9/5/2010, 12:52

باز ممنون . ولی تو تایپتون مثلا مینویسید قیمتو جدا ننویسید یا اگه مینویسید بنویسید قیمت رو خیلی خوشحال
parsaa_91
parsaa_91
دوست گفتگوی لاک پشتی
دوست گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف MohammadRN 9/5/2010, 15:19

اونم چشم لبخند
MohammadRN
MohammadRN
مدیرکل گفتگوی لاک پشتی
مدیرکل گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف MohammadRN 9/18/2010, 08:53

خب من با رعایت اصولی که در این مطلب نوشته شده یک هفته به مسافرت رفتم. دشب که برگشتم و لامپ اتاق و روشن کردم ماهی ها خودم و دیدم که اولاً خواب آلود هستند چند دقیقه طول کشید تا شیطونا از خواب بلند شدند خیلی خوشحال همه چی خوب بود فقط رنگ چند تا از ماهی ها م کم شده بود یا تغییر کرده بود
کت فیشم تغییر رنگ داشت و آنجل ها و شارک پروبال قرمزم و چند تا دیگه از ماهی ها کمرنگ شده بودند. همون دیشب بهشون غذا دادم. امروز صبح که نگاه کردم دیدم رنگ همشون برگشته عشق شدن مثل اول سالم و شاداب
MohammadRN
MohammadRN
مدیرکل گفتگوی لاک پشتی
مدیرکل گفتگوی لاک پشتی

بازگشت به بالاي صفحه

- مواضيع مماثلة